Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ

Fly & Drive - 3 Wyspy

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK19648
Last minute
Kod oferty: WAK19648
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Region: AzoryOrganizator: Konsorcjum Biur PodróżyKod oferty: WAK19648

3 WYSPY - 7 NOCY

Dzień 1

Warszawa - Ponta Delgada

Przybycie na lotnisko na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa i wylot z Polski. Przylot do Ponta Delgada. Odbiór samochodu na lotnisku w wypożyczalni a następnie przejazd do hotelu. Ponta Delgada leży na wyspie Sao Miguel i jest największym miastem wyspy, zwanej także Zieloną Wyspą. Sao Miguel jest największą i najbardziej zaludnioną wyspą w całym archipelagu Azorów, który składa się z dziewięciu wysp wulkanicznych. Wyspa ma turystom wiele do zaoferowania, poczynając od pięknych, niezwykle malowniczo położonych jezior, przez liczne wzgórza, z których zawsze rozciąga się niesamowity widok na krajobraz Azorów, zapierające dech w piersiach pejzaże, po ciche i spokojne zakątki, w których znajdują się niewielkie choć pełne życia miasteczka. Nocleg w hotelu Sao Miguel Park Hotel lub o podobnym standardzie.

Dzień 2

Wyspa Sao Miguel - Dolina Furnas

Po śniadaniu proponujemy przejazd do Ribeira Grande, gdzie warto zatrzymać się i zwiedzić zabytkowy kościół Igreja de Nossa Senhora da Estrela datowany na początek XVI wieku. Następnie przejazd do belwederu Santa Iria, skąd rozciąga się niesamowity widok na wybrzeże z jednej i na teren wyspy z drugiej strony. Kolejnym przystankiem może być plantacja i fabryka herbaty Gorreana. Wizyta w tym żywym muzeum jest obowiązkowym punktem podczas pobytu na wyspie, albowiem tylko tutaj zobaczyć można XIX-wieczne maszyny funkcjonujące do dziś i produkujące sławną na cały świat herbatę Gorreana. Przed wjechaniem do doliny Furnas wraz z jej uroczymi białymi domkami, polecamy zatrzymać się w belwederze Pico do Ferro, gdzie znajdziemy jeden z najpiękniejszych widoków na całym archipelagu. Dolina Furnas to wspaniała, zielona dolina leżąca w kraterze wygasłego wulkanu. Z racji żyznych wulkanicznych gleb, podziwiać tu można wyjątkowo bujną intensywnie zieloną roślinność. Następnie przejazd nad brzeg jeziora Furnas, gdzie będzie można zobaczyć rytuał wykopywania Cozido, czyli typowej dla wysp potrawy składającej się z różnego rodzaju mięs, kiełbasy oraz warzyw gotowanych pod ziemią przez około 6 godzin, w cieple gleby wulkanicznej. Wreszcie czas spróbować tę potrawę w jednej z okolicznych restauracji w wiosce Furnas (we własnym zakresie). Po obiedzie spacer wokół 22 gorących źródeł znajdujących się w dolinie i wizyta w parku Terra Nostra. Park Terra Nostra to rajski ogród z jeziorami, mostami oraz bujną roślinnością, którego widok zostanie w pamięci i sercu już na zawsze. Powrót do Ponta Delgada na nocleg.

