Średnia ocena35 opinii
4.7
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ

Aqua Rosa Aparthotel

Kod oferty: WAK258785
Last minute
Kod oferty: WAK258785
obiektteren hoteluobiektobiektobiekt, plażaplażaplażaplażabasenrestauracjaobiekt, restauracjarestauracjapokójpokójpokój
obiekt
teren hotelu
obiekt
obiekt
obiekt, plaża
COVID-19
Uwaga! Do wylotu zostało mniej niż 48 godzin. Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty i czy zdążysz się przygotować.

Nasi klienci docenili

 • Hotel usytuowany przy żwirkowo-kamienistej plaży.
 • Ciche i kameralne położenie.
 • Bezpłatne Wi-Fi.
 • Wieczorną rozrywkę zapewni klub muzyczny King Size wraz z dyskoteką.
 • Opis oferty

  Region: Riwiera OlimpijskaOrganizator: RainbowKod oferty: WAK258785

  Opis oferty

  Położenie

  Kameralny hotel położony nad samym morzem w niewielkiej miejscowości Kokkino Nero. Obiekt usytuowany jest w niedużym ogrodzie, w okolicy sporo zieleni, tras spacerowych, ujęcie wód mineralnych. Tuż obok hotelu, znajdziemy kilka sympatycznych tawern z tanią i dobrą kuchnią, kilka sklepów i piekarnię. W Kokkino Nero działa popularny klub muzyczny King Size z dyskoteką. Wioska znana jest wśród polskich turystów, niektórzy odwiedzają ją regularnie, dobrze się tu czują, głównie ze względu na wiele polskich akcentów, polską obsługę. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 3 godz. Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości 1.50 EUR/pokój/dzień. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu (lub w biurze kontrahenta).

  Plaża

  Obiekt usytuowany przy żwirowo-kamienistej plaży. W okolicy Kokkino Nero, znajdują się także inne, bardzo ładne, piaszczysto-żwirowe i dobrze zagospodarowane plaże (leżaki i parasole bezpłatnie po zamówieniu czegoś w barze plażowym).

  Do dyspozycji gości

  Bar, restauracja zewnętrzna z tarasem, basen zewnętrzny, leżaki i parasole przy basenie (dodatkowo płatne, ok. 2 EUR/os).

  Wyżywienie

  All Inclusive light: śniadania (8:30 - 10:00) i obiadokolacje (19:30 - 21:00) w formie bufetu. Lunch (13:00 - 15:00) w postaci jednego dania typu souvlaki czy moussaka z dodatkami, zupą dnia, sałatką i owocem na deser. Nielimitowane napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole serwowane w godzinach 10:00-22:00 (piwo, wino, ouzo, tsipouro, czyli lokalny, mocny alkohol).

  Program sportowy i animacyjny

  Obok hotelu zorganizowany jest sympatyczny bar z wygodnymi sofami i dobrą muzyką, w którym bardzo miło spędzić wieczór na plaży (napoje dodatkowo płatne). Hotel często organizuje wieczory taneczne lub występy muzyczne, również polskich wykonawców.

  Internet

  Wi-Fi - bezpłatny.

  Naszym zdaniem

  Bardzo ekonomiczna oferta, jedna z najniższych cen All Inclusive w całej ofercie Rainbow. Zwyczajne, ale schludne pokoje, proste wyposażenie i niewyszukane posiłki. Dodatkowa gwiazdkę przyznajemy za ładnie zaaranżowany basen. Ze względu na położenie, Kokkino Nero jest doskonałą bazą wypadową na zwiedzanie Meteorów, Aten, Wyspy Skiathos czy słynnej Wyspy Skopelos.

  Opinie klientów

  Program

  Dzień Pierwszy

  Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

  Dni od drugiego do przedostatniego

  Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

  Dzień ostatni

  Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

  "

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych (w przypadku imprezy 11 - dniowej 10 rozpoczętych dób hotelowych, wylot wśrodę, powrót w sobotę w przypadku imprezy 12 - dniowej 11 rozpoczętych dób hotelowych, wylot w sobotę, powrót w środę), wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych. Uwaga: cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, któregowysokość zależy od standardu hotelu i wynosi od 0,5 do 4 EUR za pokój za dzień pobytu. Podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem. Szczegóły w opisie obiektu.

  Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

  Wycieczki lokalne

  METEORY - ok. 35 EUR

  Aby tam dotrzeć udajemy się piękną trasą wzdłuż pasma Olimpu, przez największą w Grecji równinę - Równinę Tesalską do miejscowości Kalambaka, położonej u stóp Meteorów, skąd udamy się na zwiedzanie klasztorów zawieszone między niebem a ziemią. W sumie wybudowano 24 klasztory (każdy na innej skale). Do dnia dzisiejszego przetrwało tylko sześć - cztery męskie i dwa żeńskie, z których zwiedzimy dwa, a w nich przepiękne ikony, stare rękopisy, fantastyczne freski. W Kalambace odwiedzimy wytwórnię ikon. Zespół klasztorów wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

  ATENY 1 dzień - ok. 45 EUR

  Przejedziemy koło świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz Łuku Hadriana. Następnie zwiedzimy Akropol ( Propyleje, Partenon, Erechtejon, Świątynia Nike ). Z Akropolu możemy podziwiać wzgórza: Pnyks, Filopapu, Aeropag oraz Teatr Dionizosa i Odeon Herodosa Attyka. Następnie spacer przez starożytną Agorę grecką oraz rzymską z Wieżą Wiatrów. Później ruiny Biblioteki Hadriana, Katedra Ateńska oraz Plac Syntagma (Plac Konstytucji). Dotrzemy do stadionu Kalimarmaro - tutaj odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej. Wczesnym popołudniem opuszczamy Ateny. W drodze powrotnej Termopile.

  OLIMP I PANTALEIMONAS - ok. 25 EUR

  Wyprawa w najwyższe pasmo górskie Grecji, mitycznej siedziby Zeusa i innych bogów. Pierwszym punktem wyprawy jest wjazd krętymi serpentynami na wysokość 944m.n.p.m., skąd rozpościerają się piękne widoki na Olimp i Zatokę Termajską. Odwiedzimy Litochoro, malownicze miasteczko położone u stóp Olimpu, a potem przejdziemy wąwozem rzeki Enipeas. Następnie udamy się do starej, malowniczej wioski położonej na wysokości około 600m. n.p.m. gdzie w cieniu dwustuletnich platanów zobaczymy jak wyglądało życie na Riwierze przed dziesiątkami lat. Na zakończenie odwiedziny w twierdzy zbudowanej przez krzyżowców.

  WYSPA SKIATHOS - ok. 45 EUR

  Popłyniemy wzdłuż urokliwego półwyspu Pilion i wyspy Ewii - drugiej pod względem wielkości wyspy greckiej. Celem wyprawy jest Skiathos, urocza wyspa, miejsce wakacyjnych podróży wielu turystów, gdzie klimat wyspiarski unosi się niemal wszędzie i przez moment można poczuć bajkową atmosferę. Dotrzemy do stolicy wyspy - miasta Skiathos, położonego nad malowniczą zatoką i portem. Będzie postój w Zatoce Kukunaries - Zatoce Szyszek - gdzie spędzimy około dwóch godzin na piaszczystej plaży. Koukounaries to najpiękniejsza plaża na Skiathos i jedna z najpiękniejszych w Grecji.

  SALONIKI - ok. 35 EUR

  Założone w 315 r. p.n.e. przez macedońskiego króla Kassandrosa liczą sobie ponad 2.300 lat i stanowią okazję do zapoznania się z wielowiekowym przekrojem historycznym uwiecznionym w zabytkach tego miasta. Odnaleźć tu można ślady Cycerona, Apostoła Pawła, Cyryla i Metodego, jak również pozostałości ze świata antycznego. Orientalny bazar, Łuk Triumfalny Galeriusza, średniowieczne mury obronne, nadmorski bulwar z Białą Wieżą oraz przyległym Muzeum Archeologicznym to miejsca, które pozostawiają niezapomniane wrażenia. Po zwiedzaniu będzie też okazja do zakupów w licznych sklepach.

  WYSPA SKOPELOS - ok. 55 EUR

  Należąca do Sporad, niewielka wyspa, położona na turkusowych wodach Morza Egejskiego. Skopelos zachwyca bujną roślinnością, tradycyjną architekturą oraz wspaniałymi plażami. Życie toczy się tutaj swoim prawdziwym, greckim rytmem. Skopelos posłużyła jako tło kinowego hitu "Mamma Mia". Odwiedzimy m.in. Skopelos Town - stolicę oraz główny port wyspy. W centrum znajdziemy zarówno piaszczystą plażę, jak i charakterystyczną architekturę: labirynty kamiennych uliczek, niskie domki z czerwoną dachówką oraz liczne restauracje i tawerny serwujące lokalną kuchnię.

