Bardzo dobry7 opinii86% poleceń
8,4
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyTajlandiaTajlandia - Baśniowa Tajlandia

Tajlandia - Baśniowa Tajlandia

Zwiedzanie + wypoczynek

Kod oferty: WAK182960
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzanie

Nasi klienci docenili

 • Zróżnicowany program wycieczki - zwiedzanie zabytków, ośrodków kulturowych oraz obcowanie z dziką przyrodą.
 • Największe świątynie - m.in. Świątynia Złotego Buddy i Wat Pra Kaeo z najsłynniejszym tajskim posągiem Buddy.
 • W programie most na Rzece Kwai z ekranizacji hitu kinowego z 1957 r.
 • Zwiedzanie Bangkoku i słynnego miasta Pattaya ze wszystkimi ich atrakcjami.
 • Pokój w pierwszym okresie pobytu

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Hotel w drugim okresie pobytu

  Wyszukujemy hotele

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  560
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Informacje o podróży

  Wylot

  03.10.2020 Sobota
  WAWWarszawa - Chopin
  04.10.2020 Niedziela
  BKKBangkok

  Powrót

  18.10.2020 Niedziela
  BKKBangkok
  18.10.2020 Niedziela
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK182960Organizator: Rainbow

  Opis oferty

  Zakwaterowanie:

  Część objazdowa

  Hotele dobrej klasy, odpowiadające standardowi / w ocenie organizatora.

  Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z wc i często mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

  Część pobytowa

  Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów w Tajlandii (Jomtien/ Pattaya, Rayong lub Koh Samet)

  Do dyspozycji gości:

  Część objazdowa

  W hotelach restauracja, bar i w większości hoteli basen

  Program

  Dzień 1

  Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa -stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot samolotemrejsowym do Bangkoku (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Stambule lub w jednym z portów Płw. Arabskiego).

  Dzień 2

  Przylot do Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu.

  Dzień 3

  Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Pra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Po zwiedzaniu lunch. Po południu wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem dla chętnych kolacja zpokazem artystycznym (dodatkowo płatny ok. 2000 THB lub ok.65 USD).

  Dzień 4

  Śniadanie w hotelu i wyjazd na pływający targ w Damnoen Saduak. Przejazd do Kanchanaburi. Następnie zwiedzimy Muzeum Budowniczych Mostu na Rzece Kwai (ekspozycja na temat kolei tajsko-birmańskiej) oraz obejrzymy cmentarz jeniecki. Następnie lunch na tratwie pływającej po rzece Kwai. W dalszej kolejności zobaczymy słynny most i przejedziemy autokarem na oddaloną o ok. 45km stację kolejową. Tu wsiądziemy do lokalnego pociągu, który przewiezie nas fragmentem historycznej linii kolejowej. Wieczorem kolacja w hotelu. Nocleg w hotelu w okolicach Kanchanaburi. (Trasa ok. 200km).

  Dzień 5

  Po śniadaniu wyjazd z Kanchanaburi do Ayutthayi, dawnej stolicy Tajlandii (1350-1767 r.). Zwiedzimy niektóre z licznych ruin i kompleksów świątyń, które znajdują się w tym mieście - między innymi Wat Phra Si Sanphet. Następnie zjemy w Ayutthayi lunch i kontynuujemy podróż do Phitsanulok, gdzie spędzimy noc. (Trasa ok. 440km).

  Dzień 6

  Po śniadaniu zwiedzamy świątynię Wat Mahathat w Phitsanulok i jedziemy do Sukothai, gdzie odwiedzimy park historyczny - pozostałości stolicy Tajlandii w latach 1238 - 1438. Kolejna godzina jazdy i zatrzymujemy się na postój i lunch w lokalnej restauracji, po czym kontynuujemy podróż do Chiang Rai, gdzie spędzamy noc w hotelu poza miastem. (Trasa ok. 490km).

  Dzień 7

  Po śniadaniu odwiedzimy jedną z plantacji herbaty w regionie Doi Mae Salong (będzie również okazja do degustacji). Następnie zobaczymy położone najdalej na północ miasto Tajlandii - Mae Sai. W zależności od sytuacji politycznej możliwość przejścia na teren Birmy i przejażdżka rikszą motorową po miasteczku Tachilek, gdzie odwiedzimy m.in. replikę słynnej swiątyni Shwedagon (dodatkowo płatne ok. 1800 THB lub ok.60 USD). Przejazd w rejon Złotego Trójkąta. Następnie wsiadamy na łódź, która powiezie nas wzdłuż granic Tajlandii, Laosu i Birmy oddzielonych rzeką Mekong. Powrót na kolację i nocleg w okolicach Chiang Rai. (Trasa ok. 220km).