Dzień 3

Wyspa Sao Miguel - Sete Cidades - Jezioro Fogo

Po śniadaniu przejazd do Faja de Baixo na obrzeżach Ponta Delgada, gdzie znajdują się plantacje ananasów. Można tam spróbować nie tylko samych owoców, które smakują wyśmienicie, ale także różnych przetworów wyrabianych na ich bazie, w tym przepysznego, słodkiego likieru. Kolejnym punktem jest Vista do Rei, czyli punkt widokowy w regionie Sete Ciudades. Rozciąga się stąd niezwykły widok na dwa jeziora - jedno zielone, drugie błękitne, które mają związek z legendą o bardzo zaborczym królu, który nie chciał aby jego córka spotykała się i rozmawiała z kimkolwiek poza nim. Jednakże ona podczas jednej ze swych potajemnych ucieczek zakochała się w pasterzu, kiedy jej ojciec dowiedział się o ich spotkaniach, zabronił córce kiedykolwiek więcej się z nim spotkać. Gdy królewna poszła przekazać tę wiadomość ukochanemu, usiedli oboje na wzgórzu i płakali całe popołudnie. Tak jezioro zielone wypełnione jest łzami uronionymi przez zielone oczy królewny, a niebieskie przez łzy z niebieskich oczu pasterza. Następnie przejazd na obiad do Ribeira Grande, znajduje się tam fantastyczna restauracja Ala Bote, serwująca największe przysmaki regionu. Po posiłku przejazd nad jezioro Fogo, będące jednym z najpiękniejszych miejsc na wyspach. Na koniec przejazd do pobliskiej fabryki ceramiki. Powrót do Ponta Delgada na nocleg.

Dzień 4

Wyspa Sao Miguel - oglądanie delfinów i wielorybów

Śniadanie w hotelu. Tego ranka proponujemy, żebyś zostawił samochód w hotelu i pieszo poszedł zwiedzić piękne miasto Ponta Delgada. Nie przegap zwłaszcza okazji, żeby odwiedzić tradycyjny rynek ze świeżymi produktami. Sugerujemy zjedzenie lunchu w restauracji “Sao Pedro" - niedaleko rynku. Po lunchu proponujemy 3-godzinną wycieczkę celem oglądania delfinów i wielorybów. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Wyspa Sao Miguel - Wyspa Pico

Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Odstawienie samochodu do wypożyczalni, odprawa paszportowo bagażowa i przelot na wyspę Pico. Przybycie do miasta Madalena, a następnie odbiór samochodu. Przejazd do hotelu i nocleg w Hotel Caravelas lub o podobnym standardzie.

Dzień 6

Wyspa Pico

Po śniadaniu proponujemy przejazd do portu Madalena, z którego rozciąga się widok na Arcos do Cachorro, czyli wulkaniczne skały wystające ponad poziom wody. Wewnątrz, pod powierzchnią wody nie ustępuje aktywność wulkaniczna, co powoduje silne wiry wodne. Skały objęte są ochroną w postaci Obszaru Chronionego Krajobrazu Pico Vineyard. Nstępnie przejazd do Sao Roque, gdzie na miejscu starej przystani wielorybniczej znajduje się muzeum wielorybnictwa, prezentujące jak ono niegdyś funkcjonowało. Następnie przejazd do Lajes, z przystankiem nad jeziorem Capitao. Lajes to niewielka i prosta wioska nad brzegiem oceanu, jednak jej urok i atmosfera z pewnością wszystkich zaskoczą. Jest to idealne wprost miejsce aby spożyć posiłek. Powrót do Madaleny wzdłuż południowego wybrzeża z przystankiem w fabryce sera w wiosce Sao Joao. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7

Wyspa Pico - Wyspa Faial - Wyspa Pico

Po śniadaniu przejazd do portu, gdzie zostawiamy samochód. Czeka nas około półgodzinny rejs łodzią na wyspę Faial. Po dopłynięciu do Horty, odbiór samochodu w wypożyczalni w porcie. Horta jest jedynym miastem na wyspie i znanym na całym świecie portem. Jest ponadto obowiązkowym przystankiem dla wszystkich jachtów pływających po Atlantyku. Niebieska Wyspa, gdyż takim mianem często określa się Faial, została mocno zniszczona w 1957 roku podczas wybuchu wulkanu Capelinhos. Północną i zachodnią część wyspy zasypały popioły, niszcząc wszystkie pola uprawne i uniemożliwiając życie na tym obszarze, z tego powodu połowa ówczesnych mieszkańców wyspy wyjechała do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Po południu (w zależności od godziny wypłynięcia łodzi) oddanie samochodu na przystani w wypożyczalni i powrót na wyspę Pico. Transfer do hotelu Caravelas lub o podobnym standardzie.

