Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź
Wakacje.plWczasyHiszpaniaGran Canaria, Fuerteventura i Teneryfa - Kanaryjski Trójpak

Gran Canaria, Fuerteventura i Teneryfa - Kanaryjski Trójpak

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK578853
Kod oferty: WAK578853
1/24

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK578853

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka. Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.

Do dyspozycji gości:

Na miejscu w hotelu restauracja i bar.

Wyżywienie:

Śniadaniai serwowane obiadokolacje

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Transfer do hotelu na Gran Canarii. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Las Palmas - stolicy Gran Canarii i największego miasta całego archipelagu: odwiedzimy Veguete - historyczną starówkę z domem-muzeum Krzysztofa Kolumba i katedrą św. Anny oraz dzielnicę Santa Catalina z najpiękniejszą plażą miejską Hiszpanii - Playa Las Canteras. Następnieprzystanekw malowniczej osadzie Puerto de las Nieves, słynącej z najlepszych ryb i owoców morza na wyspie, lunch (płatny dodatkowo). Przejazd najbardziej efektowną trasą całej Gran Canarii - panoramiczną drogą GC-200, prowadzącą z Agaete do El Risco, z zapierającym dech w piersiach widokiem na nadmorskie klify. Przystanek przy Los Azulejos - unikalnej skale o niezwykłym, wielokolorowym ubarwieniu. Dzień zakończymy w "kanaryjskiej Wenecji" - portowym miasteczku Puerto Mogan, przespacerujemy się po tym najpiękniejszym kurorcie wyspy w promieniach zachodzącego słońca. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Dzień przeznaczony na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Śniadanie i obiadkolacja w hotelu (w cenie, napoje płatne dodatkowo). Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (płatne dodatkowo) - doskonałym uzupełnieniem objazdu po Wyspach Kanaryjskich będzie kurs gotowania "Hiszpańskie smaki" (cena: ok. 69 eur/os). Polecamy też wizytę w jednym z trzech słynnych parków rozrywki na Gran Canarii - Poema del Mar - najbardziej nowoczesne oceanarium w Hiszpanii(cena ok. 25Eur/os), Palmitos- ogród zoologiczno-botaniczny z pokazami delfinów, papug i ptaków drapieżnych (cena ok. 31 Eur/os) lub Aqualand - park wodny(cena ok. 30 Eur/os).

Dzień 4

Po śniadaniu (może być w formie wczesnego śniadania lub pakietu) przeprawa promowa (ok.3 h)na wyspę słynącą z najpiękniejszych plaż archipelagu, na Fuerteventurę. Wyprawavanami na jejdzikie i surowe południe, na dziewiczą, osłoniętą przez majestatyczne góry14-kilometrową plażę Cofete. Zwiedzimy również najbardziej tajemniczy budynek Fuerteventury - willę Gustawa Wintera, która według krążących po dziś dzień legend miała być sekretną bazą zaopatrzeniową niemieckich łodzi podwodnych oraz tajną kryjówką nazistowskich generałów (podobno odwiedził ją sam Adolf Hitler). Czas na lunch (we własnym zakresie). Powrót do Morro Jable, zaokrętowanie ipowrót promemna Gran Canarię. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie północnej i centralnej częściGran Canarii. Wizyta w miasteczku Arucas, słynącym z neogotyckiego kościoła św. Jana, nazywanego "małą Sagradą Familią". Odwiedzimy również fabrykę rumu miodowego Arehucas - w destylarni zapoznamy się z tajnikami produkcji tego flagowego alkoholu Wysp Kanaryjskich. Następnieprzejazd douroczego Firgas, gdzie mieści się źródło nieco zdrowszego "trunku" - wody leczniczej, którą pija się na wszystkich wyspach archipelagu. Odwiedzimy także wizytówkę wyspy - Teror, czyli najpiękniejsze miasteczko Gran Canarii, z typową kanaryjską zabudową. Zjemy też tradycyjny kanaryjski lunch w jednej z lokalnych restauracji (w cenie). Następnie pojedziemy w najwyższe góry Gran Canarii, gdzie zatrzymamy się w przepięknych punktach widokowych oraz zobaczymy najważniejszy symbol wyspy - majestatyczną skałę Roque Nublo. Powrót przez Fatagędo hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu (może być w formie wczesnego śniadania lub pakietu)przeprawa promowana największą wyspę archipelagu - Teneryfę. Panoramiczne zwiedzanie współczesnej stolicy Santa Cruz. Przejazd najpiękniejszą trasą Teneryfy - Cumbre Dorsal przez sosnowe lasy do najwyższego szczytu Hiszpanii - wulkanu El Teide (3718m.n.p.m.). Wizyta w Parque Nacional El Teide, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w Hiszpanii i najważniejszą atrakcją Wysp Kanaryjskich. Spacer wśród księżycowych krajobrazów przy słynnych formacjach skalnych Roques de Garcia. Następnie przejazd do "kanaryjskiego Machu Picchu" - zawieszonej nad wąwozem wioski Masca, uznawanej za jedna z najpiękniej położonych osad na świecie. Masca słynie również z najsmaczniejszych serów na Teneryfie, których warto tu spróbować w wersji na ciepło z miodem palmowym i typowymi sosami mojo. Czas wolny na spacer i na obiad (we własnym zakresie i płatny dodatkowo). Następnie przejazd do Mirador de Garachico, gdzie zobaczymy z góry miasto zalane lawą wulkaniczną. Powrót północną stroną wyspy do Santa Cruz, zaokrętowanie, przeprawa promowa na Gran Canarię. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7

