Dobry39 opinii91% poleceń
7,4
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyPortugaliaWybrzeże LizbońskieCosta da CaparicaTryp Lisboa Caparica Mar (ex. Ever Caparica Beach)

Tryp Lisboa Caparica Mar

Kod oferty: WAK311382
obiekt, budynek główny, basen
obiekt, budynek główny, plaża
obiekt, budynek główny
obiekt, basen, brodzik
basen, brodzik
obiekt, budynek główny, basenobiekt, budynek główny, plażaobiekt, budynek głównyobiekt, basen, brodzikbasen, brodzikbasenpokój, balkon / taras, pokój z widokiem na morzebalkon / taraspokójlobby barrestauracjarestauracjarestauracjarestauracjadrink barbalkon / tarasrestauracjadla dzieci, kids clubplaża
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

dwukrotna bezpłatna zmiana rezerwacjitylko 20% zaliczki

Rainbow - blisko i ciepło

dwukrotna bezpłatna zmiana rezerwacjitylko 20% zaliczki
Oferta promocyjna z dwukrotną, bezpłatną zmianą rezerwacji aż do 30 dni przed wyjazdem (możesz zmienić: termin, rodzaj imprezy turystycznej, kierunek lub hotelu bez ponoszenia dodatkowych kosztów). Dodatkowo niska zaliczka - płacisz tylko 20%.

Nasi klienci docenili

 • Dobra lokalizacja: w kurorcie Costa da Caparica, przy promenadzie z restauracjami, barami i sklepami.
 • Hotel położony ok. 50 m od piaszczystej, szerokiej i długiej Praia da Caparica.
 • Plaże Wybrzeża Lizbońskiego i Costa Caparica uznaje się za najlepsze miejsca do uprawiania sportów wodnych.
 • Trwa weryfikacja ceny

  Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

  Informacje o podróży

  Wylot

  28.05.2021 Piątek
  WAWWarszawa - Chopin
  28.05.2021 Piątek
  LISLizbona

  Powrót

  04.06.2021 Piątek
  LISLizbona
  04.06.2021 Piątek
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK311382Region: Wybrzeże LizbońskieOrganizator: Rainbow

  Opis oferty

  Położenie:

  Hotel znajduje się w kurorcie Costa da Caparica, przy promenadzie z restauracjami, barami, sklepami. Przystanek autobusowy ok. 100m od hotelu, połączenia z portem (lipiec-sierpień) skąd kilka razy dziennie odpływają łodzie do lizbońskiej dzielnicy Belem. Do lotniska w Lizbonie ok. 22km.

  Plaża:

  Hotel położony ok. 50m od piaszczystej, szerokiej i długiej na blisko 12km Praia da Caparica (łagodne wejście do oceanu, przejście przez ulicę). Leżaki i parasole na plaży płatne dodatkowo (ok. 15 Eur/komplet).

  Do dyspozycji gości:

  Recepcja, lobby, 1 budynek, 8 pięter, windy, restauracje (dania w formie bufetu), bary, basen z wydzieloną częścią dla dzieci (słodka woda), leżaki i parasole przy basenie, plac zabaw, pokój gier i zabaw dla dzieci, opiekunka do dziecka (dodatkowo płatna), sale konferencyjne, pralnia, wypożyczalnia samochodów. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (bezpłatnie, depozyt ok. 10 Eur).

  Wyżywienie:

  HB Plus: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Do obiadokolacji karafka wina oraz butelka wody na stolik, lokalne piwo, napój bezalkoholowy w cenie. W godzinach 17:00 - 19:00 i 21:30 - 23:00 lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w barach wyznaczonych przez hotel (wino, piwo, napoje orzeźwiające). Posiłki mogą być serwowane w restauracji na 8 piętrze.

  Program sportowy i animacyjny:

  Animacje dla dzieci i dorosłych, muzyka na żywo w czasie wysokiego sezonu (lipiec - sierpień). Szeroka oferta sportów wodnych na plaży (płatne): narty wodne, kitesurfing, windsurfing, surfing.

  Internet:

  Wifi bezpłatnie na terenie całego hotelu.

  Kategoria lokalna:

  Strona www:

  program

  Dzień pierwszy

  Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

  Dzień od drugiego do przedostatniego

  Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach lokalnych itp.

  Dzień ostatni

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko(dokładne godziny zbiórki poda rezydent Rainbow na miejscu). Powrót do Polski.

