Magda (Kato Gouves)

Kod oferty: WAK676126
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Kod oferty: WAK676126
1/10
obiekt, basen
obiekt, budynek główny
recepcja / lobby
pokój
restauracja

Opis oferty

Region: KretaOrganizator: Exim ToursKod oferty: WAK676126
Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Opinie dodane przez

1.0
Basia
Pobyt - Lipiec 2021Rodzina z dziećmi
Miejsce na bardzo miły wypoczynek, od dnia codziennego. Obsługa hotelowa na 5 + .?? . Naprawdę warto tam zajrzeć .
ZaletyPiękny hotel w urokliwym miejscu
WadyBrak

9.2
Beata
Pobyt - Październik 2018Para
Ogólne wrażenie bardzo dobre, miło , czysto, smacznie. Plaża ok 200 m od hotelu . Obsługa bardzo sympatyczna i przydatna, animatorzy przesympatyczni ...Pozdrawiamy Milenę i Paulę..........Brakowało tylko animacji w języku polskim......
ZaletyPołożenie hotelu blisko plaży, nieopodal wypożyczalnie samochodów. Pokoje przestronne , czyste, codziennie sprzątane , pościel wymieniana co drugi dzień, obsługa bardzo uprzejma , po przyjeździe do hotelu udostępniono nam dostęp do restauracji nakarmiono napojono....kuchnia wyśmienita....Polecam ten hotel myślę że każdemu...choć zwolennicy nocnego imprezowania muszą poszukać sobie lokalu poza hotelem.....
WadyMoże to nie wada.....ale.....szkoda że animacje są prowadzone tylko w języku francuskim.

10
Jan Klient Wakacje.pl
Pobyt - Lipiec 2018Para
Bardzo udany. Dobra lokalizacja. Piękne widoki i wspomnienia.
9.2
Robert
Pobyt - Czerwiec 2018Rodzina z dziećmi
Nasza rodzina liczy sobie już 5 osób. Facet przed 40stką i 4 dziewczyny w wieku 10 miesięcy, 9 lat, 12 lat, i przed 40 lat. Każdy w hotelu i w około znalazł coś dla siebie i jest zadowolony. Żona (cel to poleżeć, poplażować, pamiątki) - mogła leżeć na leżaku przy basenie :) ale też pójść na plażę, jest kilka do wyboru, bliżej dalej z falami czy bez fal. Zakupy było gdzie zrobić i miejsc było sporo. Okoliczne restauracje - pod dostatkiem. Mąż (aktywnie, przygoda, sport, międzynarodowe środowisko poznać) - jest gdzie pobiegać, jest mała siłownia ale wystarczająca, jest spora oferta wycieczek fakultatywnych oczywiście nie w hotelu ale tuż obok, safari, wędkowanie, rejs z piratami) 12 i 9 (basen basen i basen ale i coś pojeść i pospać) - starsza płakała jak jechaliśmy na lotnisko :) Podsumowując: Nie lubisz środowiska międzynarodowego , w 70-90% Francuskiego - nie jedz do Magdy. Nie lubisz jak 7 osób (animatorzy) pracują zabawiając Ciebie w kilku językach (również po polsku) by było aktywnie i wesoło - nie jedź do Magdy. Jesteś detalistą/pedantką i drażnią Cię greckie czasem leniwe klimaty że tu czy tam papierek leży poza hotelem - to wokół Magdy też może się zdarzyć - nie jedź. Ale jak lubisz uśmiechniętych ludzi którzy dbają by Ci było dobrze to w Magdzie tak jest - Polecam. To nie jest okolica która żyje całą noc (nie mamy na tą chwilę takich potrzeb) ale nudy tam nie ma ale i spokój jak chcesz to również znajdziesz.
ZaletyBardzo wiele.
WadyBrodzik dla maluszków jest ale drabinka. Ale dla chcącego .....

9.3
Bernadeta
Pobyt - Czerwiec 2016Rodzina z dziećmi
Hotel dobrze usytuowany - rzeczywiście 3 min do plaży. Jedzenie różnorodne, przepyszne! Nasz 2,5 letni syn był bardzo zadowolony. pokoje w budynku głównym nowsze. Jednak i starsze i nowsze w dobrym stanie. Miejscowość mała, spokojna. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Szczerze polecamy!
ZaletyW małej miejscowości, idealny dla rodzin z dziećmi. Bliska odległość od plaży.
Wadybrodzik do którego schodzi się po drabinie, dla małego dziecka słaby pomysł.