  Dzień 8

  Po śniadaniu jedziemy do Chiang Mai - "stolicy północnej Tajlandii". Droga wiedzie przez najpiękniejsze, dziewicze tereny kraju. W trakcie przejazdu zatrzymujemy się na zwiedzanie Wat Rong Khun (Biała Świątynia). Obiad zjemy w San Kampaeng, wiosce rękodzieła usytuowanej na peryferiach Chiang Mai. Po posiłku odwiedzimy niektóre ze stoisk rękodzielniczych znanych z rzeźb, wyrobów z jedwabiu, srebra, parasolek itp. Po południu wizyta w gabinecie masażu tajskiego (masaż ok. 1,5 godz.). Nocleg w hotelu. (Trasa ok. 230km).

  Dzień 9

  Po śniadaniu dzień wolny na samodzielne zwiedzanie lub możliwość wzięcia udziału w jednej z wycieczek opcjonalnych. Proponujemy Państwu dwie opcje (w przypadku konieczności podziału grupy możliwy serwis w j. angielskim):

  1. Wycieczka do jednego z ośrodków zajmujących się opieką nad słoniami, które wcześniej były wykorzystywane do pracy lub w przemyśle turystycznym. Obecnie wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej powstaje coraz więcej schronisk dla tych zwierząt gdzie nie są one zmuszane do wożenia turystów ani do cyrkowych "występów". W zamian gościom proponuje się udział w karmieniu słoni, pomoc w kąpieli, wspólny spacer i inne atrakcje które nie wymagają tresury zwierząt. Często schronienie w takich miejscach znajdują też inne zwierzęta potrzebujące pomocy. W trakcie wycieczki lekki obiad. Cena ok. 2500 THB (ok. 90 USD).

  2. Wycieczka krajobrazowa do Parku Narodowego Doi Inthanon. Proponujemy Państwu możliwość "zdobycia" najwyższego szczytu Tajlandii o wys. 2565m n.p.m. Trasę z Chiang Mai do parku pokonamy busami - pod koniec droga jest zbyt wąska i kręta dla autokarów. Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym, odbędziemy też krótki trekking wśród tropikalnej roślinności. W trakcie wycieczki lekki obiad. Uwaga: ze względu na wysokość n.p.m. należy zabrać ciepłą odzież! Cena ok.2200 THB (ok. 80 USD).

  Dzień 10

  Po śniadaniu zwiedzimy jedną z najsłynniejszych świątyń w Tajlandii - Wat Doi Suthep, usytuowaną na górze Suthep nieopodal Chiang Mai. Roztacza się stamtąd wspaniały widok na miasto. Następnie lunch. Po południu transfer na dworzec kolejowy, gdzie wsiądziemy do nocnego pociągu do Bangkoku. W pociągu dostaniemy suchy prowiant na drogę. (Trasa ok. 750km).

  Dzień 11

  Przyjazd do Bangkoku, śniadanie, a następnie transfer do Pattayi. Dla gości jadących w okolice Rayongu, zakwaterowanie tego dnia ok. godz. 17:00. Czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie i wypoczynek. (Trasa ok. 180km).

  Dzień 12-14

  Czas wolny na wypoczynek nad morzem lub dokonanie zakupów. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych (nie dotyczy Klientów wybierających pobyt w regionie Rayong): wycieczka na wyspęKoh Lan (ok.40 USD), rewia transwestytów (ok.30 USD), tropikalne ogrody Nong Nooch (ok.45 USD) lub inne.

  Dzień 15

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem rejsowym do Polski (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Stambule lub w jednym z portów Płw. Arabskiego). Lądowanie w Warszawie w zależności od linii lotniczej - 15 dnia wycieczki wieczorem lub 16 dnia. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.

  Uwagi do programu

  Istnieje możliwość wykupienia przelotu Chiang Mai - U-Tapao (lotnisko położone 140km na południowy wschód od Bangkoku) zamiast przejazdu nocnym pociągiem- rezerwacja możliwa maksymalnie na 2 tygodnie przed wylotem z Polski. W przypadku zmiany powyższy program ulega następującym modyfikacjom:

  Dzień 1-9

  Bez zmian

  Dzień 10

  Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta lub wycieczki opcjonalne. Nocleg w hotelu w Chiang Mai.

  Dzień 11

  Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot na lotnisko U-Tapao położone 140km na południowy wschód od Bangkoku, a następnie przejazd do wybranego hotelu na pobyt. Czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie i wypoczynek.

