Perandor Beach

Kod oferty: WAK612224
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Lato 2022
Kod oferty: WAK612224
1/12
basen
basen
basen
plaża
plaża

Promocja

Rainbow - LATO 2022Tylko do 14 grudnia 2021 r. oferta promocyjna z niską zaliczką - tylko 20% (resztę płacisz dopiero 30 dni przed wylotem).

Opis oferty

Region: Riwiera AlbańskaOrganizator: RainbowKod oferty: WAK612224

Opis oferty

Położenie

Hotel Perandor położony jest w turystycznej dzielnicy Durrë s, gdzie znajdują się liczne restauracje, sklepy, kawiarnie, puby. Ok. 3,5km dzieli obiekt od pobliskiego portu, a ok. 4,5km od starego miasta i amfiteatru. Hotel Perandor położony jest tuż przy plaży i promenadzie. Odległość do najbliższego lotniska - Tirana wynosi ok. 34km. Hotel przeszedł renowację w 2018 roku.

Plaża

Bezpośrednio przy hotelu znajduje się długa i szeroka plaża, z łagodnym zejściem do morza oraz wydzieloną prywatną częścią z bezpłatnym serwisem plażowym dla gości hotelu (leżaki i parasole).

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja, małe lobby, sejf w recepcji, winda, restauracja główna, bar w restauracji głównej (dodatkowo płatny), basen zewnętrzny z tarasem słonecznym oraz z leżakami i parasolami, basen dla dzieci, bar przy basenie, przechowalnia bagażu.

Wyżywienie

All inclusive: dania kuchni lokalnej i międzynarodowej serwowane w formie bufetu w restauracji głównej. Śniadania: 08:00 - 10:00, obiad: 13:00 - 15:00, kolacja: 19:00 - 22:00, wybrane napoje bezalkoholowe, wybrane lokalne napoje alkoholowe, kawa i herbata: 10:00 - 22:00.

Program sportowy i animacyjny

Bezpłatnie: duży basen i brodzik dla dzieci, plac zabaw. Za dodatkową opłatą: sporty wodne na plaży.

Internet

Na miejscu można bezpłatnie korzystać z Wi-Fi.

Naszym zdaniem

Idealne miejsce na rodzinne wakacje! Istnieje przynajmiej kilka powodów dla których warto wybrać ten hotel: najlepsza lokalizacja, przy najładniejszej plaży i promenadzie, pokoje po remoncie w bardzo atrakcyjnej cenie, dobry serwis all inclusive i bezpłatne leżaki oraz parasole na plaży.

Program

Dzień 1

Dojazd do hotelu własnym transportem.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd.

świadczenia

Cena obejmuje:7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne

Miasto tysiąca i jednego okna

Podczas wycieczki odwiedzimy centralną Albanię - region tak inny niż wybrzeże i północna część kraju. Zwiedzimy zlokalizowane na górskim zboczu miasto Berat, które nazywane jest "miastem okien" ze względu na wrażenie, jakie można odnieść spoglądając z dystansu na rozsianą po wzgórzach charakterystyczną zabudowę. Odkryjemy wąskie przejścia między oryginalnymi domami i przejdziemy kamiennym mostem. Następnie udamy się na zwiedzanie górującej nad miastem twierdzy, gdzie do dziś mieszkają ludzie i znajduje się Muzeum Onufriego, słynnego pisarza ikon. Po przerwie na pamiątkowe zakupy udamy się na tradycyjny albański obiad.

Powrót z wycieczki popołudniem. Cena ok. 45 EUR.

Po sąsiedzku w Czarnogórze

Wyruszamy o poranku, aby rozpocząć od zwiedzania sięgającego czasów Rzymian Starego Baru - zabytkowych ruin położonych malowniczo na zboczach wpadających do wybrzeża gór. Następnie udamy się do Budwy - jednego z najbardziej znanych miast Czarnogóry, gdzie Wenecjanie pozostawili po sobie przepiękną zabytkową starówkę. Miasto w ciągu roku gości nie tylko turystów, ale także znane festiwale, a na okolicznych plażach odbywają się koncerty gwiazd światowej muzyki. Kolejnym punktem programu i zarazem wisienką na torcie jest Zatoka Kotorska i miasto Kotor, uważane przez niektórych za piękniejsze niż chorwacki Dubrownik. W drodze powrotnej zatrzymamy się na obowiązkowe zdjęcie z wyspą św. Stefana - wizytówką Czarnogóry. Obiadokolacja z kuchnią międzynarodową i lokalną w cenie wycieczki! Wymagany dokument: paszport lub dowód osobisty. Cena ok. 65 EUR.

