Sergios

Kod oferty: WAK670036
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Kod oferty: WAK670036
1/12
basen
basen
basen
obiekt
recepcja / lobby

Opis oferty

Region: KretaOrganizator: Prima HolidayKod oferty: WAK670036
Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Opinie dodane przez

9.0
Dominik Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2018Para
Hotel jak i personel na wielki plus, życzliwość kelnerów jak i codziennie uśmiechy na twarzy. Super miejsce i wakacje, minus mała łazienka
ZaletyOgólnie wszystko na plus, miko spędzone wakacje
WadyŁazienka zbyt mała

8.0
Agnieszka. Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2018Para
Blisko morza, świetne knajpki. Miejscowość imprezowa.
ZaletyBardzo miła obsługa, dobre jedzenie.
WadyPłatna klimatyzacja w pokjach, bardzo mały basen.

9.8
Marta
Pobyt - Lipiec 2018Grupa przyjaciół
Sam pobyt w hotelu Sergios uważam, za bardzo udany. Co do lokalizacji to świetna baza wypadowa. Bliskość komunikacji miejskiej bardzo na plus. Zaraz po lewej stronie był przystanek autobusowy, z którego można było dostać się co 15min np do Malii (1,8 euro w jedną stronę), piaszczyste plaże, ale warto mieć ze sobą buty do pływania. Do centrum, w którym toczyło się konkretne życie nocne około 15. min spacer (w lewą stronę), ale na miejscu to raczej nie problem :) Mnóstwo młodych ludzi i klubów-ogólnie Herso polecałabym młodym osobą, którzy chcą się dobrze bawić wieczorami, a nie tylko opalać się czy zwiedzać. Co do wielkości pokoju to na 3 osobowy mógłby być trochę większy, ale to tylko nocleg więc nie uważam tego za wielki minus. Trafiłyśmy na pokój od strony ruchliwej ulicy, ale z widokiem na morze, jedynym hałasem przeszkadzającym był śmieciarka, ale do wytrzymania :) Płatna klimatyzacja 6 euro/dzień to ewidentny minus przy takich temperaturach.. Łazienka mogłaby być większa, brodzik i obudowa nieprzemyślana - siłą rzeczy woda chlapała na resztę łazienki. Wifi w hotelu bez zarzutu, miało być dostępne tylko w lobby, ale my korzystałyśmy bez problemu w pokoju (pokój na ostatnim piętrze). Jedzenie smaczne, urozmaicone każdy znajdzie coś dla siebie. Napoje alkoholowe dobre-butelki zaakcyzowane, otwierane przy nas. Barman w lobby, bodajże Nicolas-bardzo sympatyczny i rozmowny człowiek-potrafił dobrze! ugościć osoby z Polski :) Jak na lokalne 3+ hotel spełnił wymagania, ale wiadomo każdy ma inne, osobiście wróciłabym do tego hotelu bez zastanowienia.
Zalety-lokalizacja -odległość od plaży(max 5min) -bliskość komunikacji miejskiej -sklepy -tawerny -przemiła obsługa hotelu -posiłki -cała opcja all -wieczory tematyczne
Wady-wielkość pokoju -wielkość łazienki -płatna klimatyzacja 6 euro/dzień

7.6
Karolina Klient Wakacje.pl
Pobyt - Lipiec 2018Grupa przyjaciół
Hotel idealny jako baza wypadowa do zwiedzania, bez luksusu ,ale czysto i schludnie.
ZaletyPOŁOŻENIE , MIŁA OBSŁUGA, DOBRE JEDZENIE

9.3
turystka
Pobyt - Lipiec 2017Para
Ten hotel przerósł moje oczekiwania. Wielokrotnie przebywałam w innych krajach lecz nigdzie nie było tak urozmaiconego i smacznego jedzenia. Obsługa nigdy nie okazała zmęczenia lub znudzenia wręcz przeciwnie zawsze byli pomocni i uśmiechnięci. Dla nie znających języka kelnerka Weronika była pomocna i można było o wszystko ją spytać.Osobiście wiem, że jeszcze tam wrócę.
Zaletypyszne jedzenie,miła obsługa,praktycznie wszystko
Wadyzbyt mały brodzik w łazience

Mapa

Cretaquarium 11 km w linii prostej od hotelu
Absolutnie fantastyczne miejsce - zachwycą się nim nie tylko dzieci, dorosłych także porwie magia podwodnego świata. W tym największym i najnowocześniejszym w Europie akwarium przeżyjemy niesamowitą przygodę z ponad 2500 gatunkami zwierząt morskich zamieszkujących wody Morza Śródziemnego. Na terenie akwarium znajduje się aż 60 akwariów o pojemności aż do 900 tys. litrów. Duża zaletą tego akwarium jest jego multimedialny charakter - do dyspozycji zwiedzających jest aż 100 punktów obserwacyjnych, ekrany dotykowe, peryskopy, mikroskopy, można także wypożyczyć audioguide. Akwarium jest czynne przez 365 dni w roku. Od maja do września jest otwarte od 9.30 do 21.00.

