Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyPortugaliaPortugalia dla koneserów

Portugalia dla koneserów

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK639705
Kod oferty: WAK639705
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Organizator: Logos TourKod oferty: WAK639705

Kraj

Portugalia

Dzień 1

Lizbona

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Portugalii. Przylot do Lizbony. Przejazd i postój w dzielnicy Belem, gdzie znajduje się jedna z największych atrakcji sakralnych Portugalii - Zespół Klasztorny Hieronimitów, a także wieża Belem oraz Pomnik Odkrywców. Okazja do podziwiania okazałego kompleksu klasztornego wzniesionego w stylu manuelińskim, łączącym gotyckie i renesansowe elementy architektoniczne. Następnie zbudowany w zupełnie innym stylu MAAT, gmach o nowoczesnej architekturze - siedziba Muzeum Sztuki, Architektury i Technologii. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Spacer w klimatycznej dzielnicy Ribeira. Powitalna kolacja w nastrojowej restauracji z przepięknym widokiem na rzekę Tag.

Dzień 2

Lizbona - Evora

Śniadanie w hotelu. Objazd Lizbony, na trasie najbardziej znane miejsca - Praca do Marques de Pombal (rondo Pombal), Avenida da Liberdade (Aleja Wolności). Pierwszy postój w parku miejskim Parque Eduardo VII w punkcie widokowym, z którego roztacza się imponująca panorama parku. Przejazd do serca Lizbony - Baixa. Chwila relaksu przy kawie "Bica" w słynnej kawiarni Cafe "A Brasileira", w której w połowie XX bywali znani pisarze, artyści. Okazja do skosztowania najsłynniejszych ciastek w Lizbonie - Pasteis de Belem. Następnie jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsce w Lizbonie nad rzeką Tag - Plac Comercio z pomnikiem Józefa I, który otaczają monumentalne gmachy administracji celnej i portowej. Plac z centrum miasta łączy okazały, pięknie rzeźbiony Łuk Triumfalny. Spacer przez gwarny i tłoczny pasaż Rua Augusta. Kontynuacja zwiedzania w najstarszej dzielnicy Lizbony - Alfama. Zachował się tutaj niepowtarzalny nastrój sprzed wieków - wąskie alejki, kamienice, kafejki, uliczne stragany, historyczne kościoły. Krótki spacer w urokliwej dzielnicy. Wstęp do Katedry Najświętszej Maryi Panny w Lizbonie (port. Se de Lisboa) - katedry z XII wieku, zbudowanej w formie fortecy z zachowanymi wieżami i murami obronnymi. Na fasadzie między podwójną dzwonnicą widać piękny witraż z rozetą. Wizyta w lokalnej restauracji na degustację wyśmienitych tapas. Po krótkim odpoczynku kilkuminutowy wjazd jedną z zabytkowych wind do dzielnicy Chiado leżącej na wysokiej skale, gdzie znajduje się punkt z widokiem na dzielnicę Alfama, tzw. miradouro de Sao Pedro de Alcantara. Przejście do kościoła Sao Roque usytuowanego w dzielnicy Bairro Alto ze wspaniale zdobionym wnętrzem. Zwiedzanie Lizbony nie mogłoby się obejść bez emocjonującej przejażdżki charakterystycznym tramwajem elevador, który przemyka wąskimi uliczkami. Następnie wyjazd z fascynującej stolicy i przejazd do miasta Evora. Zakwaterowanie w luksusowym hotelu butikowym, który mieści się w XVI- wiecznym zabytkowym pałacu. Kolacja w restauracji, znanej z nastrojowego wnętrza i świetnej kuchni.

