Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyTajlandiaBirma i Tajlandia

Birma i Tajlandia

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK181580
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK181580
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Promocja

Rainbow - ZIMA 2021/2022Oferta z bezpłatną zmianą rezerwacji GRATIS (1 raz do 30 dni przed wylotem możesz zmienić: termin, rodzaj wycieczki, kierunek lub hotel w ramach całej oferty Zima 2021/22 Organizatora). Dodatkowo aż do 1000 zł zniżki (wliczona w cenę) i tylko 20% zaliczki

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK181580

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Część objazdowa

Hotele o standardzie odpowiadającym w ocenie organizatora - należy jednak pamiętać, że w Birmie standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich (w Tajlandii i Birmie nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Hotele pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki).

Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami mini-bar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej anapy).

Część pobytowa

Hotele standard odpowiadający minimum - od sezonu 2020/2021 zakwaterowanie w hotelu Aureum Resort & Spa (, lokalna kat. 5) wNgapali lub podobnym. Komfortowe pokoje z łazienką, wyposażone w TV, klimatyzację i telefon, mini-bar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Do dyspozycji gości:

W hotelach recepcja, restauracja, z reguły bar

Strona www:

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot do Tajlandii.

Dzień 2

Przylotdo Bangkoku. Odprawa paszportowa, a następnie krótkie zwiedzanie Bangkoku: Złota Góra (Wat Saket) oraz wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. W trakcie rejsu wizyta w Muzeum Barek Królewskich, z kolekcją unikatowych, długich łodzi wiosłowych. Po zwiedzaniu lunch i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Mandalay. Następnie przejazd na rejs do Mingun, gdzie będzie można zobaczyć pozostałości niedokończonej 150-metrowej pagody oraz największy działający dzwon świata. Po południu zaczniemy zwiedzanie Mandalay m.in.: pagoda Manhamuni - świątynia ze słynnym posągiem Buddy Manhamuni - największą świętością w Birmie. Wieczorem kolacja i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Mandalay. (Przelot wewnętrzny + Trasa ok. 100km).

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do pagody Kuthodaw, znanej jako "największa księga świata", w której przechowuje się 729marmurowych tablic z całym kanonem buddyjskim. Następnie zwiedzanie Shwendaw Kyaung - klasztor będący jednym z najpiękniejszych przykładów birmańskiego budownictwa drewnianego. Po przejeździe dopobliskiej Amarapury - dawnej stolicy Górnej Birmy - nazywanej Miastem Nieśmiertelności: zwiedzimy między innymi klasztor Mahagandayon - świątynię, w której można zobaczyć codzienne życie mnichów oraz most U-Bein -najdłuższymostna świecie z drewna tekowego, który ma 1,2kmdługości. Około południa wyjazd do Bagan. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bagan. (Trasa ok. 190km).

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Bagan, które zaczniemy od targu Nyaung Oo, gdzie poza zakupami będzie można obserwować tutejszych rzemieślników przy pracy. Następnie przejedziemy do "strefy archeologicznej" Bagan, gdzie w dobrym stanie zachowało się około 2 tysięcy świątyń rozrzuconych na znacznym obszarze: m.in. pagoda Shwezigon z XI w. i świątynia Ananda, z czterema posągami Buddy przedstawiającymi kolejne etapy osiągania nirwany. Lunch. Zwiedzanie zakończymy wizytą w lokalnym zakładzie produktów wyrabianych z laki- specjalności Bagan. Po południu czas wolny na samodzielne zwiedzanie Bagan lub na wypoczynek. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok.20 USD/os) przejazd bryczkami wśród świątyń Baganu w trakcie zachódu słońca. Nocleg. (Trasa ok. 20km).

Dzień 6

Wypoczynek w hotelu. Po śniadaniu dla chętnych (za dodatkową opłatą) przejazd na rowerach/bryczkach pomiędzy najatrakcyjniejszymi świątyniami Baganu, w trakcie którego można obserwować sielskie krajobrazy średniowiecznego Baganu. W cenie wycieczki lunch w lokalnej restauracji.

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu, transfer na lotnisko i przelot do Heho. Po przelocie pojedziemy do Kakku, jednego z najbardziej magicznych miejsc w Birmie. Przespacerujemy się wśród ponad dwóch tysięcy stup, które wyglądają jak ogromy kamienny las. Następnie przejazd w rejon jeziora Inle. Możliwa wizyta w przepięknie położonej lokalnej winiarni (jedna z dwóch w kraju) z opcją degustacji dla zainteresowanych. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Przelot wewnętrzny + Trasa ok. 150km).

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu udamy się w kierunku wyjątkowego i magicznego jeziora Inle, położonego 900m n.p.m. i długiego na ponad 20km. Dojedziemy do przystani Nyaung Shwe, skąd popłyniemy do wioski Innpawkhone. W okolicy zobaczymy tu warsztaty rzemieślnicze, m.in. tkalnię, gdzie wyrabiane są tkaniny z jedwabiu, tradycyjny warsztat szkutniczy i wytwórnię cygar. Jeżeli wystarczy czasu, dla chętnych zwiedzanie pagody Phaung Daw U, klasztoru Nga Phae Chaung i pływających ogrodów. Po południu kontynuujemy odkrywanie okolic jeziora Inle. Popłyniemy łodzią malowniczym strumieniem do Indain, gdzie zobaczymy kompleks siedemnastowiecznych pagód. Kolacja i powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 60km).

