Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ

Madera i Porto Santo

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK606831
Kod oferty: WAK606831
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Region: AzoryOrganizator: RainbowKod oferty: WAK606831

Opis oferty

Madera - hotele 4 połozone w Funchal, pokoje 1-2 osobowe (możliwa dostawka), z łazienką, TV, telefonem, na miejscu restauracja, bar i basen. Przykładowy hotel na Maderze: Four Views Monumental.

Porto Santo - hotele 3, położone w Vila Baleira, pokoje 1-2 osobowe (możliwa dostawka), z łazienką, TV, telefonem, na miejscu sala śniadaniowa, czasem basen. Przykładowy hotel na Porto Santo: Praia Dourada.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Po przylocie transfer do hotelu Four Views Monumental w Funchal (lub podobnego). Wieczorem kolacja i nocleg. Uwaga! W przypadku nocnych godzin przelotu w tym dniu nie będzie kolacji.

Dzień 2

Wcześnie rano transfer do portu w Funchal (śniadanie w formie pakietu np: sok/woda, owoc, croissant lub kanapkaz szynką lub serem), przeprawa promowa na Porto Santo (ok. 2,5 h,). Porto Santo to niewielka wulkaniczna wyspa (42km2 powierzchni) położona ok. 40km na północny wschód od Madery, ze stolicą w Vila Baleira - tu znajdują się hotele, restauracje i bary, centrum handlowe. Największą atrakcją wyspy jest ponad 9 kilometrowa, piaszczysta, szeroka plaża, rozciągająca się z Vila Baleira do Ponta de Calheta. Dla osób chcących aktywnie spędzić czas do wyboru pozostaje szereg atrakcji np. windsurfing, kitesurfing, nurkowanie i snorkeling, jazda konna czy jazda na rowerze. Na wyspie znajduje się również klub tenisowy oraz pole golfowe. Wielbiciele pieszych wędrówek docenią trasy trekkingowe wzdłuż Pico de Branco lub Terra Cha. Po południu zakwaterowanie w hotelu Praia Dourada (lub podobnym) w Vila Baleira, dostępne pokoje 1-2 osobowe. Wyżywienie: śniadania kontynentalne w hotelu Praia Dourada i obiadokolacje serwowane w hotelu Torre Praia (ok. 800metrów od hotelu Praia Dourada, hotel zapewnia transfer na kolację/z kolacji, transfer w turach).

Dzień 3 - 4

Dni wolne, czas na kąpiele słoneczne i morskie lub samodzielne eksplorowanie wyspy. Zachęcamy do skorzystania z wycieczek fakultatywnych po wyspie (płatne dodatkowo, od około 20 Eur/os) - propozycję wycieczek przedstawi pilot wycieczki.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie. Wieczorem przeprawa promowa na Maderę, kolacja na promie w restauracji samoobsługowej, w cenie: zupa, danie główne, deser, napój, kawa). Transfer do hotelu Four Views Monumental (lub podobnego) w Funchal. Nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Funchal - stolicy wyspy. Rozpoczniemy od Mercado dos Lavadores - najsłynniejszego targu Madery, gdzie można nie tylko zobaczyć co właśnie złowili rybacy, ale i skosztować słynnych krzyżówek różnych owoców np. marakui z truskawką, czy banana z ananasem. Następnie spacer uliczkami starego miasta. Kolejnym punktem programu będzie miejski ogród botaniczny, gdzie na 8300m2można zapoznać się z piękną florą Madery i całego świata. Kolejnym punktem programu tego dnia będzie Monte - urokliwa wieś położona powyżej stolicy Funchal, słynąca z pięknego kościoła gdzie pochowany jest ostatni cesarz Austro-Węgier, ogrodów publicznych oraz zjazdów na saniach. Na zakończenie wizyta w jednej z winiarni, gdzie będzie można zobaczyć jak produkuje się znane wino - maderę, w programie przewidziana także degustacja. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd do Doliny Zakonnic (Curral das Freiras), gdzie poza pięknymi widokami na turystów czekają kasztanowe słodkości i wymyślne likiery. Kolejnym punktem programu będzie Ribeiro Frio - mała górska miejscowość słynąca ze stawów hodowlanych pstrąga tęczowego, otoczona lasem wawrzynowym (UNESCO). Przejazd do wioski Santana, słynącej z tradycyjnych, charakterystycznych budynków i domów mieszkalnych w kształcie litery A. Tam lunch (dodatkowo płatny), a po lunchu zapraszamy na "poncha - to napój robiony z rumu z trzciny cukrowej z dodatkiem miodu i soku z limonek. Powrót do Funchal przez malownicze wioski wschodniego wybrzeża. Kolacja, nocleg. (Trasa ok. 80km).

