Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyTajlandiaTajlandia - Laos - Kambodża

Po obu stronach Mekongu

Zwiedzanie + wypoczynek
Kod oferty: WAK283635
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK283635
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Promocja

Rainbow - ZIMA 2021/2022Oferta z bezpłatną zmianą rezerwacji GRATIS (1 raz do 30 dni przed wylotem możesz zmienić: termin, rodzaj wycieczki, kierunek lub hotel w ramach całej oferty Zima 2021/22 Organizatora). Dodatkowo aż do 1000 zł zniżki (wliczona w cenę) i tylko 20% zaliczki

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK283635

Opis oferty

Położenie:

Zakwaterowanie:

Hotele klasy na terenie Laosu i / na terenie Tajlandii i Kambodży (w ocenie organizatora). Należy jednak pamiętać, że w Kambodży i Laosie standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich (w Tajlandii, Laosie i Kambodży nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli, hotele pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki).

Pokoje: skromne, ale wygodnie urządzone z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa. Hotele: opisy hoteli w sekcji Wypoczynek Tajlandia (Jomtien/Pattaya, Rayong, Koh Samet lub Koh Chang) i w systemie rezerwacyjnym R.pl.

Do dyspozycji gości:

W hotelach restauracja, recepcja, bar

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot do Tajlandii.

Dzień 2

Przylotdo Bangkoku. Odprawa paszportowa, a następnie krótkie zwiedzanie Bangkoku: Złota Góra (Wat Saket) oraz wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. W trakcie rejsu wizyta w Muzeum Barek Królewskich, z kolekcją unikatowych, długich łodzi wiosłowych. Po zwiedzaniu lunch i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Chiang Rai. Następnie zwiedzanie Wat Rong Khun zwanej Białą Świątynią ze względu na kolor materiałów, z jakich została zbudowana. Jest to niezwykle współczesna, wręcz futurystyczna świątynia buddyjska, której biały kolor symbolizuje czystość i mądrość nauk Buddy. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Chiang Rai.

Dzień 4

Wczesne śniadanie w hotelu, a następnie przejazd do Chiang Khong, graniczącego z Laosem. Formalności wizowo - paszportowe, a następnie transfer do portu, gdzie wsiądziemy na tradycyjną drewnianą łódź, którą będziemy przemierzać Mekong, aż do miejscowości Pak Beng. Mekong, to najdłuższa rzeka na Półwyspie Indochińskim, która przepływa przez Chiny, Laos, Kambodżę oraz Wietnam i częściowi wyznacza granicę Laosu z Tajlandią i Birmą. W trakcie rejsu serwowany będzie lunch. W miarę możliwości zatrzymamy się również w tradycyjnych laotańskich wioskach, gdzie zobaczymy jak żyją ich mieszkańcy. Nocleg w hotelu w Pak Beng. (Trasa ok. 130km, łodzią ok. 100km).

Dzień 5

Śniadanie, a następnie wizyta na lokalnym targu. Po krótkich zakupach powrót na łódź i dalszy spływ, aż do miejscowości Luang Prabang, będącej niegdyś stolicą Królestwa Laosu, wpisanej na listę UNESCO. Po przybyciu do Luang Prabang udamy się naspacer do górskiej osady Hmong - tradycyjnej wioski założonej w XVIII w. przez imigrantów z Chin, w której do chwili obecnej zachowało się wiele tradycji kultywowanych przez jej pierwszych mieszkańców. Następnie odwiedzimy jaskinię Pak Ou, w której znajdują się setki posążków Buddy oraz Ban Sang Hai- wioskę, w której od stuleci produkuje się Lao-Lao, laotańską wódkę ryżową. W trakcie rejsu lunch, nocleg w hotelu w Luang Prabang. (Trasa łodzią ok. 100km).