Dzień przeznaczony na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Śniadanie i obiadkolacja w hotelu (w cenie, napoje płatne dodatkowo). Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych - polecamy rejs jachtem pod żaglami (cena ok. 69 Eur/os), wycieczkę krajobrazową "Tajemnice Gran Canarii- ilość miejsc ograniczona - (cena ok. 39 Eur/os) nurkowanie z polskojęzycznym instruktorem (cena ok. 85 Eur/os) lub jeep safari "Przez ukryte zakątki wyspy" (cena ok. 56 Eur/os).

Dzień 8

Śniadanie i wykwaterowanie. Transfery:

• Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko i wylot do Polski.

• Klienci pozostający na pobycie na Gran Canarii- transfer do wybranego hotelu (w niektórych terminach transfer via lotnisko).

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu na Gran Canarii opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, opłaty rezerwacyjne itp) w kwocie70Eur/os - pakiet płatny u pilota na miejscu. Pakiet nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz innych wydatków osobistych.

Meta description

Trzy największe z Wysp Kanaryjskich: Gran Canaria, Teneryfa i Fuerteventura • Las Palmas - kosmopolityczna stolica archipelagu • "Kanaryjska Wenecja" • najpiękniejsze plaże • tajemnicza Willa Gustawa Wintera • mała Sagrada Familia" • fabryka miodowego rumu • Park Narodowy El Teide • małe grupy do 25 osób • dla chętnych tydzień pobytu na Gran Canarii!"

Sezonowość

Na Wyspach Kanaryjskich zwykle wysoki sezon turystyczny trwa cały rok. Wyjątkiem jest sezonowość podgrzewania basenów hotelowych, która przypada jedynie zimą, mniej więcej od 1/11 do 31/03.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Wtorek, 04.01.2022
08:00
12:45
WAWWarszawa - Chopin
LPAGran Canaria

Powrót

Wtorek, 11.01.2022
14:10
20:25
LPAGran Canaria
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

11°C
0°C
13°C
5

Przed podróżą

Wyspy Kanaryjskie
WYMAGANE DOKUMENTY
Wszyscy podróżni (w tym dzieci w wieku poniżej 12 lat) przed wjazdem do Hiszpanii drogą lotniczą są zobowiązani do wypełnienia formularza FCS lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH: zobacz więcej. Każdy podróżny powinien uzyskać osobny kod QR- dotyczy również dzieci.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Dzieci powyżej 12 roku życia, które nie są zaszczepione zobowiązane są odbyć 10 dniową kwarantannę, z której mogą być zwolnieni wykonując test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR na 72 godziny przed przylotem lub antygenowy na 48 godzin przed przylotem. Należy przedstawić jego wynik na unijnym certyfikacie COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak - 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w super cenie.Hiszpania kontynentalna
WYMAGANE DOKUMENTY
Wszyscy podróżni (w tym dzieci w wieku poniżej 12 lat) przed wjazdem do Hiszpanii drogą lotniczą są zobowiązani do wypełnienia formularza FCS lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH: zobacz więcej. Każdy podróżny powinien uzyskać osobny kod QR- dotyczy również dzieci.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstwai unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstwai unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci muszą przedstawić unijny certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Dzieci powyżej 12 roku życia, które nie są zaszczepione zobowiązane są odbyć 10 dniową kwarantannę, z której mogą być zwolnieni wykonując test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR najwcześniej na 72 godziny przed wylotem lub antygenowy najwcześniej 48 godzin przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak - 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w super cenie.
Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.