Wakacje.plWczasyGrecjaAttykaVravronaDolce Attica Riviera (ex Mare Nostrum)

Dolce Attica Riviera (ex Mare Nostrum)

Kod oferty: WAK643194
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Kod oferty: WAK643194
1/13
basen
sport i rekreacja
teren hotelu
teren hotelu
plaża

Opis oferty

Region: AttykaOrganizator: Exim ToursKod oferty: WAK643194
Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Opinie dodane przez

4.2
Joanna Klient Wakacje.pl
Pobyt - Lipiec 2019Para
Jesteśmy w hotelu w tej chwili. Jest 99% Francuzów i wszystko tak naprawdę kręci się w koło nich. Każdego wieczora jest impreza tylko dla nich: dyskoteka, show, kino itp. W dniu święta Francji przez cały dzień przy basenie było wielkie darcie, tyle krzyku jeszcze nie widzieliśmy. Bar przy basenie, cały dzień prawie nie ma napojów w saturatorach, doprosić się o cokolwiek do picia jest ciężko, chyba że za opłatą, A jak nie to jest kran przy barze z wodą chlorowana do woli. Drugi bar na jadalni, płatny. Można sobie używać saturatorow na jadalni z napojami i winem , piwem. Kawa na zimno płatna, drinki płatne. All inclusive jest tylko na papierze, no i w jadalni. Dookoła hotelu nic nie ma, na terenie jest tylko zabawa dla Francuzów, dla Polaków zostaje tylko siedzenie w malutkich pokojach i oglądanie TVP info. Hotel nie powinien być proponowany dla Polaków. Jesteśmy zawiedzeni. Cena za wczasy tygodniowe jest duża, nie wiadomo tak naprawdę za co zapłaciliśmy.
ZaletyNie wiem
Wady99% Francuzów i to jest całe wytłumaczenie.

4.6
janusz
Pobyt - Lipiec 2019Rodzina z dziećmi
Opinia ta jest prawdziwa dokładnie jak było przez 7 dni- do hotelu drałowaliśmy na nogach pare set metrów z bagażem walizkami bo kierowca nie zechciał podjechać pod hotel gdzie inne nawet większe nie miały problemu z tym. Hotel ten kwalfikuje się na zaledwie 2 gwiazdki a nie na 4-y. Cały ten okres brak klimatu Greckiego, raz w piątek żaden to wieczorek grecki siedzi pani coś śpiewa po angielsku stare dawne nudne pieśni mało po grecku a pan na organach z playbecku i to tyle. Jedzenie - śniadania jedno i to samo w kółko, obiady znikoma ilość owoców morza raz kalmary z głębokiego tłuszczu i z dwa razy ślimaki. Ryba ciągle jedna i ta sama pieczona w sosie nic smażonego. Mięsa nic smażonego tylko pieczone-gotowane. Kolacje tak samo 50 % to samo w kółko , bardzo mało dań typowo greckich. UWAGA NA TAXI zamawiane z hotelu 2x więcej kosztuje, do Aten dostać się to albo taxi za 40 ero lub podrałować na nogach pare kilosów i autobus za kilka euro osoba, z Rafiny dostać się do Mati do hotelu to żaden taksówkarz nie chce jechać to biorą kilka krotnie więcej euro ponad 10 a powinno kosztować jakieś 4 euro raz trafił się który jechał na taxometrze to wyszło 3.90 euro. W atenach to samo kłamią co do cen taxi, biorą nawet kilka krotnie więcej - Uwaga..najpierw pytaj o cene przejazdu żeby nie było później zaskoczenia / oszukują na potęgę w większości/ Żerują na turystach jak mogą . W hotelu nie ma żadnych rozrywek, nawet muzyka to europejska, życie toczy się normalnie w około hotelu cisza w nocy nic nie ma tylko spanie. Plaża kamienista pełna jeżowców kąpiel bez obuwia wykluczona. Barek piwo do woli i napoje chłodzące reszta tylko w jadalni. Basen czysty z ratownikiem,plaża tylko malutki skrawek plus tarasy do opalania. Telewizja tylko grecka brak satelity, tv polonia i jakiś muzyczny polski i po angielsku z pare i tyle nuda. W hotelu można zanudzić się na śmierć oprócz opalania i kąpieli w czasie spokojnego morza, przy wzburzonym jest syfku w postaci glonów, gałęzi. Okolice nie ma nic ciekawego widoki spalonych drzew i domów, tylko zabudowania greckie wszędzie daleko do pobliskich miasteczek Rafiny czy Nea Makri po pare kilosów. W sklepie w pobliżu hotelu drogo zazwyczaj dwa razy jak w innych dalej położonych. Grecy są chciwi na pieniądze oby więcej było dla nich. Z pamiątek lepiej kupić coś w dalej położonych marketach lub w sklepach jest taniej ale trzeba kontrolować ceny żeby nie przepłacać. Ogólnie bardzo małe zadowolenie z tej miejscowości ze względu na nude..............
ZaletySprzątanie ,wymiana ręczników. Miła obsługa
WadyCisza nic się nie dzieje w tym hotelu.
+9