Dzień 8

Wyspa Pico - Warszawa

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, a następnie transfer na lotnisko 2 godziny przed wylotem, odprawa paszportowo-bagażowa i wylot do Polski. Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.

Cena zawiera

Przelot Polska-Ponta Delgada/Pico-Polska z przesiadką w cenie ok. 2000 zł/osoba (cena każdorazowo do potwierdzenia po założeniu rezerwacji na przelot), 4 noce na wyspie S. Miguel oraz 3 noce na wyspie Pico w podanych hotelach lub podobnych, śniadania, wynajęte auto kat. B na 7 dni (Nissan Micra lub podobny z nielimitowanymi kilometrami), opłata za dodatkowego kierowcę, opłaty lotniskowe, bilet na prom z portu Madalena do Horty i z powrotem w 7 dniu, transfer w dniu 8 z hotelu na lotnisko oraz transfer z anglojęzycznym kierowcą dnia 6, ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, obowiązkową składkę na TFG w wysokości 10 zł/os, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 10 zł/osoba.

Cena nie zawiera

Przelotu wewnętrznego - ok. 190 euro/osoba, dodatkowego wyżywienia, wydatków własnych, benzyny, wszelkich świadczeń oraz opłat nie ujętych w punkcie "cena zawiera".

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Koszt odbioru samochodu z lotniska poza godzinami pracy wypożyczalni nie jest wliczony w cenę. Klient opłaca koszt bezpośrednio w wypożyczalni (ok. 40 Euro).

3. Darmowy parking we wszystkich hotelach (musi być zaznaczony na voucherze).

4. Nie jest dokonywana rezerwacja miejsc parkingowych. Jeśli w momencie zakwaterowania hotel dysponuje wolnymi miejscami, uczestnik może się zatrzymać i nie zostanie pobrana żadna opłata. Niektóre hotele dysponują tylko parkingami zewnętrznymi. Jeśli w momencie zakwaterowanie hotel nie dysponuje wolnymi miejscami parkingowymi, wtedy klient musi wnieść normalną opłatę, która nie podlega zwrotowi.

5. Samochód opłacony jest na czas 24 godzin, jeśli klient chce zatrzymać samochód na kilka dodatkowych godzin, musi wnieść dodatkową opłatę bezpośrednio w wypożyczalni (np. jeśli na jednej wyspie pakiet obejmuje 2 dni wynajmu, oznacza to, że jeśli klienci chcący samochód na dłużej, muszą zapłacić bezpośrednio firmie wynajmującej samochód). Jeśli klienci odbiorą samochód o godzinie 11.00 pierwszego dnia, będą musieli oddać samochód maksymalnie o godzinie 11.00 trzeciego dnia na danej wyspie.

6. Do odbioru samochodu potrzebna jest gwarancja w postaci karty kredytowej lub depozytu w gotówce w kwocie 1200 Euro.

7. Istnieje możliwość dopłaty do wyższego standardu samochodu.

8. Dopłata do terminu 27-31.12.2020 50 EUR za pokój 2-osobowy/za noc oraz 70 EUR za pokój 1-osobowy/za noc.

9. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Warunki wjazdowe

COVID-2019

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Portugalia

Od godz. 00.00 9 listopada, w ramach panującego na terytorium Republiki Portugalskiej stanu wyjątkowego, obowiązują następujące obostrzenia

1. zakaz wychodzenia na ulice w godzinach 23.00 - 05.00 w dni powszednie oraz w godz. 13.00 - 05.00 w weekendy

2. możliwość realizacji pomiaru temperatury ciała przy wejściu do miejsc pracy, placówek oświatowych, środków transportu, przestrzeni handlowych, kulturalnych i sportowych (w przypadku odmowy poddania się mierzeniu temperatury lub gdy przekracza ona 38oC, możliwa jest odmowa wstępu);

3. możliwość wymogu okazania wyniku testu na COVID-19 w placówkach ochrony zdrowia, budynkach mieszkalnych, placówkach edukacyjnych, przy wjeździe i wyjeździe z terytorium kraju drogą lotniczą lub morską