  "

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: podatku turystycznego w hotelach(ok.2 EUR/os/dzień), wycieczek lokalnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

  wycieczki lokalne

  Wycieczki lokalne.

  Lizbona

  Całodniowa wycieczka do stolicy Portugalii, a w programie - dzielnice Baixa i Alfama, misterna konstrukcja windy św. Justyny, słynny deptak Rua Augusta, katedra. Następnie zapraszamy do zamku św. Jerzego, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych punktów widokowych Lizbony, a po obejrzeniu panoramy miasta czas wolny - okazja do spróbowania portugalskich przysmaków, np. słynnego bacalhau (dorsza). Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Belem: klasztor Hieronimitów (UNESCO), wieża Belem, róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Ostatnim punktem programu będą tereny wystawowe Expo'98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Środa, cena ok. 80 Eur.

  Obidos i Alcobaca

  Całodniowa wycieczka do "miasta królowych" jak często nazywane jest Obidos. Spróbujemy lokalnego przysmaku - ginję czyli likier wiśniowy podawany w kubeczkach z czekolady. Następnie pojedziemy do Alcobaca (UNESCO), gdzie zwiedzimy opactwo cystersów i zobaczymy grobowce Pedro i Inez - portugalskich Tristana i Izoldy. Niedziela, cena ok. 80 Eur.

  Skarby Alentejo

  Wycieczkę do rejonu Alentejo rozpoczniemy od zwiedzania Evory (UNESCO): rzymska świątynia Diany, kościół Sao Francisco z Kaplicą Czaszek, akademia jezuicka z pięknymi krużgankami, miejskie kamienice z kutymi narożnymi balkonami oraz wysokimi oknami. W drodze powrotnej odwiedzimy jedną z fabryk korka. Poznamy proces produkcji najważniejszego dla Portugalii tworzywa. Kolejnym punktem będzie wizyta w bodedze podczas której poznamy proces produkcji słynnych win z Alantejo a następnie będziemy degustować wina i oliwę alentejańską. Sobota, cena ok. 90 Eur.

  Sintra i Cabo da Roca

  Sintra to jedno z najpiękniejszych miast tej części Portugalii, wpisane na listę UNESCO. Otoczone górami zachwyca krętymi uliczkami i zabytkami. Zwiedzanie symbolu Sintry - Pałacu Narodowego z charakterystycznymi kominami. Następnie przejazd na Cabo da Roca, który stanowi najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy. Poszarpane skały wysokiego na 140metrów klifu i wbijające się w niego fale Oceanu Atlantyckiego tworzą wartą zapamiętania scenerię. W drodze powrotnej przejazd przez kurorty Wybrzeża Lizbońskiego - Cascais i Estoril. Piątek, cena ok. 70 Eur.

  Tomar, Fatima i Batalha

  Całodniowa wycieczka w trzech miastach Portugalii: Tomar, mieście w którym znajduje się wpisany na listę UNESCO kompleks klasztorny Zakonu Chrystusa. Zwiedzanie klasztoru i spacer uliczkami miasta. Przejazd do Fatimy i wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Uwaga! Do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. - konieczne są skromne stroje. Kolejnym punktem programu będzie Batalha (UNESCO), zwiedzanie klasztoru Santa Maria da Vitoria, który powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljbarrotą. Klasztor uznawany jest za perłę późnego gotyku, w jego skład wchodzą m.in.: trójnawowa bazylika z transeptem, Kaplica Fundatora, gdzie pochowany został król Jan I z małżonką Filipą Lancaster Krużganek Królewski z bogato zdobionymi maswerkami, czy Niedokończone Kaplice. Czwartek, cena ok. 80 Eur.

  Zwiedzanie

  Lizbona

  Jedna wizyta w Lizbonie to stanowczo za mało - warto tu powracać, by za każdym razem odkrywać jej nowe oblicze. Zarówno Costa da Caprica jak i Carcavelos, Estoril i Cascais są świetnie skomunikowane z Lizboną. Z Costa Caparica, która leży na południowym wybrzeżu Tagu można dostać się do Lizbony autobusem lub promem. Z Carcavelos, Estoril i Cascais do Lizbony najszybciej dostać się koleją.

  Azenhas do Mar i Praia dos Macas

  Pocztówkowo piękne i bardzo fotogeniczne portugalskie białe miasteczko zawieszone nad oceanem. Pałac i park Monserrate Monserrate to położona ok. 4km od Sintry posiadłość zbudowana przez angielskiego milionera Francisa Cooka. Otaczający ją park jest jednym z najbogatszych ogrodów botanicznych w Portugalii.

