Dobry60 opinii77% poleceń
7.3
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ

Kali Pigi

Kod oferty: WAK245200
Last minute
Kod oferty: WAK245200
basenbasenbasenteren hoteludla dziecidrink barpokójpokój
basen
basen
basen
teren hotelu
dla dzieci
COVID-19
Uwaga! Do wylotu zostało mniej niż 48 godzin. Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty i czy zdążysz się przygotować.

Nasi klienci docenili

 • Kameralny, prowadzony przez rodzinę hotel
 • Odległość do pięknej, szerokiej, piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do morza, ok. 600 m
 • Opis oferty

  Region: ZakynthosOrganizator: RainbowKod oferty: WAK245200

  Opis oferty

  Położenie

  Składa się z 2 hoteli Kali Pigi i Danny's oraz Katerina Studios dysponując łącznie 95 funkcjonalnie urządzonymi pokojami typu studio. Klienci mogą korzystać z całej infrastruktury kompleksu. Hotel posiada świetną lokalizację, ok. 150m od centrum Alykanas, w którym znajdziemy kilka sklepów, lokalne tawerny i bary. Kompleks posiada doskonałe połączenie lokalną komunikacją (przystanek ok. 50m od hotelu) lub taksówką z sąsiednimi miejscowościami, do stolicy wyspy Zakynthos tylko ok. 15km, a koszt biletu to ok. 2 EUR/1 strona. Obiekt oddalony o ok. 17km od lotniska. Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości 0.50 EUR/pokój/dzień. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

  Plaża

  Do szerokiej, piaszczystej plaży, z łagodnym zejściem do morza, jest ok. 600m.

  Do dyspozycji gości

  W obiekcie Kali Pigi & Danny`s: recepcja, małe lobby, bar, snack-bar, sala TV, taras słoneczny, ogród, sklep spożywczy. Raz w tygodniu hotel organizuje wieczór grecki. W barze organizowany jest również wieczór karaoke (w trakcie imprez organizowanych przez bar może być trochę głośno). Leżaki przy basenie bezpłatnie, na plaży dodatkowo płatne.

  Wyżywienie

  Bez wyżywienia.

  Program sportowy i animacyjny

  Bezpłatnie: basen ze słodką wodą i brodzikiem dla dzieci, plac zabaw. Odpłatnie: bilard (ok. 1 EUR/gra), sporty wodne na plaży (oferta lokalnego biura).

  Internet

  Bezpłatny Internet bezprzewodowy w pomieszczeniach ogólnodostępnych obiektu Kali Pigi.

  Naszym zdaniem

  Ekonomiczna oferta (podstawowe zakwaterowanie) z możliwością korzystania z całej infrastruktury kompleksu Kali Pigi&Danny's: basenu, tarasu słonecznego, ładnego ogrodu.

  Strona www

  Opinie klientów

  Program

  Dzień Pierwszy

  Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

  Dni od drugiego do przedostatniego

  Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

  Dzień ostatni

  Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

  "

  świadczenia

  Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 4 rozpoczęte doby hotelowe, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

  Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, którego wprowadzenie zapowiedziano na I kwartał 2018 i którego wysokość szacuje się na 7-10 EUR za osobę za tydzień pobytu. Podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem. Szczegoły w opisach hoteli.

  Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

  Wycieczki lokalne

  WYCIECZKI FAKULTATYWNE (ceny orientacyjne, bez biletów wstępu)

  Dookoła Zakynthos

  Ok. 27 EUR

  Relaksująca wycieczka, która pozwala poznać najpiękniejsze zakątki wyspy m.in. winiarnia Callinicas z degustacją lokalnych win, Skinari - ze swymi słynnymi Błękitnymi Jaskiniami, zapierający dech w piersiach widok na Zatokę Wraku, Klasztor św. Dionizosa - patrona Zakynthos, Miejscowość Exo Hora z najstarszym drzewkiem oliwnym, liczacym ok. 2700 lat. Punkt widokowy Katastari z doskonałym widokiem na zatokę Alikanas i wyspę Kefalonię. Wycieczka wiedzie przez tradycyjne wioski i zalesione wzgórza, przeznaczona dla tych, którzy pragną poznać wyspę Zakynthos nie tylko od strony pięknych plaż i morza. Lunch oraz łóki do Błękitnych Grot nie są wliczone w cenę.