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Thandwe. Następnie przejazd do Ngapali. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży, czas wolny. Nocleg. (Trasa ok. 40km + przelot wewnętrzny).

Dzień 10 - 13

Pobyt na plaży w Ngapali (wyżywienie - tylko śniadania). Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych.

Dzień 14

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Thandwe i przelot do Rangunu. Następnie zwiedzanie miasta: udamy się nad sztuczne jezioro Kandawgyi, skąd rozciąga się wyjątkowy widok na liczne atrakcje turystyczne usytuowane na brzegach jeziora, m.in. pagodę Shwedagon i imponującą Barkę Królewską Karaweik. Po południu zwiedzimy najsłynniejszą pagodę w stolicy Birmy - Shwedagon - zespół świątyń z VI w. p.n.e. Pagoda liczy sobie prawie sto metrów wysokości i jest otoczona przez 64mniejsze pagody - jest to jedno z sanktuariów przechowujących relikwie Buddy. Świątynię pokrywa 13 tys. złotych płytek, a wierzchołek pagody ozdobiony jest prawdziwymi diamentami i szlachetnymi kamieniami (między innymi 76-karatowym diamentem). Lunch i w miarę możliwości czas wolny na zakupy. Wieczorem dla chętnych kolacja połączona z pokazem lokalnych tańców ludowych (dodatkowo płatna ok. 40 USD/os). Zakwaterowanie i nocleg w Rangunie. (Trasa ok. 20km + przelot wewnętrzny).

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Rangunie i przelot do Bangkoku. Transfer do hotelu, kolacja pożegnalna i nocleg. (przelot wewnętrzny).

Dzień 16

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek

W Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.

• W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku.

• Przy niektórych obiektach pobierane są opłaty za robienie zdjęć i filmowanie.

• W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

• Świątynie w Birmie zwiedza się zawsze boso- bez skarpet.

Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to20 kg.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Bangkoku, przelot lokalnymi liniami na trasie Bangkok - Mandalay, Bagan - Heho, Heho - Thandwe, Thandwe - Rangunoraz Rangun - Bangkok, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie wg programu (14 śniadań, 3 lunche i5 kolacji), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 260 USD/os płatne pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy birmańskiej. opłata za pośrednictwo wizowe (300 zł/os) została doliczona do rezerwacji.

Inne

Przelot

Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Uwaga: Zgodnie z przepisami Tajskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego nie można skorzystać z przelotu powrotnego czarterem LOT-u na trasie Bangkok-Warszawa jeśli nie przyleciało się do Tajlandii czarterem LOT-u na trasie Warszawa-Bangkok w ramach tego samego sezonu (od listopada do marca).

Paszport

Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

Waluty

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. - kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria "kolorowa").

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Bangkok i Złota Góra • Mandalay i Amarapura • miasto nieśmiertelności - Yangon i świątynia Shwedagon • Bagan i wulkaniczna góra Popa • magiczne jezioro Inle • rajskie plaże Ngwesaung

Wizy

Wiza birmańska

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

Poniżej najważniejsze szczegóły dotyczące wizowania:

1. Sprzedawca ma za zadanie uzupełnićpanel wizowy.

W przypadku braku uzupełnionych danych lub niepotwierdzenia wniosku na 7 dni roboczych przed wylotem, usługa zostaje automatycznie anulowana i klient zobowiązany jest to uzyskania wizy we własnym zakresie.

2 Po potwierdzaniu panelu wizowego na adres

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza birmańska

Poniżej najważniejsze szczegóły dotyczące wizowania:

Instrukcja uzupełniania wniosku

1. Należy wejść w edycję rezerwacji i kliknąć przycisk "otwórz wniosek wizowy"

2. Uzupełnić wszystkie pola w panelu wizowym.

Wniosek można edytować dowolną ilość razy do czasu aż zostanie on potwierdzony. Po

Potwierdzeniu nie ma możliwości edycji wniosku i wszelkie zmiany/korekty będą wiązały

Się z koniecznością ponownego zawizowania i opłacenia nowej wizy.

W przypadku braku uzupełnionych danych lub niepotwierdzenia wniosku na Travelli 7 dni roboczych przed wylotem, usługa zostaje automatycznie anulowana i klient zobowiązany jest to uzyskania wizy we własnym zakresie.

3. Po potwierdzaniu panelu wizowego na adres

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 06.11.2021
WAWWarszawa - Chopin
BKKBangkok

Powrót

Niedziela, 21.11.2021
BKKBangkok
WAWWarszawa - Chopin

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review

Pogoda

31°C
23°C
27°C
8

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że została przywrócona możliwość lotów turystycznych do Tajlandii na pobyt do 30 dni. Podróżujący muszą wykonać na 72h przed wylotem test RT-PCR, wypełnić certyfikat Fit to Fly (również na 72h przed wylotem) oraz formularz wjazdowy.
Po przylocie podróżni poddani są badaniom przesiewowym oraz kwarantannie. Każdy musi mieć wykupione ubezpieczenie od zachorowania na COVID-19 na przynajmniej 100,000 USD.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę).

Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Od 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni w przypadku wjazdu lotniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym.

W przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie.
Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych i wliczana jest w cenę biletu. W przypadku lotów transferowych opłata nie jest doliczana do kosztów zakupu biletu, decydując się zatem na opuszczenie lotniska nawet na kilka godzin, niezbędnym jest uiszczenie opłaty przy przekraczaniu granicy.