Ochrydzkie Perły

W trakcie wycieczki wybierzemy się do największego skarbu Macedonii, historycznego miasta Ohrid, które położone jest malowniczo u stóp gór Galiczica i uśpione majestatycznie nad brzegiem najstarszego na Bałkanach jeziora. Przez Greków i Rzymian nazywane Miastem Światła, współcześnie kojarzone z pierwszymi słowiańskimi piśmiennikami, Cyrylem i Metodym. Ohrid stanowi wyjątkowe miejsce na Bałkanach, przez co już od 1979 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas pobytu w Macedonii odwiedzimy m.in. położoną na górskich zboczach nad jeziorem Ochrydzkim cerkiew NMP Peribleptos, gdzie odkryjemy przepiękne freski dawnych mistrzów i poznamy historię Ojców Słowiańszczyzny. Udamy się również do antycznego teatru, aby dalej przejść na górującą nad miastem twierdzę Samuela, z której roztacza się bajeczna panorama okolicy. Następnie odbędziemy rejs łódkami po jeziorze Ochrydzkim podziwiając z wody m.in. majestatyczne góry oraz okoliczną dawną wioskę rybacką. Podczas pełnego wrażeń dnia wybierzemy się również do Muzeum Papieru, a także odkryjemy tajemnicę ochrydzkich pereł stanowiących niezapomnianą pamiątkę z podróży do Macedonii. Popołudniu czeka nas przerwa na obiad (dodatkowo płatny) w otoczeniu pięknych gór. Czas wolny w samym sercu miasta Ohrid, którego liczne zabytki są nie tylko atrakcją turystyczną, ale służą również, jako plener dla wielu bałkańskich produkcji filmowych, będzie doskonałym ukoronowaniem macedońskiej przygody. Wymagany dokument: paszport albo dowód osobisty. Cena ok. 55 EUR.

Jak Kraków i Warszawa - z wizytą w bałkańskich stolicach

Albania to kraj o bardzo bogatej i barwnej historii. Podczas całego dnia zwiedzania zobaczymy dwa najbardziej charakterystyczne miasta tego kraju. W pierwszej kolejności udajemy się do Tirany, stolicy Albanii, która pełna jest kontrastów i niespodzianek. Szerokie nowoczesne arterie sąsiadują z wąskimi zapuszczonymi uliczkami. Niedawno wyremontowane i przebudowane centrum zachwyca połączeniem klasyki i nowoczesności, natomiast ruch uliczny przyprawia nawet wytrawnych kierowców o zawrót głowy. Podczas spaceru przez miasto zobaczymy zabytkowy Meczet Ethem Bega oraz Muzeum Historyczne, a także udamy się do Bloku - niegdyś niedostępnej i pilnie strzeżonej dzielnicy rządowej, gdzie zobaczymy m.in. dom Envera Hodży. Następnie odwiedzamy Kruję, historyczną stolicę, często określaną mianem albańskiego Krakowa. Czeka na nas m.in. zabytkowy poturecki bazar pełen rękodzieła, kilimów i filigranowego srebra. Podczas wycieczki odwiedzimy lokalne muzeum, a następnie udamy się na obiad (dodatkowo płatny) i przerwę na czas wolny. Powrót do hoteli w godzinach popołudniowych. Cena ok. 45 EUR.

Czas na Kosowo!

Zapraszamy do najmłodszego państwa w Europe, gdzie odwiedzimy Prizren, miasto nazywane małym Sarajewem. Z Albanii do Kosowa prowadzi niezwykle malownicza trasa - autostrada! - przez imponujące Góry Szar i rozlewiska rzeki Fierze, dzięki temu szybko i wygodnie znajdziemy się w labiryncie wąskich uliczek starego miasta Prizrenu. Z wysokości bizantyjskiej twierdzy zobaczymy panoramę miasta, przespacerujemy się po nim - odwiedzimy meczet Sinan Paszy, cerkiew św. Jerzego, a także przejdziemy przez kamienny XVII-wieczny most i poczujemy niezwykłą atmosferę tureckiej dzielnicy Szadrawan. W trakcie tej wycieczki zaprosimy Państwa na smaczny, lokalny posiłek. Zapraszamy! Uwaga - wymagany paszport! Cena ok. 45 EUR.

