Wspaniały10 opinii100% poleceń
9,4
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyChinyChiny - dwie stolice
Polska otwiera granice

Chiny - dwie stolice

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK17930

Nasi klienci docenili

 • Wizyta na plantacji zielonej herbaty.
 • Zwiedzanie Wuzhen - zwanego chińską Wenecją, jednej z najpiękniejszych wiosek wodnych w Chinach.
 • Największe symbole Pekinu - m.in. Świątynia Nieba, plac Tiananmen, Zakazane Miasto.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

  297
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Informacje o podróży

  Wylot

  08.10.2020 Czwartek
  WAWWarszawa - Chopin
  09.10.2020 Piątek
  PEKPekin

  Powrót

  16.10.2020 Piątek
  SHASzanghai
  16.10.2020 Piątek
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK17930Organizator: Ecco Travel

  Region

  Chiny

  Oferta

  Gdzie jest prawdziwa stolica Chin? W Pekinie, gdzie od XV w. do dziś Zakazane Miasto - siedziba Cesarzy - przypomina o tym, że tzw. Północna Stolica jest tą jedyną słuszną w Państwie Środka? Pekin jest wizytówką Chin, ale czy jedyną? A może prawdziwa stolica jest w Szanghaju, gdzie mieszka aż 23mln ludzi (w Pekinie "tylko" 19mln)? Wielki biznes widać tu na każdym kroku, a podobno władza to pieniądze... Można zadawać sobie te pytania, szukać odpowiedzi w literaturze, internecie, relacjach podróżników i ludzi bywałych. Można też przekonać się osobiście i wyrobić sobie własne zdanie. Wycieczka Chiny - dwie stolice może być pięknym wstępem do dalszej przygody, lub następnym etapem - nowym krajem odkrytym i poznanym. Czy aby wystarczająco?

  Opis

  PEKIN - HANGZHOU - WUZHEN - SZANGHAJ
  Dzień 1. Warszawa.
  Wylot z Warszawy

  Dzień 2. Pekin.
  Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Zwiedzimy Świątynię Nieba - bezcenny zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powierzchnia całości to 273 hektary. Powstał w 1420 r. (na początku dynastii Ming). Prawie wszystkie budowle wybudowano na planie okręgu, bo projektowane były zgodnie z przekonaniem starożytnych Chińczyków, że Niebo jest okrągłe (a Ziemia - kwadratowa). Wieczorem powitalna kolacja.

  Dzień 3. Pekin.
  Po śniadaniu wizyta w Letnim Pałacu - kompleksie parkowo - pałacowym stanowiącym miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing. Początki rezydencji sięgają czasów dynastii Jin (1115-1234), kiedy to w 1153 roku cesarz Hailingwang wybudował swój letni pałac na górze Jinshan, około 10 kilometrów od dzisiejszego Pekinu. Kompleks doznał poważnych zniszczeń podczas interwencji wojsk angielsko - francuskich w trakcie II wojny opiumowej w 1860 roku. W 1885 cesarzowa Cixi, z uwagi na brak funduszy pozwalających na ewentualną odbudowę doszczętnie zniszczonego Yuanmingyuan, nakazała wybudować nową letnią rezydencję cesarską na gruzach Qingyiyuan. Budowa, zakończona w 1889 roku, sfinansowana była z funduszy mających służyć pierwotnie budowie floty oraz z handlu urzędami.
  Następnie odwiedzimy "Świat Pereł", gdzie odbędzie się demonstracja dotycząca techniki hodowli pereł słodkowodnych z możliwością zakupów biżuterii i kosmetyków.
  Przejazd pod Wielki Mur - jeden z siedmiu cudów świata zachowanych do naszych czasów. Budowa muru trwała około 1700 lat. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Powrót do hotelu z krótkim postojem przy obiektach olimpijskich. Obiadokolacja. Dla chętnych wycieczka fakultatywna - spektakl "Legenda Kung Fu".

