Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ

Portugalia z Azorami

Kod oferty: WAK638964
Kod oferty: WAK638964
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Region: AzoryOrganizator: Prestige ToursKod oferty: WAK638964

/

Portugalia/Lizbona

Tytuł wycieczki

PORTUGALIA Z AZORAMI 14 DNI

Główne atrakcje

• Lizbona - zachwyca uliczkami, w których czas się zatrzymał

• Sintra - urzekające bajkowe pałace

• Park Monserrate

• "Portugalski Stonehenge"

• Cabo da Roca - portugalski "koniec świata"

• Óbidos i twierdza zaliczana do Siedmiu Cudów Portugalii

• Azory - kąpiel w gorących źródłach i obiad gotowany na gejzerach

• Jedyna na tej szerokości geograficznej plantacja herbaty

• Aveiro - "portugalska Wenecja"

O wycieczce

Przedstawiamy propozycję niezwykłego wyjazdu na kraniec Europy, do miejsca szczególnego, położonego tam gdzie ziemia się kończy, a ocean zaczyna", skąd na poszukiwanie nowych lądów wyruszali wielcy odkrywcy. Zapraszamy do prawdziwego tygla kultur, kolorów, smaków, dźwięków - Portugalii i na odległe Azory szczycące się najładniejszymi na świecie zielonymi krajobrazami z jeziorami i stożkami czynnych wulkanów oraz jedyną w Europie plantacją herbaty. Chcemy pokazać Państwu ten kraj wzdłuż i wszerz, więc nie będzie czasu na nudę ani przez moment. Zobaczymy, że niejednokrotnie poczujemy tam bardziej egzotycznie niż na innym kontynencie. Czekają nas, m.in.: wizyta na końcu świata", krótka wędrówka, podczas której poczujemy się jak w kambodżańskim lesie; arabskie baśniowe pałace oraz iście hawajskie pejzaże na Azorach. Nie zabraknie oczywiście portugalskiej esencji - pobytu w magicznej Lizbonie, o której powiada się, że została zbudowana na siedmiu wzgórzach. Udamy się również na przejażdżkę po dolinie rzeki Duero, wśród wzgórz pokrytych niekończącymi się winnicami, gdzie nie ominie nas degustacja wyśmienitych trunków. Przewidzieliśmy chwilę na relaks nad Atlantykiem czy na skosztowanie portugalskich specjałów takich jak: zielony rosół" (caldo verde), słynne ciasteczka pastéis de nata czy przynajmniej kilka z 365 dań z dorsza (bacalhau) jakie tylko Portugalczycy potrafią przyrządzić. Mamy nadzieję, że te perełki na mapie Europy, jakimi są Portugalia i archipelag Azorów, zauroczą nas zanim jeszcze je odwiedzimy, podbiją nasze serca podczas pobytu, a na koniec nie będziemy chcieli z tego kraju wrócić.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot Do Portugalii

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z polskim pilotem, prawdziwym pasjonatem Portugalii, dla którego język portugalski nie ma żadnych tajemnic. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu podana zostanie w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzyma każdy Uczestnik wycieczki około dwa tygodnie przed wyjazdem. Wylot z Warszawy do Lizbony (lot bezpośredni). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Lizbona

Po śniadaniu wyruszymy z naszym pilotem, który zna Lizbonę jak własną kieszeń, na pierwsze spotkanie ze stolicą Portugalii, która zachwyci nowoczesną architekturą i uliczkami, w których czas się zatrzymał. Po mieście poruszamy się jak rodowici mieszkańcy - lokalną komunikacją, aby w pełni poczuć ducha tego miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od dzielnicy Baixa, którą tworzy siatka ulic przecinających się pod kątem prostym. Poznamy położony nad Tagiem Praça do Comércio, gdzie kilka wieków temu magazynowano złoto, a dziś znajdują się tam liczne ministerstwa. Przejdziemy pod łukiem triumfalnym, Arco da Vila, i najbardziej znanym lizbońskim deptakiem Rua Augusta, który ciągle tętni życiem. Zawędrujemy na Praça da Figueira oraz na Plac Rossio. Pełno tu dobrych lokali, sklepików z rękodziełem, ulicznych artystów. Nie umknie naszej uwadze szaleńczo pędzący żółty tramwaj linii 28 czy winda Santa Justa - środek transportu lizbończyków. Będziemy wspinać się do Alfamy - najstarszej dzielnicy wybudowanej w XI w. przez Maurów. Zwiedzimy, m.in. monumentalną katedrę lizbońską z XIII w. i z miradouros - punktów widokowych będziemy podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę. Zawitamy do twierdzy przez wieki strzegącej Alfamy - zamku św. Jerzego, a także postaramy się zagubić w labiryncie wąskich uliczek, gdzie poczujemy lizbońską codzienność. Czas wolny. Przejazd do najnowocześniejszej części miasta, Parku Narodów - na tereny wystawowe Expo'98. Spacer promenadą z pięknym widokiem na Tag i most Vasco da Gamy. Odpoczynek po intensywnym dniu, a wieczorem kolacja powitalna. Nocleg w hotelu w Lizbonie