Dzień 8

Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Funchal. Wylot do Polski. Dla Klientów pozostających na kolejny tydzień wypoczynku: po śniadaniu wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przeprawę promową Madera - Porto Santo - Madera, przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie zgodnie z programem, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki dla kierowców, opłaty rezerwacyjne itp) w kwocie 55 EUR/os - pakiet płatny u pilota na miejscu. Cena nie obejmuje również wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie imprezy, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych.

Meta description

Porto Santo: 9-kilometrowa piaszczysta plaża, sporty wodne i szlaki trekkingowe • zielona Madera - spektakularna Dolina Zakonnic i ogród botaniczny w Funchal, tradycja w Santana i Monte • możliwość przedłużenia pobytu na Maderze.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Dotyczy obowiązku wypełnienia formularza PLF i posiadania kodu QR przed przylotem na Maderę

Przed przylotem na Maderę należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski zarejestrować się i wypełnić ankietę online dostępną na

https :://madeirasafe com/#/login

Przylatując na Maderę należy okazać negatywny wynik testu RT PCR na COVID 19 zrobiony nie wcześniej niż 72 h przed przylotem (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski) lub poddać

Się testowi (na koszt rządu Madery) na lotnisku w Funchal Na wynik testu czeka się tylko około 12 godzin osoby, którym zrobiono test na lotnisku mają obowiązek izolacji do momentu uzyskania wyniku

Wizy

Dotyczy obowiązku wypełnienia formularza PLF i posiadania kodu QR przed przylotem na Maderę

Przed przylotem na Maderę należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski zarejestrować się i wypełnić ankietę online dostępną na

https :://madeirasafe com/#/login

Przylatując na Maderę należy okazać negatywny wynik testu RT PCR na COVID 19 zrobiony nie wcześniej niż 72 h przed przylotem (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski) lub poddać

Się testowi (na koszt rządu Madery) na lotnisku w Funchal Na wynik testu czeka się tylko około 12 godzin osoby, którym zrobiono test na lotnisku mają obowiązek izolacji do momentu uzyskania wyniku

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 12.02.2022
WAWWarszawa - Chopin
FNCMadeira

Powrót

Sobota, 19.02.2022
FNCMadeira
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

19°C
13°C
17°C
4

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy pasażerowie przybywający i wylatujący z Portugalii kontynentalnej, z wyjątkiem dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy, muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID-19 (RT-PCR) wykonany do 72 godzin przed odlotem.

Przed przylotem do Portugalii należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski wypełnić formularz PLC: zobacz więcej.

Przed przylotem na Maderę należy wypełnić ankietę zobacz więcej. Podróżni udający się na Maderę, którzy w przeciągu ostatnich 90 dni przeszli COVID-19 (ozdrowieńcy) oraz ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki i od drugiej dawki minęło co najmniej 14 dni, są zwolnieni z testów PCR po okazaniu dokumentu (w j. angielskim lub j. portugalskim) potwierdzającego przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby, z testu są również zwolnione dzieci poniżej 12 roku życia.
Więcej informacji na temat Azorów można znaleźć na stronie zobacz więcej.

UWAGA:
W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.