Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ

PORTUGALIA 11 DNI

Kod oferty: WAK648751
Kod oferty: WAK648751
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Organizator: Prestige ToursKod oferty: WAK648751

/

Portugalia/Porto

Tytuł wycieczki

PORTUGALIA 11 DNI

Główne atrakcje

• Lizbona - zachwyca uliczkami, w których czas się zatrzymał

• Sintra - urzekające bajkowe pałace

• Park Monserrate

• "Portugalski Stonechenge"

• Cabo da Roca - portugalski "koniec świata"

• Óbidos i twierdza zaliczana do Siedmiu Cudów Portugalii

• Aveiro - "portugalska Wenecja"

O wycieczce

Przedstawiamy propozycję wyjazdu na kraniec Europy, do prawdziwego tygla kultur, kolorów, smaków i dźwięków - Portugalii. Chcemy pokazać Państwu że mimo położenia w Europie Portugalia zaskoczy nas egzotyką. Czekają nas, m.in.: wizyta na końcu świata", wędrówka, podczas której poczujemy się jak w azjatyckim lesie czy arabskie baśniowe pałace. Nie zabraknie pobytu w Lizbonie, zbudowanej na siedmiu wzgórzach. Udamy się również na przejażdżkę po dolinie rzeki Duero, gdzie skosztujemy wyśmienite trunki. Znajdzie się chwila na relaks nad Atlantykiem i na spróbowanie w portugalskiej kuchni: zielonego rosołu", ciasteczek pastéis de nata czy dań z dorsza, ulubionej ryby Portugalczyków.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot Do Portugalii

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu podana zostanie w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzyma każdy Uczestnik wycieczki około dwa tygodnie przed wyjazdem. Wylot z Warszawy do Porto (lot bezpośredni). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Porto - Vila Nova De Gaia

Po śniadaniu zwiedzanie Porto. Klimat XIX-wieczny poczujemy na Praça da Liberdade czy dworcu So Bento, misternie ozdobionym kaflami azulejos. Ujrzymy najwyższą kościelną wieżę w kraju, Torre dos Clérigos i zabytkową księgarnię Lello & Irmo. Wejdziemy do masywnej katedry Sé, górującej nad miastem i zobaczymy ciekawy kościół św. Franciszka. Warto zajrzeć na targ Mercado de Bolho i odpocząć chwilę w Majestic Café - kawiarni będącej dawniej miejscem spotkań śmietanki towarzyskiej. Tak jak Lizbona ma Alfamę, Porto ma Ribeirę - dzielnicę portową, wpisaną na listę UNESCO. Plątaniną ulic zejdziemy na nabrzeże Cais da Ribeira z mostem Dom Luis I łączącym Porto z Vila Nova de Gaia. Przejdziemy na drugą stronę Duero, odwiedzimy piwnicę, gdzie dojrzewają wina i będziemy degustować trunki. Kolacja powitalna w Ribeira. Nocleg w hotelu w Porto.

Dzień 3

Aveiro I Dolina Rzeki Duero

Po śniadaniu wyruszymy do portugalskiej Wenecji" - Aveiro. Spacer po centrum m.in. główny plac miasta - Praça da República z ratuszem, gotycka katedra. Wizyta w starej dzielnicy Beira Mar z zacumowanymi łodziami moliceiros. Przejazd do Costa Nova z charakterystycznymi pomalowanymi w pasy domkami. Przejażdżka wśród winnic doliny Duero, wizyta w winnicy produkującej portugalskie wino. Będzie też okazja do degustacji. Powrót do Porto.

Dzień 4

Coimbra - Fatima

Po śniadaniu wyjazd do Coimbry, najważniejszego ośrodka akademickiego w kraju, gdzie odwiedzimy m.in. najstarszy portugalski uniwersytet z Biblioteką Joanina, majestatyczną Katedrę Sé, kościół św. Krzyża gdzie spoczywają dwaj pierwsi królowie Portugalii czy stary klasztor św. Klary. Czas na obiad i przejazd do Fátimy, najważniejszego portugalskiego sanktuarium, gdzie co rok pielgrzymują miliony osób. To tam trójce dzieci ukazała się Matka Boska. Zwiedzimy bazylikę Matki Boskiej Różańcowej i kaplicę Objawień. Czas wolny w sanktuarium. Nocleg w Fátimie.

