Dobry91 opinii
6.5
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Bomo Amnissos Residence

Kod oferty: WAK670038
Last minute
Kod oferty: WAK670038
obiekt, teren hotelubasenbasenbudynek główny, basenbasenbasenteren hotelu, basenteren hotelurecepcja / lobbyrecepcja / lobbyrecepcja / lobbypokójpokójpokójbalkon / taraspokójbalkon / tarasteren hoteluteren hotelurestauracjarestauracjarestauracjadrink barteren hoteluteren hoteluteren hotelu
obiekt, teren hotelu
basen
basen
budynek główny, basen
basen
COVID-19
Uwaga! Do wylotu zostało mniej niż 48 godzin. Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty i czy zdążysz się przygotować.

Opis oferty

Region: KretaOrganizator: Prima HolidayKod oferty: WAK670038

Położenie

W Adelianos Kampos, około 9km od Rethymnonu, około 70km od lotniska, blisko drogi łączącej Chanię z Heraklionem. Łatwy dostęp do sklepów, barów i tawern.

Plaża

150m od piaszczysto -żwirowej plaży, przejście przez drogę. Leżaki i parasole za dodatkową opłatą.

Hotel

Kameralny hotel, dobry na niedrogi, rodzinny wypoczynek. Położony w niedużej odległości od tętniącego życiem miasta Rethymnon, gdzie na turystów czekają zabytki, tawerny, restauracje, sklepy i bogate życie nocne. Kompleks składa się z budynku głównego i 5 jednopiętrowych bungalowów Na terenie działa restauracja oraz bar. Do dyspozycji gości jest basen zewnętrzny oraz brodzik ze słodką wodą, a także ogród. Wifi jest bezpłatne w ogólnodostępnych miejscach.

Do dyspozycji gości

Recepcja z możliwością wymiany pieniędzy, hol, telewizja satelitarna, restauracja, bar przy basenie.

Sport, rekreacja i rozrywka

Basen (leżaki i parasole bezpłatne), mini-golf, bilard, tenis stołowy, siatkówka plażowa, rowery górskie, sporty wodne na plaży.

Zakwaterowanie

81 pokoi: (57 z nich w bungalowie, 24 w budynku głównym): pokoje standardowe ok. 25-27m2, Superior Family ok. 37m2. Wyposażone: klimatyzacja, telefon, TV SAT, bezpłatne Wi-Fi, sejf (za dopłatą), mini lodówka, łazienka (wanna/prysznic), suszarka do włosów, balkon/taras.

Wyżywienie

Posiłki w formie All Inclusive serwowane w: śniadanie, obiad, obiadokolacja serwowane w formie szwedzkiego stołu. Lokalne napoje w restauracji: kawa, herbata. Tropical & Pool Bar (samoobsługa):Przekąski i desery: kawa, ciasto, owoce. Lokalne napoje: kawa filtrowana, herbata, napoje bezalkoholowe, lokalne wino, piwo, raki, ouzo, brandy serowane do ok. 23.00. Codziennie, w godzinach 18:30-19:30 w barze Tropical następuje przerwa w programie All Inclusive, z powodu przygotowań do kolacji

Informacje dodatkowe

https://www.amnissoshotel.com/

Cena

Cena zawiera - oferta z przelotem: bilet lotniczy dla czarterów bagaż 20kg + 5 kg bagaż podręczy // dla przelotów low costowych Ryanair bagaż 10kg + mała podręczna torebka, przy lotach Wizzair Klienci Prima mają w cenie WIZZ Priority: podręczna walizka na kółkach (55x40x23 cm maks. 10kg), stanowisko odprawy priorytetowej, pierwszeństwo wejścia na pokład; przy lotach EasyJet bagaż o wymiarach nie przekraczających 45x36x20 cm (w tym kółka, kieszonki i rączki, mała torba podręczna, która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera) // dla lotów rejsowych LOT oraz Aegean Airline, Smart Wings tylko bagaż podręczny 8kg, bagaż rejestrowany 23 kg płatny ekstra ok. 300pln / szt

; opłaty lotniskowe, opiekę polskojęzycznego rezydenta jeśli nie jest zaznaczone inaczej przy opisie hotelu;

Oferta na Santorini, Mykonos, Kos i Rodos - bez rezydenta!, Kreta opieka PLjęzycznego rezydneta tylko w śćisłym sezonie (lipiec-sierpień), ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej), VAT.