  Dzień 12-16

  Bez zmian

  Uwaga: Dnia 10 i 11Klienci podczas transferów będą pod opieką lokalnego przewodnika komunikującego się tylko w języku angielskim. W tym czasie jest możliwy jedynie kontakt telefoniczny z polskojęzycznym pilotem wycieczki.

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.

  • W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

  "

  Świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Płw. Arabskiego lub Stambule), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem i pociągiem sypialnym na terenie Tajlandii (1 nocny przejazd), wyżywienie jak w programie (13 śniadań,10 obiadów/kolacji i 1 prowiant na drogę nocnym pociągiem), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KLi bagaż).

  Cena podstwowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, przewodnicy, rejsy łodzią i napiwki ok.210 USD/os, płatne pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz wycieczek fakultatywnych.

  Inne

  Waluty:

  Zaleca się zabranie USD, choć można również wymieniać euro, funty brytyjskie i inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach (tutaj kurs jest zawsze niekorzystny)

  Uwaga!

  W Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów).

  • Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r. i/lub zniszczone, naddarte, itp.

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: "

  META Description

  Bangkok i Szmaragdowy Budda • most na rzece Kwai • Ayutthaya i Sukhothai • Złoty Trójkąt • Chiang Rai i Chiang Mai • wypoczynek w Pattaya, Jomtien lub Rayong

  Wizy

  Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

  Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

  Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

  Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

  Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Październik

  Zobacz cały rok
  Temperatura w dzień
  31°C
  Temperatura w nocy
  24°C
  Temperatura wody
  27°C
  Liczba godzin słonecznych
  6

  Opinie

  Opinie dodane przez

  8.4
  nico
  Pobyt - Styczeń 2016Singiel
  ZaletyBardzo fajna organizacja i program.
  WadyGłównie jak dla mnie mega zawyżone ceny wycieczek fakultatywnych. O wiele tańsze są jak kupi się samemu.
  Jak już ktoś pisał klima rozwala każdego ale leki można kupić na miejscu i to bez recepty. Wszystko jest dostępne pod ręką lepiej niż u nas. Jeśli chodzi o samych Tajlandczyków to do tego ,że wszystko robią w sterylnie to jest to nie prawda. Brud jest wszech obecny i aby zjeść na mieście trzeba mieć naprawdę sprawny organizm by później nie mieć problemów z biegunka mi itp. Ale sama wycieczka bardzo fajna i warto zobaczyć ten kraj chociażby dla ich kultury i ciekawego stylu życia .
  9.6
  Krzysztof
  Pobyt - Styczeń 2015Singiel
  ZaletySam pobyt w Tajlandii jest wielką atrakcją, frajdą.Na szczególną uwagę zasługują;Mae Taeng Elephant Park, to tutaj mamy doczynienia ze słoniami , jesteśmy świadkami kąpieli, show słoni ,które zakończone jest pokazami malarstwa słoni. Po show zaczynamy przejażdżkę najpierw bryczkami zaprzągniętą w bawoły,następnie wsiadamyna słonie i przez godzinę wędrujemy na nich a nastepnie przesiadamy się na tratwy i spływamy rzeką. Kolejną atrakcją godną polecenia jest Tiger Kingdom w Chiang Mai.To tu można zrobić sobie zdjęcia z tymi przemiłymi kociakami. Biała Świątynia koło Chiang Rai,Złoty Trójkąt to także trzeba zobaczyć. Zaletami takze były hotele Golden Pine Resort&Spa w Chiang Rai i Lotus w Chiang Mai. Będąc w Pattayi Koh Larn, Sanctuary of Tryth rewia , transwestytów Alcazar Ogród Noong Nooch
  Wadywytwórnia złota i jedwabiu
  Trzeba pamiętać,że udając się na północ Tajlandii musimy się liczyć z chłodniejszymi dniamii nocami. Robiąc zakupy musimy się targować to naprawde sprawia przyjemność. Koniecznie zaopatrzyć się w spray przeciw komarow z dodatkiem deet, a na miejscu w aptece zaopatrzyć sie w sztyft z olejkiem 2w1 do nosa / klima rozwala kazdego /. Posiłki można jeść z tzw garkuchni tu widzimy z czego i jak robia a higiena na najwyzszym poziomie, Będąc w górskich plemieniach ibierzcie takie buty ktore można umyć tam chodzi się po glinie.
  9.4
  zofia racinowska
  Pobyt - Marzec 2015Para
  Zaletydla mnie superr
  Wadyzadnych
  polecam wszystkim ,rewelacja jak komus sie nie podoba niech siedzi w domu
  6.8
  Małgosia
  Pobyt - Luty 2015Para
  Zaletywspaniali ludzie, zapierające dech, świątynie, upał (33stopnii w cieniu w okolicach Bangkoku), - polecam wycieczkę fakultatywną na słonie (niesamowite przeżycie) - dobre jedzenie w małych knajpkach, - świetna sieć mini marketów (kupi się tam wszystko na małe pieniądze)
  Wady- brak polskojęzycznego przewodnika gdy zwiedzaliśmy światynie - kiepski polski przewodnik (p. David), mało opowiadał o Tajlandii (robił to wyłącznie w autobusie bo na zewnątrz tylko moga to robić tajowie - przewodnik tajski TYLKO angielskojęzyczny i tylko w tym języku opowiadał nam gdy zwiedzaliśmy, - w każdym hotelu był problem z kanalizacją, - okropny pociąg nocny z kuszetkami jak z lat 70-tych, z Chiang Mai do Bangkoku (zimno, trzeba miec, długie spodnie i sweter), - oprócz światyń nie ma co zwiedzać w Tajlandii: farma orchidei to mała szklarnia, fabryka papieru nawet może być ciekawe ale bez zachwytu. Wydaje mi się, że Tajowie nie dbają o zabytki, swoją kulturę, brak książek, bibliotek, nie ma muzeów.
  Tajlandia jest świetna na urlop stacjonarny, ale przewodnik z biura Rainbow nie zachęcił nas do ponownego przyjazdu.
  8.0
  basia Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2014Para
  ZaletyCiekawe wycieczki fakultatywne
  Wadynie dostrzegam żadnych
  Niesamowite przeżycie - Tajlandia spełniła wszystkie nasze oczekiwania. Piękne pałace, świątynie, zachwycająca kultura. Skorzystaliśmy z kilku wycieczek fakultatywnych z których byliśmy zadowoleni, polecamy tygrysy w Chiang Mai- są na prawdę olbrzymie i zapewniaja sporą dawke adrenaliny. Nam trafiały się dobre pokoje - z przyzwoitym wyposażeniem i czyste ale było kilka osób, którym standard nie odpowiadał. Aż się nie chciało wracać do domu. Pozdrawiamy