Dzień 5

ALCOBAÇA - NAZARÉ - ÓBIDOS - LIZBONA

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Alcobaça słynącej z Opactwa Cystersów (Mosteiro de Alcobaça). Po zwiedzaniu opactwa przejazd do Nazaré -wioski rybackiej, gdzie z brzegu 110-metrowego klifu ujrzymy świetną panoramę wybrzeża. Odwiedzimy miejsce kultu związanego z patronką miejscowości, Nossa Senhora da Nazaré oraz bajecznie położony nad urwiskiem kościółek - Ermida da Memória. Ruszamy do Óbidos - miasteczka słynącego z zamku zaliczanego do Siedmiu Cudów Portugalii położonego na wzgórzu. Damy się zaprowadzić wąskim krętym uliczkom z pobielonymi domkami aż do bramy miejskiej (Porta da Vila) i ryneczku Praça de Santa Maria. Obiad i czas wolny na buszowanie w sklepach z rękodziełem czy próbowanie ginjinhi - lokalnego likieru wiśniowego. Przejazd do Lizbony na nocleg.

Dzień 6

Lizbona

Po śniadaniu wyruszymy z pilotem, który zna Lizbonę jak własną kieszeń, na pierwsze spotkanie ze stolicą Portugalii. Poruszamy się jak rodowici mieszkańcy - lokalną komunikacją, aby w pełni poczuć ducha tego miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od dzielnicy Baixa. Poznamy położony nad Tagiem Praça do Comércio, przejdziemy pod łukiem triumfalnym (Arco da Vila) i najbardziej znanym lizbońskim deptakiem Rua Augusta, który zaprowadzi nas na Praça da Figueira oraz na Plac Rossio. Będziemy wspinać się do Alfamy - najstarszej dzielnicy wybudowanej w XI w. przez Maurów. Zwiedzimy, m.in. monumentalną katedrę lizbońską i z miradouros - punktów widokowych będziemy podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę. Zawitamy do zamku św. Jerzego, a także zagubimy się w labiryncie wąskich uliczek. Czas wolny. Przejazd do najnowocześniejszej części miasta, Parku Narodów - na tereny wystawowe Expo'98. Spacer promenadą z pięknym widokiem na Tag i most Vasco da Gamy. Nocleg w hotelu w Lizbonie

Dzień 7

Lizbona - Rejs I Almada

Po śniadaniu krótki rejs na drugą stronę Tagu do Almady, gdzie ujrzymy Lizbonę z innej perspektywy. Wjedziemy na szczególnie umiejscowiony punkt widokowy, na terenie sanktuarium Cristo Rei, na cokole 110-metrowego posągu Chrystusa Króla. Powrót do Lizbony i przejazd do Belém - nadbrzeżnej dzielnicy gdzie zwiedzimy klasztor Hieronimitów - arcydzieło w stylu manuelińskim z listy UNESCO, ogłoszone jednym z Siedmiu Cudów Portugalii. Spoczywają postaci ważne dla narodu portugalskiego. Obejrzymy Wieżę Belém - lizbońską perłę z XVI w., która miała chronić miasto przed korsarzami oraz Pomnik Odkrywców. Skosztujemy boskich wypieków Portugalczyków - pastéis de Belém - najlepiej w najsłodszym miejscu dzielnicy, Confeitaria de Belém. Czas wolny i nocleg w Lizbonie.

Dzień 8

Sintra

Po śniadaniu dzień pełen wrażeń w Sintrze. Przemierzamy kolorowe uliczki i centrum miasta. Czas wolny i przejazd do pierwszego z zamków jakie planujemy zwiedzić - Pałacu Pena przypominającego zamek z bajki Disneya. Następnie wędrujemy przez Park Monserrate z wodospadem i ruinami, gdzie poczujemy się jak w azjatyckim lesie. Trasa doprowadzi nas do romantycznego Pałacu Monserrate łączącego w sobie style architektury perskiej, islamskiej i centralno-azjatyckiej. Na koniec będziemy spacerować tajemnymi przejściami w ogrodach Pałacu Quinta da Regaleira i po stopniach Studni Wtajemniczenia zstąpimy do wnętrza ziemi". Powrót do Lizbony na nocleg.