Od 26.11.2016r wszystkie oferty zawierają w cenie składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG),

Oraz od 01.01.2021 analogiczą wyskość składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP):

15PLN - za imprezy samolotowe czarterowe (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

13PLN - za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę

10PLN - za imprezy oparte o loty rejsowe oraz autokarowe i dojazd własny na terenie Europy (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

Cena zawiera - oferta z dojazdem własnym: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opiekę polskojęzycznego rezydenta, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL, bagaż (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własnego), OC organizatora, VAT.

Cena nie zawiera: obowiązkowego podatku turystycznego, bagażu rejestrowanego przy połączeniach rejsowych (nie czarter) opłaty za bagaż rejestrowany ok. 250pln-300pln za 1 sztukę bagażu do 23 kg, dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.), wycieczek fakultatywnych.

Podatek turystyczny: od dnia 01.01.2018, zgodnie z decyzją rządu greckiego, będzie pobierany podatek turystyczny. Zapłata za podatek odbywa się podczas zakwaterowania. Wysokość podatku turystycznego zależy od kategorii lokalnej hotelu/kwatery. Dla obiektów:

1- i 2-gwiazdkowych - ok. 0,50 EURO za pokój/noc

3-gwiazdkowych - ok. 1,50 EURO za pokój/noc

4-gwiazdkowych - ok. 3 EURO za pokój/noc

5-gwiazdkowych - ok. 4 EURO za pokój/noc

W przypadku połączeń rejsowych cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.

W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

Bagaż

LIMIT BAGAŻU PODRĘCZNEGO w cenie:

Wizzair: Klienci Prima Holiday mają wykupioną usługę WIZZ PRIORITY!

Usługa daje mozliwość

• zabrania na pokład jednej sztuki małego bagażu, która musi zmieścić się pod fotelem, np. torbę na aparat, na laptopa, lub torebkę ( 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg))

• zabrania na pokład jednej podręcznej walizki na kółkach (55 x 40 x 23 cm, maks. 10 kg)

• pierwszeństwo wejścia na pokład

• możesz zabrać obie sztuki bagażu ze sobą do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne.

Ryanair: 10kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm. Pasażerowie, którzy wykupili opcję pierwszeństwa wejścia na pokład mogą wnieść na pokład jeden mały oraz jeden duży bagaż podręczny, chyba że ze względów operacyjnych konieczne jest umieszczenie dużego bagażu podręcznego w luku. Pasażerowie korzystający ze standardowej taryfy będą zobowiązani pozostawić swój duży bagaż podręczny przy bramce do wejścia na pokład w celu bezpłatnego umieszczenia go w luku jako bagaż rejestrowany. Obowiązuje Regulamin dotyczący bagażu rejestrowanego.

EasyJet: bagaż o wymiarach nie przekraczających 45x36x20 cm (w tym kółka, kieszonki i rączki, mała torba podręczna która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera)

W przypadku zakupienia miejsca Up front (dodatkowo płatne) Klient może zabrać na pokład duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm), który musi mieścić się w schowku nad głową.

LOT: 8 kg nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 23 cm. Dodatkowo jako bagaż podręczny pasażer może zabrać ze sobą torebkę damską lub torbę męską lub laptopa (wymiary 40 cm x 35 cm x 12 cm)

W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż zgodnie z cennikiem danego przewoźnika.

Ceny Dodatkowego Bagażu Rejestrowanego

Wizzair: 10kg/20kg/32kg - od ok. 100 do ok. 600 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od wagi bagażu, trasy i terminu lotu

Ryanair: 20 kg - ok. 350 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od trasy i terminu lotu

EasyJet: 15 kg ok. 350 PLN

LOT: 23KG - ok. 300 PLN

Uwaga!! Ceny podane na moment zakładania rezerwacji. Po potwierdzeniu rezerwacji w przypadku chęci dokupienia bagażu rejestrowanego indywidualna wycena przez przewoźnika.