  JEEP ADVENTURE - ok. 30 EUR

  Szalona wyprawa dla amatorów mocnych wrażeń, którzy kochają górskie bezdroża, słonce i wiatr we włosach. W górach Ossa znajdziemy wspaniałe krajobrazy i nieprzebrane bogactwo przyrody. Będzie czas wolny na posiłek przy ognisku, a następnie typowo greckie tańce, gry i zabawy zręcznościowe z niespodziankami.

  Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15-20 osobach w zależności od wycieczki). Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy lokalne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

  Inne

  Kokkino Nero informacje ogólne

  Czas

  + 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego.

  Język urzędowy

  grecki.

  Waluta

  EURO - w centrum Kokkino znajduje się bankomat.

  Napiwki

  Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku.

  Wiza

  Obywatele polscy mogą podróżować do Grecji na podstawie dowodu osobistego.

  Orientacyjne ceny

  Obiad w tawernie od 8 EUR woda 1l - 1.5 EUR piwo w barze od 1.5 EUR kawa w kawiarni od 1 EUR.

  Poczta

  Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.50 EUR. W wielu miejscach stoją skrzynki pocztowe, często również w hotelach.

  Elektryczność

  Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

  Telefony

  Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karty telefoniczne kosztują 5 EUR (100 jednostek). Telefony komórkowe działają w całej Grecji. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - dość drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

  Kokkino Nero to jedyne miejsce w całej Grecji w którym można poczuć się jak w Polsce. Nie doskwierają tu upały ze względu na bliskość gór i dużą ilość drzew wokół, nie ma hałasu głośnych kurortów. Miejscowość, którą od wielu sezonów upodobali sobie goście z Polski, oferuje unikalne połączenie greckich wakacji z polską fantazją i klimatem jak nad Bałtykiem. Jeśli szukacie spokoju, słońca, doskonałej pogody i chcielibyście mieć polską kuchnię oraz inne smaki znane w Polsce - przyjedźcie do Kokkino Nero. Tu w barach i sklepach gra polska muzyka, w każdej tawernie znajdziecie dwujęzyczne menu, a obsługa chętnie wytłumaczy po polsku czego warto spróbować z greckiej kuchni.

  Wyloty z: Warszawy, Katowic, Wrocławia, Gdańska i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

  "

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

  1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

  2. Wzór wypełnienia znaleźć można na Travelli, w zakładce Komunikaty (Grecja - formularz wjazdu!) oraz

  3. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

  4. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

  5. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

  6. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

  Adresy hoteli:

  Sezonowość

  Zwykle wysoki sezon turystyczny w Grecji trwa od 15.06 do 15.09.

  Wizy

  W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

  1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

  2. Instrukcja wypełnienia formularza znajduję się:

  3. W razie problemów z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt ze swoim sprzedawcą.

  4. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

  5. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

  6. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

  7. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

  Adresy hoteli:

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Środa, 23.06.2021
  19:05
  22:05
  KTWKatowice
  SKGSaloniki

  Powrót

  Środa, 30.06.2021
  23:05
  00:10
  SKGSaloniki
  KTWKatowice

  Opinie

  Opinie dodane przez

  3.7
  Jarek
  Pobyt - Sierpień 2019Rodzina z dziećmi
  NIGDY WIĘCEJ RAINBOW I KOKINO NERO pojawia się taki komunikat i co mam zrobić Opinia jest zbyt krótka lub za długa, proszę spróbować ponownie
  Zaletypiękny widok na morze
  Wadygeneralnie jeden wielki syf: 1. zimna woda w kranie 2. paskudne jedzenie (skisłe ziemniaki, pomidory i sery) wszystko było serwowane na zimno. Jak wynika z rozpatrzenia reklamacji \\\\\\\"to taki klimat i Grecy jedzą zimne lub przechłodzone\\\\\\\" jeżeli był kurczak na obiad to tylko porcje rosołowe zapieczone 3. głośna muzyka nawet w nocy puszczana w tawernie na terenie \\\\\\\"hotelu\\\\\\\" puszczana do późnej nocy, która nie pozwala spać 4. tragiczna obsługa w czym prym wiodą nasi rodacy 5. pokój brudny, z oknem na śmietnik hotelowy z którego dochodzi fetor

  4.1
  ja
  Pobyt - Październik 2019Para
  Zaletypolożenie nad samą wodą
  Wadybrak ciepłej wody smród błąkajace się psy słabe wifi posiłki nie do zjedzenia

