Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź
Wakacje.plWczasyEgiptMarsa El AlamOnatti Beach Resort (ex. Pirates Gate Onatti)

Onatti Beach Resort (ex. Pirates Gate Onatti)

Kod oferty: WAK633422
Last minute
Kod oferty: WAK633422
1/5
teren hotelu, basen
basen, zjeżdżalnia
obiekt
obiekt
pokój

Opis oferty

Region: Marsa El AlamOrganizator: Prima HolidayKod oferty: WAK633422

Położenie

Hotel położony ok. 26km od EL QUSEIR; ok. 50km od lotniska w Marsa Alam.

Plaża

Przy hotelu, prywatna, pomost, piaszczysto-żwirowa. Bezpłatnie parasole, leżaki, ręczniki plażowe.

Hotel

Kategoria lokalna: 4

Hotel częściowo odnowiony na przełomie 2018/2019 r., składa się z 18 budynków. Nagrodzony w 2019 roku przez portal Tripadvisor nagrodą Travellers Choice 2019.

Do dyspozycji gości

Recepcja, 3 restauracje w tym 1 główna i 1 a'la carte, 4 bary w tym 1 swin-up, sejf w recepcji (bezpłatny), pralnia (płatna), 2 zjeżdżalnie wodne dla dorosłych i 2 dla dzieci, parking, lekarz (na zamówienie, dodatkowo płatny), pralnia (dodatkowo płatna). Hotel akceptuje płatności kartami: Visa, MasterCard.

Hotel przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Internet

Wi - Fi w lobby bezpłatnie.

Sport, rekreacja i rozrywka

Bezpłatnie: 3 baseny w tym 1 podgrzewany w okresie zimowym, 2 baseny dla dzieci, 2 zjeżdżalnie dla dorosłych, 2 dla dzieci, tenis stołowy, rzutki, piłka nożna, siatkówka plażowa, aerobik, siłownia, animacje dzienne i wieczorne.

Odpłatnie: bilard, centrum SPA, masaże, sauna, jakuzzi, korty tenisowe, sporty wodne na plaży.

Dla dzieci

Brodzik, animacje dla dzieci oraz miniklub dla dzieci w wieku 4-13 lat, dzieci w wieku 1-3 lat mogą przebywać na terenie miniklubu tylko pod opieką rodzica/opiekuna, łóżeczko dla dziecka do 2 lat (płatne, na zamówienie przed przyjazdem).

Zakwaterowanie

205 pokoi.

Pokoje standardowe (około 38m2), wyposażone w: TV satelitarną, telefon, sejf, mini bar (płatny), łazienkę z wanną lub prysznicem, suszarką do włosów, balkon lub taras.

Wyżywienie

All Inclusive

Śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu. Przekąski w ciągu dnia w wyznaczonych barach, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane w wyznaczonych przez hotel barach i godzinach.

W dniu 31.12.2020 kolacja New Year wliczona w cenę.

Informacje dodatkowe

Adres

Hotel Onatti, 16 , Km. South of Quseir Red Sea Quseir - Marsa Alam Road, Egipt

https://www.onatti.com/

Cena

Cena oferty z przelotem zawiera: bilet lotniczy; bagaż podręczny (EasyJet o wymiarach nie przekraczających 45x36x20 cm, w tym kółka, kieszonki i rączki - mała torba podręczna która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera, Corendon - 8kg, czarter - 5kg); bagaż rejestrowany (do luku bagażowego) przy przelotach charterowych; transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, opiekę polskojęzycznego rezydenta, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej), VAT.

UWAGA!!

W EasyJet bagaż rejestrowany 15 kg dodatkowo płatny ok 350 - 400 PLN/szt

W przypadku zakupienia miejsca Up front (dodatkowo płatne) Klient może zabrać na pokład duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm), który musi mieścić się w schowku nad głową.