Covid- 19

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych : https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych , jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ .

Podróżując w czasie pandemi należy liczyć się z pewnymi obostrzeniami i ograniczeniami.

Część infrastruktury hotelowej (restauracje, oferta rekreacyjno - sportowa), animacje może być ograniczona, czy też niedostępna ze względu na obostrzenia sanitarne. Utrzymany jest bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie https://travel.gov.gr/#/ dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji (Passenger Locator Form).

Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR, który należy okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją drogą powietrzną, lądową i morską. Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować. Formularz należy wypełnić co najmniej 48 godzin przed wjazdem a w przypadku podróży samolotem - co najmniej 24 godziny przed odprawą ( nie później niż do godziny 22:00 polskiego czasu w dniu poprzedzającym wyjazd.)W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji lub plan podróży na najbliższe 7 dni. Każdy dorosły oraz każde dziecko powinno posiadać własny kod QR. Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo ukarać grzywną w wysokości 500 euro.

Osoby planujące podróż do Grecji zachęcamy do korzystania ze strony https://odyseusz.msz.gov.pl/. Zarejestrowanie swojej podróży na stronie pozwoli Ambasadzie na szybkie skontaktowanie się z podróżnymi w nagłych sytuacjach.

Wjazd Do Grecji

Osoby przyjeżdżające do Grecji powinny posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa typu:

PCR (wykonanego nie wcześniej niż 72 h przed przyjazdem)

Testu antygenowego (wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przyjazdem)

Test należy przeprowadzić w laboratorium. Zaświadczenie o negatywnym wyniku powinno zostać sporządzone w j. angielskim. Test jest obowiązkowy dla wszystkich (w tym dzieci które ukończyły 12 lat), niezależnie od sytuacji epidemiologicznej panującej w kraju wyjazdu.

Zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR nie wymaga się od osób:

• w pełni zaszczepionych, jeżeli przedstawią świadectwo szczepienia wydane przez uprawniony organ publiczny (przy założeniu, że od podania ostatniej dawki minęło 14 pełnych dni). Zaświadczenie powinno być wystawione w j. angielskim lub greckim. Zaświadczenie może być pobrane z portalu https://pacjent.gov.pl/ Szczepionki, które zostały uznane przez greckie władze graniczne to: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca - Oxford, Novavax, Johnson & Johnson - Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.

• osób, które okażą pozytywny wynik testu PCR wykonanego w okresie 2-9miesięcy przed planowanym wjazdem. Oryginalny wynik musi być wydany w jednym z języków: grecki, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański lub rosyjski. Wynik w j. polskim może zostać przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na j. grecki lub j. angielski, lub

• osób, posiadających wynik testu serologicznego na przeciwciała wykonanego w okresie 2-9miesięcy przed planowanym wjazdem. Oryginalny wynik musi być wydany w jednym z języków: grecki, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański lub rosyjski. Wynik w j. polskim może zostać przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na j. grecki lub j. angielski.

W przypadku, gdy podróżny nie dysponuje wynikiem wcześniej wykonanego testu (np. go zgubił), może zwrócić się do laboratorium, które wykonało test i pozyskać zaświadczenie o wykonanym teście w jednym z wymienionych wyżej języków.

Każda osoba, która przyjeżdża do Grecji, niezależnie od posiadanego zaświadczenia (tj. wyniku testu PCR lub świadectwa szczepień), może zostać poddana losowej kontroli stanu zdrowia. Osoby, które nie poddadzą się losowemu badaniu na obecność koronawirusa mogą spotkać się z odmową wjazdu na terytorium Grecji.

Osoby podróżujące linią Easy Jet, podczas przelotu zobowiązane są do posiadania maseczek FFP2 (chirurgiczne lub materiałowe). Szaliki, osłony twarzy (przyłbice) oraz maski z zaworami nie będą przez przewoźnika akceptowane.

