Bardzo dobry7 opinii86% poleceń
8.4
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyTajlandiaTajlandia - Baśniowa Tajlandia de luxe

Tajlandia - Baśniowa Tajlandia de luxe

Zwiedzanie + wypoczynek
Kod oferty: WAK246067
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK246067
zwiedzaniezwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Promocja

Rainbow - ZIMA 2021/2022Oferta z bezpłatną zmianą rezerwacji GRATIS (1 raz do 30 dni przed wylotem możesz zmienić: termin, rodzaj wycieczki, kierunek lub hotel w ramach całej oferty Zima 2021/22 Organizatora). Dodatkowo aż do 1000 zł zniżki (wliczona w cenę) i tylko 20% zaliczki

Nasi klienci docenili

 • Zróżnicowany program wycieczki - zwiedzanie zabytków, ośrodków kulturowych oraz obcowanie z dziką przyrodą.
 • Największe świątynie - m.in. Świątynia Złotego Buddy i Wat Pra Kaeo z najsłynniejszym tajskim posągiem Buddy.
 • W programie most na Rzece Kwai z ekranizacji hitu kinowego z 1957 r.
 • Zwiedzanie Bangkoku i słynnego miasta Pattaya ze wszystkimi ich atrakcjami.
 • Opis oferty

  Organizator: RainbowKod oferty: WAK246067

  Opis oferty

  Zakwaterowanie:

  Część objazdowa

  Hotele wysokiej klasy, odpowiadające standardowi / ****+ w ocenie organizatora.

  Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z wc i często mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy, to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

  Część pobytowa

  Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów w Tajlandii (Jomtien/ Pattaya/Rayong lub Koh Samet).

  Do dyspozycji gości:

  Część objazdowa: w hotelach restauracja, bar i w większości hoteli basen

  Program

  Dzień 1

  Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot do Tajlandii.

  Dzień 2

  Przylotdo Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu.

  Dzień 3

  Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Phra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Po zwiedzaniu lunch. Po południu wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem dla chętnych kolacja z pokazem artystycznym (dodatkowo płatny ok. 2000 THB/os lub ok. 65 USD/os). Nocleg w hotelu.

  Dzień 4

  Śniadanie w hotelu i wyjazd na pływający targ w Damnoen Saduak. Przejazd do Kanchanaburi. Następnie zwiedzimy Muzeum Budowniczych Mostu na Rzece Kwai (ekspozycja na temat kolei tajsko-birmańskiej) oraz obejrzymy cmentarz jeniecki. Następnie lunch. Kolejną atrakcją będzie pobyt w okolicach Kanchanaburi nad rzeką Kwai, gdzie piękno dziewiczej przyrody sprawi, że nie zwrócimy uwagi na pewne niedogodności związane z noclegiem(brak ciepłej wody i możliwe przerwy w dostawach prądu). Wieczorem kolacja w hotelu(Trasa ok. 200km).

  Dzień 5

  Po śniadaniu wyjazd z Kanchanaburi do Ayutthayi, dawnej stolicy Tajlandii (1350-1767 r.). Zwiedzimy niektóre z licznych ruin i kompleksów świątyń, które znajdują się w tym mieście - między innymi Wat Phra Si Sanphet. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu w Ayutthayi. (Trasa ok. 160km).

  Dzień 6

  Po śniadaniu jedziemy do Lop Buri, zwanego miastem małp. Na miejscu zwiedzimy Phra Prang Sam Yot. Następnie przejazd do Sukothai, gdzie odwiedzimy park historyczny - pozostałości stolicy Tajlandii w latach 1238 - 1438. Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Wieczorem kolacja w hotelu. (Trasa ok. 380km).

  Dzień 7

  Po śniadaniu wyjazd w stronę Chiang Rai. Po drodze lunch. Po posiłku kolejna godzina jazdy i zatrzymujemy się na zwiedzanie Wat Rong Khun (Biała Świątynia). Następnie kontynuujemy podróż do Chiang Rai, gdzie spędzamy noc w hotelu poza miastem. Wieczorem kolacja w hotelu. (Trasa ok. 410km).

