Regina (Radhime)

Kod oferty: WAK674174
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Lato 2022
Kod oferty: WAK674174
1/12
obiekt
basen
basen
pokój
pokój

Promocja

Rainbow - LATO 2022Tylko do 14 grudnia 2021 r. oferta promocyjna z niską zaliczką - tylko 20% (resztę płacisz dopiero 30 dni przed wylotem).

Opis oferty

Region: Riwiera AlbańskaOrganizator: RainbowKod oferty: WAK674174

Opis oferty

Położenie

Hotel znajduje się w malowniczej wiosce Radhime, na południe od miasta Vlora, które jest drugim, zaraz po Durres, największym miastem portowym Albanii. Lokalizacja hotelu jest bardzo atrakcyjna ze względu na położenie na niewielkim wzniesieniu z pięknym widokiem na Morze Jońskie oraz krajobraz górski. Transfer z lotniska w Tiranie zajmuje ok 2 godziny (autostradą).

Plaża

Prywatna plaża położona ok. 100metrów hotelu (przejście prosto z hotelu kładką nad ulicą). Leżaki i parasole bezpłatne.

Do dyspozycji gości

Recepcja 24h, przestronne lobby przy recepcji, restauracja główna z tarasem, bar, basen zewnętrzny z tarasem słonecznym z leżakami i parasolami, brodzik dla dzieci, sklep z pamiątkami

Program sportowy i animacyjny

Hotel nie prowadzi animacji. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów za dodatkową opłatą. Bliskość hotelu do plaży umożliwia łatwy dostęp do uprawiania sportów wodnych.

Internet

Bezpłatna sieć Wi-Fi.

Strona www

Zakwaterowanie

Wyżywienie

All inclusive - śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu, napoje alkoholowe (piwo, wódka, raki, gin, brandy, wino białe i czerwone) i bezalkoholowe (słodkie napoje, herbata, kawa filtrowana) w godzinach 10:00 - 22:00.

Naszym zdaniem

Wyjątkowy hotel pięciogwiazdkowy, który można polecać najbardziej wymagajacym Klientom. Hotel zatrudnia obsługę na najwyższym poziomie, między innymi świetnego szefa kuchni. Opinie Gości oprócz wielu peanów pod adresem obsługi podkreślają także niesamowity widok na morze z hotelu. Polecamy!

Pokoje

Program

Dzień 1

Dojazd do hotelu własnym transportem.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd.

świadczenia

Cena obejmuje:7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne

Miasto tysiąca i jednego okna

Podczas wycieczki odwiedzimy centralną Albanię - region tak inny niż wybrzeże i północna część kraju. Zwiedzimy zlokalizowane na górskim zboczu miasto Berat, które nazywane jest "miastem okien" ze względu na wrażenie, jakie można odnieść spoglądając z dystansu na rozsianą po wzgórzach charakterystyczną zabudowę. Odkryjemy wąskie przejścia między oryginalnymi domami i przejdziemy kamiennym mostem. Następnie udamy się na zwiedzanie górującej nad miastem twierdzy, gdzie do dziś mieszkają ludzie i znajduje się Muzeum Onufriego, słynnego pisarza ikon. Po przerwie na pamiątkowe zakupy udamy się na tradycyjny albański obiad.

Powrót z wycieczki popołudniem. Cena ok. 45 EUR.

Po sąsiedzku w Czarnogórze

Wyruszamy o poranku, aby rozpocząć od zwiedzania sięgającego czasów Rzymian Starego Baru - zabytkowych ruin położonych malowniczo na zboczach wpadających do wybrzeża gór. Następnie udamy się do Budwy - jednego z najbardziej znanych miast Czarnogóry, gdzie Wenecjanie pozostawili po sobie przepiękną zabytkową starówkę. Miasto w ciągu roku gości nie tylko turystów, ale także znane festiwale, a na okolicznych plażach odbywają się koncerty gwiazd światowej muzyki. Kolejnym punktem programu i zarazem wisienką na torcie jest Zatoka Kotorska i miasto Kotor, uważane przez niektórych za piękniejsze niż chorwacki Dubrownik. W drodze powrotnej zatrzymamy się na obowiązkowe zdjęcie z wyspą św. Stefana - wizytówką Czarnogóry. Obiadokolacja z kuchnią międzynarodową i lokalną w cenie wycieczki! Wymagany dokument: paszport lub dowód osobisty. Cena ok. 65 EUR.

