Stella Palace

Kod oferty: WAK669494
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Kod oferty: WAK669494
1/32
obiekt, basen
obiekt, basen
obiekt, basen
basen
obiekt, basen

Opis oferty

Region: KretaOrganizator: Prima HolidayKod oferty: WAK669494
Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Opinie dodane przez

9.4
Monika Klient Wakacje.pl
Pobyt - Lipiec 2020Rodzina z dziećmi
15 lipca lecieliśmy w 7 osób w tym dwoje dzieci,. Ogólnie hotel wywarł na nas dobre wrażenie. Restauracja bardzo dobra każdy znajdzie coś dla siebie,bardzo dużo jedzenia, smaczne owoce,. Jest również snak bar. Basenow jest sporo do tego bardzo duże,my zajmowaliśmy rano leżaki o godz 07.00 bo później ciężko było coś znaleźć. Pogoda rewelacyina aż za gorąco baseny bardzo nagrzane tak po 15. 00 woda jak pod prysznicem. Pobieraja klimatyczne na koniec wymeldowania. Bardzo polecam ten hotel dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Szybko nam zleciał ten czas ale wrócić każdy musi.
ZaletyPiękny ogród palmowy, cudne duże baseny, bary super, animacje i aerobic świetne
WadyPlaża mała ale ok

9.0
Monika Pietrzak
Pobyt - Czerwiec 2019Rodzina z dziećmi
Polecam. Jedyny hotel do którego bym wróciła.Grecy bardzo mili i obsługa hotelu na wysokim poziomie. Hotel dobry na wypoczynek bo jest tam cisza.
ZaletySuper hotel. Jedzenie pyszne codziennie pizza, gyros ,tzatziki, naleśniki przy basenach i lody. Bar z napojami i drinki przy basenach. Wielki obiekt,dużo basenów i leżakow , nie ma hałasów i tłumów. Hotel fajny bo nie jest położony na wzgórzu, więc miało schodów, dużo kwiatów i zieleni. Aqua park rewelacja bar z pizza jest hot dog hamburgery, nugetsy ,sałatki, tortille. Mi nie brakowało miasta bo bardzp wielki obiekt i dużo się dzieje. Sklep w hotelu fajny i dobrze zaopatrzony. Mój syn płakał jak mial wracać a ma 7 lat..Naprawdę super wakacje.
WadyPokoje rodzinne super, lecz lekko starsze,ale czysto wszędzie. Niektóre pokoje są już nowe

9.0
justyna Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2018Rodzina z dziećmi
Bardzo ładny hotel, czysto, pokoje komfortowe, miła obsługa
ZaletyPiękny hotel, bardzo czysty, bardzo miła obsługa, wszystko na najwyższym poziomie, blisko plaży,piękne baseny
WadyOferta all inclusive bardzo uboga,brak przekąsek, owoców itd między posiłkami głównymi tylko hot dogi i kanapki nie smaczne.jakosc napojów pozostawia wiele do życzenia.

8.3
Joanna
Pobyt - Wrzesień 2018Rodzina z dziećmi
Baseny ciepłe, duże, wygodne leżaki. Generalnie obiekt na wysokim poziomie. Tuż za hotelem jest kilka sklepików, w których można kupić praktycznie wszystko ( koszulki, jedzenie, alkohol, kosmetyki, zabawki, słodycze). Blisko są 2 miasta. Do jednego jezdziliśmy taksówką, która kosztowała tanio. Do drugiego ( chyba Hersonissos) busem,bilety kupuje się również za hotelem od strony plaży. Bardzo podobała mi się wycieczka objazdowa ( chyba 1,5 godz) malutką kolejką. Obok barów przy basenach były ekspresy z kawą i herbatą. wybór alkoholi zdecydowanie na 5. Byliśmy 4 dorosłych i 2 letnie dziecko. Dodam jeszcze, że byliśmy w pierwszym tygodniu września. Nie było już baru na plaży i drinki tzeba było nosić z hotelu. Pomimo zapewnień w biurze podróży nie było też polskiego animatora dla dzieci. W klubie dziecięcym były dzieci w wieku szkolnym, opiekunka chyba Ukrainka. Widziałam, że fajnie się bawiły razem pomimo różnic jezykowych.
Zaletylotnisko jest bardzo blisko, plaża przez lokalną ulicę, praktycznie na terenie hotelu, bardzo, bardzo czysto w hotelu i pokojach, obsługa miła, pomocna i uśmiechnięta.
Wadyposiłki. Pierwszego dnia byłam zachwycona, dużo, różnego jedzenia. Jednak drugiego dnia było to samo, trzeciego również.... i tak dalej. Niby każdy dzień to inna kuchnia ( w teorii), dla mnie każde danie samkowało identycznie. Trochę brakowało mi cywilizacji obok. Hotel położony pomiędzy innymi hotelami , do maista 10km. Gdyby nie to jednostajne jedenie to byłoby super. Korzystaliśmy też jeden raz bezpłatnie z restauracji ala carte. Bardzo dobre dania.

