Dobry11 opinii82% poleceń
7.3
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Kanelli Beach

Kod oferty: WAK462877
Last minute
Kod oferty: WAK462877
basenbasenplażarestauracjateren hotelupokójpokójpokój
basen
basen
plaża
restauracja
teren hotelu
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Region: Zatoka KorynckaOrganizator: RainbowKod oferty: WAK462877

Opis oferty

Opinie klientów

Położenie

Selianitika to nadmorska wioska grecka, która oferuje spokojną i odprężającą atmosferę, krystalicznie czyste wody w Zatoce Korynckiej oraz dużą różnorodność lokalnych rozrywek, takich jak tawerny rybne (świeże ryby od miejscowych rybaków), kino letnie (czynne w szczycie sezonu), bary i restauracje. Selianitika jest uważana za jedną z najpiękniejszych wiosek między Patrą a Koryntem. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 3,5 godz. Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości 1.50 EUR/pokój/dzień. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Plaża

Hotel położony jest przy długiej, żwirowej plaży (przejście na druga stronę ulicy). Leżaki na plaży dodatkowo płatne.

Do dyspozycji gości

Recepcja czynna całą dobę, lobby, restauracja główna, restauracja a'la carte Pasta e Basta" serwująca kuchnię włoską (dodatkowo płatna), bar w lobby, basen, leżaki i parasole przy basenie (bezpłatne), sejf przy recepcji.

"

Wyżywienie

All Inclusive - śniadania, lunche i kolacja w formie bufetu. Napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe od 11:00 do 22:00 (słodkie napoje, herbata, kawa filtrowana, piwo, ouzo, wino białe i czerwone), przekąski.

Program sportowy i animacyjny

W szczycie sezonu otwarty jest bar na dachu hotelu (dodatkowo płatny) organizujący wieczory tematyczne np. wieczór grecki, latino night itp.

Internet

Internet Wi - Fi w ogólnodostępnych częściach hotelu oraz pokojach (bezpłatnie).

Naszym zdaniem

Zadbany, kameralny, prowadzony z sercem hotel przeznaczony głównie dla Klientów szukających błogiego wypoczynku, tuż nad brzegiem morza. Miejscowość jest znana wśród samych Greków, którzy mają tu swoje letnie domy i spędzają w nich wakacje. Hotel jest również świetnym miejscem wypadowym do zwiedzania Peloponezu. Zapraszamy!

Strona www

Program

Dzień Pierwszy

Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem charterowym/rejsowym do Kalamaty, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, oraz innych wydatków osobistych. Uwaga: cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, któregowysokość zależy od standardu hotelu i wynosi od 0,5 do 4 EUR za pokój za dzień pobytu. Podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem. Szczegóły w opisie hotelu.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Wycieczki lokalne

WYCIECZKI FAKULTATYWNE (ceny orientacyjne, bez biletów wstępu)

Argolida

Zapraszamy Państwa na całodzienną wycieczkę do regionu Peloponezu zwanego Argolidą - zwiedzanie Pętli Argolidzkiej rozpoczniemy od Starożytnego Koryntu, miejsca, w którym przemawiał święty Paweł. Następnie pojedziemy do świetnie zachowanego teatru antycznego w Epidauros, słynącego nie tylko ze swojej wielkości, ale przede wszystkim z niezwykłej akustyki, gdzie brzdęk rzuconej monety słychać nawet w najdalszych rzędach. Obecnie w teatrze tym wystawiane są starożytne sztuki teatralne bez użycia nagłośnienia, natomiast w starożytności miejsce to znane było ze świątyni Asklepiosa, boga sztuki lekarskiej. Kolejnym punktem naszego programu jest niezwykle urodziwe miasteczka Nafplio, które niegdyś było stolicą Grecji. Następnie przejazd do starożytnych Myken, będących ośrodkiem kultury mykeńskiej. Zobaczymy między innymi Bramę Lwów, Cytadelę oraz Skarbiec Atreusa zwany grobem Agamemnona. Cena ok. 60 EUR. Nie obejmuje biletów wstępów.