  Dzień 4. Pekin.
  Po śniadaniu przejazd w pobliże Placu Bramy Niebiańskiego Spokoju. Rzut oka na nowoczesny gmach Opery Narodowej i przejście na plac Tiananmen. Ten najważniejszy plac "Państwa Środka" sąsiaduje z gmachami Muzeum Narodowego i Parlamentu i rozpościera się przed Bramą Niebiańskiego Spokoju. Na placu wznosi się Mauzoleum Mao Zedonga.
  Następnie zwiedzimy wybudowany w XV w. Pałac Cesarski będący rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Przejdziemy też do parku Jingshan ze słynnym Wzgórzem Węglowym z którego roztacza się panorama pałacu i miasta.
  Wizyta w Centrum Medycyny Chińskiej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień 5. Pekin - Hangzhou.
  W godzinach porannych przejazd szybkim pociągiem z Pekinu do Hangzhou - zaliczanego do siedmiu starożytnych stolic Chin, położonego na południowym krańcu Wielkiego Kanału. Marco Polo, który odwiedził miasto w XIII w., opisał je jako Kinsaj.
  Transfer na śniadanie w hotelu.
  Zwiedzanie tego jednego z najbardziej malowniczych chińskich miast rozpocznie się od Świątyni Lingyin, czyli Świątyni Natchnionego Odosobnienia, sięgającej swoją historią pierwszej połowy IV wieku, gdy na tym terenie wzniesiono jej pierwsze pawilony. Przejażdżka łodzią po Jeziorze Zachodnim, będącym jedną z głównych atrakcji miasta. Spacer po jednym z malowniczych parków, otaczających taflę jeziora. Wizyta w herbaciarni. Obiadokolacja. Zakwaterowanie.

  Dzień 6. Hangzhou - Wuzhen.
  Po śniadaniu wizyta w malowniczym Ogrodzie Rodziny Guo, stanowiącym prawdziwe arcydzieło sztuki ogrodowej. Przejazd autokarem do usytuowanego na sieci kanałów Wuzhen - jednej z najpiękniejszych wiosek wodnych w całych Chinach, nazywanej "chińską Wenecją". Dawna, drewniana architektura, wąskie uliczki, plusk wody uderzanej wiosłami - wszystko to sprawia, że Wuzhen jest miejscem magicznym. Wspólny spacer a potem czas na indywidualne eksplorowanie labiryntu uliczek czy wędrówkę w poszukiwaniu kolejnych, malowniczych mostów - tych większych i tych całkiem małych. Kiedy zamykają się bramy i w Wuzhen pozostają tylko mieszkańcy - zapada cisza. Spacer wąskimi uliczkami to niczym podróż do przeszłości. Trudno uwierzyć, że w tym ogromnym kraju są jeszcze takie miejsca.

  Dzień 7. Wuzhen - Szanghaj.
  Śniadanie. Przejazd autokarem do Szanghaju. Świątynia Nefrytowego Buddy - jedna z najważniejszych świątyń buddyjskich w mieście. Bund - słynne szanghajskie nabrzeże. Później czas wolny na zakupy na ulicy Nanjing, będącej głównym pasażem handlowym Szanghaju. Obiadokolacja.

  Dzień 8. Szanghaj
  Śniadanie. Szanghajskie Muzeum - znakomita kolekcja, obrazująca rozwój sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Perła Orientu - jedna z najwyższych wież telewizyjnych na świecie. Stare Miasto - spacer wąskimi uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Czas wolny na zakup pamiątek. Obiadokolacja

  Dzień 9. Szanghaj - Warszawa.
  Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Polski (przylot może nastąpić dnia następnego).

  Wyposażenie

  Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

  świadczenia

  Przelot na trasie Polska - Pekin, Szanghaj - Polska z przesiadkami lub bezpośrednioopłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4 w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją,śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju), lokalny transport klimatyzowanymi autokaramizwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów), serwis polskiego pilota,

  Cena nie zawiera

  Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 230 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczkidopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana

  Koszty wizy chińskiejkoszty wycieczek fakultatywnych

  • Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.)

  • Rejs po rzece Huang Pu (30USD/os.)

  • Przedstawienie Cyrkowe w Szanghaju (35 USD/os.)