  Dzień 8

  Po śniadaniu odwiedzimy jedną z plantacji herbaty w regionie Doi Mae Salong (będzie również okazja do degustacji). Następnie zobaczymy położone najdalej na północ miasto Tajlandii - Mae Sai. W zależności od sytuacji politycznej możliwość przejścia na teren Birmy i przejażdżka rikszą motorową po miasteczku Tachilek, gdzie odwiedzimy m.in. replikę słynnej swiątyni Shwedagon (dodatkowo płatne ok. 1800 THB/os lub ok.60 USD/os). Przejazd w rejon Złotego Trójkąta. Następnie wsiadamy na łódź, która powiezie nas wzdłuż granic Tajlandii, Laosu i Birmy oddzielonych rzeką Mekong. Powrót na kolację i nocleg w okolicach Chiang Rai. (Trasa ok. 220km).

  Dzień 9

  Po śniadaniu jedziemy do Chiang Mai - "stolicy północnej Tajlandii". Droga wiedzie przez najpiękniejsze, dziewicze tereny kraju. Obiad zjemy w San Kampaeng, wiosce rękodzieła usytuowanej na peryferiach Chiang Mai. Po posiłku odwiedzimy niektóre ze stoisk rękodzielniczych znanych z rzeźb, wyrobów z jedwabiu, srebra, parasolek itp. Po południu wizyta w gabinecie masażu tajskiego (masaż ok. 1,5 godz.). Nocleg w hotelu. (Trasa ok. 240km).

  Dzień 10

  Po śniadaniu dzień wolny na samodzielne zwiedzanie lub możliwość wzięcia udziału w jednej z wycieczek opcjonalnych. Proponujemy Państwu dwie opcje (w przypadku konieczności podziału grupy możliwy serwis w j. angielskim):

  1. Wycieczka do jednego z ośrodków zajmujących się opieką nad słoniami, które wcześniej były wykorzystywane do pracy lub w przemyśle turystycznym. Obecnie wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej powstaje coraz więcej schronisk dla tych zwierząt gdzie nie są one zmuszane do wożenia turystów ani do cyrkowych "występów". W zamian gościom proponuje się udział w karmieniu słoni, pomoc w kąpieli, wspólny spacer i inne atrakcje które nie wymagają tresury zwierząt. Często schronienie w takich miejscach znajdują też inne zwierzęta potrzebujące pomocy. W trakcie wycieczki lekki obiad. Cena ok. 2500 THB/os (ok. 90 USD/os).

  2. Wycieczka krajobrazowa do Parku Narodowego Doi Inthanon. Proponujemy Państwu możliwość "zdobycia" najwyższego szczytu Tajlandii o wys. 2565m n.p.m. Trasę z Chiang Mai do parku pokonamy busami - pod koniec droga jest zbyt wąska i kręta dla autokarów. Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym, odbędziemy też krótki trekking wśród tropikalnej roślinności. W trakcie wycieczki lekki obiad. Uwaga: ze względu na wysokość n.p.m. należy zabrać ciepłą odzież! Cena ok. 2200 THB/os (ok. 80 USD/os).

  Dzień 11

  Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot na lotnisko U-Tapao położone 140km na południowy wschód od Bangkoku, a następnie przejazd do Pattayi. Dla gości jadących na wyspę Samed lub w okolice Rayongu, zakwaterowanie tego dnia ok. godz. 14:00. Czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie i wypoczynek. (Trasa ok. 180km).

  Dzień 12 - 15

  Czas wolny na wypoczynek nad morzem lub dokonanie zakupów. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych (nie dotyczy Klientów wybierających pobyt na wyspie Koh Samet lub w Rayongu): wycieczka na wyspę Koh Lan (ok.50 USD/os), rewia transwestytów (ok.35 USD/os), tropikalne ogrody Nong Nooch (ok.50 USD/os) lub inne.

  Dzień 16

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.

  Uwagi do programu

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.