Góry Peloponezu

Podróż rozpoczniemy przejazdem 22km kolejką wąskotorową przez wąwóz Vouraikos, która kursuje z wioski Diakopto do Kalavrity. Trasa prowadzi przez góry, tunele nad przepaściami i pod nawisami skalnymi. Odwiedzimy również Jaskinię Jezior, w której oprócz ciekawych stalaktytów i stalagmitów, będziemy podziwiać jeziora, które uformowały się kaskadowo i stanowią fenomen tej jaskini. Czas wolny w Kalavrita, spokojnym górskim miasteczku, którego mieszkańcy zajmują się wyrobem różnych lokalnych specjałów. W drodze powrotnej odwiedzimy klasztor Mega Spilio, najstarszy klasztor w Grecji. Cena ok. 65 EUR. Nie obejmuje biletów wstępów.

Ateny

Wycieczka dla tych, którzy chcieliby poznać historię i najciekawsze miejsca stolicy Grecji. Podczas wycieczki z lokalną przewodniczką zwiedzimy nowe Muzeum Akropolu, w którym zgromadzono rzeźby znalezione na słynnym wzgórzu. Potem wejdziemy na Akropol, od wieków będący symbolem miasta. Zobaczymy słynny Partenon, świątynię Ateny Partenos, świątynię Ateny Nike oraz Erechtejon. Ponadto pojedziemy w najciekawsze punkty miasta, do stadionu Kali Marmaro, na którym obyły się pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie, pod budynek parlamentu na placu Syndagma, gdzie zobaczymy oryginalną zmianę warty. Dodatkowo będzie możliwość samodzielnego poznawania handlowej części miasta i dalszego zwiedzania. Cena ok. 60 EUR. Nie obejmuje biletów wstępów

Rejs przez Kanał Koryncki

Wycieczka zaczyna się od podziwiania Kanału Korynckiego z mostu położonego w najwyższym punkcie. Następnie przejazd do portu i podróż statkiem wzdłuż pionowych ścian kanału. Rejs daje możliwość zobaczenia wybrzeży dwóch mórz, Jońskiego i Egejskiego, które łączy ten kanał. Cena ok. 30 EUR

Lokalnekrajobrazy

Zapraszamy Państwa na popołudniową wycieczkę w lokalne zakątki Loutraki. Zatrzymacie się na skaju wzgórza w urokliwym żeńskim Monastyrze św. Patapiasza, skąd rozciąga się przepiękna panorama na Loutraki oraz dwie Zatoki połączone Kanałem Korynckim. Zobaczycie jedną z najstarszych kamiennych latarni morskich działających do dzisiaj. Poczujecie ducha antycznej Grecji stojąc nad ruinami Świątyni Hery. Posmakujecie tradycyjnego greckiego alkoholu - ouzo i lokalnej przekąski w tradycyjnej greckiej tawernie przy jeziorze Vouliagmeni, a dla chętnych możliwość kąpieli lub spaceru wzdłuż jeziora do kanału łączącego go z Zatoką Koryncką. - cena ok. 35 EUR (z Loutraki)

Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15 osobach). Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy lokalne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

Inne

PELOPONEZ informacje ogólne

Czas

+ 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego.

Język urzędowy

grecki.

Waluta

EUR - Euro. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W miejscowościach turystycznych istnieje wiele miejsc w których można wymienić dolary USA.

Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdaża się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku.

Wiza

Obywatele polscy mogą podróżować do Grecji na podstawie dowodu osobistego.

Orientacyjne ceny

Obiad w tawernie od 8 EUR woda 1l. - 1.5 EUR piwo w barze od 1.5 EUR kawa w kawiarni od 1 EUR.

Poczta

Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.50 EUR. W wielu miejscach stoją skrzynki pocztowe, często również w hotelach.

Elektryczność

Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Telefony komórkowe działają w całej Grecji. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Półwysep Peloponez

Największy i najciekawszy półwysep Grecji, niegdyś połączony ze stałym lądem jedynie wąskim Przesmykiem Korynckim, w tej chwili postawę komunikacji stanowią mosty. Miejsce to słynie z malowniczych plaż, w większości żwirowych (drobne jasne kamyki, otoczaki), pięknej przyrody, upraw oliwek, winorośli i owoców cytrusowych. Tu również znajdują się najcenniejsze zabytki archeologiczne - Olimpia, Mykeny, Epidauros, Korynt i Mistra. Stąd blisko również do Aten więc nawet podczas dwutygodniowego urlopu nie ma czasu na nudę.

Loutraki

Loutraki to przede wszystkim uzdrowisko posiadające cudowne wody lecznicze, z których słynie od starożytności. To również jeden z najbardziej znanych kurortów w Grecji, w tej chwili bardzo rozbudowany, z całym zapleczem turystycznym. Dla turystów miejsce to jest także doskonałym punktem wypadowym do Aten, Koryntu, Myken czy Epidauros.