8.3
jakub Klient Wakacje.pl
Pobyt - Czerwiec 2019Para
ładne wnętrza, miła obsługa, za mało owoców podczas posiłków.
Zaletyładne wnętrza, miła obsługa
Wadyza mało owoców podczas posiłków

8.8
David
Pobyt - Czerwiec 2019Grupa przyjaciół
Hotel blisko lotniska i Aten. Bardzo dobra baza wypadowa do zwiedzania. Posiłki monotonne ale smaczne, alkoholu nie brakuje :) Przy hotelu znajduje się zatoka. Animacje po francusku i tylko dla francuzów, co dla nas było zaletą. Nikt nie zmuszał nas do brania udziału w głupich zabawach. Hotelu nie polecam dla rodzin z dziećmi. Największym minusem hotelu są schody. Hotel jest położony na wzgórzu więc wspinaczka jest nieunikniona.
Zaletywidok, zatoka, bliska odległość od Aten
Wadyschody,

7.7
Aneris
Pobyt - Czerwiec 2019Para
Byliśmy w tym hotelu pod koniec czerwca. Jest tam mnóstwo turystów z Francji, dlatego TUI francuskie ma tam swoich animatorów. Brak animacji w j. polskim, bo naszych jest garstka. Zaletą lub wadą tego hotelu jest to, że wokół brak sklepów czy deptaka. Dwa sklepiki obok hotelu. Sejf jest bezpłatny, również leżaki na plaży. I tutaj muszę zaznaczyć, że po raz pierwszy spotkałam się z tym, że idąc na plażę nawet o jedenastej, pustych leżaków cała masa. Jest ich chyba ze dwa razy tyle, co gości. Na plaży wieje cudowny, orzeźwiający wiatr. Ręczniki plażowe dostajemy w SPA, można wymieniać je codziennie po południu- gratis. Podczas zameldowania dostaje się karty na ręczniki plażowe, bilety do spa oraz uiszcza się opłatę klimatyczną, tygodniowy pobyt- 21 euro za pokój. Do spa można iść bez rezerwacji, ale w cenie jest piętnastominutowy masaż, i to już trzeba zamówić, najlepiej od razu po przyjeździe. Uwaga na komary!!! Ja mam grupę 0, więc były bezlitosne! Jeśli ktoś zapomni zabrać spray z domu, to najlepiej kupić w pierwszym sklepiku obok hotelu, ok 7 euro. Gadżety basenowe też są tam tanie. Jeśli chodzi o dress code podczas kolacji, to na prawdę nie ma się czym przejmować. W restauracji nie ma nawet na stolikach obrusów, tylko papierowe serwetki. Być może dlatego goście ignorują prośbę hotelu, dotyczącą stroju formalnego. Niektórzy, jak np. emeryci przestrzegają, ale są i tacy, którzy przychodzą na kolację w krótkich spodenkach( kobiety)albo w sukience plażowej. Ale to już przegięcie. Ogólnie pobyt zaliczam do udanych, ale Ci którzy szukają rozrywek, niech się udadzą gdzie indziej.
Zaletyszeroki ogród nad morzem, leżaki dostępne o każdej porze
Wadydużo schodów, pustka wokół hotelu

Mapa

Pogoda

15°C
9°C
16°C
4

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz lokalizacji pasażera - PLF (Passenger Locator Form), który należy wypełnić przed wylotem (kod QR zostaje wygenerowany w przeciągu godziny) i posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: wymagają unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim);
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.