4. Ponadto do godz. 24.00 23 listopada na terytorium wybranych gmin Portugalii, w tym Lizbony i Porto, obowiązywać będą zaostrzone restrykcje wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. W tym okresie w wyznaczonych gminach obowiązywać będą następujące obostrzenia

5. nakaz pozostawania w domu - z wyjątkiem koniecznych wyjść na zakupy, do szkoły, w celach służbowych, w celu uzyskania świadczeń medycznych lub udzielenia pomocy osobie potrzebującej czy wyprowadzenia psa, a także odwiedzin członków rodziny w instytucjach opiekuńczych, wizyty na poczcie, w banku lub agencji ubezpieczeniowej oraz niezbędnych wyjazdów z terytorium Portugalii kontynentalnej;

6. nakaz zamykania lokali handlowych i usługowych nie później niż o godz. 22.00;

7. nakaz zamykania lokali gastronomicznych nie później niż o godz. 22.30.

Madera

1. Przy wjeździe na Maderę obowiązuje wymóg testów na COVID-19. Przyjeżdżający muszą okazać służbom lotniskowym na Maderze negatywny wynik testu PT-PCR na COVID-19 wykonany na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisać specjalną deklarację lub wykonać test na COVID-19 na lotnisku po przylocie (test jest wykonany na koszt Rządu Madery).

2. Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się na własną rękę do zaplanowanego przez siebie miejsca zakwaterowania i oczekuje tam na wynik testu, który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12h od pobrania testu.

3. Informacja dla podróżujących przygotowana przez rząd Madery www.visitmadeira.pt/en-gb/useful-info/corona-virus-(covid-19)/information-to-visitors-(covid-19)

4. Porty na Maderze i Porto Santo pozostają zamknięte.

Azory

1. Rząd Autonomicznego Regionu Azorów wprowadził wymóg testów.

2. Osoby przyjeżdżające na Azory muszą okazać służbom lotniskowym na Azorach negatywny wynik testu PT-PCR na COVID-19 wykonany na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisać specjalną deklarację lub wykonać test na COVID-19 na lotnisku po przylocie.

3. Test jest wykonany na koszt rządu Azorów, a cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż 1h.

4. Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się na własną rękę do zaplanowanego przez siebie miejsca zakwaterowania i oczekuje tam na wynik testu, który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12h (na wyspach Sao Miguel i Terceira) i 48 h na pozostałych wyspach, licząc od pobrania testu.

5. Testy te nie obowiązują dzieci do lat 12.

6. Przed wyjazdem na Azory należy wypełnić formularz online www.covid19-azores.com/ 24-48 przed przylotem.

7. Statki wycieczkowe i jachty, po uzyskaniu zgody zarządu portu, mogą dokować w portach na Azorach. Jeśli załoga chce zejść na ląd, procedura zależy od indywidulanej sytuacji m.in. skąd i jak długo jednostka płynęła.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Poniedziałek, 28.06.2021
WAWWarszawa - Chopin
PDLPonta Delgada

Powrót

Poniedziałek, 05.07.2021
PDLPonta Delgada
WAWWarszawa - Chopin

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review

Pogoda

22°C
18°C
20°C
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy pasażerowie przybywający i wylatujący z Portugalii kontynentalnej, z wyjątkiem dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy, muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID-19 (RT-PCR) wykonany do 72 godzin przed odlotem.

Przed przylotem do Portugalii należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski wypełnić formularz PLC: zobacz więcej.

Przed przylotem na Maderę należy wypełnić ankietę zobacz więcej. Podróżni udający się na Maderę, którzy w przeciągu ostatnich 90 dni przeszli COVID-19 (ozdrowieńcy) oraz ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki i od drugiej dawki minęło co najmniej 14 dni, są zwolnieni z testów PCR po okazaniu dokumentu (w j. angielskim lub j. portugalskim) potwierdzającego przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby, z testu są również zwolnione dzieci poniżej 12 roku życia.
Więcej informacji na temat Azorów można znaleźć na stronie zobacz więcej.

UWAGA:
W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.