Selianitika

Uważana za najpiękniejszą grecką wioskę między Patrą a Koryntem, jest miejscem wypoczynku również samych Greków. Leniwa wakacyjna atmosfera, krystalicznie czyste wody oraz bliskość zabytków to idealna mieszanka na udane wakacje.

Wyloty z: Warszawy i Katowic. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

"

Wizy - informacje dla sprzedawców

W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

2. Wzór wypełnienia znaleźć można na Travelli, w zakładce Komunikaty (Grecja - formularz wjazdu!) oraz

3. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

4. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

5. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

6. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

Adresy hoteli:

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny wGrecjitrwa od15czerwcado 15 września.

Wizy

W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

2. Instrukcja wypełnienia formularza znajduję się:

3. W razie problemów z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt ze swoim sprzedawcą.

4. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

5. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

6. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

7. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

Adresy hoteli:

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Wtorek, 28.09.2021
08:35
12:25
WAWWarszawa - Chopin
KLXKalamata

Powrót

Wtorek, 05.10.2021
13:15
15:05
KLXKalamata
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

rodzinny, boczny widok na morze
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Pokój trzyosobowy

widok na basen, standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Pokój dwuosobowy

widok na basen, standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Pokój dwuosobowy

widok na góry, standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Pokój trzyosobowy

widok na góry, standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

4.7
Marek Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2019Para
Selianitika to nie jest kurort letniskowy dla cudzoziemców. To typowa grecka wieś. Jednak wybraliśmy to miejsce z premedytacją i wiedzieliśmy gdzie jedziemy. Kilka sklepów, kilka knajpek (niezłe ryby na końcu wsi). Znacznie lepiej wygląda w nocy niż w dzień (ładnie oświetlona i nie widać dziadostwa). W wielu miejscach porozstawiane duże, śmierdzące kontenery na śmieci. Gdyby ktoś liczył na długi romantyczny spacer brzegiem morza, to no way - tzw promenada ma ze 3 km i dalej pójść się nie da. Woda w zatoce super, widoki piękne. Nie ma ani jednej wypożyczalni czegokolwiek. Mnie bardzo brakowało wypożyczalni kajaków.
ZaletyKameralny i tuż plaży. Dość tani. 2 tygodnie kosztowały nas niewiele więcej, niż tydzień ma Kanarkach.
WadyJak to w greckim 3 gwiazdkowym hotelu. Ciasny pokój. Miniaturowy brodzik prysznicowy z foliową zasłonką przyklejającą się do zadka.