  2.1
  JAREK
  Pobyt - Wrzesień 2019Rodzina z dziećmi
  Na wstępie chciałbym przyznać, że nie rozumiem czym kierowano się nadając temu miejscu nazwę HOTEL ..... ? Jak dla mnie to co najwyżej może być hostel ( nie ujmując innym dobrze prosperującym hostelom). Wyjechałem z synem, aby \\\"pokazać\\\" mu Grecję i jak to jest wykupując all inclusive. Po przyjeździe na miejsce i otrzymaniu informacji od rezydenta, że: \\\"ten numer pokoju to wasz, klucz w drzwiach\\\" nie wpisując się w recepcji (bo po co w \\\"hotelu\\\") ku mojemu zdziwieniu po otworzeniu drzwi ukazał się mroczny motelowy pokoik do przespania się na jedną noc. Dwa łóżka, jedna szafka nocna, telewizorek w górnym rogu z TV SAT (5-kanałowym). Lodówka dobrze chłodząca, bo bez drzwiczek do zamrażalnika, obok szafa z sejfem (a co w końcu hotel) a na górnej półce brudny koc (gdyby było zimno - dla odważnych). Łazienka jaka urocza, mała przytulna z jedną świetlówką dającą nastrój ( po trzech dniach wymienioną - a w tzw. międzyczasie, żeby skorzystać z łazienki - przecież ma się latarkę w telefonie), kabina prysznicowa 80x80 stylizowana w dolnych częściach ścianek z pleksy naturalnym grzybem. Dla lepszego poczucia Grecji warunki iście spartańskie - woda zimna, gdyż jak to powiedziała Rezydentka do jednej z Pań turystek na pytanie czemu nie ma ciepłej wody?: Proszę Pani jesteśmy w Grecji, tutaj woda jest na solary, jak słoneczko przygrzeje to będzie ciepła woda, jak nie to nie. No cóż słoneczko grzało, ale nasze solary były w cieniu drzew i co? wody ciepłej nie było. Na temat monotonnego i zimnego jedzenia to można byłoby pisać kolejnych parę stron. Jedynie powiem jedno: oliwki w Grecji rosną jak u nas parkowe krzaki, wrzesień jest miesiącem zbiorów owoców róznorakich (arbuzy, winogrona, figi ...) a u nas w all inclusive mieliśmy wspaniały jedyny w swoim rodzaju owoc grecki brzoskwinię ( i on się skończył po pięciu dniach - bo brak było dostawy), a jeśli chodzi o wspomnianą oliwkę to nie podano ani razu, nawet w jakimkolwiek serwowanym daniu. Gdyby nie wykupione dodatkowo trzy wycieczki fakultatywne i zapoznani na miejscu znajomi Rodacy to nie wiem jakbyśmy to wytrzymali. Reasumując: Wierzcie mi lub nie, nie piszę tego, aby oczernić Biuro Podróży czy też zniechęcić. Moi zamiarem jest tylko uświadomić Wam na co się piszecie decydując się na te miejsce. Pozdrawiam
  Zaletybliskość morza
  Wadymały ciemny pokój, łazienka brudna, brak ciepłej wody, monotonne i zimne posiłki, brak obsługi sprzątającej, niemiła obsługa.

  3.5
  Ja
  Pobyt - Lipiec 2019Grupa przyjaciół
  Hotel to totalna porażka nawet nie wiem czy można nazwać to hotelem. Pokój nie był posprzątany przed naszym pobytem zmieniono tylko pościel i ręczniki ( de facto ręczniki były na cały pobyt....) łazienka brudna i śmierdząca kibel brudny, a kabina zepsuta i zagrzybiała. Ciepłej wody prawie w ogóle nie było. Odnośnie jedzenia to nie dość, że było go mało to było obrzydliwe... została kiełbasa ze śniadania wrzucili ją do makaronu i tak powstało danie obiadowe... Obsługa traktuje gości jak zło konieczne, chyba że odwiedzi się tavernę znajdującą się na terenie obiektu, to wtedy są mili i uprzejmi, bo a nóż będzie napiwek. Stoliki taverny od tych dla gości różnią się obrusem ( dla gości są te z ceratą) i broń boże usiąść przy tym z taverny od razu przeganiają.... A jak zorganizowali sobie wieczór grecki to podczas kolacji dosłownie ludziom spod talerza zabierali stoliki i krzesła spod tyłka... a później do 3 czy 4 wyła jakaś \"grecka gwiazda\". Jedyny plus to widok, bo do morza jest bardzo blisko. Ogólnie odradzam każdemu kto się zastanawia nad pobytem w tym hotelu.
  ZaletyBlisko morza