  Przed podróżą

  Paszporty

  Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę).

  Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

  Wizy

  Od 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni w przypadku wjazdu lotniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym.

  W przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie.

  Szczepienia, służba zdrowia

  Rząd Tajlandii rozważa zawieszenie ruchu bezwizowego dla obywateli państw najbardziej zagrożonych pandemią COVID-19, w tym Włoch. Nie można wykluczyć, że w miarę wzrostu liczby zachorowań na liście znajdą się również inne państwa UE, w tym Polska. Do zawieszenia ruchu bezwizowego może dojść bez uprzedzenia.

  Na lotniskach w Tajlandii wprowadzono dodatkowe środki kontroli zdrowotnej wobec wszystkich pasażerów przylatujących i wylatujących z kraju. Szczególnie wnikliwej kontroli mogą być poddawane osoby przylatujące (w tym w ramach tranzytu) z państw i terytoriów uznawanych przez władze tajskie za ?wysokiego ryzyka?. Na dzień publikacji niniejszego komunikatu są to: Włochy, Chiny, Korea Południowa, Hong Kong, Makau i Iran.

  Władze miejscowe mogą wymagać, by każda osoba przylatująca do Tajlandii wypełniła kwestionariusz zdrowotny. Kwestionariusz T8 można pobrać ze strony Civil Aviation Authority of Thailand lub wypełnić i złożyć go za pośrednictwem aplikacji AOT Airpots dostępnej na telefony z systemem Android i iOS. W kwestionariuszu należy wskazać dokładny adres pobytu w Tajlandii oraz numer telefonu komórkowego. Nie można wykluczyć, że władze miejscowe wprowadzą, bez uprzedzenia, nowy wzór kwestionariusza, który udostępnią dopiero na lotnisku. W związku z nowymi procedurami odprawy, należy liczyć się z dużymi kolejkami w strefie przylotów.

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Tajlandii są zawieszone.
  - Nie dotyczy to samolotów państwowych lub wojskowych, lądowań awaryjnych, lądowań technicznych bez opuszczania pokładusamolotu, pomocy humanitarnej, lotów medycznych, ratunkowych i repatriacyjnych. Pasażerowie podlegają kwarantannie przez 14 dni po przyjeździe
  Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

  Dodatkowe opłaty

  Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych i wliczana jest w cenę biletu. W przypadku lotów transferowych opłata nie jest doliczana do kosztów zakupu biletu, decydując się zatem na opuszczenie lotniska nawet na kilka godzin, niezbędnym jest uiszczenie opłaty przy przekraczaniu granicy.

  Infolinia Wakacje.pl

  +48 58 325 29 00