  REJS - NAVAJO, BŁĘKITNE JASKINIE i plażowanie - ok. 29 EUR

  Najbardziej popularna wycieczka - całodzienny rejs, podczas którego będzie czas na plażowanie i kąpiele oraz wizytę w tzw. Zatoce Wraku (Navaggio lub Navajo), gdzie na otoczonej wysokimi skałami urokliwej plaży spoczywa wrak statku - jest to najczęściej fotografowana plaża na terenie całej Grecji . Zatrzymamy się również na zrobienie zdjęć w pobliżu Skinari - Błękitnych Jaskiń. Drinki, lody i przekąski będą dostępne na pokładzie łodzi. (Postój na kąpiel zależy od kapitana statku i w zależności od wysokości fal może odbyć się w innej zatoce).

  WYCIECZKA DO KAIKI - ok. 25 EUR

  Zapraszamy na spotkanie z żółwiami Caretta Caretta! Podczas tej wycieczki, przy odrobinie szczęścia, będziecie Państwo mogli zobaczyć słynne żółwie morskie w Zatoce Laganas. Relaksujący dzień na łodzi z kąpielami w Jaskiniach Keri oraz w pobliżu idyllicznej wyspy Zatoki Laganas - Marathonisi. Prosimy o zabranie własnego lunchu, na pokładzie statku, czasem dostępny jest bar z przekąskami, lecz nie możemy tego zagwarantować. Doskonały rejs dla rodzin z dziećmi!

  KEFALONIA - promem i autokarem - ok. 50 EUR

  Całodzienna wycieczka na pobliską wyspę Kefalonię. W programie przepłynięcie promem na Kefalonię i zwiedzanie dwóch jaskiń - Melissani z podziemnym jeziorem oraz Dragorati ze stalaktytami. Zatrzymamy się także w stolicy wyspy Argostoli, zobaczymy plaże Myrthos oraz klasztor Św. Gerssimosa. Czas wolny w nadmorskiej, malowniczej miejscowości z widokiem na wyspę Itaka znanej z opowieści o Odyseuszu.

  OLIMPIA - promem i autokarem - ok. 55 EUR

  Całodzienna wycieczka na półwysep Peloponez, dzięki której poznamy prawdziwą Grecję teraz i w przeszłości. Wczesnym rankiem wyjazd z hotelu, a następnie rejs promem do Kyllini na Peloponezie. Przejazd do Olimpii - kolebki igrzysk olimpijskich. Zwiedzimy muzeum i ruiny antycznego miasta z przewodnikiem. Będzie również czas na spacer w Starożytnej Olimpii oraz lunch i zakupy w centrum dzisiejszego miasteczka. Bilety wstępu do muzeum i starożytnej części Olimpii nie są wliczone.

  Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.

  Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15-20 osobach w zależności od wycieczki). Ich organizatorem nie jest Rainbow , a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy fakultatywne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

  Inne

  ZAKYNTHOS informacje ogólne

  Waluta

  Eur

  Euro. Płatności kartami kredytowymi akceptowane są w niektórych miejscach, korzystanie z bankomatów jest możliwe w miejscowościach turystycznych. W miejscowościach turystycznych istnieje wiele miejsc w których można wymienić funty brytyjskie lub dolary USA. Nie ma możliwości wymiany złotówek.

  Napiwki

  Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku. Często w restauracjach dolicza się 1 EUR za chleb podawany przed posiłkiem.

  Wiza

  Obywatele polscy mogą podróżować do Grecji na podstawie dowodu osobistego.

  Czas

  + 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego.

  Orientacyjne ceny

  Obiad w tawernie od 8-10 EUR woda 1 l - 1.5 EUR piwo w barze od 2.5 EUR kawa w kawiarni od 2,5-4,5 EUR

  Poczta

  Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.80 EUR. Kartki ze znaczkiem najlepiej zostawiać w recepcji do wysłania.