  5.9
  Dorota Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2019Rodzina z dziećmi
  W sumie nie ma co narzekać. Urokliwa miejscowość, blisko, bo parę kroków do morza, jedzenie nie porywa zle nie narzekam. Przemiła obsługa baru i tawerny, ludzie mówiący choc pare słów po Polsku, pracują naprawdę ciężko. Powiem tylko tyle:szacunek dla tych ludzi za ciężką pracę czsami 12 godzinną, natomiast wstyd za zachowanie Polaków. Dramat co nasi krajanie prezentują sobą na wczasach. Pozostawione śmieci na plaży, na stołówkę przychodzą dużo wcześniej jeszce nim obsługa przyniesie posiłki. Robią to tylko po to żeby (przepraszam za wyrażenie) nażreć się wyrzucając potem jedzenie do kosza. Mieszkańcy Aqua Rossy nie mieli w drugim tygodniu naszego pobytu szansy na zjedzenie posiłku lub zajęciacy szturmem rzucali sie na jedzenie, nawracali po dokładki 4-5 razy, a potem zajmowali stolik po to by np. pograć sobie w karty. WSTYD!!!!Nawet obsługa to widziała i czasami nie mieli szans zjeść posiłku ,bo już nic nie zostało, choć w pierwszym tygodniu tego problemu nie było. Najgorsi byli Polacy nie mieszkający w Aqua Rossie.Głośne imprezowanie naszych rodaków przed pokojami w godzinach nocnych też nie należało do przyjemności, część ludzi przyjechała odpocząć a nie wysłuchiwać wrzasków.Nie podobało się nam urzadzanie na terenie hotelu sobotnich wieczorów dla Greków. Skutkowało to głośną muzyką do 3-4 rano. Ponadto w tawernie ludzie mogą siedzieć ile chcą co powoduje, że muzyka gra w barze do ostatniego gościa.Miejscowość bardzo spokojna, 4 sklepiki, kilka tawern, ludzie życzliwi, możliwość zakupu świeżych owoców lub warzyw z podjeżdżającego samochodu za niewielkie pieniądze. Na miejscu można wykupić w lokalnym biurze podróży prowadzonym przez Polkę p. Iwonę wycieczek fakultatywnych w niższej cenie.Podsumowująć, pobyt uważam za udany.T o,że pokoiki są jakie są nie przeszkadza odpoczywać, bo w końcu nie jedzie się tam żeby spać czy siedzieć w pokoju. Bliskość morza robi swoje i nawet kamienista plażą nie przeszkadzała nam w wypoczynku. Jeżowce są, ale daleko w morzu. Przesympatyczna obsługa częściowo są to Polacy ale i grecy byli bardzo życzliwi. Pojechałabym tam jeszcze, choć ta głosna muzyka nocami sobotnimi to nie dla mni.
  ZaletyPołożenie tuż nad morzem, przemiła obsługa, cisza i spokój
  WadyMalutkie pokoiki, sprzątane na odczepnego, tylko 1 raz w ciągu pobytu 12 dniowego wymienione ręczniki i pościel.Braki w oświetleniu, zepsute kabiny prysznicowe, rzadko kiedy jest ciepła woda

  Mapa

  Pogoda

  29°C
  16°C
  22°C
  10

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 14 Maja 2021 r. podróżni przybywający do Grecji z krajów Unii Europejskiej, zobowiązani są do okazania zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na COVID-19 wykonanego metodą PCR. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godziny przed wjazdem do Grecji, zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim.
  Dodatkowo każdy podróżny zobowiązany jest do wypełnienia, oraz posiadania formularza PLF zobacz więcej

  Osoby zwolnione z obowiązku wykonania testu przed podróżą:

  - dzieci poniżej 6 roku życia;
  - podróżni, którzy wyzdrowieli z COVID-19 w ciągu ostatnich 9 miesięcy. Można to udowodnić przedstawiając zaświadczenie wydane przez organ publiczny lub certyfikowane laboratorium. Inną opcją jest przedstawienie pozytywnego wyniku testu molekularnego PCR, wykonanego maksymalnie 2 miesiące przed przybyciem i wcześniej niż 9 miesięcy przed przybyciem. Wszystkie zaświadczenia powinny zostać wydane w języku zrozumiałym dla greckich władz granicznych;
  - osoby, które ukończyły szczepienie (tj. minęło 14 pełnych dni od podania ostatniej dawki szczepienia, w zależności od liczby wymaganych dawek) i są w stanie to potwierdzić, przedstawiając odpowiednie świadectwo szczepienia wydane przez uprawniony organ publiczny. Zaświadczenie powinno być wystawione w j. angielskim i/lub greckim.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy.

  Z tego obowiązku od 11 czerwca 2021 r. zwolnione są również dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w odniesieniu do tych dorosłych, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

  Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
  W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

  1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
  2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

  Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.