Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyPortugaliaPortugalia - Hiszpania

Portugalia - Hiszpania

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK652120
Kod oferty: WAK652120
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Organizator: Logos TourKod oferty: WAK652120

Kraj

Portugalia

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Lizbony. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie (na 2 noce).

Dzień 2

LIZBONA (Portugalia)

Zwiedzanie Lizbony. Przejazd do dzielnicy Belem. Spacer nabrzeżem do zbudowanej na wodzie w XVI w., ufortyfikowanej wieży Torre de Belem, która pełniła funkcję strażnicy portu. Na brzegu rzeki Tag (Rio Tejo) stoi także nowoczesny Pomnik Odkrywców w kształcie karaweli, poświęcony najsłynniejszym podróżnikom pochodzącym z Portugalii (Ferdynand Magellan, Vasco da Gama i Bartolomeu Diaz). Pod pomnikiem umieszczono mozaikę z mapą świata z zaznaczonymi trasami ich morskich podróży. Najważniejszym zabytkiem tej dzielnicy jest kompleks świątynno-klasztorny hieronimitów w stylu manuelińskim. Ufundowany został przez króla Manuela I w XVI wieku w dowód wdzięczności dla żeglarza Vasco da Gamy za odkrycie drogi do Indii; podróż ta zajęła mu 8 lat. Wejście do świątyni z sarkofagiem tego znanego podróżnika. Chwila przerwy na spróbowanie słynnych słodkich babeczek "pasteis de Belem". Przejazd do najstarszej dzielnicy Alfama, malowniczo położonej między zamkiem św. Jerzego a rzeką. Spacer wąskimi uliczkami, przy których stoją zabytkowe XVII-wieczne kamienice, rezydencje i kościoły. Chwile wytchnienia na tarasowo położonych punktach widokowych, zwanych miradouros, z których rozciąga się zapierający dech widok na miasto. Następnie zwiedzanie katedry Se, w której znajduje się wiele sakralnych obiektów o religijnym i historycznym znaczeniu, m.in. szkatułka z relikwiami św. Wincentego. Późnym popołudniem wjazd specjalną windą do eleganckich dzielnic Bairro Alto i Chiado, w których koncentruje się handlowe i nocne życie Lizbony. Dla chętnych wieczór muzyki fado (fakultatywnie, cena ok. 35 EUR, min. 10 osób - zgłoszenie przez wylotem). Nocleg w Lizbonie.

Dzień 3

Sintra - Cabo Da Roca - Alcobaca - Fatima

Rano przejazd do Sintra, w przeszłości letniej rezydencji królów portugalskich. Zwiedzanie Palacio da Pena, który - niczym zamek z bajki - zaskakuje wielością barw i kształtów będących wynikiem połączenia kilku stylów architektonicznych. Przejazd na Cabo da Roca - najbardziej na zachód wysunięty przylądek kontynentalnej Europy. Widok na bezkresne wody Atlantyku z punktu widokowego smaganego zimnym wiatrem. Następnie przejazd do Alcobaca i zwiedzanie XII-wiecznego opactwa cystersów, w którym znajdują się słynne marmurowe grobowce króla Piotra I i jego ukochanej żony Ines de Castro. Pod wieczór przyjazd do znanego sanktuarium maryjnego - Fatima. Po kolacji możliwość uczestniczenia w wieczornej mszy różańcowej o 21.30 w Kaplicy Objawień i procesji ze świecami na Placu Modlitwy. Nocleg w Fatimie.

Dzień 4

FATIMA - PORTO - SANTIAGO DE COMPOSTELA (Hiszpania)

Miejscowość Fatima, dzięki objawieniu się trójce dzieci w 1917 r. Matki Boskiej, od tamtej pory stała się celem licznych pielgrzymek. Spacer do sanktuarium - Plac Modlitwy z pomnikiem świętego Jana Pawła II, bazylika Matki Bożej Różańcowej, gdzie znajdują się grobowce Hiacynty, Franciszka i Łucji, Kaplica Objawień i monumentalna, nowoczesna bazylika Trójcy Przenajświętszej. Przejazd do Porto - miasta położonego na dwóch brzegach rzeki Douro (w jęz. portugalskim), które spina sześć mostów. Spacer przez centrum - na trasie dworzec Sao Bento pięknie ozdobiony obrazami z błękitnych płytek azulejos i wzgórze z obronną katedrą, pierwotnie romańską, a później barokową; wejście do środka. Zejście na brzeg rzeki przez wąskie i malownicze uliczki Starego Miasta. Przejazd na drugi brzeg rzeki Douro po symbolu Porto, stalowym moście Ludwika I, liczącym prawie 400metrów i mającym ponad sto lat. Spacer po nabrzeżu do piwnic wypełnionych dębowymi beczkami słynnego wina marki Porto. Na zakończenie wizyty - degustacja oraz możliwość zakupu wybranego wina. Przejazd do Santiago de Compostela na nocleg.