9.7
Katarzyna Klient Wakacje.pl
Pobyt - Październik 2017Grupa przyjaciół
Hotel zrobił na mnie bardzo dobrze wrażenie. Posiłki urozmaicone, obsługa bardzo miła, raj dla maluchów. Bardzo polecam ten hotel dla rodzin z dziećmi. Plaża blisko.
ZaletyPiekny, duży, czysty hotel położony w ogrodzie

Mapa

Cretaquarium 5 km w linii prostej od hotelu
Absolutnie fantastyczne miejsce - zachwycą się nim nie tylko dzieci, dorosłych także porwie magia podwodnego świata. W tym największym i najnowocześniejszym w Europie akwarium przeżyjemy niesamowitą przygodę z ponad 2500 gatunkami zwierząt morskich zamieszkujących wody Morza Śródziemnego. Na terenie akwarium znajduje się aż 60 akwariów o pojemności aż do 900 tys. litrów. Duża zaletą tego akwarium jest jego multimedialny charakter - do dyspozycji zwiedzających jest aż 100 punktów obserwacyjnych, ekrany dotykowe, peryskopy, mikroskopy, można także wypożyczyć audioguide. Akwarium jest czynne przez 365 dni w roku. Od maja do września jest otwarte od 9.30 do 21.00.

Zobacz więcej

Cretaquarium
Ruiny w Knossos 16 km w linii prostej od hotelu
Legendarny Pałac Minojski zwany także Labiryntem Minotaura to wyjątkowe miejsce na wyspie, które dało początek słynnym legendom o Dedalu i Ikarze oraz królu Minosie. Pałac w Knossos wybudowano w 2000 roku p.n.e - był filarem kultury minojskiej. Wielokrotnie równano go z ziemią, doświadczył także trzęsienia ziemi i najazdu Achajów. Jego historię odkryły na nowo ulewne deszcze, które spadły na Knossos pod koniec XIX w. i odsłoniły skrywane dotąd skarby. Prace wykopaliskowe prowadził Arthur Evans - dzięki niemu odsłonięto ruiny o powierzchni 14740 m2. W wyniku prac odkryto między innymi pozostałości warsztatów garncarskich i kamieniarskich. Arthur Evans odtworzył częściowo pomieszczenia pałacu wraz z malowidłami naściennymi. Dzięki jego pracy możemy zobaczyć z jakim rozmachem wznoszono budowle 4 tys. lat temu.

Zobacz więcej

Ruiny w Knossos
Muzeum Archeologiczne w Heraklionie 18 km w linii prostej od hotelu
Będąc na Krecie po prostu nie można go nie odwiedzić. To unikalne na skalę europejską muzeum i zarazem jedno z największych w Grecji. To podróż do przeszłości - nietuzinkowa lekcja historii przez ostatnie 5500 lat Krety. W 20 salach znajdziemy unikatowe dzieła sztuki (także z bardzo ważnego dla Krety okresu minojskiego), miedzy innymi: sarkofagi, freski, ceramikę, narzędzia, nagrobki oraz słynne znaleziska takie jak dysk z Fajstos (1650-1600 p.n.e., nazywany także pierwszą minojską płytą CD - według licznych badaczy jest na nim zapisana modlitwa do bogini-matki) i figurka Bogini z wężami (1700-1450 p.n.e.). Muzeum znajduje się w ścisłym centrum Heraklionu.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie 18 km w linii prostej od hotelu
To żelazny punkt w programie zwiedzania Krety. Wybierając się na twierdzę zyskujemy: możliwość przespacerowania się murami obronnymi, z których roztacza się cudowna panorama na miasto i port oraz zwiedzanie wnętrza twierdzy i spacer po falochronie. Twierdza została zbudowana przez Wenecjan, którzy nazywali ją morską twierdzą. Była wówczas elementem fortyfikacji, które niczym ochronny pierścień otaczały Kretę. Jej budowa trwała aż 17 lat, ściany murów w niektórych miejscach mają aż 3 metry grubości.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie
Spinalonga 37 km w linii prostej od hotelu
Wycieczka na tajemniczą wyspę to wyprawa na cały dzień - koniecznie trzeba zarezerwować dla niej czas będąc na wakacjach na Krecie. Jeszcze kilka tysięcy lat temu była integralną częścią Krety. W wyniku jednak potężnego trzęsienia ziemi odłączyła się od niej. Dopłyniemy na wyspę kutrem rybackim z portu w miasteczku Elounda i Agios Nikolaos. Punktem kulminacyjnym jest okazała forteca - niemy świadek licznych wydarzeń. Budowa twierdzy trwała niemal 70 lat - w tym czasie ta niewielka wysepka przeobraziła się w twierdzę z 35 działami. To właśnie z tego miejsca Kreteńczycy bronili się przed atakami na wschodnie wybrzeże Krety. Militarny charakter tego miejsca dogłębnie podkreślają liczne fortyfikacje. Na pewno naszej uwadze nie umknie także fakt, że na wyspie znajdowała się kolonia trędowatych. Zapędzeni na Spinalongę, odcięci od świata w którym dotychczas żyli, starali się stworzyć normalne warunki do życia - zamożne rodziny chorych mieszkańców wznosiły domy i kościoły, w których pracę i schronienie znajdowali trędowaci. Dopiero w 1957 r. kolonia została zamknięta, a chorych przeniesiono do szpitali.

Zobacz więcej

Spinalonga

Pogoda

16°C
9°C
18°C
4

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz lokalizacji pasażera - PLF (Passenger Locator Form), który należy wypełnić przed wylotem (kod QR zostaje wygenerowany w przeciągu godziny) i posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: wymagają unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim);
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.