  • W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku. Wówczas na lotnisku w Polsce oferujemy Klientom asystę polskiego przedstawiciela w trakcie odprawy.

  • W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

  Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg.

  Opłaty za wszystkie wycieczki i atrakcje dodatkowe, pilot wycieczki pobieraw batach tajskich. Podana równowartość wUSD jest orientacyjna. Aktualne kursy można sprawdzać np. na stronie www.xe.com.

  Wycieczka w wersji de lux, to oprócz niezapomnianych doznań związanych ze zwiedzaniem i podróżowaniem szereg udogodnień dodatkowych, takich jak: maksymalnie 20 osób w autokarze, wysokiej klasyhotele 4z klimatyzacją. Jak zawsze gwarantujemy również profesjonalną kadrę w postaci starannie dobranych pilotów oraz kierowców.

  "

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Bangkoku, przelot wewnętrzny na trasie Chiang Mai - U-Tapao, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, przewodnicy, rejsy łodzią i napiwki ok. 230 USD/os, płatne pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczekfakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

  Inne

  Przelot

  Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

  Uwaga: Zgodnie z przepisami Tajskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego nie można skorzystać z przelotu powrotnego czarterem LOT-u na trasie Bangkok-Warszawa jeśli nie przyleciało się do Tajlandii czarterem LOT-u na trasie Warszawa-Bangkok w ramach tego samego sezonu (od listopada do marca).

  Paszport

  Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

  Waluty:

  Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. - kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria "kolorowa").

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: "

  Meta description

  Bangkok i Szmaragdowy Budda • Złoty Trójkąt • Chiang Mai i Chiang Rai • wypoczynek w Pattaya, Jomtien, Rayong lub na Koh Samet

  Wizy

  Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

  Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

  Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

  Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

  Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Sobota, 06.11.2021
  WAWWarszawa - Chopin
  BKKBangkok

  Powrót

  Niedziela, 21.11.2021
  BKKBangkok
  WAWWarszawa - Chopin

  Opinie

  Opinie dodane przez

  8.4
  nico
  Pobyt - Styczeń 2016Singiel
  Jak już ktoś pisał klima rozwala każdego ale leki można kupić na miejscu i to bez recepty. Wszystko jest dostępne pod ręką lepiej niż u nas. Jeśli chodzi o samych Tajlandczyków to do tego ,że wszystko robią w sterylnie to jest to nie prawda. Brud jest wszech obecny i aby zjeść na mieście trzeba mieć naprawdę sprawny organizm by później nie mieć problemów z biegunka mi itp. Ale sama wycieczka bardzo fajna i warto zobaczyć ten kraj chociażby dla ich kultury i ciekawego stylu życia .
  ZaletyBardzo fajna organizacja i program.
  WadyGłównie jak dla mnie mega zawyżone ceny wycieczek fakultatywnych. O wiele tańsze są jak kupi się samemu.

  9.6
  Krzysztof
  Pobyt - Styczeń 2015Singiel
  Trzeba pamiętać,że udając się na północ Tajlandii musimy się liczyć z chłodniejszymi dniamii nocami. Robiąc zakupy musimy się targować to naprawde sprawia przyjemność. Koniecznie zaopatrzyć się w spray przeciw komarow z dodatkiem deet, a na miejscu w aptece zaopatrzyć sie w sztyft z olejkiem 2w1 do nosa / klima rozwala kazdego /. Posiłki można jeść z tzw garkuchni tu widzimy z czego i jak robia a higiena na najwyzszym poziomie, Będąc w górskich plemieniach ibierzcie takie buty ktore można umyć tam chodzi się po glinie.
  ZaletySam pobyt w Tajlandii jest wielką atrakcją, frajdą.Na szczególną uwagę zasługują;Mae Taeng Elephant Park, to tutaj mamy doczynienia ze słoniami , jesteśmy świadkami kąpieli, show słoni ,które zakończone jest pokazami malarstwa słoni. Po show zaczynamy przejażdżkę najpierw bryczkami zaprzągniętą w bawoły,następnie wsiadamyna słonie i przez godzinę wędrujemy na nich a nastepnie przesiadamy się na tratwy i spływamy rzeką. Kolejną atrakcją godną polecenia jest Tiger Kingdom w Chiang Mai.To tu można zrobić sobie zdjęcia z tymi przemiłymi kociakami. Biała Świątynia koło Chiang Rai,Złoty Trójkąt to także trzeba zobaczyć. Zaletami takze były hotele Golden Pine Resort&Spa w Chiang Rai i Lotus w Chiang Mai. Będąc w Pattayi Koh Larn, Sanctuary of Tryth rewia , transwestytów Alcazar Ogród Noong Nooch
  Wadywytwórnia złota i jedwabiu