Dzień 3

Lizbona - Rejs I Almada

Po śniadaniu krótki rejs na drugą stronę Tagu do Almady, gdzie ujrzymy Lizbonę z innej perspektywy. Wjedziemy na szczególnie umiejscowiony punkt widokowy, na terenie sanktuarium Cristo Rei, na cokole 110-metrowego posągu Chrystusa Króla, zbudowanego na wzór brazylijskiego Chrystusa Zbawiciela z Rio. Widoki ze szczytu na Lizbonę i Most 25 Kwietnia - nieziemskie! Po zdjęciach i napawaniu się panoramą, powrót do Lizbony i przejazd do Belém - urokliwej, nadbrzeżnej dzielnicy skąd w XV w. wyruszano na odkrywanie nowych szlaków handlowych. Zwiedzimy klasztor Hieronimitów - arcydzieło w stylu manuelińskim z listy UNESCO, ogłoszone jednym z Siedmiu Cudów Portugalii. Spoczywają postaci ważne dla narodu portugalskiego, m.in. bohater - Vasco da Gama; autor portugalskiej epopei - Luis Vaz de Cames, czy sławny poeta - Fernando Pessoa. Obejrzymy Wieżę Belém - lizbońską perłę z XVI w., która miała chronić miasto przed korsarzami. Podziwiając Pomnik Odkrywców musimy uważnie patrzeć pod nogi aby nie przegapić gigantycznej mozaiki w kształcie róży wiatrów z mapą świata - miejsce doskonałe na lekcję" geografii w pigułce. Skosztujemy boskich wypieków Portugalczyków - pastéis de Belém - najlepiej w najsłodszym miejscu dzielnicy, Confeitaria de Belém. Czas wolny, a wieczorem zapraszamy na kolację z koncertem muzyki fado, tradycyjnego portugalskiego gatunku, w którym muzycy wyrażają saudade - tęsknotę za czymś utraconym. Nocleg w Lizbonie.

Dzień 4

Cascais - Lizbona

Po śniadaniu przejazd pociągiem na Wybrzeże Lizbońskie do Cascais - urokliwego miasteczka, raju dla urlopowiczów, w którym jednak nie brak zabytków. Pospacerujemy uliczkami starego miasta i zobaczymy, m.in. Palácio das Condes da Guarda - obecnie Urząd Miasta z fasadą ozdobioną bajkowymi kafelkami azulejos, a plac pokrywa falista calçada portuguesa. Ujrzymy przepięknie położoną latarnię św. Marty, gdzie z zatoczki będziemy mieli szansę na niemal pocztówkowe ujęcia; nowoczesną marinę i cytadelę Cascais. Czas wolny na zamoczenie stóp w oceanie i obiad w jednej z restauracji, gdzie serwują, np. wyśmienite sardynki.

Powrót do Lizbony. Zanurzymy się w dzielnicach Chiado i Bairro Alto. Odwiedzimy literacki zaułek Chiado - Largo do Chiado, będzie czas aby zasiąść przy wybornej kawie w legendarnej Café Brasileira, przy której wejściu powita nas posąg poety - Fernando Pessoi. Spacer po Rua Garret - centrum życia kulturalnego i intelektualnego Chiado, gdzie mieści się najstarsza lizbońska księgarnia Bertrand z XVIII w. Pniemy się w górę na jeden z najlepiej położonych miradouros, So Pedro de Alcântara. Przez Plac Camesa i strome uliczki dotrzemy na miradouro Santa Catarina skąd rozlega się powalający widok na miasto. Chwila na sesję zdjęciową z najczęściej pojawiająca się na pocztówkach windą - Elevador da Bica. Wejście na taras windy Santa Justa. Z tej perspektywy ruiny klasztoru karmelitów i Lizbona wyglądają bajecznie. Czas wolny. Nocleg w hotelu w Lizbonie.

Dzień 5

Sintra

Po śniadaniu dzień pełen wrażeń w Sintrze, położonej malowniczo w górach Serra de Sintra. Niegdyś była to ulubiona miejscowość wypoczynkowa królów portugalskich. Przemierzamy kolorowe uliczki i centrum miasta, gdzie znajduje się charakterystyczna budowla z białymi kominami - Pałac Narodowy. Czas wolny i przejazd do pierwszego z zamków jakie planujemy zwiedzić - Pałacu Pena przypominającego zamek z bajki Disneya. Następnie proponujemy wędrówkę przez Park Monserrate z wodospadem i ruinami, gdzie poczujemy się jak w azjatyckim lesie. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi występuje tu tropikalna roślinność oraz dęby czy wielkie paprocie i mgła tworząca magiczny krajobraz. Trasa doprowadzi nas do romantycznego Pałacu Monserrate łączącego w sobie style architektury perskiej, islamskiej i centralno-azjatyckiej, co sprawia, że jest tak wyjątkowy i urzeka od pierwszego wejrzenia. Na koniec będziemy spacerować tajemnymi przejściami w ogrodach Pałacu Quinta da Regaleira i po stopniach Studni Wtajemniczenia zstąpimy do wnętrza ziemi". Powrót do Lizbony na nocleg.