W Corendon bagaż rejestrowany 23 kg dodatkowo płatny ok 350 - 400 PLN/szt

Uwaga!!! Przy połączeniach rejsowych cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.

Od 26.11.2016r wszystkie oferty zawierają w cenie składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG),

Oraz od 01.01.2021 analogiczą wyskość składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP):

15PLN - za imprezy samolotowe czarterowe (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

13PLN - za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę

10PLN - za imprezy oparte o loty rejsowe oraz autokarowe i dojazd własny na terenie Europy (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)Cena oferty z dojazdem własnym zawiera: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG, NNW, KL, bagaż, OC organizatora, VAT.

Cena nie zawiera: dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.), wycieczek fakultatywnych, obowiązkowej opłaty za wizę egipską ok. 25 USD płatnej na lotnisku w Egipcie, bagażu rejestrowanego przy przelotach liniami Easy Jet i Corendon Airlines (dodatkowa opłata 400 PLN/os).

Covid- 19

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych : https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych , jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ . Podróżując w czasie pandemi należy liczyć się z pewnymi obostrzeniami i ograniczeniami.

Część infrastruktury hotelowej (restauracje, oferta rekreacyjno - sportowa), animacje może być ograniczona, czy też niedostępna ze względu na obostrzenia sanitarne. Podróżując do Egiptu jest wymagane wykonanie testu PCR na Covid

Zwolnione z obowiązku testu są tylko osoby, które posiadają zaświadczenie przyjęcia pełnego cyklu szczepienia na COVID-19 (szczepionką zatwierdzoną przez WHO), jeśli od ostatniej dawki minęło co najmniej 14 dni. Zaświadczenie powinno zawierać kod QR. Unijny Certyfikat Covid jest honorowany. Dzieci do lat 6 są zwolnione z obowiązku testu.

Test RT-PCR na COVID-19 należy wykonać:

• w Polsce maksymalnie na 72 godz. przed wjazdem do Egiptu:

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu musi być wystawione w j. angielskim oraz zawierać prawidłowe informacje/dane podróżnego oraz kod QR. Zaświadczenie musi być wystawione przez laboratorium oficjalnie uznawane przez Ministerstwo Zdrowia w formie papierowej (oryginał) lub cyfrowej - do wyświetlenia na ekranie urządzenia mobilnego. Zaświadczenia pisane ręcznie oraz bez kodu QR nie będą honorowane.

Lub

• po przylocie do Egiptu (na lotnisku), koszt badania to 30 USD/os. Procedura wykonania testu nie jest uciążliwa. Po badaniu podróżni są przewiezieni transferem (w cenie rezerwacji) do zarezerwowanego przez siebie hotelu, gdzie oczekują 24 godziny na wynik testu - w tym czasie można korzystać z infrastruktury obiektu.

W przypadku pozytywnego wyniku testu kwarantanna odbywa się w wykupionym hotelu. Marsa Alam (RMF) - w przypadku testu RT-PCR wykonywanego po przylocie do Marsa Alam, w celu przyspieszenia procedury, należy posiadać ze sobą kserokopię strony z danymi i zdjęciem z paszportu.

Wymagane Dokumenty

• Zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny wynik testu na COVID-19 (test można także wykonać na lotnisku w Egipcie) w języku angielskim.

• Wydruk umowy zgłoszenia wakacji z biurem Prima Holiday.

• Paszport ważny przynajmniej 6miesięcy od daty wjazdu do Egiptu (także dzieci bez względu na wiek).

• Karta Lokalizacji Podróżnego.

• Deklaracja Sanitarna. Powrót do Polski z zagranicy:

UWAGA! Ze względu na dynamiczną sytuację i częstotliwość zmian dotyczących procedur podróżowania, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów dotyczących kwarantanny na stronie STRAŻY GRANICZNEJ. Od 17 lipca każdy, kto przyleci do naszego kraju, musi wypełnić przez internet Kartę Lokalizacji Podróznego. https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home

Warunki wjazdowe

Między Polską a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Obywatel RP może przed przyjazdem do Egiptu ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, na lotnisku w Egipcie lub drogą elektroniczną poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej: www.visa2egypt.gov.eg Opłaty za wizę do Egiptu wynoszą 25 USD (wiza jednokrotna) i 60 USD (wiza wielokrotna). Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży.