Mapa

Cretaquarium 1 km w linii prostej od hotelu
Absolutnie fantastyczne miejsce - zachwycą się nim nie tylko dzieci, dorosłych także porwie magia podwodnego świata. W tym największym i najnowocześniejszym w Europie akwarium przeżyjemy niesamowitą przygodę z ponad 2500 gatunkami zwierząt morskich zamieszkujących wody Morza Śródziemnego. Na terenie akwarium znajduje się aż 60 akwariów o pojemności aż do 900 tys. litrów. Duża zaletą tego akwarium jest jego multimedialny charakter - do dyspozycji zwiedzających jest aż 100 punktów obserwacyjnych, ekrany dotykowe, peryskopy, mikroskopy, można także wypożyczyć audioguide. Akwarium jest czynne przez 365 dni w roku. Od maja do września jest otwarte od 9.30 do 21.00.

Zobacz więcej

Cretaquarium
Ruiny w Knossos 13 km w linii prostej od hotelu
Legendarny Pałac Minojski zwany także Labiryntem Minotaura to wyjątkowe miejsce na wyspie, które dało początek słynnym legendom o Dedalu i Ikarze oraz królu Minosie. Pałac w Knossos wybudowano w 2000 roku p.n.e - był filarem kultury minojskiej. Wielokrotnie równano go z ziemią, doświadczył także trzęsienia ziemi i najazdu Achajów. Jego historię odkryły na nowo ulewne deszcze, które spadły na Knossos pod koniec XIX w. i odsłoniły skrywane dotąd skarby. Prace wykopaliskowe prowadził Arthur Evans - dzięki niemu odsłonięto ruiny o powierzchni 14740 m2. W wyniku prac odkryto między innymi pozostałości warsztatów garncarskich i kamieniarskich. Arthur Evans odtworzył częściowo pomieszczenia pałacu wraz z malowidłami naściennymi. Dzięki jego pracy możemy zobaczyć z jakim rozmachem wznoszono budowle 4 tys. lat temu.

Zobacz więcej

Ruiny w Knossos
Muzeum Archeologiczne w Heraklionie 15 km w linii prostej od hotelu
Będąc na Krecie po prostu nie można go nie odwiedzić. To unikalne na skalę europejską muzeum i zarazem jedno z największych w Grecji. To podróż do przeszłości - nietuzinkowa lekcja historii przez ostatnie 5500 lat Krety. W 20 salach znajdziemy unikatowe dzieła sztuki (także z bardzo ważnego dla Krety okresu minojskiego), miedzy innymi: sarkofagi, freski, ceramikę, narzędzia, nagrobki oraz słynne znaleziska takie jak dysk z Fajstos (1650-1600 p.n.e., nazywany także pierwszą minojską płytą CD - według licznych badaczy jest na nim zapisana modlitwa do bogini-matki) i figurka Bogini z wężami (1700-1450 p.n.e.). Muzeum znajduje się w ścisłym centrum Heraklionu.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie 15 km w linii prostej od hotelu
To żelazny punkt w programie zwiedzania Krety. Wybierając się na twierdzę zyskujemy: możliwość przespacerowania się murami obronnymi, z których roztacza się cudowna panorama na miasto i port oraz zwiedzanie wnętrza twierdzy i spacer po falochronie. Twierdza została zbudowana przez Wenecjan, którzy nazywali ją morską twierdzą. Była wówczas elementem fortyfikacji, które niczym ochronny pierścień otaczały Kretę. Jej budowa trwała aż 17 lat, ściany murów w niektórych miejscach mają aż 3 metry grubości.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie
Spinalonga 40 km w linii prostej od hotelu
Wycieczka na tajemniczą wyspę to wyprawa na cały dzień - koniecznie trzeba zarezerwować dla niej czas będąc na wakacjach na Krecie. Jeszcze kilka tysięcy lat temu była integralną częścią Krety. W wyniku jednak potężnego trzęsienia ziemi odłączyła się od niej. Dopłyniemy na wyspę kutrem rybackim z portu w miasteczku Elounda i Agios Nikolaos. Punktem kulminacyjnym jest okazała forteca - niemy świadek licznych wydarzeń. Budowa twierdzy trwała niemal 70 lat - w tym czasie ta niewielka wysepka przeobraziła się w twierdzę z 35 działami. To właśnie z tego miejsca Kreteńczycy bronili się przed atakami na wschodnie wybrzeże Krety. Militarny charakter tego miejsca dogłębnie podkreślają liczne fortyfikacje. Na pewno naszej uwadze nie umknie także fakt, że na wyspie znajdowała się kolonia trędowatych. Zapędzeni na Spinalongę, odcięci od świata w którym dotychczas żyli, starali się stworzyć normalne warunki do życia - zamożne rodziny chorych mieszkańców wznosiły domy i kościoły, w których pracę i schronienie znajdowali trędowaci. Dopiero w 1957 r. kolonia została zamknięta, a chorych przeniesiono do szpitali.

Zobacz więcej

Spinalonga

Pogoda

16°C
9°C
18°C
4

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz lokalizacji pasażera - PLF (Passenger Locator Form), który należy wypełnić przed wylotem (kod QR zostaje wygenerowany w przeciągu godziny) i posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: wymagają unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim);
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.