Dzień 5

Santiago De Compostela - Salamanka

Zwiedzanie Santiago de Compostela. Z rozległego placu - Plaza del Obradoiro - wejście do romańskiej katedry (z dodanymi innymi stylami architektonicznymi) z grobowcem zawierającym relikwie św. Jakuba Większego (jednego z 12 apostołów) i kadzielnicą ważącą 40 kg. Grobowiec ten jest celem tysięcy pielgrzymów podążających wytyczoną Drogą św. Jakuba ze wszystkich krajów Europy; prowadzą ich tabliczki-drogowskazy w kształcie muszli. Spacer po Starym Mieście. Przejazd do Salamanki. Spacer na Plaza de Anaya, dziedziniec otoczony z trzech stron budynkami dzielnicy uniwersyteckiej. Podziwianie Domu Muszli (Casa de las Conches) - rezydencji z przełomu XV i XVI w., której ściany ozdobiono kamiennymi muszlami. Wejście do kompleksu dwóch świątyń - wspaniale dekorowanej zachwycającymi detalami Nowej Katedry z bizantyjską kopułą z XVI-XVIII wieku oraz - umieszczonej wewnątrz niej - Starej Katedry z romańskimi freskami (obecnie muzeum). Spacer na Plaza Mayor - otaczające go kamienice mają elewacje w charakterystycznym stylu plateresco. Na poczesnym miejscu stoi ratusz, do którego można wejść. Nocleg w Salamance.

Dzień 6

Segovia - Escorial - Madryt

Przejazd do Segovii - zabytkowego miasta zbudowanego na urwistej skale. Początek zwiedzania na Plaza Oriental, pod potężnym akweduktem zbudowanym przez Rzymian na przełomie I i II w. n.e. Przejście do Alcazar de Segovia, który od XVI w. pozostaje jednym z najwspanialszych kompleksów zamkowych w Hiszpanii. Z gotyckich okien rozpościerają się wspaniałe widoki na okolicę. Spacer uliczkami Starego Miasta. W drodze do Madrytu postój w Escorialu, położonym u podnóża góry Sierra de Guadarrama, imponującym pałacu zbudowanym z szarego granitu. Zwiedzanie monumentalnych wnętrz, których ściany ozdobione są pięknymi obrazami. Całość to połączenie klasztoru, pałacu i mauzoleum. Zejście do podziemi, do najbardziej ekscytującej części - panteonu, w którym znajduje ponad 120 sarkofagów i grobowców hiszpańskich królów, królowych oraz przyszłych władców - infantek i infantów, zmarłych w dzieciństwie. Przyjazd do Madrytu. Zakwaterowanie w hotelu (na 2 noce).

Dzień 7

Toledo - Madryt

Rano przejazd do Toledo. Wjazd ruchomymi schodami na Stare Miasto. Zwiedzanie ogromnej gotyckiej katedry z XIII-XVI wieku, z bogato zdobionymi fasadami, w której można podziwiać skarbiec z ogromną 3-metrową monstrancją z pozłacanego srebra i drogich kamieni. Na trasie spaceru, dom-muzeum malarza El Greco i górującą nad miastem potężną warowną fortyfikacją - Alcazar, którą widać prawie z każdego miejsca. Wejście do synagogi El Transito, zbudowanej w wieku XIV w stylu mudejar. Około półtora wieku później przebudowano ją na świątynię katolicką. W środku znajduje się niewielkie Muzeum Sefardyjskie. Powrót do Madrytu. Zwiedzanie Muzeum Prado z bogatą kolekcją prac takich malarzy, jak Velazquez, Goya, El Greco i Tycjan. Następnie zwiedzanie rezydencji królewskiej Palacio Real ze wspaniałą salą tronową i bogato zdobionymi komnatami. Przejazd przez miasto trasą, przy której stoi wiele zabytkowych budowli, parków oraz dworców. Wieczorem fakultatywny wieczór z muzyką i tańcem flamenco + drink (cena ok. 40 EUR, min. 10 osób).

Dzień 8

Transfer na lotnisko w Madrycie. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

I rata

1500 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

Przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,

7 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3, pokoje 2-os.; dopłata do pokoju 1-os. 880 PLN,

7 śniadań i 7 kolacji (napoje do kolacji - wino i woda),

Degustację wina porto,

Opiekę polskiego pilota,

Usługi lokalnych przewodników w Lizbonie, Salamance, Segowii, Toledo i Madrycie

Zestaw słuchawkowy Tour Guide,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 10 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 10 PLN.

Cena nie obejmuje biletów wstępu, na które należy przeznaczyć ok. 150 EUR.

Na fakultatywny wieczór z muzyką fado należy przeznaczyć ok. 35 EUR (zgłoszenia przed wylotem z Polski).

Na fakultatywny wieczór z muzyką i tańcem flamenco należy przeznaczyć ok. 40 EUR.

Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 50 EUR.

Zajmowanie miejsc w autokarze/mikrobusie odbywa się wg kolejności podpisywania umów na imprezę.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na turystyczny fundusz gwarancyjny i turystyczny fundusz pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

04.09 - 11.09.2021, 6520.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 04.09.2021
WAWWarszawa - Chopin
LISLizbona

Powrót

Sobota, 11.09.2021
MADMadryt
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

26°C
17°C
22°C
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy pasażerowie przybywający i wylatujący z Portugalii kontynentalnej, z wyjątkiem dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy, muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID-19 (RT-PCR) wykonany do 72 godzin przed odlotem.

Przed przylotem do Portugalii należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski wypełnić formularz PLC: zobacz więcej.

Przed przylotem na Maderę należy wypełnić ankietę zobacz więcej. Podróżni udający się na Maderę, którzy w przeciągu ostatnich 90 dni przeszli COVID-19 (ozdrowieńcy) oraz ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki i od drugiej dawki minęło co najmniej 14 dni, są zwolnieni z testów PCR po okazaniu dokumentu (w j. angielskim lub j. portugalskim) potwierdzającego przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby, z testu są również zwolnione dzieci poniżej 12 roku życia.
Więcej informacji na temat Azorów można znaleźć na stronie zobacz więcej.

UWAGA:
W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.