Klienci podróżujący do Sharm el Sheikh i nie korzystający z wycieczek fakultatywnych na miejscu nie mają obowiązku wykupienia wizy. Wystarczy wówczas podbić pieczątkę w paszporcie "Sinai Only", która uprawnia do 14-dniowego pobytu na półwyspie Synaj.

Instrukacja: Po utworzeniu konta na portalu visa2egypt.gov.eg, należy potwierdzić rejestrację, a następnie zalogować się i wybrać polecenie aplikuj teraz". Kolejny etap to wybór rodzaju dokumentu. Trzeba też wypełnić formularz i uiścić opłatę za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Po zaakceptowaniu zgłoszenia, internauta otrzyma link do finalnego dokumentu, który należy wydrukować, by pokazać go na granicy. Egipt zaleca, by o e-wizę występować najpóźniej na 7 dni przed planowaną podróżą.

Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

Z powodu możliwych zmian dotyczących pobytu w Egipcie proponujemy sprawdzić wcześniej czy warunki wjazdu i pobytu nie uległy zmianie. Aktualne informacje na temat wizy można uzyskać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Osoby nie będące obywatelami Polski, prosimy o sprawdzenie w ambasadzie egipskiej w Warszawie warunków wjazdu i pobytu.

Uwaga przeczytaj koniecznie! http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/egipt

Dokumenty podróży

DOKUMENTY PODRÓŻY WYSYŁANE SĄ MAILEM NA 2 DZNI PRZED WYLOTEM PO GODZINIE 12:00

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 04.12.2021
06:35
12:05
WAWWarszawa - Chopin
RMFMarsa Alam

Powrót

Sobota, 11.12.2021
12:55
16:35
RMFMarsa Alam
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