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu całodzienne zwiedzanie Luang Prabang. Znajduje się tu wiele ciekawych świątyń, wspaniałych obiektów laotańskiej architektury sakralnej, uznawanych za jedne z najpiękniejszych obiektów buddyjskich w Azji Południowo - Wschodniej. Zobaczymy min.: Muzeum Narodowe (były Pałac Królewski), bogato zdobioną świątynię Wat Mai, wzgórze Phousi, z którego rozciąga się panoramiczny widok na: pobliską okolicę, świątynię Vixun, Sene oraz Xiengthong, która jest jedną z najważniejszych buddyjskich świątyń na terenie Laosu. Następnie odwiedzimy Phanon - słynną "wioskę tkaczy"oraz udamy się nad wodospady Kuang Si na południe od Luang Prabang. Jest to świetne miejsce na spacery, w większości "basenów" można się kąpać (należy więc zabrać stroje kąpielowe do bagażu podręcznego). Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 7

Po śniadaniu transfer do Phonsavan oraz wycieczka na tzw. Równinę Słoi. Dziesiątki prehistorycznych kamiennych słoi o różnej wysokości i średnicy tworzy wręcz kosmiczny krajobraz. Nikt nie zna prawdziwej historii słoi. Archeologiczne znaleziska sugerują, że słoje wykorzystywane były jako urny grzebalne przez ludzi z epoki żelaza ponad 2000 lat temu. Równina Słoi ma zostać wpisana na listę UNESCO. Lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicy Phonsavan. (Trasa ok. 250km).

Dzień 8

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do stolicy Laosu - Vientiane, a następnie krótkie zwiedzanie miasta: zobaczymy SiSaket- będącą najstarszą świątynią stolicy, pomnik wojenny Patuxai symbolizujący walkę Laotańczyków przeciwko francuskiemu panowaniu i często nazywanym Laotańskim Łukiem Triumfalnym. Zwiedzanie zakończymy w złotej świątyni PhaThat Luang, która jest uznana za symbol narodowy Laosu. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Vientiane.

Dzień 9

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Pakse. Następnie przejazd w kierunku Champassak, w okolicy którego znajduje się największa atrakcja południowego Laosu -ruiny khmerskiego kompleksu świątyń Wat Phu. Kompleks został wybudowany w XI w., lecz do dnia dzisiejszego można oglądać jedynie jego ruiny, ponieważ większość budynków nie przetrwało próby czasu. Po zwiedzaniu przejazd do Si Phan Don- krainy czterech tysięcy wysp, obejmujących fragment rzeki Mekong. Zakwaterowanie i czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicy Si Phan Don. (Trasa ok. 150km).

Dzień 10

Śniadanie, a następnie zwiedzanie okolicznych wysp, z których tylko część jest zamieszkana. Występujące tutaj połączenie kolonialnej zabudowy (budynki i mosty), osad rybackich, pól ryżowych oraz dżungli stwarza niesamowite wrażenia i w pełni okazuje klimat tego miejsca. Si Phan Don to jeden z najbardziej malowniczych regionów w Laosie, chętnie odwiedzanych przez backpackersów. Zobaczymy również słynny wodospad Li Phi, tworzący naturalną granice między Laosem i Kambodżą. Następnie udamy się w okolice jednego z największych wodospadów Azji Południowo-Wschodniej - Khone Phapheng. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicy Si Phan Don (Trasa ok. 30km).

Dzień 11

Po śniadaniu transfer na granicę między Laosem i Kambodżą, odprawa wizowo-paszportowa. Przejazd do Koh Ker, zapomnianej stolicy państwa Khmerów położonej w trudno dostępnej dżungli. Zobaczymy kompleks nieodrestaurowanych świątyń porośniętych dziką roślinnością, m.in. Prasat Thom, która wznosi się na 30m ponad równiną i okolicznym lasem. Następnie przejazd do Siem Reap, położonego tylko 7km od świątyń Angkoru. Późne zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400km).

Dzień 12

Po śniadaniu zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów rozkwitu imperium Khmerów ze stolicą w Angkorze (lista UNESCO). Podczas zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Kompleks składający się z ponad 400 budynków otaczały niegdyś pola uprawne, dobrze utrzymane drogi, kanały i potężne mury. W programie między innymi świątynia Bayon, świątynia w kształcie piramidy - Babhuon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla oraz Południowa Brama Angkor Thom i Angkor Wat. Po południu zwiedzimy Ta Phrom - część Angkoru, którą pozostawiono siłom przyrody, w tym wypadku dżungli. Często zdarza się, że potężne drzewa wyrastają z kamiennych budowli a ich korzenie oplatają kolumny czy wręcz całe budynki. Nocleg w hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer autokarem na granicę pomiędzy Tajlandią i Kambodżą, odprawa wizowo-paszportowa a następnie transfer do wybranego hotelu w Pattayi/Jomtien/Rayong lub na Koh Samet. Dla gości jadących na wyspę Samet lub w okolice Rayongu, zakwaterowanie tego dnia ok. godz. 17:00. Czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie i wypoczynek (Trasa ok. 420km).