  Elektryczność

  Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

  Telefony

  Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karty telefoniczne kosztują 5 EUR (100 jednostek). Telefony komórkowe działają w całej Grecji, mogą występować problemy z zasięgiem w budynkach hotelowych. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - dość drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

  W regionie

  Zakynthos

  Jedna z najładniejszych wysp Jońskich jest pełna zieleni - gaje oliwne, winorośle, sady cytrusowe i sosnowe lasy. Do tego piękne piaszczyste plaże, a morze i niebo w kolorze "electric blue". Na szczególną uwagę jednak zasługują dwa miejsca - zatoka Navajo, której zdjęcia stały się, obok Santorini, jednym z fotograficznych symboli Grecji oraz zatoka Laganas, gdzie swoje siedliska mają żółwie careta careta.

  Laganas

  Najpopularniejszy kurort Zakynthos z bardzo długą piaszczystą plażą i niezliczonymi możliwościami rozrywek, szczególnie wieczornych i nocnych. To miejsce dla osób kochających plażę w ciągu dnia i życie nocne wieczorami.

  Kalamaki

  To spokojna miejscowość wakacyjna położona nad malowniczą zatoką. Plaża łagodnie opada do morza i stanowi idealne i bezpieczne miejsce dla dzieci. Z Kalamaki nie daleko także do Laganas i stolicy wyspy - miasta Zakynthos.

  Argassi

  Doskonale zlokalizowana miejsowość wakacyjna - tylko 5km od stolicy wyspy i głównego portu. Do najpopularniejszej plaży na półwyspie Vasilikoss ok. 10km. Plaża w Argassi jest wąska i piaszczysto-żwirowa. Nie jest zagospodarowana.

  Tsilivi

  Położona w zatoce miejscowość jest dobrym miejscem dla rodzin z dziećmi. Długa, piaszczysta, dobrze zagospodarowana plaża, której przyznano błękitą flagę za czystość i łagodne zejście do morza oraz wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W miasteczku tawerny bary i sklepy których przybywa z każdym rokiem bo miejscowość od kilku lat zyskuje na popularności wśród turystów.

  Alykanas

  Nieduży, urokliwy i spokojny kurort położony jest na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Alykanas słynie z ładnej, piaszczystej plaży (nagrodzonej Błękitną Flagą), dużej ilości lasów i ciekawych widoków na górzystą Kefallonię. Oddalony od zgielku wielkich kurortów, lecz nie pozbawiony uroczych, tadycyjnych tawern, barów i kawiarni. Doskonaly wybor dla indywidualistów i rodzin z dziećmi.

  Wyloty z: Warszawy, Katowic, Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Bydgoszczy, Łodzi i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

  "

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

  1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

  2. Wzór wypełnienia znaleźć można na Travelli, w zakładce Komunikaty (Grecja - formularz wjazdu!) oraz

  3. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

  4. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

  5. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

  6. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

  Adresy hoteli:

  Sezonowość

  Zwykle wysoki sezon turystyczny w Grecji trwa od 15.06 do 15.09.

  Wizy

  W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

  1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

  2. Instrukcja wypełnienia formularza znajduję się:

  3. W razie problemów z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt ze swoim sprzedawcą.

  4. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

  5. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

  6. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

  7. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

  Adresy hoteli:

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Wtorek, 22.06.2021
  06:20
  09:55
  WAWWarszawa - Chopin
  ZTHZakynthos