Przy podróży lotniczej do Niemiec: wejście na pokład samolotu lecącego do Niemiec jest możliwe tylko z negatywnym wynikiem testu (niezależnie od miejsca wylotu). Szybkie testy antygenowe mogą być wykonane najwcześniej 48h a testy PCR, LAMP, TMA 72h przed planowaną godziną lądowania w Niemczech. Ponad to linie lotnicze realizujące loty do Niemiec mogą mieć dodatkowe, indywidalne wymagania, z którymi należy się zapoznać (Wizzair np akceptuje tylko testy PCR).

Powrót do Polski z zagranicy

UWAGA! Ze względu na dynamiczną sytuację i częstotliwość zmian dotyczących procedur podróżowania, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów dotyczących kwarantanny na stronie STRAŻY GRANICZNEJ. Od 17 lipca każdy, kto przyleci do naszego kraju, musi wypełnić przez internet Kartę Lokalizacji Podróznego. https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home

Warunki wjazdowe

• dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Grecjii jest ważny paszport lub dowód osobisty.

• obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

• każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

Dokumenty podróży

DOKUMENTY PODRÓŻY WYSYŁANE SĄ MAILEM NA 2 DZNI PRZED WYLOTEM.

Przy Połączeniach Liniami Lotniczymi Typu Low Cost

• WIZZAIR BEZPŁATNA ODPRAWA NA 48 H PRZED WYLOTEM (DOTYCZY TO RÓWNIEŻ POWROTU Z DESTYNACJI)

• RYANAIR BEZPŁATNA ODPRAWA NA 24 H PRZED WYLOTEM (DOTYCZY TO RÓWNIEŻ POWROTU Z DESTYNACJI)

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Poniedziałek
27.09.2021

Wykwaterowanie

Poniedziałek
04.10.2021

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

1.0
Karolina
Pobyt - Sierpień 2021Rodzina z dziećmi
MASAKRA te pokoje nie powinny zostac wynajete do uzytku
ZaletyBrak
Wady Brak zmiany recznikow lub ogolny ich brak, o papier toaletpwy trzeba upominac sie w recepcji, pokoje brudne, lazienka obrzydliwa, zalana, nieumyta, suszarka sklejona tasma, kaluza na srodku lazienki, kibel ledwo sie splukuje, obrzydliwa wanna, brzydzilismy sie tam myc, okropne warunki. Pokoj wyglada zupelnie inaczej niz na zdjeciu. To nie jest to za co zaplacilismy. Oszustwo. Drinki za oplata mimo all inclusive, obrzydliwe soki, czerstwe pieczywo, malo roznorodne posilki - codziennie jedlismy to samo. Miala byc polowa oblozenia zgodnie z panujaca pandemia mimo to ludzi jest za duzo, nie dla kazdego jest miejsce przy stoliku podczas posilku. Oferta niezgodna z opisem. Odradzamy ten hotel i biuro podrozy ktore nam go polecilo (Mouzenidis Travel - masakra)

1.6
Luk
Pobyt - Lipiec 2021Para
Ohohoh przez cały pobyt nie wymienione ręczniki(nawet gdy się prosi o to) jedzenie cały czas to samo lub nie dające się zjeść, kawa nawet ta, za która się płaci w barze to jakas kpina, soki raczej to powinny być siki, alkohole w barze jeśli chodzi o te allinclusiv to rozwodnione tradycyjnie, to sobie braknie wina a to raki, mniejsza, to normalne rzeczy. Drinki płatne oferowane przez bar były bardzo dobre No ale płatne czyli allinclusiv tylko dopłać, plaża miała być piaszczysta a tego piasku było 20 cm potem kamienie i cyk pocięte stopy dziękuje bardzo (polecam te śmieszne buty do wody) łazienki to całkowita niezgodność z opisem i zdjęciemy, ładunek zostawiony w muszli nie dał sie spuścić trzeba pomoc słuchawka od prysznica, prysznic wielkości mojej walizki, woda śmierdząca chlorem, wybita szybka w łazience, drzwi sie nie domykają, drzwi wejściowe tez miały szparę na centymetr, na wejściu do hotelu dwie kartki z napisem co obejmuje allinclusiv i fajnie tylko ze jedno dla polaczkow a drugie dla Rosjan którzy byli traktowani całkiem inaczej (inna oferta zawierająca więcej) rezydentka hipiska zaoferowała nam wycieczkę do balos (piękne miejsce) pogadała chwile o wolności i miłości i wojnie na Krecie i w sumie po za tym ze przyniosła nam bilety na statek to tyle ją widzieliśmy, opierając się o ścianę przy lozku gaśnie nam światło, brak wyłącznika do lampki,trzeba wykręcać żarówkę. W całym pokoju są 2 gniazdka z czego jeden do lodówki a drugi do lampki nocnej. Łóżka się rozjeżdżają mimo to bardzo wygodne. Płatny mini golf, płatny bilard.
ZaletyCześć obsługi mega miła, pracowita,pełna energii, fajny basen, blisko miasta, dużo autobusów, z zewnątrz hotel wyglada bardzo klimatycznie ale środku już absolutnie nie, jest klima która czasem działa.
WadyDużo wad