2.1
Angelika
Pobyt - Wrzesień 2019Para
Zacznę od pozytywów: pokoje regularnie sprzątane, ładne lobby, piękna okolica. Same pokoje dość małe i lata świetności mają już za sobą, ale to akurat można jakoś przyjąć, bo to bardziej baza noclegowa. Gorzej z łazienką, a dokładnie prysznicem, ponieważ \"kabina\" prysznicowa była tak mała, że podczas kąpieli wilgotna cerata muskała pośladki. Alternatywą było ocieranie się o kafelki na ścianie. Jeśli ktoś to lubi to bardzo proszę, ja natomiast uważam, że jest to dość nie higieniczne. Brak miejsca na kosmetyki w łazience. Jednak najgorszym punktem było jedzenie, nawet jeśli hotel jest 3* czy 2* (według lokalnych parametrów) to powinien zachować jakiś standard. Jeśli chodzi o jedzenie, to wybór niestety był bardzo znikomy, szczególnie w opcji wegetariańskiej bo do dwóch sałatek, z czego jedna zawsze w nadmiarze polana octem balsamicznym, co sprawiało, że była trudna do zjedzenia, szczególnie jeśli ktoś nie jest miłośnikiem tego sosu. Do tego ryż i/lub ziemniaki w sosie własnym, z dodatkiem tłuszczu niewiadomego pochodzenia, które były jałowe i niezbyt smaczne. Zdarzało się odstępstwo, jednak tak na prawdę przez cały tygodniowy pobyt coś względnie dobrego zdarzyło się 2-3 razy! Sami Państwo przyznacie, że to zdecydowanie za mało jak na opcję all inclusive?! Mało lokalnych produktów (oliwa, oliwki, lokalne potrawy i desery), a jeśli się zdarzyły to słabej jakości. Gdybym miała się tak żywić na co dzień to szybko bym skończyła z niedoborami. Mój partner, mięsożerca, też nie był zadowolony, bo dania były po prostu niesmaczne, rozbełtane i zdarzało się, że mieliśmy wątpliwość co do tego czy są świeże, bo odrzucały zapachem- nawet się cieszyłam, że nie jem mięsa, bo nic mnie nie kusiło, żeby tego spróbować. Pani (polka) obsługująca przy posiłkach, często radośnie dodawała \"jedzcie, bo tego w domu nie macie\" i tu się zgodzę, w domu jadam zdecydowanie lepiej, a najlepszą recenzją tego jedzenia jest to, że nawet bezdomny kot tego nie ruszył. Posiłki były letnie lub zimne, a trafialiśmy tam najczęściej do 15 minut od podania. Często więc jadaliśmy poza lokalem, gdzie już można było bardzo dobrze zjeść, ale zdaje się że nie na tym polega formuła all inclusive. Kolejnym przykrym punktem była obsluga, która koczowała nad nami abyśmy opuścili stoliki podczas kolacji w altanie nad brzegiem morza, która chwilowo była nielicznym plusem hotelu. W drugiej połowie urlopu stoliki zostały usunięte i wystawiane tylko wieczorem dla gości z poza hotelu. Nie zgodzę się, że było to uwarunkowane pogodą panującą na morzu, ponieważ wieczorem były zawsze największe przypływy, a inne lokale nie usuwały swoich stolików przy brzegu w żadnej porze dnia mimo fal, które czasem dały o sobie znać, a sama altana miała opcję rozwijania mocowanych \"zasłon\" z pleksy. Znaczna część obsługi była niejednokrotnie opryskliwa i dało się odczuć, że jesteśmy klientami drugiej kategorii, i nawet nieliczne przebłyski uprzejmości nie były w stanie naprawić ogólnego wrażenia. I na koniec apel do moich rodaków: nie dajcie sobie wmówić, że jeśli hotel jest 3* i zapłacicie za wakacje ok 2,5 k to macie jeść gorzej niż zwierzęta i cieszyć się z tego, że w ogóle jesteście na wczasach. Niejednokrotnie bywałam na wakacjach w różnych miejscach w Polsce czy zagranicą, również w hotelach o podobnych parametrach i nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Poza tym hotelem Grecy byli na prawdę uprzejmi i można było poczuć grecki klimat, jednak decydując się na wakacje w tej okolicy, ZDECYDOWANIE unikajcie tego hotelu!
7.3
Katarzyna Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2019Rodzina z dziećmi
Pobyt trudny do ocenienia. Na pierwszy rzut oka wszystko gra ale jak się bliżej przyjrzeć to już nie do końca. Wszędzie widać taką bylejakość, rozpadające się krzesła, kable wystające z ścian, niedziałające gniazdka w łazienkach Zaletą są piękne widoki, krystalicznie czysta woda w zatoce, bliskość plaży - kamienista - koniecznie buty do wody, spokój i wielkość hotelu - 36 pokojów oraz Pani Monika w barze - przeurocza osoba wykonująca swoją pracę z uśmiechem i dużym zaangażowaniem, rezydentki Panie Paulina i Joanna. Cisza spokój - chyba, że trafi się na gości z psem,,,,Ręczniki , pościel czyste, mydełka i szampony uzupełniane regularnie. Wady Organizator zmienił mi w maju ( pobyt wykupiony w styczniu ) destynację ( zmieniając lotnisko z Patry 30 km od hotelu na Ateny 200 km argumentując zmianę skróceniem tranzytu o godzinę !!!!!! Jechałam z dziećmi a do hotelu dotarłam o 02:00 w nocy !!! Tranzyt to 2,5h w tym taksówka w środku nocy z taksówkarzem nie mówiącym ani słowa po angielsku... - goście all in są traktowani jak goście II kategorii - wieczorem nie mogą zjeść kolacji na części restauracji tuż nad morzem bo tam zarezerwowane dla gości z miasta płacących żywym EURO i w piątkowy wieczór dano nam do zrozumienia, że zajmujemy cenne miejsca - wino podawane w szklankach do soków a nie w kieliszka bo te są dla gości gotówkowych - zero przeprosin kiedy pod córką rozpadło się wysokie krzesło barowe - groził jej upadek do tyłu na kamienną posadzkę... - wpuszczanie psów na teren basenu...przy czym dzieci bawiące się w basenie musiały się podporządkować i nie niepokoić pieska... - jako przekąski miedzy posiłkami -ciastka . Generalnie cel osiągnięty czyli wypoczynek ale nie obyło się bez zgrzytów
8.8
Joanna
Pobyt - Sierpień 2019Para
Miejscowość typowo odpoczynkowa dla Greków, praktycznie ?0? turystów. Jedzenie - mały wybór ale bardzo smaczne. Hotel bardzo przyjazny i czyściutki z sympatyczną i uprzejmą obsługą. Warto mieć buty - kamienie. Polecam i mam nadzieje tam wrócić!
ZaletySpokojna miejscowość nad brzegiem morza, fantastyczna obsługa a zwłaszcza barmanka Monika oraz rezydentka Joasia.
WadyBrak all-a w barze na dachu i tylko do 22

