Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź
Wakacje.plWczasyAlbaniaPółwysep tajemnic

Półwysep tajemnic

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK574779
Lato 2022
Kod oferty: WAK574779
1/10

Promocja

Itaka - LATO 2022Oferta z rabatem do 47% (wliczony w cenę). Dodatkowo niska zaliczka - tylko 15% (resztę płacisz dopiero 22 dni przed wyjazdem) i Gwarancja Niezmienności Ceny GRATIS (ewentualny wzrost kursów walut, kosztu transportu itp. opłat nie wpłynie na zmianę ceny).

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK574779

Region

Albania /

Opis oferty:

Kruja • Prizren • Visoki Dečani • Gračanica • Prisztina • Skopje • Kanion Matka • Ochryda • Klasztor Św. Nauma • Vevcani • Berat • Fier • Durrës • Tirana

Bałkany to mieszanka kultur, stylów architektonicznych i religii, które składają się na rosnącą popularność tej części Europy wśród turystów. To także przepiękne krajobrazy i miejsca, gdzie zatrzymał się czas. W zróżnicowanym programie wycieczki są 3 państwa: Albania, Kosowo i Macedonia Północna, ciekawe zabytki, piękne miasta i malownicze Jezioro Ochrydzkie. W średniowiecznych zamkach i klasztorach można poczuć prawdziwego ducha historii. Poznaj Bałkany i ich tajemnice, tak wiele jeszcze pozostało do odkrycia. Warto przedłużyć wakacje o pobyt w jednym z wybranych hoteli w Albanii. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 950km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Tirany. Przejazd do hotelu. Zależnie od godzin przylotu: zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, nocleg.

2. dzień. kruja - prizren (trasa: ok. 170km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do średniowiecznego miasta KRUJA, nazywanego "albańskim Krakowem". Wizyta na zamku, w muzeum Skanderbega i na bazarze tureckim. Przejazd do PRIZREN, drugiego co do wielkości miasta w Kosowie. Spacer po starym mieście i placu Szadyrwan z fontanną. Czas wolny lub dla chętnych wejście na szczyt z twierdzą Kalaja - rozpościera tu się wspaniała panorma na miasto i góry Szar Płanina. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

3. dzień. visoki dečani - gračanica - prisztina (trasa: ok. 170km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w monasterze VISOKI DEČANI, wpisanym na listę UNESCO, jednej z nielicznych cerkwi prawosławnych w Kosowie. Monastyr ten został założony w XIV w., wyróżnia się pięknymi freskami oraz oryginalnymi drewnianymi ikonostasami. Przejazd do monastyru GRAČANICA, średniowiecznego klasztoru prawosławnego, wpisanego na listę UNESCO. Został on wybudowany w XIV w. na miejscu VI-wiecznej bazyliki chrześcijańskiej. Przejazd do PRISZTINY, stolicy Kosowa i spacer po centrum miasta. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

4. dzień. skopje - kanion matka (trasa: ok. 270km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SKOPJE, stolicy Macedonii Północnej. W 1346 r. miała tu miejsce koronacja Stefana Duszana na cara Serbów i Greków. Spacer ulicami miasta i zwiedzanie: Stary Bazar, Twierdza Kale, cerkiew św. Savior'a, budynek poświęcony pamięci Matki Teresy. Przejazd do KANIONU MATKA, rejs łodzią po jeziorze i zwiedzanie Jaskini Wreło lub spacer malowniczą ściezką wokół jeziora do średniowiecznych cerkwi. Przejazd do Ochrydy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. dzień. ochryda - klasztor św. nauma (trasa: ok. 40km)

Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do OCHRYDY i nad Jezioro Ochrydzkie, atrakcji wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta: cerkiew św. Zofii z XI w. z pięknymi bizantyjskimi freskami, cerkiew św. Klemensa ze sławną ikoną Annunciation. 1,5-godzinny rejs po najgłębszym jeziorze na Bałkanach. Wizyta w KLASZTORZE ŚW. NAUMA zbudowanym na początku X w., nad brzegiem Jeziora Ochrydzkiego. Św. Naum był uczniem Cyryla i Metodego, a według legendy również współtwórcą cyrylicy. Grobowiec mnicha znajduje się w klasztornej cerkwi. Obiad składający się z tradycyjnych bałkańskich dań. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

