Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyPortugaliaAzorySłoneczne Południe od Lizbony po Algarve

Słoneczne Południe od Lizbony po Algarve

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK654155
Kod oferty: WAK654155
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Region: AzoryOrganizator: Logos TourKod oferty: WAK654155

Kraj

Portugalia

Dzień 1

Lizbona

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Portugalii. Przylot do Lizbony. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w Lizbonie.

Dzień 2

Lizbona

Śniadanie w hotelu. Objazd Lizbony, na trasie najbardziej znane miejsca - Praca do Marques de Pombal (rondo Pombal), Avenida da Liberdade (Aleja Wolności). Pierwszy postój w parku miejskim Parque Eduardo VII w punkcie widokowym, z którego roztacza się imponująca panorama parku. Przejazd do serca Lizbony - Baixa. Chwila relaksu przy kawie "Bica" i najsłynniejszym ciastku Pasteis de Belem w jednej z klimatycznych kawiarni. Następnie jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsce w Lizbonie nad rzeką Tag - Plac Comercio z pomnikiem Józefa I, który otaczają monumentalne gmachy administracji celnej i portowej. Plac z centrum miasta łączy okazały, pięknie rzeźbiony Łuk Triumfalny. Spacer przez gwarny i tłoczny pasaż Rua Augusta. Kontynuacja zwiedzania w najstarszej dzielnicy Lizbony - Alfama. Zachował się tutaj niepowtarzalny nastrój sprzed wieków - wąskie alejki, kamienice, kafejki, uliczne stragany, historyczne kościoły. Krótki spacer w urokliwej dzielnicy. Po drodze okazja do podziwiania Katedry Najświętszej Maryi Panny z XII w. z ciekawą rozetą na fasadzie między podwójną dzwonnicą. Kilkuminutowy wjazd jedną z zabytkowych wind do dzielnicy Chiado leżącej na wysokiej skale, gdzie znajduje się punkt z widokiem na dzielnicę Alfama, tzw. miradouro de Sao Pedro de Alcantara. Zwiedzanie Lizbony nie mogłoby się obejść bez emocjonującej przejażdżki charakterystycznym tramwajem elevador, który przemyka wąskimi uliczkami. Przejazd i postój w dzielnicy Belem, gdzie znajduje się jedna z największych atrakcji sakralnych Portugalii - Zespół Klasztorny Hieronimitów, a także wieża Belem oraz Pomnik Odkrywców. Zwiedzanie okazałego kompleksu klasztornego wzniesionego w stylu manuelińskim, łączącym gotyckie i renesansowe elementy architektoniczne. Dzień pełen wrażeń zwieńczy wspólna kolacja w lokalnej restauracji i okazja do skosztowania lizbońskich przysmaków. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Lizbona - Setubal

Śniadanie w hotelu. Niezapomniana podróż na południe kraju najpierw przez słynny i imponujący Most 25 Kwietnia łączący dwa brzegi największej portugalskiej rzeki Tagus. Rzut oka na mijane okolice i zapierający dech widok na Lizbonę. Krótki postój w punkcie widokowym przy posągu Chrystusa Króla - Christo Rei (pomnik inspirowany posągiem Chrystusa w Rio de Janeiro Christo Redentor) i ostatnie spojrzenie na stolicę. Zachwycająca panorama, która na długo pozostanie w pamięci. Kontynuacja przejazdu przez tereny Parku Narodowego Arrabida, w tle majestatyczna Góra Arrabida i widok na półwysep Troia. Dojazd do Setubal. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny na spacer po mieście, w którym można podziwiać liczne zabytki, w tym klasztor Convento de Jesus, pierwszy przykład stylu manuelińskiego w Portugalii. Nad miastem góruje Forteca św. Filipa z XVI w., niegdyś chroniąca wybrzeża od najazdów piratów z północnej Afryki. Obecnie trudy długiego spaceru i wspinaczki po stopniach wynagradza przepiękna panorama roztaczająca się z murów fortecy na wzgórzu. Nocleg w Setubal.

Dzień 4

Setubal

Wypoczynek lub rejs na oglądanie delfinów

Dzień przeznaczony na plażowanie, spacery, korzystanie z udogodnień hotelu lub też odkrywanie zakątków miasta i okolic, które mają do zaoferowania wiele atrakcji. Warto z rana udać się na słynny targ, Mercado do Livramento, który jest jednym z najładniejszych i największych w całej Portugalii. Wnętrza hali targowej pokryte są azulejos. Wśród warzyw, lokalnych produktów królują owoce morza, ryby i tak popularne tutaj sardynki. Możliwość udziału także w jednej z wycieczek fakultatywnych dodatkowo płatnych. Rejs promem na malowniczy Półwysep Troia i wypoczynek w pięknej scenerii. Okazja do relaksu na jednej z najpiękniejszych plaż w okolicy (cena ok. 26 EUR przy min. 10 osobach). Powrót do Setubal. Jednak Setubal to przede wszystkim idealna baza wypadowa, by móc oglądać na żywo dziko żyjące delfiny. Podczas jednego z licznych rejsów można obserwować delfiny butlonose w ich naturalnym środowisku (łacińska nazwa Tursiops truncatus), które szczególnie upodobały sobie wody Atlantyku w tej okolicy oraz w estuarium rzeki Sado (cena 3 godz. wycieczki ok. 35 EUR). Powrót do hotelu w Setubal.