  9.4
  zofia racinowska
  Pobyt - Marzec 2015Para
  polecam wszystkim ,rewelacja jak komus sie nie podoba niech siedzi w domu
  Zaletydla mnie superr
  Wadyzadnych

  6.8
  Małgosia
  Pobyt - Luty 2015Para
  Tajlandia jest świetna na urlop stacjonarny, ale przewodnik z biura Rainbow nie zachęcił nas do ponownego przyjazdu.
  Zaletywspaniali ludzie, zapierające dech, świątynie, upał (33stopnii w cieniu w okolicach Bangkoku), - polecam wycieczkę fakultatywną na słonie (niesamowite przeżycie) - dobre jedzenie w małych knajpkach, - świetna sieć mini marketów (kupi się tam wszystko na małe pieniądze)
  Wady- brak polskojęzycznego przewodnika gdy zwiedzaliśmy światynie - kiepski polski przewodnik (p. David), mało opowiadał o Tajlandii (robił to wyłącznie w autobusie bo na zewnątrz tylko moga to robić tajowie - przewodnik tajski TYLKO angielskojęzyczny i tylko w tym języku opowiadał nam gdy zwiedzaliśmy, - w każdym hotelu był problem z kanalizacją, - okropny pociąg nocny z kuszetkami jak z lat 70-tych, z Chiang Mai do Bangkoku (zimno, trzeba miec, długie spodnie i sweter), - oprócz światyń nie ma co zwiedzać w Tajlandii: farma orchidei to mała szklarnia, fabryka papieru nawet może być ciekawe ale bez zachwytu. Wydaje mi się, że Tajowie nie dbają o zabytki, swoją kulturę, brak książek, bibliotek, nie ma muzeów.

  8.0
  basia Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2014Para
  Niesamowite przeżycie - Tajlandia spełniła wszystkie nasze oczekiwania. Piękne pałace, świątynie, zachwycająca kultura. Skorzystaliśmy z kilku wycieczek fakultatywnych z których byliśmy zadowoleni, polecamy tygrysy w Chiang Mai- są na prawdę olbrzymie i zapewniaja sporą dawke adrenaliny. Nam trafiały się dobre pokoje - z przyzwoitym wyposażeniem i czyste ale było kilka osób, którym standard nie odpowiadał. Aż się nie chciało wracać do domu. Pozdrawiamy
  ZaletyCiekawe wycieczki fakultatywne
  Wadynie dostrzegam żadnych

  Pogoda

  31°C
  23°C
  27°C
  8

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że została przywrócona możliwość lotów turystycznych do Tajlandii na pobyt do 30 dni. Podróżujący muszą wykonać na 72h przed wylotem test RT-PCR, wypełnić certyfikat Fit to Fly (również na 72h przed wylotem) oraz formularz wjazdowy.
  Po przylocie podróżni poddani są badaniom przesiewowym oraz kwarantannie. Każdy musi mieć wykupione ubezpieczenie od zachorowania na COVID-19 na przynajmniej 100,000 USD.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę).

  Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

  Od 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni w przypadku wjazdu lotniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym.

  W przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie.
  Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych i wliczana jest w cenę biletu. W przypadku lotów transferowych opłata nie jest doliczana do kosztów zakupu biletu, decydując się zatem na opuszczenie lotniska nawet na kilka godzin, niezbędnym jest uiszczenie opłaty przy przekraczaniu granicy.