Ochrydzkie Perły

W trakcie wycieczki wybierzemy się do największego skarbu Macedonii, historycznego miasta Ohrid, które położone jest malowniczo u stóp gór Galiczica i uśpione majestatycznie nad brzegiem najstarszego na Bałkanach jeziora. Przez Greków i Rzymian nazywane Miastem Światła, współcześnie kojarzone z pierwszymi słowiańskimi piśmiennikami, Cyrylem i Metodym. Ohrid stanowi wyjątkowe miejsce na Bałkanach, przez co już od 1979 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas pobytu w Macedonii odwiedzimy m.in. położoną na górskich zboczach nad jeziorem Ochrydzkim cerkiew NMP Peribleptos, gdzie odkryjemy przepiękne freski dawnych mistrzów i poznamy historię Ojców Słowiańszczyzny. Udamy się również do antycznego teatru, aby dalej przejść na górującą nad miastem twierdzę Samuela, z której roztacza się bajeczna panorama okolicy. Następnie odbędziemy rejs łódkami po jeziorze Ochrydzkim podziwiając z wody m.in. majestatyczne góry oraz okoliczną dawną wioskę rybacką. Podczas pełnego wrażeń dnia wybierzemy się również do Muzeum Papieru, a także odkryjemy tajemnicę ochrydzkich pereł stanowiących niezapomnianą pamiątkę z podróży do Macedonii. Popołudniu czeka nas przerwa na obiad (dodatkowo płatny) w otoczeniu pięknych gór. Czas wolny w samym sercu miasta Ohrid, którego liczne zabytki są nie tylko atrakcją turystyczną, ale służą również, jako plener dla wielu bałkańskich produkcji filmowych, będzie doskonałym ukoronowaniem macedońskiej przygody. Wymagany dokument: paszport albo dowód osobisty. Cena ok. 55 EUR.

Jak Kraków i Warszawa - z wizytą w bałkańskich stolicach

Albania to kraj o bardzo bogatej i barwnej historii. Podczas całego dnia zwiedzania zobaczymy dwa najbardziej charakterystyczne miasta tego kraju. W pierwszej kolejności udajemy się do Tirany, stolicy Albanii, która pełna jest kontrastów i niespodzianek. Szerokie nowoczesne arterie sąsiadują z wąskimi zapuszczonymi uliczkami. Niedawno wyremontowane i przebudowane centrum zachwyca połączeniem klasyki i nowoczesności, natomiast ruch uliczny przyprawia nawet wytrawnych kierowców o zawrót głowy. Podczas spaceru przez miasto zobaczymy zabytkowy Meczet Ethem Bega oraz Muzeum Historyczne, a także udamy się do Bloku - niegdyś niedostępnej i pilnie strzeżonej dzielnicy rządowej, gdzie zobaczymy m.in. dom Envera Hodży. Następnie odwiedzamy Kruję, historyczną stolicę, często określaną mianem albańskiego Krakowa. Czeka na nas m.in. zabytkowy poturecki bazar pełen rękodzieła, kilimów i filigranowego srebra. Podczas wycieczki odwiedzimy lokalne muzeum, a następnie udamy się na obiad (dodatkowo płatny) i przerwę na czas wolny. Powrót do hoteli w godzinach popołudniowych. Cena ok. 45 EUR.

Czas na Kosowo!

Zapraszamy do najmłodszego państwa w Europe, gdzie odwiedzimy Prizren, miasto nazywane małym Sarajewem. Z Albanii do Kosowa prowadzi niezwykle malownicza trasa - autostrada! - przez imponujące Góry Szar i rozlewiska rzeki Fierze, dzięki temu szybko i wygodnie znajdziemy się w labiryncie wąskich uliczek starego miasta Prizrenu. Z wysokości bizantyjskiej twierdzy zobaczymy panoramę miasta, przespacerujemy się po nim - odwiedzimy meczet Sinan Paszy, cerkiew św. Jerzego, a także przejdziemy przez kamienny XVII-wieczny most i poczujemy niezwykłą atmosferę tureckiej dzielnicy Szadrawan. W trakcie tej wycieczki zaprosimy Państwa na smaczny, lokalny posiłek. Zapraszamy! Uwaga - wymagany paszport! Cena ok. 45 EUR.

Inne

Waluta

All

Lek. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W obiegu są banknoty o nominałach 200, 500, 1000, 2000 i 5000 leków oraz monety o wartości 1, 5, 10, 20, 50 i 100 leków. Euro i dolary wymienić można w kantorach w większych miastach i ośrodkach turystycznych. 100 ALL = 3,14 PLN (sierpień 2016). Zdarza się, że ceny podawane są również w Euro. W większości miejsc i sklepów przyjmowane są płatności w Euro, funtach lub dolarach. Niemniej kurs jest ustalany indywidualnie i zazwyczaj jest niższy od oficjalnego podanego przez Bank Albanii.

Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków (100-200 ALL). Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach.

Wiza

Obywatele polscy mogą podróżować do Albanii na podstawie dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć ważność minimum 3miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.

Czas

Taki jak w Polsce.

Język urzędowy

albański

Orientacyjne ceny

Obiad w restauracji od 400 ALL woda 1l - ok 100 ALL piwo w barze ok 200 ALL kawa w kawiarni od 70 ALL. Ceny w kurortach w sezonie są nieco wyższe od tych poza sezonem i tych w głębi kraju.

Poczta

Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 70 ALL. W wielu miejscach stoją skrzynki pocztowe, często również w hotelach.

Elektryczność

Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Telefonia komórkowa jest dość szeroko rozpowszechniona i niweluje tym samym słabą sieć telefonii stacjonarnej. Nie pokrywa ona jednak całego kraju (szczególne trudności z łącznością występują na północy kraju, w górach). Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora. Warto zabrać telefon bez blokady sim-lock i po przyjeździe kupić lokalną kartę pre paid.

Albania

Zapraszamy do Albanii, kraju nazywanego ,, ostatnią tajemnicą Europy,,. Z dala od wydeptanych ścieżek Europy znajdziemy dziewiczą przyrodę, ciepłe morze, szerokie plaże, ośnieżone góry, liczne zabytki oraz niesamowitą rozmaitość uroczych zakątków. Charakterystyczne bunkry zbudowane w latach 70 ub. wieku można spotkać wszędzie, nawet w ogródku i na plaży. Jest ich kilkaset tysięcy, jeden bunkier miał uratować 4 obywateli. Albania, oprócz takich smaczków kusi przede wszystkim bogatą i ciekawą kuchnią, niezwykłą gościnnością oraz atrakcyjnymi cenami na miejscu.

Albania / Durrë s

Jedno z najstarszych i największych miast w Albanii, założone w 625 roku p.n.e. W Durrë s warto odwiedzić: Amfiteatr Dyrrahu z początków II wieku (największy na Bałkanach), zabytkową wenecką wieżę mieszczącą się w porcie, od której zaczyna się najlepiej zachowany fragment murów miejskich, Muzeum Archeologiczne z zabytkami kultury starożytnej, Meczet Fatih, Bazylikę z VI wieku. Plaża w Durrë s jest długa, piaszczysta i z łagodnym zejściem do morza. Wiele hoteli ma wydzielone strefy, gdzie Klienci danego obiektu mogą korzystać z leżaków i parasoli za darmo.

Albania/Tirana

Tirana - miasto kontrastów, bogaczy i biedaków, kiczu i dobrego smaku. Najbardziej bałkańskie z bałkańskich miejsc, gdzie czas płynie zupełnie innym rytmem. Całkowicie odmienione centrum miasta zachwyca swoją świeżością i zachęca do wieczornych spacerów. Feeria barw, dźwięków i zapachów otacza nas pobudzając wszystkie zmysły. To miejsce, w którym miesza się orient i okcydent, a śpiew muezina wzywającego do modlitwy przeplata się z dźwiękiem muzyki disco płynącej z klubowej uliczki położonej w centrum miasta. Charakterystycznym znakiem Tirany są - obok zabytkowego meczetu i historycznej wieży zegarowej - stalowo-szklana piramida, dawne mauzoleum Envera Hodży oraz tzw. Blok, niegdyś dzielnica rządowa, która była najpilniej strzeżonym fragmentem miasta aż do początku ostatniej dekady XX wieku. Tylko tu spotkamy na ulicy wszystkie modele Mercedesów, a obok nich zaprzęgnięte do wozów drabiniastych osiołki.

Wyloty z: Warszawy, Katowic i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Poniedziałek
30.05.2022