Dzień 3

Evora - Cabo Da Roca - Sintra - Obidos

Rano zwiedzanie starożytnej kolonii rzymskiej - Evory - i labiryntu ulic w zabytkowej części miasta, m.in. świątynia Templo Romano, należąca do najlepiej zachowanych obiektów starożytnych w Portugalii, często nazywana Świątynią Diany. Wizyta w unikatowej kaplicy czaszek. Następnie przejazd malowniczą Portugalską Riwierą w kierunku Capo da Roca. Przyjazd do położonej w urzekającej scenerii miejscowości Sintra. Spacer po mieście. Wizyta w bajkowym pałacu Palacio Nacional da Pena, który powstał dzięki marzeniom księcia Ferdynanda. Przejazd do zachwycającego miasteczka Obidos, słynącego z likieru oraz czekoladowych smakołyków. Kręte uliczki, maleńkie kamienice z białymi fasadami, barwne girlandy bugenwilli na balkonach i górujący nad miastem średniowieczny zamek (obecnie hotel) tworzą niezwykłą atmosferę tego miejsca. Powitalna kolacja w zabytkowej pousadzie, gdzie zachowały się średniowieczne elementy z IX w. Doskonałym zwieńczeniem wieczoru będzie degustacja słynnego portugalskiego likieru z wiśni Ginjinha d'Obidos. Nocleg w klimatycznym hotelu.

Dzień 4

Nazare - Batalha - Fatima - Coimbra

Po nieśpiesznym śniadaniu czas na indywidualne odkrywanie zakątków Obidos. Następnie podróż, podczas której można podziwiać perły architektury i święte miejsca. Przejazd do usytuowanej na wybrzeżu miejscowości Nazare, dawnej wioski rybackiej, obecnie kurortu wypoczynkowego. Wizyta w Sitio. Spacer do punktu widokowego na wzniosłym klifie. Stąd rozpościera się najpiękniejszy widok na całym wybrzeżu - na ocean oraz długą i piaszczystą Praia da Nazare. Kolejny postój w Batalha, miejscu słynącym z arcydzieła portugalskiego gotyku - dominikańskiego opactwa Santa Maria da Vitoria. Przejazd do Fatimy, najbardziej znanego w Portugalii centrum pielgrzymkowego. Zwiedzanie bazyliki Santissima Trindade (Kościół Trójcy Przenajświętszej w Fatimie) zbudowanej w 2007 roku, dzięki datkom wiernych, na miejscu objawień Matki Boskiej, która ukazała się trojgu dzieciom w 1917 roku. Wielkie wrażenie wywołuje duchowa atmosfera panująca w tej świątyni. Kontynuacja podróży do Coimbry, siedziby najstarszego i najbardziej prestiżowego uniwersytetu w kraju. Zakwaterowanie w luksusowym hotelu. Kolacja w eleganckiej restauracji. Wieczór muzyki fado. Jej piękna, choć nostalgiczna melodia, a także specyficzny sposób śpiewania porywają słuchaczy.

Dzień 5

Coimbra - Porto

Zwiedzanie Universidade de Coimbra, na terenie którego można podziwiać imponującą architekturę i skarby kultury, m.in. Porta Ferrera. Wizyta w jednej z najpiękniejszych, barokowych bibliotek na świecie - Biblioteka Joanina. Spacer uliczkami starego miasta. Kościoł Igreja de Santa Cruz. Następnie przejazd do Porto. Czas do własnej dyspozycji w tym magicznym mieście. Spacer po klimatycznej dzielnicy Ribeira, w której zachwycają zabytkowe kamienice z fasadami pokrytymi azulejos. Małe kawiarnie, kameralne restauracje usytuowane w labiryncie uliczek nadają temu miejscu niezwykły klimat. Szczególnie wart uwagi jest także Ponte Dom Luis I - dwupoziomowy most z kutego żelaza, zaprojektowany przez ucznia samego Gustave'a Eiffel'a. O zachodzie słońca rejs klimatyczną łodzią rabelo pod sześcioma mostami. Okazja do ujrzenia miasta i zabytkowych dzielnic z innej perspektywy przy kieliszku wyśmienitego wina. Następnie kolacja w eleganckiej restauracji z widokiem na rzekę Douro.