  Obsługa na miejscu

  W jęz. polskim

  Informacje wizowe

  Wizy
  Wizy
  Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 445 PLN/os *. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo.
  Zgodnie z chińskim prawem i przepisami oraz międzynarodowymi praktykami, od 15.12.2019 roku Ambasada Chin w Polsce będzie wydawała wizy biometryczne. Ambasada upoważnia Chińskie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie do pobierania odcisków linii papilarnych dziesięciu palców obywateli Polski, obcokrajowców posiadających udokumentowane prawo stałego pobytu w Polsce chcących ubiegać się o wizę do Chin.
  CZEGO WYMAGANY OD KLIENTÓW KORZYSTAJACYCH Z POSREDNICTWA ECCO TRAVEL?
  1. Posiadania paszportu ważnego min. 6miesięcy od daty wjazdu do Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron)

  2. NAJPÓŹNIEJ NA 21 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM na adres mailowy: mailto: wizy@eccoholiday.com należy przesłać elektronicznie wypełniony wniosek wizowy (prawidłowo, zgodnie z poniższą instrukcją https://ssl.eccoholiday.com/files/Podrecznik_wizowy_Chiny.pdf) osobno dla każdego uczestnika celem weryfikacji poprawności wypełnienia wniosku
  Jeżeli wniosek uzyska akceptację działu wizowego należy przesłać go najpóźniej na 14 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM w wersji papierowej wraz z:
  - paszportem,
  - dwoma zdjęciami UWAGA! Zdjęcie, wydrukowane na papierze fotograficznym, musi spełniać wszystkie wytyczne wskazane w instrukcji wypełnienia wniosku
  - wydrukowanym dowodem rezerwacji/voucherem (jeden voucher osobno do każdego wniosku)
  - ksero paszportu (na białej kartce formatu A-4 – strona ze zdjęciem)
  na adres biura przedstawicielskiego:
  DO UZUPELNIENIA
  z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu.
  3. Pracownik działu wizowego skontaktuje się z wnioskodawcą i poinformuje zainteresowanego czy wnioski są prawidłowo wypełnione oraz wskaże możliwe terminy wizyty w centrum wizowym w Warszawie, na którą każda osoba aplikująca o wizę będzie musiała stawić się osobiście w celu złożenia odcisków palców.
  Podczas wizyty w centrum wizowym pracownik Ecco Holiday będzie do dyspozycji klientów korzystających z pośrednictwa wizowego.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Październik

  Zobacz cały rok
  Temperatura w dzień
  19°C
  Temperatura w nocy
  7°C
  Temperatura wody
  26°C
  Liczba godzin słonecznych
  6

  Opinie

  Opinie dodane przez

  10
  marek i adaś z lublina
  Pobyt - Wrzesień 2019Grupa przyjaciół
  Zaletysuper cena,tak dużo można zobaczyć w tak krótkim czasie
  Wadybrak
  super pilot ,wielka wiedza, Pan Tomasz ,gratulacje dla firmy za tak wspaniałą i niedrogą wycieczkę ,polecę ją każdemu kto chce zobaczyć Chiny w pigułce
  10
  Waldemar Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Czerwiec 2019Singiel
  ZaletyFajny program, dobre hotele, dobre jedzenie. Pilot wycieczki p. Wiktor wszystko ciekawie opowiadał.
  WadyBrak
  Wszystko było jak być powinno. Warto zobaczyć i Pekin i Szanghaj za jednym razem. Polecam.
  9.6
  Liczi
  Pobyt - Luty 2019Para
  Zalety- program jest urozmaicony, pokazuje Chiny klasyczne i te nowoczesne, rozbudza plany na kolejną podróż do Chin; - obiadokolacje jedliśmy w lokalnych restauracjach, dzięki czemu mogliśmy poczuć prawdziwy smak kuchni chińskiej; - hotele bardzo dobrej klasy - dostępne były m.in. kosmetyki, grzebienie, szczoteczki i pasta do zębów, woda; - pilot Tomek, który z pasją opowiadał m.in. o historii, kulturze, kuchni Chin, pokazał nam też film o Chinach, odpowiadał na wszelkie pytania, jakie mu zadawaliśmy
  Wady-wizyta na bazarze z podróbkami w Szanghaju - uważam to za stratę czasu - nie po to jedzie się do Chin, aby spędzać czas na podrzędnym bazarze w podziemiach; - pokazy, których nadrzędnym celem jest sprzedaż swoich towarów
  - podróż w okolicy chińskiego nowego roku ma zalety - mniejszy ruch na drogach i lotnisku, wszędzie widać świąteczny, urokliwy wystrój; - lot był realizowany przez Finnair, z ok 2h przesiadką w Helsinkach, podróż minęła nam szybko; - w Pekinie było zimno - w sezonie zimowym koniecznie trzeba zabrać bardzo ciepłą odzież i buty; - w Szanghaju często pada deszcz - warto zabrać parasol i odporne na wodę buty; - podczas naszej podróży była dobra jakość powietrza, więc smog nam nie doskwierał; - dla spragnionych dodatkowych wrażeń oferowanych było wiele gł. wieczornych wycieczek fakultatywnych (płatne po ok 30 USD)
  10
  Tomasz Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2018Para
  ZaletyLoty liniami Emirates Świetny pilot ( Tomasz Szatiło ) z ogromną wiedzą i zaangażowaniem Wypełnienie czasu Bardzo dobre hotele Świetne restauracje ( codziennie inna ) Mała grupa ( 16 osób ) Własny autobus do dyspozycji
  WadyAbsolutnie brak
  Nic do dodania po za wymienionymi zaletami : Loty liniami Emirates Świetny pilot ( Tomasz Szatiło ) z ogromną wiedzą i zaangażowaniem Wypełnienie czasu Bardzo dobre hotele Świetne restauracje ( codziennie inna ) Mała grupa ( 16 osób ) Własny autobus do dyspozycji
  +1