  Powrót

  Piątek, 25.06.2021
  19:00
  20:35
  ZTHZakynthos
  WAWWarszawa - Chopin

  Opinie

  Opinie dodane przez

  6.4
  Rafał Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2019Para
  Zacznę od minusów. Hotel w ofercie jest wpisany Danny\'s Kali Pigi, lecz w rzeczywistości jesteś kwaterowany w Katerina\'s Studio obok hotelu Kali Pigi, jest to dość mylące i wprowadza ludzi w błąd którzy kupują tę wycieczkę, nie wiem czy ktoś dostaje zakwaterowanie w Kali Pigi. Co do samego hotelu Katerina - pokoje czyste, sprzątane codziennie. Okna z pokoi są usytuowane naprzeciwko baru Danny co stwarza następujący problem: jest dość głośno więc z otwartym balkonem nie da się spać, gdy się zamknie nie da się wytrzymać bo gorąco. Klimatyzacja jest ale płatna 5 EUR za dzień. Plus taki że okna są dość szczelne, jak się zamknie okna i włączy klimatyzację to nie słychać muzyki z baru. Niestety trzeba tę klimatyzację uwzględnić, inaczej nie da się tam żyć. Drugi największy minus dla mnie to brak jakiejś szafy/komody. Jest jedna szafa ale nie ma w niej półek tylko kilka wieszaków. Do tego jedna szafka nocna i stolik plus kolejny stolik z krzesłami na balkonie. W efekcie mieliśmy rozłożone walizki na podłodze razem z ubraniami w walizkach i ich okolicach. A wystarczyłaby chociaż niewielka komoda lub szafka z kilkoma półkami zamiast tej beznadziejnej szafy z wieszakami. Aneks kuchenny jest ale szału nie ma, bardzo skromnie wyposażony, parówki na śniadanie można ugotować na więcej . W łazience brak mydła. Plusy to bardzo dobra lokalizacja ,w samym centrum, blisko do wszystkich restauracji, na plażę też nie jest daleko, chwila przyjemnego spaceru i jesteśmy nad morzem :) Pokoje same w sobie dość zadbane i czyste, sprzątane codziennie, ręczniki wymieniane raz w ciągu pobytu. Z basenu w Kali Pigi nie korzystałem. Fajny i dość spory balkon. Podsumowując - trzeba liczyć się z dodatkowym wydatkiem na klimatyzacją bo inaczej nie da się mieszkać, zbyt ubogie wyposażenie pokoju - brak szafek. Nie oczekiwałem luksusów, skromny pokój mi wystarcza (5 lat mieszkania w akademikach Politechniki Warszawskiej robi swoje) ale brakło pewnych podstaw. No i to że jesteśmy kwaterowani nie w tym hotelu w którym myślimy że kupujemy wycieczkę. Poza tym nie można narzekać, hotel adekwatny do ceny. Nie polecam rodzinom z dzieckiem - dość ciasno i wspomniany brak szafek dyskwalifikuje ten hotel, nadaje się jedynie dla par, lub dwójki znajomych (chyba że są jeszcze jakieś inne pokoje).
  ZaletyDobre położenie w centrum, czysto, sprzątane codziennie
  WadyPłatna klimatyzacja, okna naprzeciwko baru, zbyt ubogie wyposażenie (brak szafek)

  3.2
  Klaudia Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2018Para
  Zdjęcia na stronie nie przedstawiały hotelu, do którego zostaliśmy przydzieleni, czego nie rozumiem do dnia dzisiejszego. Budynek jest stary, pokoje w bardzo złym stanie, meble są zużyte, prysznic posiadał zasłonę, przez którą woda wylewała się na podłogę, a aneks kuchenny nie nadawał się do gotowania. Brakowało podstawowych środków czystości, takich jak mydło. Dodatkowo za oknem znajdował się bar, gdzie codziennie do późnych godzin nocnych grała muzyka i odbywało się karaoke. Właścicielka w stopniu minimalnych rozumie język angielski. Jedynym plusem był basen i dobre położenie budynku. Zdecydowanie odradzam ten \\\"hotel\\\", zwłaszcza, że zdjęcia zamieszczone na stronie należą do hotelu obok, który jest całkowitym przeciwieństwem tego, gdzie mieszkaliśmy.
  Zalety- dobre położenie - basen
  Wady- czystość pokoju - stan pokoju - bar za oknem, gdzie muzyka grała do późnych godzin nocnych - brak wifi