6. dzień. vevcani - berat (trasa: ok. 160km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w małej miejscowości VEVCANI, która w 1991 r. obawiając się konfliktów religijno-narodowościowych, ogłosiła się "republiką" - przez nikogo jednak nieuznaną. Spacer wzdłuż miejscowych źródeł i degustacja lokalnych potraw. Przejazd do BERAT, jednego z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Albanii. Wpisane na listę UNESCO Berat jest również znane z dwóch, znalezionych tu egzemplarzy biblii datowanych na VI i IX w. Spacer ulicami miasta: Meczet Leaden, Królewski Meczet, Biały Meczet, budynek Chanaka Halveti. Wizyta w średniowiecznej, bizantyjskiej twierdzy Berat i w Muzeum Ikon Onufrego. W obrębie zamku było niegdyś ponad 40 obiektów sakralnych, dziś pozostało 7, m.in. katedra Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, gdzie znajduje się muzeum ikon. Wizyta w dzielnicach historycznych: Magalem i Gorica. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

7. dzień. fier - durrës - tirana (trasa: ok. 140km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FIER. Zwiedzanie słynnego Centrum Archeologicznego Apolonii. Znajdują się tu pozostałości miasta z 558 r. p.n.e., miejsce, gdzie studiował cesarz August. Przejazd do DURRËS, spacer ulicami miasta i wizyta w destylarni Gjergj Kastrioti Skënderbeu z degustacją koniaku. Przejazd do TIRANY, spacer głównym bulwarem miasta, przy którym znajdują się budynki rządowe w stylu włoskim i Plac Skanderbega. Czas wolny. Wizyta w Bunk Art - bunkrze z czasów zimnej wojny, przekształconym w bardzo popularne muzeum. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko w Tiranie. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

świadczenia:

7 noclegów w hotelach/; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, degustacja, tour guide: ok. 125 EUR. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Ochrydu i nad Jezioro Ochrydzkie: ok. 49 EUR (zawiera obiad). Zwiedzanie obiektów sakralnych wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona. Do przekroczenia granicy Kosowa konieczne jest posiadanie ważnego paszportu (minimum 3miesiące od daty powrotu do Polski). Przy zakładaniu rezerwacji wymagane jest podanie danych paszportowych, które są niezbędne, by zwiedzić Monastyr Visoki Decani. W zależności od dostępności i możliwości czasowych (dot. okresu: lipiec, sierpień) rejs po jeziorze i zwiedzanie jaskini Wreło może zostać zastąpionie zwiedzaniem klasztorów znajdujących się w okolicy Kaniony Matka.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Czwartek, 26.05.2022
WAWWarszawa - Chopin
TIATirana

Powrót

Czwartek, 02.06.2022
TIATirana
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Mapa

Pogoda

21°C
14°C
17°C
8

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY:
Przed przylotem do Albanii należy wypełnić formularz lokalizacyjny: zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący posiada zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19, a od podania ostatniej/pełnej dawki minęło więcej niż 14 dni. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim, a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący posiada pozytywny wynik testu RT-PCR wykonanego do 180 dni przed planowanym wjazdem. Dokument musi być przedstawiony w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 6 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia zaświadczenia o ozdrowieniu (patrz OZDROWIEŃCY), Zaświadczenia o zaszczepieniu (patrz ZASZCZEPIENI) lub testu (patrz POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY)
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI,
OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR lub antygenowy. Podróżujący musi przedstawić zaświadczenie lekarskie z ujemnym wynikiem testu RT PCR SARS-CoV-2, wystawione na 72 godziny przed wjazdem na terytorium Albanii lub antygenowego wystawione na 48 godzin przed wjazdem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje;
Kwarantanna po powrocie: tak - 14 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR po 8 dniach od powrotu do Polski.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od pierwszego dnia wjazdu na podstawie ważnego paszportu lub ważnego dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane.
Po przyjeździe istnieje konieczność uiszczenia opłaty klimatycznej.