Dzień 14 - 15

Czas wolny na wypoczynek nad morzem lub dokonanie zakupów. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych (nie dotyczy Klientów wybierających pobyt na wyspie Koh Samet, Koh Changlub w Rayongu): wycieczka na wyspę Koh Lan (ok. 50 USD/os), rewia transwestytów (ok. 35 USD/os), tropikalne ogrody Nong Nooch (ok. 50 USD/os) lub inne.

Dzień 16

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.

• W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku. Wówczas na lotnisku w Polsce oferujemy Klientom asystę polskiego przedstawiciela w trakcie odprawy.

• W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Bangkoku, przelot lokalnymi liniami na trasie Bangkok - Chiang Rai, Phonsavan - Vientiane oraz Vientiane - Pakse, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 248 USD/os + jednodniowy karnet do kompleksu Angkoru, aktualnie ok. 37 USD/os płatne pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczekfakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wiz: laotańskiej i kambodżańskiej - procedura wizowa opisana jest poniżej, opłaty za pośrednictwo wizowe zostały doliczone do rezerwacji (opłata za wizę laotańską - 200 zł/os, opłata za wizę kambodżańską - 200 zł/os).

Inne

Przelot

Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Uwaga: Zgodnie z przepisami Tajskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego nie można skorzystać z przelotu powrotnego czarterem LOT-u na trasie Bangkok-Warszawa jeśli nie przyleciało się do Tajlandii czarterem LOT-u na trasie Warszawa-Bangkok w ramach tego samego sezonu (od listopada do marca).

Paszport

Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

Waluty:

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. - kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria "kolorowa").

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Bangkok i Szamargdowy Budda • Biała Świątynia w Chiang Rai • Luang Prabang i perły architektury sakralnej • tajemnicza Równina Słoi • Vientiane - stolica Laosu • tajemnicze Koh Ker • dawne imperium Khmerów w Angkorze

Wizy

Wizy laotańska i kambodżańska

W celu uzyskania wizy laotańskiej i kambodżańskiej należy obowiązkowo:

• przy zakładaniu rezerwacji poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,

• zabrać ze sobą 1 zdjęcie paszportowe (kolorowe, aktualne) do wizy laotańskiej,

• w związku z ciągle zmieniającym się regulacjami uzyskania wizy do Kambodży zalecamy zabrać ze sobą 1 dodatkowe zdjęcie paszportowe (kolorowe, aktualne),

• w paszporcie należy mieć min. 3 wolne strony na wizy.

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wizy laotańska i kambodżańska

W celu uzyskania wizy laotańskiej i kambodżańskiej należy obowiązkowo:

• przy zakładaniu rezerwacji poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,

• zabrać ze sobą 1 zdjęcie paszportowe (kolorowe, aktualne) do wizy laotańskiej,

• w związku z ciągle zmieniającym się regulacjami uzyskania wizy do Kambodży zalecamy zabrać ze sobą 1 dodatkowe zdjęcie paszportowe (kolorowe, aktualne),

• w paszporcie należy mieć min. 3 wolne strony na wizy.

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 20.11.2021
WAWWarszawa - Chopin
BKKBangkok

Powrót

Niedziela, 05.12.2021
BKKBangkok
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

31°C
23°C
27°C
8

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że została przywrócona możliwość lotów turystycznych do Tajlandii na pobyt do 30 dni. Podróżujący muszą wykonać na 72h przed wylotem test RT-PCR, wypełnić certyfikat Fit to Fly (również na 72h przed wylotem) oraz formularz wjazdowy.
Po przylocie podróżni poddani są badaniom przesiewowym oraz kwarantannie. Każdy musi mieć wykupione ubezpieczenie od zachorowania na COVID-19 na przynajmniej 100,000 USD.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę).

Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Od 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni w przypadku wjazdu lotniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym.

W przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie.
Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych i wliczana jest w cenę biletu. W przypadku lotów transferowych opłata nie jest doliczana do kosztów zakupu biletu, decydując się zatem na opuszczenie lotniska nawet na kilka godzin, niezbędnym jest uiszczenie opłaty przy przekraczaniu granicy.