  Z dziećmi

  Oceanarium w Lizbonie

  To jedno z największych oceanariów w Europie - śmiesznie drepczące pingwiny, przerażające rekiny, ogromne płaszczki, koralowce, Mola Mola, Eusebio i Amalia czekają na najmłodszych gości.

  Przyroda

  Cabo da Roca Cabo da Roca stanowi najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy. Poszarpane skały wysokiego na 140metrów klifu i wbijające się w niego fale Oceanu Atlantyckiego tworzą wartą zapamietania scenerię.

  Boca do Inferno (Usta Piekieł)

  Zaledwie 2 kilometry na zachód od Cascais znajduje się Boca do Inferno. Zobaczyć tutaj można wydrążoną przez fale morskie studnię i prowadzący do niej tunel. Fale rozbijają się z wielką siłą i hukiem, niektórym kojarzące się z odgłosami piekieł.

  Kuchnia

  Podróż w świat portugalskiej kuchni

  Dorsz przyrządzony na 365 sposobów, grillowane mięsa i ryby (w tym sardynki uważanie za najsmaczniejsze i najbardziej tłuste na świecie), cataplana dla miłośników owoców morza, kurczak w pikantnym sosie piri-piri. Do tego ogromny wybór ciast, owoców i win - to zaledwie kilka propozycji wspaniałej kuchni portugalskiej.

  Relaks

  Plaże i beach bary Costa da Caparica

  Miłośnikom plażowania i spacerów polecamy plaże Costa da Caparica, których łącznie jest tu prawie 15 kilometrów. Kluby plażowe natomiast to w wakacje ulubione miejsce zabawy mieszkańców stolicy. Podróżowanie pomiędzy plażami (i beach barami) ułatwia kolejka turystyczna (kolejka jeździ tylko w lipcu i w sierpniu).

  Dla aktywnych

  Raj dla surferów

  Plaże Wybrzeża Lizbońskiego i Costa Caparica uznaje się za najlepsze miejsca do uprawiania sportów wodnych zwłaszcza surfingu, windsurfingu i kitesurfingu. Najbardziej znana plaża to Guincho niedaleko Cascais - podobno są tu również najładniejsze zachody słońca.

  Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji lokalnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.

  "

  inne

  Costa da Caparica i Wybrzeże Lizbońskie

  Waluta

  Eur

  Euro. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W kurortach turystycznych istnieje wiele miejsc w których można wymienić walutę.

  Napiwki

  Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się że napiwek zostaje doliczony do rachunku.

  Wiza

  Obywatele Polski mogą podróżować do Portugalii na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

  Czas

  • 1 godzina w stosunku do czasu w Polsce.

  Język urzędowy

  Portugalski

  Orientacyjne ceny

  Obiad w restauracji od 15 EUR woda 1l - 1.5 EUR piwo w barze od 1.5 EUR kawa w kawiarni od 1 EUR.

  Elektryczność

  Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

  Telefony

  Telefony komórkowe działają w całej Portugalii. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

  Caparica i Costa da Caparica

  To niewielkie miasteczko położone na południowym brzegu Tagu, naprzeciw lizbońskiej dzielnicy Belem, ze słynną wieża i klasztorem Hieronimitów. Nadmorska część miasta nazywana jest Costa da Caparica i znana jest głównie z pięknych plaż i idealnych warunków do uprawiania sportów wodnych. Restauracje, bary i kafeterie oraz słynne kluby plażowe pozostają w zasięgu przyjemnego spaceru.

  Carcavelos

  Kurort nad Atlantykiem znany z pięknej plaży idealnej do uprawiania sportów wodnych.

  Cascais i Estoril

  Te dwa połączone kurorty uznawane są za najbardziej ekskluzywne w Portugalii, z najdroższymi hotelami i najlepszymi restauracjami. W Cascais w czasie II wojny światowej osiadały europejskie rodziny królewskie. Turystów przyciągają ładna starówka i port oraz bogaty letni kalendarz imprez kulturalnych. Wizytówką Estoril jest plaża Tamariz, kasyno oraz tor wyścigowy, na którym kiedyś odbywały się wyścigi Formuły I.

  sezonowość

  Zwykle wysoki sezon turystyczny w Portugalii trwa od 01.07 do 31.08.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Mapa

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  22°C
  Temperatura w nocy
  13°C
  Temperatura wody
  16°C
  Liczba godzin słonecznych
  9

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy pasażerowie przybywający i wylatujący z Portugalii kontynentalnej, z wyjątkiem dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy, muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID -19 (RT-PCR) wykonany do 72 godzin przed odlotem.