Dzień 6

Vora - Cabo Da Roca - Boca Do Inferno

Po śniadaniu wyjazd do interioru Portugalii - bezkresnego Alentejo zajmującego 1/3 kraju. Odwiedzimy największe miasto regionu - Évorę, w której zaobserwujemy mozaikę kultur jakie brały udział w tworzeniu miasta: Rzymian, Maurów, monarchów portugalskich. Zwiedzimy, m.in. rzymską Świątynię Diany; XII-wieczną katedrę (Sé), kościół So Francisco z Kaplicą Czaszek, Casa Pintada z pięknymi freskami obrazującymi mityczne opowieści oraz jezuicką akademię z krużgankami. Chwila czasu wolnego. Wędrówka fascynującym szlakiem megalitów rozproszonych na okolicznych wzgórzach. Zobaczy portugalski Stonehenge" - kamienny krąg tworzony przez 95menhirów. Prosto z upalnego Alentejo zabierzemy Państwa na koniec świata", do krainy klifów, czyli na Cabo da Roca. To najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy. Na ponad 140-metrowym urwisku, wysoko ponad falami, znajduje się latarnia morska, a panorama wokół jest oszałamiająca. Czas wolny na upajanie się pięknem tego skrawka lądu. W drodze powrotnej do Lizbony zatrzymamy się przy Wrotach Piekieł (Boca do Inferno) - formacji, gdzie wściekłe fale rozbijają się o ostre skały. Nocleg w hotelu w Lizbonie.

Dzień 7

FÁTIMA - NAZAR - ÓBIDOS - LIZBONA

Po śniadaniu wyjazd do Fátimy, najważniejszego portugalskiego sanktuarium, gdzie co rok pielgrzymują miliony osób. To tam trójce dzieci ukazała się Matka Boska. Zwiedzimy bazylikę Matki Boskiej Różańcowej i kaplicę Objawień. Czas wolny w sanktuarium. Przejazd do Nazaré - niezwykle malowniczej wioski rybackiej, gdzie zjemy pyszny obiad oraz z brzegu 110-metrowego klifu owianego legendami, nad którym leży osada Sítio, ujrzymy świetną panoramę wybrzeża. Odwiedzimy miejsce kultu związanego z patronką miejscowości, Nossa Senhora da Nazaré oraz bajecznie położony nad urwiskiem kościółek - Ermida da Memória. Ruszamy do Óbidos - czarującego miasteczka oplecionego średniowiecznymi murami słynące z zamku zaliczanego do Siedmiu Cudów Port

Zniżki

4% ceny- dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3miesiące przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie (międzynarodowe i wewnętrzne), opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przejazdy wg programu (wynajęte busy z klimatyzacją oraz komunikacja lokalna w Lizbonie i okolicach), rejs do/z Almady, zakwaterowanie w hotelach 3 lub 4 (pokoje 2-osobowe); wyżywienie: codzienne śniadania w hotelach, pozostałe posiłki wg w programu (łącznie 5 posiłków), opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów i parków wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny), lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota Prestige Tours na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 480 USD / 400 EUR (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń, zwyczajowe napiwki, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, napoje do posiłków, pozostałe posiłki niewliczone w cenę, fakultatywny rejs na Wyspy Berlengas (informacja o cenie w Informatorze Przedwyjazdowym), ewentualna dopłata do pok. 1-os. USD, kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Orientacyjna liczebność grupy od 8 do 18 Uczestników. Szczegółowy program i Uwagi Praktyczne każdy uczestnik otrzymuje dwa tygodnie przed wyjazdem. Należy posiadać ważny dowód osobisty lub paszport. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Piątek, 13.08.2021
WAWWarszawa - Chopin
LISLizbona

Powrót

Czwartek, 26.08.2021
OPOPorto
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

25°C
20°C
22°C
7

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy pasażerowie przybywający i wylatujący z Portugalii kontynentalnej, z wyjątkiem dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy, muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID-19 (RT-PCR) wykonany do 72 godzin przed odlotem.

Przed przylotem do Portugalii należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski wypełnić formularz PLC: zobacz więcej.

Przed przylotem na Maderę należy wypełnić ankietę zobacz więcej. Podróżni udający się na Maderę, którzy w przeciągu ostatnich 90 dni przeszli COVID-19 (ozdrowieńcy) oraz ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki i od drugiej dawki minęło co najmniej 14 dni, są zwolnieni z testów PCR po okazaniu dokumentu (w j. angielskim lub j. portugalskim) potwierdzającego przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby, z testu są również zwolnione dzieci poniżej 12 roku życia.
Więcej informacji na temat Azorów można znaleźć na stronie zobacz więcej.

UWAGA:
W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.