2.7
Xenia
Pobyt - Lipiec 2021Rodzina z dziećmi
Hotel z zewnątrz wyglada bardzo dobrze - szczególnie w nocy, natomiast brud który tam jest wszędzie - począwszy od pokoi , naczyń, jest nie do opisania. Dzieci nie maja co jeść. Napoje z nalewaków - do tego z chlorem - czyli woda z kranu. Napoje w barze nie maja nic wspólnego z programem all inclusive. Chleb spleśniały. Kawa w automacie - albo jej nie ma wcale i po zgłoszeniu obsłudze dostajesz komunikat - tomorrow??????? Zatem nikt nie oczekuje marmurów a poprostu świeżego jedzenia i czystości. Taki obiekt nie powinien być dopuszczony do użytku. Właściciele nie wiedza jaki powinien być standard czystości i na zgłoszone uwagi nie reaguja. Widocznie to jest ich standard czystości. Dramat to mało!!! Nie polecam nikomu..
ZaletyCiepła woda w basenie i działająca klimatyzacja, położenie blisko klimatycznej plaży
WadyBrud, stare jedzenie, all inclusive - to nie tutaj - to oferuje ten hotel to co najwyżej 3 posiłki

5.3
Andrzej
Pobyt - Sierpień 2020Rodzina z dziećmi
My mieliśmy All inclusive gdzie przy dniu wylotu pokój zdaliśmy o godz 11 do godz 12 mogliśmy korzystać z picia przy barze i finito do godz 17 gdzie czekaliśmy na autokar żadnego jedzenia ani picia nic kompletnie jedynie korzystać z WC i Basenu.. Rezydentka p.Ania wgl nie Kompetentna na początku mydliła każdemu oczy że tak all inclusive będzie do końca a tak naprawde wiedziała o tym, że tego nie będzie ponieważ rozmawialiśmy z osobami które miały wcześniej wyjazd i tak samo ich potraktowala, nas nawet nie było łaska poinformowac o tym tylko po wykonanym tel stwierdziła ze się teraz dowiedziala.....wszystkim tak samo mówiła, widzisz ją tylko dwa razy *odbiera cię z lotniska i kieruje do autokaru ( nawet z nami nie jadąc do hotelu *na drugi dzień gdzie mydli ci oczy że jest wszystko super, podaje błędne godziny autobusów i pyta o sugestie na temat pokoju To były problemy np z wybijającą wodą i nic z tym nie zrobiła.. Na powrocie również jej nie widzisz Krótko mowiąc kładzie lache na to co robi. W ofercie są bezpłatne lezaki przy plazy, w rzeczywistości są płatne 5euro
ZaletyPołożenie, obsługa hotelowa, duży basen,
WadyPokoje: My dostaliśmy stary pokój gdzie łazienka była w tragicznym stanie bardzo mała gdzie wszystko plywalo na stare kafelki i każdy przylepiał się do starej zaslony, brak berła przy toalecie woda ledwo spłukiwala papier, klima działała ale była stara i się wylączała, wzięliśmy droższy pokój a tak naprawdę był masakryczny, sprzątanie co 3dni na zasadzie nowe ręczniki, jedna rolka papieru w która dobrze się wysmarkasz i się rozrywa oraz pościel i to by było na tyle Jedzenie: monotonne rano chleb wędliny ser i jakas taka jajecznica i tyle, na obiad frytki + coś zrobione z czegoś gdzie wgl nie smakuje, paluszki rybne, na nie trzeba uważać bo połowa już zielona w środku ( nawet miejskie koty nie chciały jeść) no i na kolacje wiadomo frytki i to co zostało z obiadu czyli np makaron został to na kolacje posypiemy serem i juz, przekąski wiadomo jakieś ciastko i tyle, Picie: Wino bleee ,Brendy + cola ok, piwo wiadomo rozwodnione, uzo takie sobie, raki takie sobie, Proponuję iść do Lidla