  9.1
  Gosia i Maciek Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Czerwiec 2017Para
  Czytam niektóre opinie i można dostać nerwicy. Szczególnie osoby piszące że \"polacy kwaterowani są w budynku o niższym standardzie\". Takie opinie powinny być kasowane, bo prawda jest taka - co wybierzesz, to dostaniesz! Wystarczy w biurze podróży zaznaczyć gdzie chcemy być ulokowani i nikt nikogo nie wciśnie do Kateriny na siłę. Jednak nie wszyscy są na tyle sprytni żeby się najpierw zainteresować i dobrze wybrać, a potem wylewają żale w opiniach. Ale dość tego - teraz opinia. Hotel to po prostu 3* w standardzie greckim. Jest schludny, zadbany i czysty. Obsługa jest miła i pomocna. Wszystko to w zupełności wystarcza - (poważnie!) - o ile jedziemy do Grecji a nie do hotelu. Śniadania faktycznie monotonne, nie mniej jednak są minimalne zmiany w menu. Obiadokolacje serwowane są w restauracji Memories, znajdującej się niecałe 150m od hotelu. Jest kilka dań do wyboru, więc posiłki będą się powtarzały najpóźniej po 4 dniach. Jest też możliwość dopłaty różnicy cenowej i wybrania dania z karty restauracji. Do plaży blisko, bo niespełna 800m gdy wybierzemy trasę przez malowniczy gaj oliwny (w sam raz na krótki spacer) - chociaż dla naszych marudnych rodaków \"z Kateriny\" jest to pewnie maraton, a winę za odległość zwalą na Greków i Anglików ; ). Warto też pospacerować w różne strony, bo jest tu wiele malowniczych miejsc. Plaża szeroka, piaszczysta, długa z łagodnym zejściem do morza. Świetna sprawa dla osób z małymi dziećmi. Alikanas to świetne miejsce dla osób, które nie muszą szaleć nocami w dyskotekach, a bardziej cenią sobie spokój, relaks i wypoczynek. Ale jeśli przyjdzie ochota na tańce, to z pewnością każdy znajdzie lokal dla siebie. Przy głównej drodze znajduje się lokalne biuro podróży, oferujące wiele opcji wycieczkowych. Od operatora swoich wakacji zakupiliśmy rejs dookoła wyspy, a z lokalnego biura (u polki Gosi i jej greckiej koleżanki) rejs i zwiedzanie Kefalonii - warto! Wyspa jest na tyle mała że można ją spokojnie objechać samochodem w jeden dzień i zobaczyć wiele ciekawych punktów. Na zwiedzanie najbliższej okolicy warto wziąć quada i zapuścić się w dalsze, ciche uliczki żeby podejrzeć greckie życie, z dala od sklepów dla turystów. W Alikanas bez problemu wypożyczymy te środki transportu. Pozostałe miasta można także zwiedzić podróżując autobusem. Autobus odjeżdża przy restauracji Memories w której wydawane są obiadokolacje. To chyba wszystko. Hotel, okolica jak i cała wyspa jak najbardziej na PLUS! Zakynthos to piękne miejsce! Wszyscy którzy chcą zwiedzić Grecję a nie hotelowy pokój będą z pewnością zadowoleni!
  Zalety- czystość, - schludność, - obsługa, - położenie
  Wady- brak

  4.3
  Iza Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2017Singiel
  Powiem tak: jeśli macie małe dzieci, które lubią zasypiać w ciszy, to nie polecam. Na terenie hotelu znajduje się bar, w którym w 99% przesiadują i piwkują Anglicy do póznych godzin nocnych, czyli 3-4 nad ranem. Karaoke i lista brytyjskich piosenek-to jest non stop. Głos się niesie daleko. Kilka osób już pisało, że się nie wyspali tam- potwierdzam. Wyposażenie aneksu jest okay, weżcie z Polski przyprawy bo nie opłaca się tam kupować- wszystko droższe niż w Polsce i ceny startują od 1-2 euro. Można jeść w tawernach- ceny za np mussakę wahają się od 6,5 Euro do 8,5 euro. W tawernach kucharzami są w większości mężczyźni i porcje są duże ale średnio przyprawione. Zaskakuje brak porządku - przy drodze często widać pozostawione plastiki, butelki. Generalnie mają Grecy taki rozpier-papier. Na plus to jest piękne i ciepłe morze- wszystkie odcienie niebieskiego i łagodne zejście do morza. Dla rodzin z dziećmi -super. Generalnie wszystko na 3 gwiazdki, ale morze i pogoda na 5*.
  ZaletyW miarę blisko (10 min) do morza) Niska zabudowa Rezydencjalna okolica Pokoje raczej nowoczesne niż PRL
  WadyGlośność baru, który znajduje się na terenie hotelu- około 6m od budynku, w którym się śpi.