Inne

Waluta

All

Lek. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W obiegu są banknoty o nominałach 200, 500, 1000, 2000 i 5000 leków oraz monety o wartości 1, 5, 10, 20, 50 i 100 leków. Euro i dolary wymienić można w kantorach w większych miastach i ośrodkach turystycznych. 100 ALL = 3,14 PLN (sierpień 2016). Zdarza się, że ceny podawane są również w Euro. W większości miejsc i sklepów przyjmowane są płatności w Euro, funtach lub dolarach. Niemniej kurs jest ustalany indywidualnie i zazwyczaj jest niższy od oficjalnego podanego przez Bank Albanii.

Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków (100-200 ALL). Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach.

Wiza

Obywatele polscy mogą podróżować do Albanii na podstawie dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć ważność minimum 3miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.

Czas

Taki jak w Polsce.

Język urzędowy

albański

Orientacyjne ceny

Obiad w restauracji od 400 ALL woda 1l - ok 100 ALL piwo w barze ok 200 ALL kawa w kawiarni od 70 ALL. Ceny w kurortach w sezonie są nieco wyższe od tych poza sezonem i tych w głębi kraju.

Poczta

Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 70 ALL. W wielu miejscach stoją skrzynki pocztowe, często również w hotelach.

Elektryczność

Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Telefonia komórkowa jest dość szeroko rozpowszechniona i niweluje tym samym słabą sieć telefonii stacjonarnej. Nie pokrywa ona jednak całego kraju (szczególne trudności z łącznością występują na północy kraju, w górach). Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora. Warto zabrać telefon bez blokady sim-lock i po przyjeździe kupić lokalną kartę pre paid.

Albania

Zapraszamy do Albanii, kraju nazywanego ,, ostatnią tajemnicą Europy,,. Z dala od wydeptanych ścieżek Europy znajdziemy dziewiczą przyrodę, ciepłe morze, szerokie plaże, ośnieżone góry, liczne zabytki oraz niesamowitą rozmaitość uroczych zakątków. Charakterystyczne bunkry zbudowane w latach 70 ub. wieku można spotkać wszędzie, nawet w ogródku i na plaży. Jest ich kilkaset tysięcy, jeden bunkier miał uratować 4 obywateli. Albania, oprócz takich smaczków kusi przede wszystkim bogatą i ciekawą kuchnią, niezwykłą gościnnością oraz atrakcyjnymi cenami na miejscu.

Albania / Durrë s

Jedno z najstarszych i największych miast w Albanii, założone w 625 roku p.n.e. W Durrë s warto odwiedzić: Amfiteatr Dyrrahu z początków II wieku (największy na Bałkanach), zabytkową wenecką wieżę mieszczącą się w porcie, od której zaczyna się najlepiej zachowany fragment murów miejskich, Muzeum Archeologiczne z zabytkami kultury starożytnej, Meczet Fatih, Bazylikę z VI wieku. Plaża w Durrë s jest długa, piaszczysta i z łagodnym zejściem do morza. Wiele hoteli ma wydzielone strefy, gdzie Klienci danego obiektu mogą korzystać z leżaków i parasoli za darmo.

Albania/Tirana

Tirana - miasto kontrastów, bogaczy i biedaków, kiczu i dobrego smaku. Najbardziej bałkańskie z bałkańskich miejsc, gdzie czas płynie zupełnie innym rytmem. Całkowicie odmienione centrum miasta zachwyca swoją świeżością i zachęca do wieczornych spacerów. Feeria barw, dźwięków i zapachów otacza nas pobudzając wszystkie zmysły. To miejsce, w którym miesza się orient i okcydent, a śpiew muezina wzywającego do modlitwy przeplata się z dźwiękiem muzyki disco płynącej z klubowej uliczki położonej w centrum miasta. Charakterystycznym znakiem Tirany są - obok zabytkowego meczetu i historycznej wieży zegarowej - stalowo-szklana piramida, dawne mauzoleum Envera Hodży oraz tzw. Blok, niegdyś dzielnica rządowa, która była najpilniej strzeżonym fragmentem miasta aż do początku ostatniej dekady XX wieku. Tylko tu spotkamy na ulicy wszystkie modele Mercedesów, a obok nich zaprzęgnięte do wozów drabiniastych osiołki.