1.6
Szymon
Pobyt - Sierpień 2020Grupa przyjaciół
Jedzenie jest fatalne, zdażyło się że podali zepsute mięso z makaronem. Kawa, herbata pozostawia wiele do życzenia. W barze na all-inclusive jest do wyboru piwo, wino, raki, oraz brandy które skończyło się 1dnia naszego pobytu. Tak samo ze sprite, trzeciego dnia pobytu skończyło się raki ouzo oraz piwo, brandy wróciło) Gdy poprosiliśmy o whiskey w zamian za braki w napojach. Zaoferowali nam 1? zniżki Pokoje rzekomo sprzątane co 2 dni, niestety tylko gdy się upomnisz dodatkowo zrobione to bardzo niechlujnie. (Nie pozamiatane podłogi, nie umyta podłoga, nie wymieniona pościel, generalnie pani posprzątała tylko śmieci i to powierzchniowo. Co do samych pokoi, brak gniazd elektrycznych W pokoju są 2 (w jednym podpięta lodówka [swoją drogą, okropnie głośna], do drugiego jest podpięty telewizor. Łazienka wygląda fatalnie, grzyb na kafelkach, pod prysznicem kamień (u znajomych), u nas wanna swoją droga okropnie brudna i zaniedbana. Toaleta okropnie skamieniała, + zepsuta spłuczka woda leje się 24/7 (głośno), odpływ wybija brudną wodę z włosami poprzednich gości (ochyda) Pokój oczywiście nie lepszy, grzyb pokryty farba, gruba warstwa kurzu na każdym elemencie. Pod łóżkiem znaleźliśmy zużyte wykałaczki oraz husteczki, taras wyglada jakby nigdy nie był sprzątany. Instalacje elektryczne zabezpieczone taśma (nawet nad prysznicem) Obsługa stara się być miła, niedokońca im to wychodzi. Gdy poprosisz żeby coś pomogli z uśmiechem na twarzy odpowiadają że oczywiście. Lecz gdy tylko odwrócisz się mamrotają coś pod nosem.(Raz poprosiliśmy o owoce do pokoju, pani z obsługi dała nam je z uśmiechem na twarzy, gdy właścicielka hotelu zauważyła co się dzieje, zabroniła nam brać jedzenie na pokój dodatkowo zrównała z błotem pracownice (w języku angielskim żeby każdy zrozumiał) Wyglada to jakby pracowali z przymusu. Oczywiście nie wszyscy. Obsługa pool-bar bardzo miła.(żadnych zastrzeżeń). Ogółem ogłoszenie internetowe kompletnie nie zgadza się z stanem rzeczywistym
ZaletyJedyny + to wifi na całym obiekcie
WadyObsługa, pokój, łazienka, basen, taras, wyżywienie, napoje