  Oprócz przedstawienia testu, pasażerowie z krajów, w których wskaźnik zachorowalności jest równy lub wyższy niż 500 przypadków na 100 000 mieszkańców, muszą przestrzegać 14-dniowego okresu profilaktycznej izolacji w domu lub w miejscu wskazanym przez organy ochrony zdrowia, z wyjątkiem niezbędnych przejazdów, których okres pobytu na terytorium kraju poświadczony biletem powrotnym nie przekracza 48h.
  Przed przylotem do Portugalii należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski wypełnić formularz PLC: zobacz więcej.
  Przed przylotem na Maderę należy wypełnić ankietę: zobacz więcej.

  Podróżni udający się na Maderę, którzy w przeciągu ostatnich 90 dni przeszli COVID-19 (ozdrowieńcy) oraz ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki i od drugiej dawki minęło co najmniej 7 dni, są zwolnieni z testów PCR po okazaniu dokumentu (w j. angielskim lub j. portugalskim) potwierdzającego przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby.
  Więcej informacji na temat Azorów można znaleźć na stronie: zobacz więcej.
  Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
  Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  10
  Marek Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2019Rodzina z dziećmi
  Hotel jest dobry tylko oczekiwanie na windy było długie
  WadyMała przepustowość wind

  8.8
  Aga Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2019Rodzina z dziećmi
  Piękne plaże, idealne zarówno do odpoczynku biernego jak jak i spacerów. Wzdłuż plazy kolejka. Lizbona rzut beretem. Bardzo dobra komunikacja. Miasteczko spokojne i urokliwe, nie ma zbyt dużej liczby hoteli co uważam za zaletę jak chce się odpocząć. Hotel dobry, posiłki ok. Śniadania takie same ale duży wybór. Kolacje bardzo dobre. Kuchnia bardziej nastawiona na jakość a nie ilość. Ryby, owoce morza, przystawki. Dania takie jak pizza na szczęście odpadają. Pokoje codziennie sprzątane. Cześć z widokiem na miasteczko, do tych z widokiem na ocean trzeba dopłacić wybierając ofertę. Basen niewielki ale nie po to się jedzie do Portugalii.
  ZaletyPołożenie, bliskość plazy i komunikacji
  WadyIstotnych brak

  9.3
  Jan
  Pobyt - Lipiec 2019Rodzina z dziećmi
  Pobyt w hotelu oceniam bardzo pozytywnie. Miła profesjonalna obsługa, pokoje w dobrym stanie sprzątane codziennie i bardzo starannie. Posiłki jedliśmy na dolnej jadalni, a w dniach gdy było dużo gości można było skorzystać z restauracji na samej górze. Śniadania co dziennie te same, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Obiadokolacje na wysokim poziomie codziennie urozmaicone. Lokalizacja super, aby dostać się do plaży należy wyjść z hotelu i przejść przez pasy na mało ruchliwej jezdni. Plaża i zachody słońca fenomenalne. W odległości 5 min spacerem od hotelu odjeżdżają autobusy do Lizbony (podróż około 35 min). Okolica spokojna w kurorcie jest deptak z restauracjami, kawiarniami oraz przypuszczam na czas sezonu mały plac rozrywki i mini wesołe miasteczko. Jedyny minus to, że mieliśmy akurat balkon na przeciwko restauracji, w której do późna było głośno.
  ZaletyBlisko do plaży, miła obsługa, dobre urozmaicone obiadokolacje , połączenie komunikacją miejską do Lizbony
  WadyGłośna muzyka z okolicznych restauracji,

  9.1
  Marek Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2019Para
  Położenie hotelu idealne dla osób chcących połączyć zwiedzanie Lizbony z wypoczynkiem nad Oceanem Atlantyckim
  ZaletyIdealne położenie do eksploracji Lizbony
  WadyNiewielki basen

  9.5
  Franciszek Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Czerwiec 2017Para
  Dobra sympatyczna obsluga i dobrze funkconujacy hotel
  Zaletydobrze funkconujacy
  Wadyjedna winda nieczynna kilka dni