  10
  Tomasz Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2018Para
  ZaletyLoty samolotami Emirates Wspaniały pilot ( Tomasz Szatiło ) Świetne hotele Obiadokolacje w dobrych restauracjach . Codziennie innych Mała grupa ( 16 osób ) Własny autokar
  Wady-
  Świetny stosunek ceny do jakości Przewodnik ( Tomasz Szatiło ) - ogromna wiedza i zaangażowanie . Brak poczucia że ktoś chce zarobić na wszystkim - świetne loty , hotele , jedzenie . Doskonałe wypełnienie czasu . Zdecydowane 10/10 Brawo dla organizatorów !

  Przed podróżą

  Paszporty

  Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (min. 6 stron wolnych obok siebie).

  Wizy

  Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową. Osoby oczekujące na lotnisku na międzynarodowe połączenia lotnicze nie dłużej niż 24 godziny mogą opuścić lotnisko na podstawie krótkotrwałego zezwolenia uzyskiwanego bezpośrednio przy odprawie paszportowej. Wyjątek stanowią międzynarodowe lotniska w miastach: Pekin, Szanghaj, Kanton (Guangzhou), Shenzhen, Chengdu, Chongqing, Dalian, Shenyang, Hangzhou, Guilin, Kunming, Xi'an i Xiamen, gdzie władze chińskie wydłużyły okres ważności zezwolenia do 72 godzin (jednak bez prawa opuszczania obszaru administracyjnego danego miasta).
  30 stycznia 2016 r. władze chińskie wprowadziły prawo do 6-dniowego (max.144 godz.) pobytu bez obowiązku posiadania wizy dla cudzoziemców podróżujących tranzytem drogą lotniczą przez 4 międzynarodowe porty lotnicze: w Szanghaju (Hongqiao International Airport i Pudong International Airport), w stolicy prowincji Jiangsu, Nankinie (Nanjing Lukou Airport) oraz w stolicy prowincji Zhejiang, Hangzhou (Hangzhou Xiaoshan Airport). Cudzoziemcy podróżujący tranzytem przez wyznaczone porty lotnicze, posiadając paszport oraz bilet na dalszy odcinek podróży, mogą ubiegać się na lotnisku, w wyznaczonym specjalnie do tego miejscu, o prawo do opuszczenia lotniska na czas do 144 godzin/6 dni, z obowiązkiem powrotu na wyznaczony lot. W tym czasie istnieje możliwość poruszania się w obrębie trzech wyznaczonych obszarów administracyjnych Chin tj. miasta Szanghaj, prowincji Jiangsu oraz prowincji Zhejiang jednakże bez możliwości przemieszczania się poza ich granice.
  Od 10 maja 2019 r. osoby ubiegające się o wizę do Chin w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie oraz w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku powinny wypełnić wniosek online i umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej https://cova.cs.mfa.gov.cn Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych: http://www.visaforchina.org.