Mapa

Muzeum Archeologiczne w Heraklionie 52 km w linii prostej od hotelu
Będąc na Krecie po prostu nie można go nie odwiedzić. To unikalne na skalę europejską muzeum i zarazem jedno z największych w Grecji. To podróż do przeszłości - nietuzinkowa lekcja historii przez ostatnie 5500 lat Krety. W 20 salach znajdziemy unikatowe dzieła sztuki (także z bardzo ważnego dla Krety okresu minojskiego), miedzy innymi: sarkofagi, freski, ceramikę, narzędzia, nagrobki oraz słynne znaleziska takie jak dysk z Fajstos (1650-1600 p.n.e., nazywany także pierwszą minojską płytą CD - według licznych badaczy jest na nim zapisana modlitwa do bogini-matki) i figurka Bogini z wężami (1700-1450 p.n.e.). Muzeum znajduje się w ścisłym centrum Heraklionu.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie 52 km w linii prostej od hotelu
To żelazny punkt w programie zwiedzania Krety. Wybierając się na twierdzę zyskujemy: możliwość przespacerowania się murami obronnymi, z których roztacza się cudowna panorama na miasto i port oraz zwiedzanie wnętrza twierdzy i spacer po falochronie. Twierdza została zbudowana przez Wenecjan, którzy nazywali ją morską twierdzą. Była wówczas elementem fortyfikacji, które niczym ochronny pierścień otaczały Kretę. Jej budowa trwała aż 17 lat, ściany murów w niektórych miejscach mają aż 3 metry grubości.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie
Ruiny w Knossos 55 km w linii prostej od hotelu
Legendarny Pałac Minojski zwany także Labiryntem Minotaura to wyjątkowe miejsce na wyspie, które dało początek słynnym legendom o Dedalu i Ikarze oraz królu Minosie. Pałac w Knossos wybudowano w 2000 roku p.n.e - był filarem kultury minojskiej. Wielokrotnie równano go z ziemią, doświadczył także trzęsienia ziemi i najazdu Achajów. Jego historię odkryły na nowo ulewne deszcze, które spadły na Knossos pod koniec XIX w. i odsłoniły skrywane dotąd skarby. Prace wykopaliskowe prowadził Arthur Evans - dzięki niemu odsłonięto ruiny o powierzchni 14740 m2. W wyniku prac odkryto między innymi pozostałości warsztatów garncarskich i kamieniarskich. Arthur Evans odtworzył częściowo pomieszczenia pałacu wraz z malowidłami naściennymi. Dzięki jego pracy możemy zobaczyć z jakim rozmachem wznoszono budowle 4 tys. lat temu.

Zobacz więcej

Ruiny w Knossos
Wąwóz Samaria 56 km w linii prostej od hotelu
Wyprawa na wąwóz to jedna z największych atrakcji turystycznych na Krecie. Jest to najdłuższy suchy wąwóz w Europie - ma aż 18 km długości (dla turystów udostępnionych jest 16 km szlaku). To niebywała gratka dla miłośników piękna naturalnej przyrody i wędrówek górskimi szlakami. Na trasie zobaczymy unikatowe gatunki roślin i zwierząt (na pewno w pamięć zapadnie nam spotkanie z kozami Kri-Kri - symbolem Krety) i nietypowe formacje skalne. Szlak zaczyna się w wiosce Omalos (na 1227 m n.p.m.), następnie wiedzie skrajem koryta rzeki Taras (koniecznie zatrzymajmy się tam aby zwiedzić XIV-wieczne freski w cerkwi) oraz przecina koryto górskiego strumienia. Ukoronowaniem wyprawy są słynne Stalowe Wrota - miejsce, w którym wąwóz osiąga szerokość 3,5 m. Czas przejścia to ok. 6 h. Wycieczka wymaga dobrej kondycji i sportowego obuwia.

Zobacz więcej

Wąwóz Samaria
Cretaquarium 65 km w linii prostej od hotelu
Absolutnie fantastyczne miejsce - zachwycą się nim nie tylko dzieci, dorosłych także porwie magia podwodnego świata. W tym największym i najnowocześniejszym w Europie akwarium przeżyjemy niesamowitą przygodę z ponad 2500 gatunkami zwierząt morskich zamieszkujących wody Morza Śródziemnego. Na terenie akwarium znajduje się aż 60 akwariów o pojemności aż do 900 tys. litrów. Duża zaletą tego akwarium jest jego multimedialny charakter - do dyspozycji zwiedzających jest aż 100 punktów obserwacyjnych, ekrany dotykowe, peryskopy, mikroskopy, można także wypożyczyć audioguide. Akwarium jest czynne przez 365 dni w roku. Od maja do września jest otwarte od 9.30 do 21.00.

Zobacz więcej

Cretaquarium

Pogoda

27°C
19°C
26°C
10

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz lokalizacji pasażera - PLF (Passenger Locator Form), który należy wypełnić przed wylotem (kod QR zostaje wygenerowany w przeciągu godziny) i posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: wymagają unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim);
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.