Dzień 5

Setubal - Algarve

Po śniadaniu podróż na najbardziej znane wybrzeże Portugalii - skąpane w słońcu Algarve, które zachwyca bardzo urozmaiconą linią brzegową, klifami, zatoczkami zagubionymi wśród skał, do których można dostać się jedynie od strony oceanu. Okazja do odpoczynku w jednej z miejscowości w sercu wybrzeża Algarve. Zakwaterowanie w hotelu nieopodal pięknej, szerokiej i piaszczystej plaży.

Dzień 6

Algarve

Wypoczynek lub wycieczka do Lagos i Sagres

Śródziemnomorski klimat, bryza znad oceanu, piaszczyste plaże ciągnące się kilometrami sprzyjają wypoczynkowi. Dzień wolny na korzystanie z uroków miejsca. Spacer po szerokiej plaży, kąpiele słoneczne i morskie oraz okazja do poznawania regionalnych przysmaków w jednej z licznych kawiarenek i restauracji. Dla chętnych możliwość udziału w całodniowej, fakultatywnej wycieczce, mającej na celu poznanie najpiękniejszych miejsc wybrzeża. Zwiedzanie Lagos, historycznego miasteczka, które otoczone jest najbardziej urokliwymi w Portugalii zatoczkami, zakątkami, zacisznymi plażami. Zachwycające miejsca w okolicy Lagos stały się wizytówką całego Algarve. Po wizycie w Lagos postój w Ponta da Pienade, skąd można ujrzeć malownicze klify i latarnię. Rejs wzdłuż wybrzeża i okazja do podziwiania niezwykłych formacji skalnych, klifów i pięknych plaż. Kontynuacja wycieczki do Sagres, cichego, kolorowego miasteczka, znanego dzięki Henrykowi Żeglarzowi. Nieopodal znajduje się Przylądek Św. Wincentego, skąd rozpościera się zapierająca dech panorama (cena ok. 110 EUR przy min. 10 osobach).

Dzień 7

Algarve - Lizbona

Nieśpieszne śniadanie i czas do południa do własnej dyspozycji. Następnie powrót do Lizbony. Zakwaterowanie w hotelu na ostatnią noc przed odlotem do kraju. Wieczorem spacer w jednej z klimatycznych dzielnic Lizbony. Fakultatywne wyjście do restauracji, w której można posłuchać nostalgicznej melodii w stylu Fado.

Dzień 8

Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

I rata

1000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami w klasie ekonomicznej,

Przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,

7 noclegów; zakwaterowanie w hotelu 4 w Lizbonie, 4 w Setubal i 4 na wybrzeżu Algarve pokoje 2-os.; dopłata do pokoju 1-os. 1870 PLN,

7 śniadań,

1 kolację w Lizbonie,

Degustację Pasteis de Belem i kawy "Bica" w kawiarni,

Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem,

Opiekę polskiego pilota lub przewodnika,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 10 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 10 PLN.

Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i przejazdy komunikacją oraz zabytkową windą w Lizbonie należy zabrać ok. 50 EUR.

Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 30 EUR.

Wieczór w restauracji z muzyką Fado ok. 40 EUR.

Możliwe wykupienie obiadokolacji w hotelach.

Dla dziecka do 12 roku życia śpiącego w pokoju z rodzicami możliwe zniżki.

Możliwe zorganizowane wyjazdy indywidualne już od 2 osób z opieką przewodnika lokalnego w języku polskim w miarę dostępności i w zależności od terminu. Oferta na zamówienie. Cena do potwierdzenia w zależności od terminu, ceny biletu lotniczego, liczby osób.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na turystyczny fundusz gwarancyjny i turystyczny fundusz pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

05.09 - 12.09.2021, 6480.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Niedziela, 05.09.2021
WAWWarszawa - Chopin
LISLizbona

Powrót

Niedziela, 12.09.2021
LISLizbona
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

24°C
19°C
23°C
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy pasażerowie przybywający i wylatujący z Portugalii kontynentalnej, z wyjątkiem dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy, muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID-19 (RT-PCR) wykonany do 72 godzin przed odlotem.

Przed przylotem do Portugalii należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski wypełnić formularz PLC: zobacz więcej.

Przed przylotem na Maderę należy wypełnić ankietę zobacz więcej. Podróżni udający się na Maderę, którzy w przeciągu ostatnich 90 dni przeszli COVID-19 (ozdrowieńcy) oraz ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki i od drugiej dawki minęło co najmniej 14 dni, są zwolnieni z testów PCR po okazaniu dokumentu (w j. angielskim lub j. portugalskim) potwierdzającego przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby, z testu są również zwolnione dzieci poniżej 12 roku życia.
Więcej informacji na temat Azorów można znaleźć na stronie zobacz więcej.

UWAGA:
W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.