10
Anna
Pobyt - Wrzesień 2021Para
Hotel ma świetna plaże z możliwością zobaczenia rafy , również przez dzieci bo są dość płytkie miejsca. Obsługa miła, zawsze kiedy się o coś poprosi ,potrafią sprostać oczekiwaniom. Mozna by jedynie do czystości się trochę przyczepic ale to w końcu taki kraj a pracują sami mężczyźni, więc powiedzmy że można zrozumieć. Posiłki urozmaicone i smaczne. Sympatyczni wszyscy, barmani, kelnerzy i pan z recepcji. Basen czysty. Nie brakuje leżaków ani ręczników. Ogólnie polecam.
3.8
Piotr
Pobyt - Sierpień 2021Grupa przyjaciół
Proszę się nie sugerować wieloma dobrymi opiniami na tripadvisor, one są pisane na zamówienie. Wybraliśmy ten hotel, ponieważ poleciła nam go osoba z biura, jak i później weryfikowaliśmy opinie na trip. Niestety biuro nie zweryfikowało stanu hotelu po pandemii. Nam po 3 dniach udało się zamienić na inny hotel, bo 2 tygodnie w tym hotelu oznaczało by popsute wakacje. Hotel podobno był odnowiony w 2021 roku, tak jest podane w ofercie, ale to chyba jakaś kpina lub nieprawdziwa informacja. Hotel nie ma nic wspólnego z 4 gwiazdkowym hotelem w Egipcie, jak ktoś chce mieć dobry hotel 4 gwiazdkowy to niech wybierze Utopia. My chcieliśmy spędzić wakacje w dobrej egipskiej 4 i nie zapłaciliśmy mało, na miejscu zastaliśmy wielkie rozczarowanie, jak i reszta Polaków. Podstawowe wady hotelu to: za mało zatrudnionych ludzi do obsługi, co oznacza że wymienione w ofercie bary nie są otwarte wszystkie brakuje produktów w barach, gdyż obsługa jak otwiera drugi bar, musi przenieść asortyment z kolejnego brud na stołówce, gdyż ciężko ją nazwać restauracją jest czas kiedy na stołówce brakuje talerzy nie działające automaty do kawy oszczędzania na klimatyzacji w stołówce podawanie przez obsługę wybranych posiłków typu sałatki, owoce oraz ciasta, co nie powinno mieć miejsca dla tego typu pożywienia. Niekiedy obsługa podawała owoce gołymi rękami zapyziałe pokoje, z niedziałającymi sejfami, prysznicami z kamieniem oraz wadliwą klimatyzacją. Tą ostatnią próbowano naprawić, ale bez skutku. Brak animacji. Ludzie sami sobie organizowali rozrywkę, po czym manager hotelu biegał z aparatem, robiąc im zdjęcia wysyłając do biura, że animacje są brak przekąsek na plaży i przy basenie. Raz po awanturze napiekli naleśników i robili ludziom zdjęcia, jak podchodzą i biorą przekąski, żeby robić propagandę dla biur podróży Podsumowując, dopłaćcie naprawdę kilkaset złotych do sprawdzonego hotelu, a nie pakujcie się za 300- 500 złotych w tańszy hotel.
5.8
Kobieta Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2021Grupa przyjaciół
Jak wyżej. Nie polecam. Opinie są dobre, ale chyba stare bo to co prezentuje ten hotel to porazka.
ZaletyMały kameralny, wszędzie blisko. Plaza ladna. Fajne molo z super zejściem na rafy gdzie jest mnóstwo rybek.
WadyDla nas największy problem z jedzeniem i obsługa hotelu. Bardzo maly wybór porównując hotele w tej samej klasie. Owoce - melony i arbuzy niedojrzałe. Pomarańcza wyschnięte. Jedynie dobre winogrona. Sniadania totalna porażka. Mleko w proszku, jajka, serki średnie w smaku. Naleśniki zawsze zimne. Ciasteczka najczęściej wczorajsze. Obiady troche lepsze. Kolacje do zaakceptowania. Woda pol litra na osobę reszta w uzupelniaczach nalewana z kranu. Czystość w restauracji to kolejna porażka. Nie zachowują zadnych zasad bezpieczeństwa covid. Jakość jedzenia niestety beznadziejna. Bar na plazy podaję tylko napoje i alkohol a w ofercie miały być przekąski.Brudno niestety. Internet słaby tylko w lobby.