Wyloty z: Warszawy, Katowic i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Piątek
03.06.2022

Wykwaterowanie

Piątek
17.06.2022
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

7.3
darek Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2021Para
W sumie jesteśmy zadowoleni z pobytu w hotelu,praktycznie wychodząc z hotelu jesteś na plaży.(20.08.2021-27.08.2021) Codziennie wymiana pościeli,ręczników,Sprzątana plaża co najmniej dwa razy dziennie ale niestety zdarzało sie iż mimo sprzatania można było spotkać na brzegu człowiecze nieczystości(kał). Słaby bar przy basenie do wyboru albański koniak(notabene bardzo dobry)rakija podawana na ciepło,piwo. Niestety ale to jest też w innych hotelach w krajach muzułmańskich iż serwowana kawa jest bardzo słaba,lepiej skorzystać z płatnego baru i kupić(koszt 5-7 zł).Bardzo ważna informacja.Niestety biura tego nie podają ale w Państwowym Banku Tirana można korzystać tylko z karty VISA inne nie są honorowane.Przy wypłacie z każdego bankomatu pobierana jest prowizja Przykład 5000 Leka w Banku Tirana 2% prowizji. W innych bankomatach niestety jest wyższa i od 5000 Leka bywa różna i sięga nawet 10 %.Wybierając się do centrum DURRES proszę zaopatrzyć się w gotówkę gdyż nie honorują żadnych transakcji bezgotówkowych.Polecamy wybrać się na wycieczkę nad jezioro KOMAN.Super sprawa jazda 3 godzinna JEEPAMI po górach super przeżycie.Niezapomniane wrażenia i widoki.Cena 75 EURO od osoby ale warto. W kantorach mozna wymieniac Euro cena 1 Euro= 120 leka czyli koszt jednej kawy.Ceny na mięscie zbliżone do naszych w centrum Polski.Jeszcze jedna sprawa tak jak w innych krajach muzułmańskich ,wychodzac na miasto smród,brud i ubóstwo. Spotyka się dzieci śpiące na kartonach.Mimo wszystko warto polecieć zobaczyć i szukać nowych kierunków.
Zaletypołożenie,czystość,obsługa
Wadyjedna winda,brak klimatyzacji na klatce schodowej

10
Ruda
Pobyt - Lipiec 2021Rodzina z dziećmi
Hotel piękny. Byliśmy w lipcu 2021. Personel na najwyższym poziomie. Widoki piękne. Położenie hotelu przy samej plaży. Posiłki bardzo dobre z widokiem na morze. Personel zawsze uśmiechnięty i rzyczliwy dla klientów, chętny do pomocy, pokoje sprzątnę co dziennie. Hotel przyjazny dla rodzin z dziećmi. Bardzo polecam.
ZaletyHotel piękny. Byliśmy w lipcu 2021. Personel na najwyższym poziomie. Widoki piękne. Położenie hotelu przy samej plaży. Posiłki bardzo dobre z widokiem na morze. Personel zawsze uśmiechnięty i rzyczliwy dla klientów, chętny do pomocy, pokoje sprzątnę co dziennie. Hotel przyjazny dla rodzin z dziećmi. Bardzo polecam.
WadyBrak

5.9
Magda Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2019Grupa przyjaciół
Hotel ogólnie OK, położony w pierwszej lini brzegowej z własną plażą. Dobra klimatyzacja. Woda w morzu nieciekawa, pływają w niej nawet fekalia. Jedzenie tragiczne !!! To największy minus hotelu, nie polecam brać all inclusive lepiej zjeść na mieście (pizza od 200-700 leków). Śmiało można płacić w euro, przelicznik to 120 leków za 1 euro, nie naciągają przeliczają uczciwie wszędzie. W opcji all nie ma żadnych przekąsek ani napojów, więc pomysł, żeby to nazwać opcją all inclusive to jakaś pomyłka, nie ma nawet kawy czy herbaty ! Albania brudna i niestety śmierdząca, wogle nie dbają o porządek - ze sklepów wyrzucają śmieci wprost przed drzwi. Jeszce im daleko do Grecji czy też nawet Bułgarii. Dużo osób w hotelu chorowało - jelitówka.
Zaletypołożenie, duże pokoje, klimatyzacja
Wadystraszne jedzenie !!! wszystko zimne, wysuszone, monotonnie; all inclusive to jakiś żart, brak kawy i herbaty - trzeba płacić, brak napoi gazowanych, tylko jakieś nieciekawe soki; z alkoholi tylko brandy choć twierdzą, że wszystko jest a póżniej czy się prosi wódkę, whisky czy rum to i tak leja tą brandy