  We wszystkich punktach granicznych pobierane są odciski palców od przyjeżdżających cudzoziemców w wieku 14-70 lat. W związku z tym, przed podejściem do okienka kontroli paszportowej wszyscy podróżni muszą skorzystać z urządzenia do samodzielnego oddania odcisków palców i pobrać wydruk z potwierdzeniem (dotyczy to również osób poniżej 14 i powyżej 70 roku życia, takie osoby odbierają tylko wydruk potwierdzający brak konieczności zostawienia odcisków palców).

  Szczepienia, służba zdrowia

  Ważna książeczka szczepień jest wymagana, jeśli turysta przybywa z kraju lub regionu umieszczonego na liście zagrożeń epidemiologicznych WHO.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Chińskiej Republiki Ludowej oraz te które nie są konieczne do specjalnych stref administracyjnych Hongkongu i Makau.

  Komunikat dla podróżujących do Chin

  Z dniem 28 marca br. do odwołania wprowadzony zostaje zakaz wjazdu dla cudzoziemców do Chin, także tych posiadających wizy i kartę pobytu wydane przed wprowadzeniem nowych zasad. Wjazd do Chin będzie możliwy dla osób posiadających wizy i karty pobytu wydane przez konsulaty ChRL po 28 marca br. Przed przyjazdem do Chin zalecane jest skontaktowanie się z najbliższą Ambasadą ChRL, instytucją organizującą pobyt, uczelnią, hotelem lub właścicielem mieszkania w celu potwierdzenia możliwości przyjazdu oraz warunków dalszego pobytu.

  Z dniem 29 marca br. do odwołania ograniczona zostaje liczba połączeń międzynarodowych do Chin (dotyczy przewoźników chińskich i zagranicznych). Jeden przewoźnik będzie mógł wykonywać połączenia tylko z jednym portem lotniczym, w danym jednym kraju, z częstotliwością jednego połączenia tygodniowo. Liczba pasażerów nie może przekroczyć 75% dostępnych miejsc. Powyższe zasady nie dotyczą samolotów pasażerskich wykonujących loty cargo, bez pasażerów.

  W przypadku planowania podróży do Chin proszę mieć na uwadze, że w sposób znaczący wydłuży to podróż do Pekinu o kolejnych kilka/kilkanaście godzin. Niewykluczone, że kontynuacja lotu z lotniska regionalnego do Pekinu może odbyć się następnego dnia.

  Komunikat dla przekraczających granicę Chin

  W trakcie przekraczania granicy przez osoby uprawnione należy liczyć się z różnego rodzaju ograniczeniami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19. Są one wprowadzane przez władze na wszystkich szczeblach, nierzadko bez wcześniejszego uprzedzenia oraz mogą różnić się w zależności od miejsca przekroczenia granicy. Do najczęściej spotykanych, obowiązujących także cudzoziemców, można zaliczyć:

  szczegółowe i wielogodzinne kontrole medyczne pasażerów przylatujących na niektóre lotniska (m.in. w Pekinie, Szanghaju, Kantonie i Hongkongu), pasażerowie mogą przy tym zostać zobligowani do pozostawania na pokładzie samolotu do czasu rozpoczęcia inspekcji;
  obowiązek poddania się kontroli medycznej, w tym badań na obecność koronawirusa;
  obowiązek pozostawania w miejscu zamieszkania lub miejscu obserwacji grupowej (np. w wyznaczonym hotelu) przez 14 dni od przyjazdu do danego miasta i codziennego raportowania o stanie zdrowia;
  ograniczenia w opuszczaniu miejsca zamieszkania (np. limitowane wyjścia na zewnątrz wyłącznie w celu zakupu towarów pierwszej potrzeby) oraz przyjmowaniu gości z zewnątrz.

  Infolinia Wakacje.pl

  +48 58 325 29 00