Dzień 6

Porto - Dolina Douro

Objazd autokarem i zwiedzanie pieszo historycznego centrum Porto. Na trasie spaceru m.in. - zabytkowy dworzec Sao Bento ozdobiony kafelkami (azulejos), kościół św. Franciszka z XVII w oraz monumentalny Pałac Giełdy (Palacio da Bolsa) z imponującym i przepięknym wnętrzem, bogatą biblioteką oraz historią świadczącą o handlowym charakterze miasta. Następnie chwila czasu wolnego na zakupy. W centrum nietrudno znaleźć sklepy z pamiątkami; wśród nich znany Fernandes Mattos & Ca Lda z portugalskim rękodziełem - malowanymi kafelkami, wyrobami ceramicznymi i glinianymi, kryształami, haftowanymi obrusami i serwetkami z Madery oraz z kulinarnymi specjalnościami. Warto również udać się do wyjątkowego miejsca, jakim jest zabytkowa księgarnia Livraria Lello & Irmao, uznana za najpiękniejszą księgarnię na świecie. Po południu wyjazd na zwiedzanie atrakcyjnych miejsc Doliny Douro, gdzie uprawia się przeszło 300 różnych szczepów winorośli, z których produkowana jest cała gama wyśmienitych win. Tradycja produkcji wina w tej dolinie sięga czasów starożytnych. W okolicy rosną także drzewa oliwkowe, pomarańczowe oraz migdałowce. Podziwianie barwnego krajobrazu doliny rzeki Douro. Przejazd do malowniczo usytuowanego hotelu z zachwycającym widokiem na tarasy porośnięte winoroślą. Wieczorem wykwintna kolacja, na której będzie także serwowane wino.

Dzień 7

Dolina Douro

Wyjazd do posiadłości Quinta do Seixo, gdzie produkuje się słynne porto Sandeman. Czas na spacer po winnicy i zapoznanie się z sekretami produkcji jednego z portugalskich win. Degustacja wina, w tym uważanego za najlepsze - Port Vau. Przejazd do Pinhao, urokliwego miasteczka, usytuowanego w sercu Doliny Douro. Następnie wizyta w posiadłości Quinta do Tedo, której historia i tradycja uprawiania winorośli, a także produkcji wina sięga 250 lat. Położenie na styku rzeki Douro i Tedo czyni to miejsce niezwykle malowniczym. Lekki obiad na terenie winnicy połączony z degustacją. Powrót do hotelu. Odpoczynek. Elegancka kolacja w restauracji hotelu.

Dzień 8

Porto

Transfer na lotnisko w Porto. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 50 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami w klasie ekonomicznej,

Przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,

Rejs tradycyjną łodzią rabelo w Porto z degustacją wina,

7 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4/5, pokoje 2-os.; dopłata do pokoju 1-os. 2500 PLN,

7 śniadań, 1 obiad, 1 degustacja tapas, 7 kolacji w restauracjach,

Przejazd tramwajem elevador,

Wizytę w winnicy i degustację,

Wizytę w winnicy Quinta do Seixo i degustację,

Wieczór muzyki fado,

Degustację Ginjinha - słynnego likieru z wiśni,

Degustację kawy "Bica" w Cafe A Brasileira,

Słodki poczęstunek - słynne ciastko "Pasteis de Belem",

Opiekę polskiego pilota,

Usługi lokalnych przewodników,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 10 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 10 PLN.

Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów należy zabrać ok. 90 EUR.

Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 100 EUR.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na turystyczny fundusz gwarancyjny i turystyczny fundusz pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

06.09 - 13.09.2021, 10580.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Poniedziałek, 06.09.2021
WAWWarszawa - Chopin
LISLizbona

Powrót

Poniedziałek, 13.09.2021
OPOPorto
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

26°C
17°C
22°C
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy pasażerowie przybywający i wylatujący z Portugalii kontynentalnej, z wyjątkiem dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy, muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID-19 (RT-PCR) wykonany do 72 godzin przed odlotem.

Przed przylotem do Portugalii należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski wypełnić formularz PLC: zobacz więcej.

Przed przylotem na Maderę należy wypełnić ankietę zobacz więcej. Podróżni udający się na Maderę, którzy w przeciągu ostatnich 90 dni przeszli COVID-19 (ozdrowieńcy) oraz ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki i od drugiej dawki minęło co najmniej 14 dni, są zwolnieni z testów PCR po okazaniu dokumentu (w j. angielskim lub j. portugalskim) potwierdzającego przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby, z testu są również zwolnione dzieci poniżej 12 roku życia.
Więcej informacji na temat Azorów można znaleźć na stronie zobacz więcej.

UWAGA:
W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.