Dzień 9

Vora - Cabo Da Roca - Boca Do Inferno

Po śniadaniu wyjazd do bezkresnego Alentejo Odwiedzimy Évorę, w której zaobserwujemy mozaikę kultur jakie brały udział w tworzeniu miasta. Zwiedzimy, m.in. rzymską Świątynię Diany; XII-wieczną katedrę (Sé), kościół So Francisco z Kaplicą Czaszek. Chwila czasu wolnego. Wędrówka szlakiem megalitów rozproszonych na okolicznych wzgórzach. Prosto z upalnego Alentejo zabierzemy Państwa na koniec świata", czyli na Cabo da Roca. To najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy. Czas wolny na upajanie się pięknem tego skrawka lądu. W drodze powrotnej do Lizbony zatrzymamy się przy Wrotach Piekieł (Boca do Inferno) - formacji, gdzie wściekłe fale rozbijają się o ostre skały. Kolacja pożegnalna z koncertem muzyki fado i nocleg w hotelu w Lizbonie.

Dzień 10

Cascais - Estoril

Po śniadaniu przejazd pociągiem na Wybrzeże Lizbońskie do Cascais - urokliwego miasteczka, raju dla urlopowiczów, w którym jednak nie brak zabytków. Pospacerujemy uliczkami starego miasta i zobaczymy, m.in. Palácio das Condes da Guarda - obecnie Urząd Miasta z fasadą ozdobioną bajkowymi kafelkami azulejos, a plac pokrywa falista calçada portuguesa. Ujrzymy przepięknie położoną latarnię św. Marty, gdzie z zatoczki będziemy mieli szansę na niemal pocztówkowe ujęcia; nowoczesną marinę i cytadelę Cascais. Odwiedzimy też Estoril z najsłynniejszym portugalskim kasynem. Powrót do Lizbony i ostatnie chwile czasu wolnego przed odjazdem. W godzinach nocnych przejazd na lotnisko.

Dzień 11

Przylot Do Polski

Wylot ze stolicy Portugalii i przylot do Polski we wczesnych godzinach porannych.

Zniżki

4% ceny- dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3miesiące przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie (z dużym bagażem podręcznym 10 kg) opłaty i podatki lotniskowe, przejazdy wg programu (wynajęte busy z klimatyzacją oraz komunikacja lokalna w Lizbonie i okolicach), rejs do/z Almady, zakwaterowanie w hotelach 3 lub 4 (pokoje 2-osobowe); wyżywienie: codzienne śniadania w hotelach, pozostałe posiłki wg w programu (łącznie 3 posiłki), opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów i parków wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny), lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota Prestige Tours na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 375 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń, zwyczajowe napiwki, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, napoje do posiłków, pozostałe posiłki niewliczone w cenę, ewentualna dopłata do pok. 1-os. 380 USD, kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Orientacyjna liczebność grupy od 8 do 18 Uczestników. Szczegółowy program i Uwagi Praktyczne każdy uczestnik otrzymuje dwa tygodnie przed wyjazdem. Należy posiadać ważny dowód osobisty lub paszport. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 25.09.2021
WAWWarszawa - Chopin
OPOPorto

Powrót

Wtorek, 05.10.2021
LISLizbona
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

26°C
17°C
22°C
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy pasażerowie przybywający i wylatujący z Portugalii kontynentalnej, z wyjątkiem dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy, muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID-19 (RT-PCR) wykonany do 72 godzin przed odlotem.

Przed przylotem do Portugalii należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski wypełnić formularz PLC: zobacz więcej.

Przed przylotem na Maderę należy wypełnić ankietę zobacz więcej. Podróżni udający się na Maderę, którzy w przeciągu ostatnich 90 dni przeszli COVID-19 (ozdrowieńcy) oraz ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki i od drugiej dawki minęło co najmniej 14 dni, są zwolnieni z testów PCR po okazaniu dokumentu (w j. angielskim lub j. portugalskim) potwierdzającego przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby, z testu są również zwolnione dzieci poniżej 12 roku życia.
Więcej informacji na temat Azorów można znaleźć na stronie zobacz więcej.

UWAGA:
W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.