Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyPortugaliaAzoryPensjonat Calma do Mar

Pensjonat Calma do Mar

Kod oferty: WAK643380
Last minute
Kod oferty: WAK643380
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Region: AzoryOrganizator: Konsorcjum Biur PodróżyKod oferty: WAK643380

Calma Do Mar

Położenie

Calma do Mar to mały pensjonat typu Bed & Breakfast położony w miejscowości Madalena na wyspie Pico - Azory, który oferuje przyjemne i niezależne wakacje.

Pensjonat położony jest w cichej ślepej uliczce i tak blisko oceanu, że słychać i widać fale rozbijające się o linię brzegową. Wszystkie sklepy, restauracje znajdują się zaledwie kilka minut spacerem od hotelu. Do słynnego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wyjątkowego wina rosnącego na Pico można dotrzeć w ciągu 10minut.

Zaledwie 200m od "Calma do Mar" znajduje się basen oraz innye publiczne kąpieliska Madalena. Dzięki dużej ilości dobrych i oryginalnych restauracji oraz szeregu biur sprzedających wycieczki piesze, wycieczki nad Atlantyk i nurkowanie, Madalena oferuje idealną bazę na wakacje na Azorach.

Stąd możesz łatwo dostać się na inne wyspy dzięki codziennym połączeniom promowym.

Pokoje

Pensjonat oferuje 6 pokoi jedno-, i dwuosobowych. Wszystkie pokoje czekają na Ciebie z domowymi meblami, wygodną pościelą i materacami. Niektóre dysponują własnym balkonem. W każdym z nich można podziwiać widok na bliski Atlantyk lub wulkan. Wszystkie pokoje wyposażone są w prywatną łazienkę i toaleta, stół i krzesła, wystarczająca przestrzeń do przechowywania, wysokiej jakości materace, ręczniki do użytku na zewnątrz, grzejniki, suszarka do włosów i przyjazny dla środowiska szampon i mydło.

Do dyspozycji gości

Pensjonat wyposażony jest we wszystko, czego potrzeba do przyjemnego pobytu - w pełni wyposażona kuchnia otwarta do użytku po godzinach, śniadania, przestronny salon z kominkiem, darmowe wifi, biblioteka z informacjami o wyspie, ogród z tarasem z bezpośrednim widokiem na ocean i wulkan Pico, zacieniony pawilon, leżaki i grill.

Cena zawiera

Transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu przez 7/12 nocy (standardowe godziny zameldowania 14.00 i wymeldowania 10.30), wyżywienie śniadania, ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, obowiązkową składkę na TFG w wysokości 10 zł/os, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 5 zł/osoba.

Cena nie zawiera

Biletu lotniczego Polska - Ponta Delgada - Polska (możliwość zakupienia w biurze), dodatkowych posiłków, napiwków, wydatków własnych, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2%, wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie "cena zawiera".

Uwagi

1. Możliwość krótszych i dłuższych pobytów - indywidualna kalkulacja na zapytanie.

2. Cena za dziecko na zapytanie.

3. Możliwość ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji +3,2%.

4. Niniejsza oferta wymaga potwierdzenia po dokonaniu wpłaty zaliczki. Organizator potwierdza lub anuluje założoną rezerwację w ciągu 48 h (tylko w dni robocze pon-pt 10-18). W przypadku braku potwierdzenia ze strony organizatora zwrot 100% wpłaty. Podane ceny skalkulowane są dla najniższej taryfy biletów lotniczych, obowiązującej w okresie ważności cennika. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

5. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

6. Przed wyjazdem prosimy sprawdzić aktualne warunki wjazdowe na stronie Ministerstwa Sprawa Zagranicznych danego kraju oraz warunki wizowe na stronie wizowanie.com

Covid-19 wymogi dla podróżujących

Rząd Autonomicznego Regionu Azorów wprowadził wymóg testów.

Osoby przyjeżdżające na azory mają 2 opcje

Okazać służbom lotniskowym na Azorach negatywny wynik testu PT-PCR na COVID-19 wykonanego na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisać specjalną deklarację.

Poddać się testowi na COVID-19 na lotnisku po przylocie. Test jest wykonany na koszt Rządu Azorów, a cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż 1h. Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się na własną rękę do zaplanowanego przez siebie miejsca zakwaterowania i oczekuje tam na wynik testu, który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12h (na wyspach Sao Miguel i Terceira) i 48 h na pozostałych wyspach, licząc od pobrania testu. Testy te nie obowiązują dzieci do lat 12.

Osoby planujące pobyt na Azorach przekraczający 7 dni, w 6. dniu pobytu zobowiązane są do skontaktowania się z lokalnymi władzami sanitarnymi w celu ponowienia testu. Jest to test prostszy i wynik można otrzymać w 1h. Te testy są wykonywane również na koszt Rządu Azorów. Testy te nie obowiązują dzieci do lat 12.

Przed wyjazdem na Azory należy wypełnić formularz online https//covid19-azores.com/ 24-48 przed przylotem.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Sobota
03.07.2021

Wykwaterowanie

Sobota
10.07.2021

Pogoda

24°C
19°C
21°C
7

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy pasażerowie przybywający i wylatujący z Portugalii kontynentalnej, z wyjątkiem dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy, muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID-19 (RT-PCR) wykonany do 72 godzin przed odlotem.

Przed przylotem do Portugalii należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski wypełnić formularz PLC: zobacz więcej.

Przed przylotem na Maderę należy wypełnić ankietę zobacz więcej. Podróżni udający się na Maderę, którzy w przeciągu ostatnich 90 dni przeszli COVID-19 (ozdrowieńcy) oraz ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki i od drugiej dawki minęło co najmniej 14 dni, są zwolnieni z testów PCR po okazaniu dokumentu (w j. angielskim lub j. portugalskim) potwierdzającego przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby, z testu są również zwolnione dzieci poniżej 12 roku życia.
Więcej informacji na temat Azorów można znaleźć na stronie zobacz więcej.

UWAGA:
W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.