4.8
Krzysztof Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2019Para
Pobyt trudny do ocenienia ponieważ z jednej strony osiągnąłem co chciałem: wypoczynek w spokojnym, kameralnym miejscu, bardziej przeznaczonym dla Greków niż turystów a jednocześnie blisko takich atrakcji jak Ateny i góry Peloponezu (nomen omen jedyne wycieczki dostępne u rezydenta), z drugiej jednak byłem mocno rozczarowany jakością oferowaną za nie małą cenę. Bardzo słabe jedzenie, formuła all inclusive - to niestety żart, dosłownie cztery hotelowe parasole na mikro plaży, bardzo słaba łazienka w pokoju itp... Gdybym mógł wybierać - opcja bez wyżywienia lub tylko śniadanie byłaby zdecydowanie lepsza, hotel traktowany jako miejsce noclegu i baza do wypadów (o ile uda się wypożyczyć samochód) sprawdziłby się wiele lepiej.
ZaletyPołożenie, kameralność, atmosfera okolicy, Pani Monika!
WadySłabe jedzenie, tragiczna łazienka.

Mapa

Paralia Gerakas 112 km w linii prostej od hotelu
Zakynthos słynie z pięknych plaż. Ale jedna z nich - Paralia Gerakas - zlokalizowana na terenie parku narodowego, na samym końcu półwyspu Vassilikos, jest na prawdę wyjątkowa. Oprócz nadzwyczajnie miękkiego, wręcz pudrowego piasku spotkamy tu chroniony gatunek żółwi Caretta-caretta. Plaża ta jest ich naturalnym środowiskiem lęgowym. Plażowanie w tym wyjątkowym miejscu odbywa się jednak na kilku warunkach: z uwagi na liczne lęgowiska żółwi musimy przestrzegać obowiązującego tu regulaminu, oraz nie przebywać na plaży dłużej niż 3 godziny (otrzymamy specjalny bilet). Charakterystycznym widokiem na Paralia Gerakas są lęgowiska przykryte specjalnymi osłonkami z przypuszczalną datą wyklucia jaj. Ze względu na bardzo długie i łagodne zejście do morza plaża jest szczególnie polecana rodzinom z dziećmi.

Zobacz więcej

Paralia Gerakas
Miasto Zakynthos 113 km w linii prostej od hotelu
Niestety trzęsienie ziemi, które nawiedziło Zakynthos w 1953 r., nie oszczędziło stolicy i większość historycznej zabudowy został zniszczona. Dużą część budynków (w stylu włoskim) udało się jednak odbudować. Dziś, spacerując wąskimi uliczkami dawnej Wenecji Orientu koniecznie odwiedźmy Kościół Św. Dionizosa (z piękną dzwonnicą i ikonami) oraz Muzeum Bizantyjskie (z malowidłami ściennymi z czasów XII w. oraz przede wszystkim z makietą przedstawiającą zabudowę miasta z okresu przed trzęsieniem ziemi). Warto także wejść do kościoła Agios Nikolaos tou Molou z relikwiami św. Dionizosa - patrona wyspy. Bardzo popularnym punktem widokowym jest także pobliskie wzgórze Bochali, z którego można podziwiać zachwycające dech w piersiach widoki (poszukiwaczom ciekawych kadrów polecamy wybrać się na wzgórze po zachodzie słońca).

Zobacz więcej

Miasto Zakynthos

Pogoda

28°C
19°C
24°C
9

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz lokalizacji pasażera - PLF (Passenger Locator Form), który należy wypełnić przed wylotem (kod QR zostaje wygenerowany w przeciągu godziny) i posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: wymagają unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim);
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.