2.4
Ola
Pobyt - Sierpień 2021Grupa przyjaciół
Piszę tą opinię jako ostrzeżenie dla wszystkich, którzy chcą pojechać do tego hotelu na wakacje. Nie jedźcie tam!!! Sam hotel może i nie taki zły, ale pokoje brudne, zaniedbane, mieliśmy mrówki w łazience, a goście w pokoju obok karaluchy. Klimatyzacja zagrzybiała i wydaje głośne odgłosy, prysznic ze słabym ciśnieniem (kobieta włosów nie umyje). Boy hotelowy słabo sprząta, przejeżdża szmatą przez środek pokoju omijając kąty i łazienkę i jeszcze domaga się napiwku. Grzebie w rzeczach i w szafie. Przysługuje 1 butelka 0,5 l wody na głowę na dzień, co jest nie do pomyślenia w takim klimacie i temperaturze, a woda ta i tak głównie służy do płukania ust, która często dostarczana jest do pokoju dopiero późnym popołudniem. Problem z papierem toaletowym, po prostu go brakowało. Hotel nie ma 3 restauracji, tylko 1 jadalnię i to słabą. Jedzenie niedobre, często zdarzały się spleśniałe pomidory czy ryba. 90% gości miała zatrucie pokarmowe. Talerze brudne z resztkami jedzenia. Stoły na jadalni brudne, lepiące się, zalane i zniszczone. Wszystkie napoje serwowane w plastikowych kubkach zamiast w szkle. Słaby alkohol i drinki, właściwie to drinka gość musi skomponować sobie sam, a może on się składać z np. wódki i coli i to wszystko. Pomost inny niż na zdjęciach, którymi się reklamuje. Obsługa hotelowa słaba, menager hotelu kłócił się z nami gdy chcieliśmy polepszenia warunków w hotelu. Brak snack baru na plaży. Częste remonty w strefie basenowej, panowie układali kamyki i fugowali, wszędzie walały się wypalone papierosy i małe kamyki, które wbijały się w stopy i raniły do krwi. Animacje beznadziejne, animator pojawił się raz rano prowadząc poranną gimnastykę przy basenie, podczas której masował uczestników, a jak wiadomo nieudolnym masażem można zrobić wielką krzywdę. Wieczorne animacje odbyły się 2 razy i to tylko i wyłącznie przy pomocy gości, bez których takowe nie odbyły by się. Animatorzy powinni sami zapewnić rozrywkę i zaprezentować jakiś poziom, a w tym wypadku to goście robili całe show. Mogłabym wymieniać i wymieniać, to nie ma końca. Nie polecam tego hotelu największemu wrogowi! Nie jedźcie tam!
Zalety-basen -plaża -rafa
Wady-brudne pokoje -niedobre jedzenie -brud na jadalni -brak restauracji a\\\'la carte -kiepska obsługa hotelowa -trzeba płacić za wodę -niedziałające zjeżdżalnie wodne -ciągłe remonty w strefie basenowej -brudne leżaki -porozrzucane papierosy -mrówki, karaluchy

3.3
Kamila
Pobyt - Styczeń 2020Para
Hotel nie zasługuje na 4 gwiazdki. Podczas zakwaterowania recepcjonista oczekuje łapówki za "lepszy pokoj",a następnie po 10 minutach łaskawie sprawdza rezerwacje i wymienia klucze na wykupiony pokój przy basenie. Internet działa wyłącznie przy recepcji, spowolniony gdy korzysta więcej osób. Pokój z widokiem na basen i balkonem - w styczniu zimny (plus za działający ciepły nawiew). Lazienka najlepsze lata ma już za sobą - cieknaca woda z kranu, zepsuta uszczelka, często żółta woda lub całkowity jej brak, zapach trudny do zniesienia, prysznic a wlasciwie natrysk z paskudną podłoga i ścianami (można obawiać się grzybicy). Ręczniki i pościel w ogóle nie wymieniana. Sprzątanie pobieżne. Woda butelkowana pojawiła się po zgloszeniu u rezydenta, a male mydełko i żele raz na pobyt po 4 dniach. Stołówka, bo nie można jej nazwać restauracją, nie zachęca do jedzenia - brudne sztućce, często brak filiżanek, klejąca się podłoga, brak serwetek. Brudne okna w spokoju i w lobby. Basen z podgrzewaną wodą w styczniu raczej chłodny. Ogród zadbany. Plaża i molo to najlepsze punkty tego hotelu. Animatorzy ok. Miły pan z hotelowego sklepiku. Obsługa pracuje tylko gdy w hotelu jest szef i ich kontroluje. Obok hotelu trwa budowa, przez co od rana słychać hałas, otoczenie poza hotelową plażą zasypane śmieciami. Zdecydowanie hotel przestarzały, trudny do zniesienia, nie zasługuje na 4 gwiazdki. Nie polecam.
ZaletyPlaża, molo, rafa Animatorzy
WadyŁazienka Brak internetu Obsługa Jedzenie

Mapa

Pogoda

25°C
8°C
9

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY:
Formularz lokalizacji pasażera w wersji papierowej wypełniony przed wylotem zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 6 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub przetłumaczonego na język angielski negatywnego wyniku testu PCR.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak - 14 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR po 8 dniach od powrotu do Polski.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).