Zobacz więcej

Cretaquarium
Ruiny w Knossos 21 km w linii prostej od hotelu
Legendarny Pałac Minojski zwany także Labiryntem Minotaura to wyjątkowe miejsce na wyspie, które dało początek słynnym legendom o Dedalu i Ikarze oraz królu Minosie. Pałac w Knossos wybudowano w 2000 roku p.n.e - był filarem kultury minojskiej. Wielokrotnie równano go z ziemią, doświadczył także trzęsienia ziemi i najazdu Achajów. Jego historię odkryły na nowo ulewne deszcze, które spadły na Knossos pod koniec XIX w. i odsłoniły skrywane dotąd skarby. Prace wykopaliskowe prowadził Arthur Evans - dzięki niemu odsłonięto ruiny o powierzchni 14740 m2. W wyniku prac odkryto między innymi pozostałości warsztatów garncarskich i kamieniarskich. Arthur Evans odtworzył częściowo pomieszczenia pałacu wraz z malowidłami naściennymi. Dzięki jego pracy możemy zobaczyć z jakim rozmachem wznoszono budowle 4 tys. lat temu.

Zobacz więcej

Ruiny w Knossos
Muzeum Archeologiczne w Heraklionie 24 km w linii prostej od hotelu
Będąc na Krecie po prostu nie można go nie odwiedzić. To unikalne na skalę europejską muzeum i zarazem jedno z największych w Grecji. To podróż do przeszłości - nietuzinkowa lekcja historii przez ostatnie 5500 lat Krety. W 20 salach znajdziemy unikatowe dzieła sztuki (także z bardzo ważnego dla Krety okresu minojskiego), miedzy innymi: sarkofagi, freski, ceramikę, narzędzia, nagrobki oraz słynne znaleziska takie jak dysk z Fajstos (1650-1600 p.n.e., nazywany także pierwszą minojską płytą CD - według licznych badaczy jest na nim zapisana modlitwa do bogini-matki) i figurka Bogini z wężami (1700-1450 p.n.e.). Muzeum znajduje się w ścisłym centrum Heraklionu.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie 24 km w linii prostej od hotelu
To żelazny punkt w programie zwiedzania Krety. Wybierając się na twierdzę zyskujemy: możliwość przespacerowania się murami obronnymi, z których roztacza się cudowna panorama na miasto i port oraz zwiedzanie wnętrza twierdzy i spacer po falochronie. Twierdza została zbudowana przez Wenecjan, którzy nazywali ją morską twierdzą. Była wówczas elementem fortyfikacji, które niczym ochronny pierścień otaczały Kretę. Jej budowa trwała aż 17 lat, ściany murów w niektórych miejscach mają aż 3 metry grubości.

Zobacz więcej

Twierdza Kules w Heraklionie
Spinalonga 31 km w linii prostej od hotelu
Wycieczka na tajemniczą wyspę to wyprawa na cały dzień - koniecznie trzeba zarezerwować dla niej czas będąc na wakacjach na Krecie. Jeszcze kilka tysięcy lat temu była integralną częścią Krety. W wyniku jednak potężnego trzęsienia ziemi odłączyła się od niej. Dopłyniemy na wyspę kutrem rybackim z portu w miasteczku Elounda i Agios Nikolaos. Punktem kulminacyjnym jest okazała forteca - niemy świadek licznych wydarzeń. Budowa twierdzy trwała niemal 70 lat - w tym czasie ta niewielka wysepka przeobraziła się w twierdzę z 35 działami. To właśnie z tego miejsca Kreteńczycy bronili się przed atakami na wschodnie wybrzeże Krety. Militarny charakter tego miejsca dogłębnie podkreślają liczne fortyfikacje. Na pewno naszej uwadze nie umknie także fakt, że na wyspie znajdowała się kolonia trędowatych. Zapędzeni na Spinalongę, odcięci od świata w którym dotychczas żyli, starali się stworzyć normalne warunki do życia - zamożne rodziny chorych mieszkańców wznosiły domy i kościoły, w których pracę i schronienie znajdowali trędowaci. Dopiero w 1957 r. kolonia została zamknięta, a chorych przeniesiono do szpitali.

Zobacz więcej

Spinalonga

Pogoda

16°C
9°C
18°C
4

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz lokalizacji pasażera - PLF (Passenger Locator Form), który należy wypełnić przed wylotem (kod QR zostaje wygenerowany w przeciągu godziny) i posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: wymagają unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim);
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.