Wykwaterowanie

Poniedziałek
06.06.2022
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

4.3
Dorota Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2018Para
ZIMNE JEDZENIE- MASAKRA!!! Będąc w różnych krajach w hotelach 3* (m.in. Tunezja, Turcja, Grecja-Kreta) nie miałam tak słabego i jednostajnego jedzenia! Bardzo skromnie. Na deses arbuz lub melon, pojemniki puste, nie donoszone jedzenie, trzeba było prosić a i tak często nie przynosili. Nie było herbaty zwykłej tylko ziołowy napar - ledwo ciepły. Jak czas kolacji był od 19:30 do 22 to o 21 wszystko sprzątnięte. Obsługa miała czas na zmienianie hitów na youtubie a nie mieli czasu umyć filiżanek. Plastikowe mieszadła zamiast łyżeczek. Nakrywali plastikowe obrusy jak już ktoś siedział przy stole i jadł. Brak przyprawników, trzeba było sobie przynosić. Śniadania- codziennie to samo (ogórek, pomidor, sałata, dzem, miód, melon/arbuz, parówki, sadzone, na twardo, omlet, tost, bagietka). Trzeba dojadać na zewnątrz. Wizyta czeskiej wycieczki spowodowała poruszenie! Jedzenie ciepłe - pachniało w całym budynku, czeska muzyka, pełne poruszenie! Tylko tyle, że Czesi wyczyścili pojemniki do dna i chyba zabrakło jedzenia. Byli tubylcy którzy zwracali uwagę na jedzenie i dostawali prosto z kuchni. Lokalizacja średnia. Nie ma chodników, trzeba iść do barów i sklepów ruchliwą wąską ulicą. W sklepach pobliskich (ok 10-15min pieszo) podstawowe towary w cenach 1,5x wyższych. Do Vlory dojazd busem, ostatni wraca ok 18-19, więc potem problem z powrotem, bo trzeba łapać okazję. Nie zawsze się udaje w 5min. Plaża żwirowo kamienista, dzieciaki płakały bo raniło im stopy. Bez butów do chodzenia po wodzie ani rusz. Dobra baza wypadowa do objazdów, ale Himare byłoby lepsze. Manager w hotelu był 24h ale co z tego jak tyle niedociągnięć... Jakbym zapłaciła choć 100zł więcej to bym była wściekła. Na szczęście karaj piękny, warto wynająć auto na kilka dni i pozwiedzać. Jedzenie w kanjpach dobre i tanie. Ludzie życzliwi.
Zaletypołożenia przy plaży, jednej z lepszych w okolicy, bezpłatne leżaki i parasole, czyste pokoje, piękny widok, dobra baza wypadowa na objazd, miłe panie sprzątające
Wadyobsługa nie mówiła sama z siebie \"dzień dobry\" jak się do niej nie odezwało, praca im się w rękach raczej nie paliła (koniec sezonu i zmęczenia czy takie nastawienie do pracy), segregowanie klientów (tanio kupili to do starego skrzydła), ręczniki nie były codziennie zmienianie (owszem składane, przekładane, ale mieliśmy 2 z 4 te same przez cały pobyt), pokoje sprzątane, brak zawieszek na drzwi (nie przeszkadzać)

3.8
Kate Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2018Para
Hotel regina to stosunkowo dobre miejsce na wakacje ale jest dosyć sporo jeszcze do poprawienia. Pokój hotelowy jest bardzo ładny szkoda tylko, że jak nie zostawisz napiwku to masz posprzątane jako tako a ostatniego dnia zabrakło dla nas ręczników i ktoś zapomniał dołożyć żele pod prysznic. Jednak prawdziwym hitem wyjazdu była kuchnia i wszystko z tym powiązane. Jedzenie w tym hotelu to jest jedna wielka pomyłka. Należy zacząć od tego, że rano do miejsca gdzie są potrawy nie da się wejść jest taki smród (starych jajek) że ledwo można powstrzymać się od wymiotów. Śniadania - codziennie jest to samo (jajko sadzone, chleb w jajku, jajko gotowane na miękko albo na twardo jak im wyjdzie, parówki (niejadalne), dżem, masło, miód, chleb, ser (nie wiem jaki), kanapki z pomidorem i ogórkiem, 2 razy były naleśniki i 3 razy były omleciki z wędliną. Do picia kawa lub mleko Obiado-kolacja była trochę lepsza ponieważ zawsze były gotowane kalafior i marchewka (zimne) i codziennie była smażona ryba. Jakaś cukinia, czasami zapiekanka, zupa warzywna, butelka wody. Problem z kolacją był taki, że jak w piątek przyjechał do hotelu cały autokar czechów to pomimo że kolacja jest do 21:00 to już o 19:45 nie było co jeść - i jeszcze obsługa z wielką łaską doniesie Ci kawałek ryby - jeden wielki żart. Na szczęście nie byliśmy sami w takiej sytuacji i po kolejnych uwagach innych osób obsługa doniosła rybę - masakra. Jeszcze jedno słowo co do wycieczek: na 6 możliwych tylko 3 były dostępne - ok we wrześniu poza sezonem spoko ale opis wycieczek na które mieliśmy się zdecydować to jakaś pomyłka - jedno, dwa zdania i tyle. Dopiero będąc na pierwszej wycieczce zapytaliśmy się albańczyka co będzie na pozostałych - co się okazało były zaplanowane zwiedzanie jakiegoś powojskowego miasta, skoki do wody na głębokość 55m itp. a my w szoku, że takie rzeczy są zaplanowane - niestety jak już się dowiedzieliśmy to nie można było już się zapisać.
Zaletyblisko plaża ładny pokój
Wadyjedzenie tragedia sprzątanie słabo obsługa w restauracji dramat