  7.2
  Justyna
  Pobyt - Wrzesień 2016Rodzina z dziećmi
  Mieszkaliśmy w hotelu razem z 2 małych dzieci, mieliśmy duży piękny apartament z balkonem. Morze w Alikanas czyściutkie, śliczny kolor, plaża piaszczysta idealna dla dzieci. Baseny na ośrodku 2 + brodzik i jakuzzi (nie zawsze czynne). Hotel położony wśród pięknej zadbanej roślinności - bananowce drzewka cytrusowe .Z wyjazdu jesteśmy bardzo zadowoleni mimo drobnych niedoskonałości chętnie tu wrócimy za rok.
  ZaletyBlisko morza, blisko centrum miejscowości - sklepy restauracje. Miła obsługa. Czyste baseny. Pomocna rezydentka.
  Wadymrówki wszędzie:-) dość głośny ruch uliczny (uciążliwy szczególnie w nocy), internet dostępny tylko w recepcji. Plac zabaw ale bardzo zdewastowany - nie nadający się do zabawy). W apartamentach z aneksem kuchennym mało naczyń (1 garnek i patelnia) talerze sztućce minimalne kubeczki i czajnik elektryczny, Przy ulewach kapało z sufitu, prysznic chlapał we wszystkie strony (pęknięty wąż).

  Mapa

  Plaża Xigia i gorące źródła 6 km w linii prostej od hotelu
  Takiej plaży nie znajdziecie na żadnej innej greckiej wyspie. Jest wyjątkowa z dwóch powodów. Dzięki znajdującym się tu źródłom siarki jest niczym ekskluzywny salon SPA pod chmurką. W malowniczej zatoczce, w otoczeniu pięknych, wysokich klifów możemy zażywać leczniczych kąpieli. Dzięki związkom siarki woda ma zbawienny wpływ na cerę i łagodzi bóle. Ze względu na bliskość kilku jaskiń kąpiel można także połączyć z nurkowaniem. Zamiast piasku spotkamy tu białe otoczaki, ale jest tu także mały serwis plażowy z leżakami i parasolami. Kolejna atrakcja to beach bar na klifie, który zamówienia gości realizuje za pomocą kolejki górskiej.

  Zobacz więcej

  Plaża Xigia i gorące źródła
  Miasto Zakynthos 11 km w linii prostej od hotelu
  Niestety trzęsienie ziemi, które nawiedziło Zakynthos w 1953 r., nie oszczędziło stolicy i większość historycznej zabudowy został zniszczona. Dużą część budynków (w stylu włoskim) udało się jednak odbudować. Dziś, spacerując wąskimi uliczkami dawnej Wenecji Orientu koniecznie odwiedźmy Kościół Św. Dionizosa (z piękną dzwonnicą i ikonami) oraz Muzeum Bizantyjskie (z malowidłami ściennymi z czasów XII w. oraz przede wszystkim z makietą przedstawiającą zabudowę miasta z okresu przed trzęsieniem ziemi). Warto także wejść do kościoła Agios Nikolaos tou Molou z relikwiami św. Dionizosa - patrona wyspy. Bardzo popularnym punktem widokowym jest także pobliskie wzgórze Bochali, z którego można podziwiać zachwycające dech w piersiach widoki (poszukiwaczom ciekawych kadrów polecamy wybrać się na wzgórze po zachodzie słońca).

  Zobacz więcej

  Miasto Zakynthos
  Błękitne groty 12 km w linii prostej od hotelu
  Blue Caves to jedna z największych atrakcji na Zakynthos. Błękitne groty to sieć jaskiń - powstałych w naturalny sposób formacji skalnych z charakterystycznymi łukami, które tworzą unikatowy, morski krajobraz. Morze ma w tym miejscu intensywnie błękitny kolor, woda jest krystalicznie czysta - do tego stopnia, że widać dno głębokie na 8 m. Nieco magii nadaje miejscu słońce, które mieniąc się w wodzie wieloma kolorami tworzy przepiękne refleksy na białych jaskiniach. Do grot dostaniemy się od strony morza - najlepiej niewielkich rozmiarów łodzią lub motorówką bo dzięki temu przepłyniemy pod każdym łukiem (gwarancja niezapomnianych zdjęć). Stałym punktem programu większości rejsów jest przystanek na kąpiel lub nurkowanie w morzu. Dopłyniemy tu między innymi ze Skinari, Agios Nikolaos, czy Alykanas. Cena za rejs to ok. 10 Euro.