5.7
Janina
Pobyt - Wrzesień 2019Grupa przyjaciół
Właśnie dzisiaj wróciłam z pobytu tygodniowego w Hotelu Perandor. Moje odczucia nie są przychylne jeśli chodzi o opcję ALL inclusive, byłam zbulwersowana gdy za kawę , ciastko lub inny alkohol żądano zapłaty. Za pobyt 6 dni zapłaciłam 2 tys co nie jest mało bo miało być ALL inclusive. W tej opcji zafundowano nam trzy posiłki i kawa wyłącznie rano do śniadania ., Kontrolowano nas na stołówce czy ktoś nie bierze za dużo jedzenia lub wina do posiłku. W barze przy basenie serwowano i to nie zawsze wyłącznie ich Brandy, piwo i wino, zatem żadnego wyboru ciasta były płatne i i każdy inny alkohol też płatny. Bardzo ubogie menu, na śniadanie co dzień wyłącznie jajka obiady i kolacje to samo ,brak owoców , podawano śliwki , gruszki i jabłka przez cały czas. Nie polecam tego Hotelu , należy to potraktować jako przestrogę i z daleka omijać ich ofertę bo nie jest rzetelna.
ZaletyPołożenie przy plaży
WadyŹle usytuowany basen ciągle z lodowatą wodą bo położony w cieniu.

4.1
Janina
Pobyt - Wrzesień 2019Grupa przyjaciół
To porażka Właściciel żyje jeszcze w komunie, gdzie wszystko jest kontrolowane i ograniczane!!!!! W tym hotelu nie honorują opcji All inclusive pomimo iż taki posiadałyśmy . Kawa tylko do śniadania żadnego ciasta ani kawy , herbaty oraz jakichkolwiek przekąsek pomiędzy posiłkami. Za to trzeba zapłacić jesli się chce skorzystać . od 10 do 13 podawano wyłącznie piwo , wino i ich koniak(bimber) z colą lub orange. Z owoców jedynie jabłka śliwki i arbuż też trzy razy dziennie. Posiłki trzy razy dziennie średniej jakości , za mało owoców i warzyw. Natomiast TUI nie upomina się od niego wywiązania z opcji All inclusive pomimo, iż informowaliśmy o tym Rezydenta. Nie polecam tego hotelu proszę to traktować poważnie bo pobyt bez kawy i drobnych przyjemności jest nieudany. na dodatek lodowata woda w basenie , który jest zacieniony od godz 13.
ZaletyPołożenie bezpośrednio przy plaży., dość miła obsługa
WadyNie podjeżdzają Autokary pod Hotel , trzeba ciągać walizy ok 300 m , brak tablicy informującej o nazwie hotelu. Jedna winda często zepsuta.

Mapa

Pogoda

25°C
18°C
21°C
10

Przed podróżą

NOWE ZASADY POWROTU DO POLSKI - ZAPOWIEDŹ ZMIAN MAJĄCYCH OBOWIĄZYWAĆ OD 15.12.2021 r.

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Zdrowia z 7.12.2021 r. od 15.12.2021 r. przy powrocie do kraju obowiązkowe będzie wykonanie testu PCR lub antygenowego na 24 godziny przed przekroczeniem granicy - dotyczy także zaszczepionych, ozdrowieńców oraz dzieci.

Dodatkowo osoby niezaszczepione oraz nie będące ozdrowieńcami nadal muszą poddać się 14 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy. Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu PCR na Covid wykonanego po 8 dniach od momentu przekroczenia granicy.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19 oraz ozdrowieńców.

Informacja jest zapowiedzią - czekamy na oficjalne rozporządzenie Rady Ministrów.WYMAGANE DOKUMENTY:
Przed przylotem do Albanii należy wypełnić formularz lokalizacyjny: zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący posiada zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19, a od podania ostatniej/pełnej dawki minęło więcej niż 14 dni. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim, a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący posiada pozytywny wynik testu RT-PCR wykonanego do 180 dni przed planowanym wjazdem. Dokument musi być przedstawiony w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 6 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia zaświadczenia o ozdrowieniu (patrz OZDROWIEŃCY), Zaświadczenia o zaszczepieniu (patrz ZASZCZEPIENI) lub testu (patrz POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY)
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI,
OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR lub antygenowy. Podróżujący musi przedstawić zaświadczenie lekarskie z ujemnym wynikiem testu RT PCR SARS-CoV-2, wystawione na 72 godziny przed wjazdem na terytorium Albanii lub antygenowego wystawione na 48 godzin przed wjazdem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje;
Kwarantanna po powrocie: tak - 14 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR po 8 dniach od powrotu do Polski.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od pierwszego dnia wjazdu na podstawie ważnego paszportu lub ważnego dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane.
Po przyjeździe istnieje konieczność uiszczenia opłaty klimatycznej.