6.6
Dariusz Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2018Para
1 tygodnie , 1050 zł/os, piaskowo-kamienista plaża, mała wiedza rezydentów o atrakcjach w okolicy, słaba organizacja. Hotel fajny , miła obsługa. Walka o leżaki na plaży (dziwne rezerwacje przez turystów)
Zaletyza miastem, spokojny, piękne widoki z pokoi i restouracj
Wadyulica pod hotelem , 3,5 do 4 godz. dojazd do lotniska

9.3
Iga Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2018Para
Dla osób ceniących spokój ekstra miejsce, wypoczynek gwarantowany. Dużo knajpek na plaży, ceny w restauracjach porównywalne do naszych a nawet tańsze. Piękne widoki, spod hotelu wypływa łódź na wyspę (20euro/osoba, ok 9h wycieczka). Do Vlory busy łapane "na stopa" 100lek/os.
ZaletyPołożenie tuż przy plaży, przez ulice bezpieczne przejście, niesamowity widok z pokoju, wygodne łóżka, przemiła obsługa mówiąca po angielsku, brak tłumów przy plaży, bezpłatne ręczniki plażowe oraz leżaki, rodzinna atmosfera, dobre jedzenie, czysto, plaża kamienista- urozmaicony krajobraz,
WadyMogliby łazienki odświeżyć- są czyste i niczego im nie brakuje jednak w porownaniu do pokoju wyglądają staromodnie, duża ilość schodów- pomimo windy i tak nie da się ominąć wchodzenia po schodach, śniadania i obiadokolacje dobre jednak mało urozmaicone- dla wymagających może być problemem, dla wielu osob wadą może być także polozenie- do Vlory jest kilkanaście km, najbliższe sklepiki ok 500m od hotelu, o 22:00 brak żywej duszy nawet na plaży (dla mnie zaleta), daleko od Tirany (lotniska)

Mapa

Pogoda

21°C
14°C
17°C
8

Przed podróżą

NOWE ZASADY POWROTU DO POLSKI - ZAPOWIEDŹ ZMIAN MAJĄCYCH OBOWIĄZYWAĆ OD 15.12.2021 r.

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Zdrowia z 7.12.2021 r. od 15.12.2021 r. przy powrocie do kraju obowiązkowe będzie wykonanie testu PCR lub antygenowego na 24 godziny przed przekroczeniem granicy - dotyczy także zaszczepionych, ozdrowieńców oraz dzieci.

Dodatkowo osoby niezaszczepione oraz nie będące ozdrowieńcami nadal muszą poddać się 14 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy. Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu PCR na Covid wykonanego po 8 dniach od momentu przekroczenia granicy.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19 oraz ozdrowieńców.

Informacja jest zapowiedzią - czekamy na oficjalne rozporządzenie Rady Ministrów.WYMAGANE DOKUMENTY:
Przed przylotem do Albanii należy wypełnić formularz lokalizacyjny: zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący posiada zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19, a od podania ostatniej/pełnej dawki minęło więcej niż 14 dni. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim, a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący posiada pozytywny wynik testu RT-PCR wykonanego do 180 dni przed planowanym wjazdem. Dokument musi być przedstawiony w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 6 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia zaświadczenia o ozdrowieniu (patrz OZDROWIEŃCY), Zaświadczenia o zaszczepieniu (patrz ZASZCZEPIENI) lub testu (patrz POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY)
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI,
OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR lub antygenowy. Podróżujący musi przedstawić zaświadczenie lekarskie z ujemnym wynikiem testu RT PCR SARS-CoV-2, wystawione na 72 godziny przed wjazdem na terytorium Albanii lub antygenowego wystawione na 48 godzin przed wjazdem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje;
Kwarantanna po powrocie: tak - 14 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR po 8 dniach od powrotu do Polski.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od pierwszego dnia wjazdu na podstawie ważnego paszportu lub ważnego dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane.
Po przyjeździe istnieje konieczność uiszczenia opłaty klimatycznej.