  Zobacz więcej

  Błękitne groty
  Zatoka Wraku 14 km w linii prostej od hotelu
  Dla wielu turystów spędzających wakacje na Zakynthos to główny cel przyjazdu. Zatoka Wraku jest największą wizytówką wyspy i jej symbolem, często także pojawia się na folderach reklamujących Grecję w ogóle. Intensywnie szafirowy kolor morza skontrastowany z bielą otaczających zatokę wysokich klifów oraz mała, bardzo kameralna i niesłychanie romantyczna plaża sprawiają, że przez wielu nazywana jest także najpiękniejszą plażą świata. Zatoka Wraku nie była by oczywiście tak sławna gdyby nie jej milczący bohater - ów wrak, który w latach 60-tych ubiegłego wieku osiadł na mieliźnie przewożąc tytoń. Koniecznie zobaczmy ją z 2 stron - od morza (przypływając statkiem wycieczkowym) oraz z tarasu widokowego na szycie góry (dotrzemy tu od strony Anafonitrii lub Volimes). Oczywiście największą atrakcją jest kąpiel w turkusowym morzu.

  Zobacz więcej

  Zatoka Wraku
  Laganas 14 km w linii prostej od hotelu
  Niekończące się imprezy w modnych klubach, dyskotekach i restauracjach - tak w jednym zdaniu można opisać największe atrakcje Langanas. To najbardziej rozrywkowy kurort na Zakynthos - szczególnie popularny wśród młodzieży. Ma jednak do zaoferowanie nieco więcej niż bogate życie nocne. Wielką atrakcją tego kurortu są żółwie Caretta-caretta, które wybrały sobie jego plaże za miejsca wylęgu - to największe siedlisko żółwi w rejonie Morza Śródziemnego. Małe żółwiki wylęgają się z jaj od początku sierpnia do połowy września - przy odrobinie szczęścia, spacerując wczesnym rankiem, kiedy piasek jest jeszcze chłodny, możemy stać się świadkiem tego niesamowitego zjawiska.

  Zobacz więcej

  Laganas

  Pogoda

  28°C
  20°C
  10

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 14 Maja 2021 r. podróżni przybywający do Grecji z krajów Unii Europejskiej, zobowiązani są do okazania zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na COVID-19 wykonanego metodą PCR. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godziny przed wjazdem do Grecji, zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim.
  Dodatkowo każdy podróżny zobowiązany jest do wypełnienia, oraz posiadania formularza PLF zobacz więcej

  Osoby zwolnione z obowiązku wykonania testu przed podróżą:

  - dzieci poniżej 6 roku życia;
  - podróżni, którzy wyzdrowieli z COVID-19 w ciągu ostatnich 9 miesięcy. Można to udowodnić przedstawiając zaświadczenie wydane przez organ publiczny lub certyfikowane laboratorium. Inną opcją jest przedstawienie pozytywnego wyniku testu molekularnego PCR, wykonanego maksymalnie 2 miesiące przed przybyciem i wcześniej niż 9 miesięcy przed przybyciem. Wszystkie zaświadczenia powinny zostać wydane w języku zrozumiałym dla greckich władz granicznych;
  - osoby, które ukończyły szczepienie (tj. minęło 14 pełnych dni od podania ostatniej dawki szczepienia, w zależności od liczby wymaganych dawek) i są w stanie to potwierdzić, przedstawiając odpowiednie świadectwo szczepienia wydane przez uprawniony organ publiczny. Zaświadczenie powinno być wystawione w j. angielskim i/lub greckim.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy.

  Z tego obowiązku od 11 czerwca 2021 r. zwolnione są również dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w odniesieniu do tych dorosłych, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

  Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
  W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

  1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
  2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

  Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.