Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyTajlandiaTajlandia - Malezja - Singapur

Tajlandia - Malezja - Singapur

Kod oferty: WAK633404
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK633404
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Organizator: Logos TourKod oferty: WAK633404

Kraj

Tajlandia - Malezja - Singapur

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Tajlandii.

Dzień 2

BANGKOK - JOMTIEN BEACH - PATTAYA (Tajlandia)

Przylot do stolicy Tajlandii - Bangkoku. Przejazd do Jomtien Beach, kurortu leżącego w pobliżu najsłynniejszej miejscowości letniskowej Tajlandii - Pattaya. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek przy basenie. Fakultatywnie - przejażdżka lokalnym transportem (songtaeow) lub autobusem do centrum życia nocnego Pattaya - Walking Street i kolacja w tajskiej restauracji folklorystycznej (ok. 30 USD). Spacer po gwarnych ulicach, pełnych tajskich restauracji oraz sklepów.

Dzień 3

Jomtien Beach

Wycieczka do niezwykłego ogrodu tropikalnego Nong Nooch. Spacer wśród egzotycznych roślin, przedstawienie tajskich tańców i ceremonii (tajski boks, orszak ślubny), pokaz umiejętności słoni. Wieczorem - fakultatywnie - rewia pięknych tancerek (albo raczej tancerzy) tzw. drag show w klubie Tiffany lub Alcazar (ok. 30 USD). Po pokazie możliwość zrobienia zakupów w niezliczonych centrach handlowych.

Dzień 4

Jomtien Beach

Czas wolny na wypoczynek przy basenie lub na plaży. Możliwość zapoznania się z bogatą ofertą kulinarną Tajlandii w wielu miejscowych restauracjach zlokalizowanych wzdłuż plaży. Po południu - fakultatywnie - niezapomniany tajski masaż leczniczy, w jednym z renomowanych salonów masażu w centrum Pattaya (ok. 35 USD).

Dzień 5

Bangkok

Rano przejazd z Jomtien Beach do Bangkoku. Zwiedzanie miasta - świątynia Złotego Buddy (Wat Traimit), w której podziwiać można szczerozłoty, ważący ponad 5 ton posąg Buddy. Spacer wąskimi ulicami, wśród setek straganów i kolorowych wystaw dzielnicy chińskiej (China Town). Rejs długą, tradycyjną łodzią po rzece Menam (Chao Phraya). Postój przy pięknie zdobionej Świątyni Brzasku (Wat Arun). Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 6

Bangkok

Dalsze zwiedzanie Bangkoku. Najważniejszy w Tajlandii kompleks królewsko-świątynny - Wielki Pałac (Grand Palace) i świątynia Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaew) - największa tajska świętość, którą jest wyrzeźbiony z cennego szmaragdu mały posążek Buddy, który od 250 lat jest celem hołdów i pielgrzymek. Fakultatywnie zwiedzanie Wat Po - jednego z największych kompleksów świątynnych w mieście, słynącego z olbrzymiego, leżącego Buddy, mierzącego 46metrów długości (ok. 7 USD). Powrót do hotelu.

Dzień 7

Bangkok

Czas wolny na zakupy w dzielnicach małych sklepików lub w eleganckich galeriach handlowych Bangkoku. Fakultatywnie - wycieczka do dawnej (w okresie 1350-1767) stolicy Syjamu - Ayutthaya. Zwiedzanie pozostałości starych świątyń; obiad w cenie (ok. 50 USD).

Dzień 8

Kanchanaburi

Wycieczka nad rzekę Kwai. Po drodze targ wodny Damnuen Saduak; oglądanie mebli z drewna tekowego. Postój na plantacji orzechów kokosowych - oglądanie różnych produktów z kokosa i zwiedzanie typowego tajskiego domu. Przyjazd do Kanchanaburi. Zwiedzanie słynnego mostu na rzece Kwai oraz Muzeum Wojennego. Nocleg w hotelu zlokalizowanym blisko rzeki Kwai. Kolacja.

Dzień 9

Bangkok

Rano fakultatywnie - przejażdżka na słoniu (ok. 30 USD). Przejazd do Bangkoku. Następnie podróż nocnym pociągiem (kuszetki) na południe Tajlandii, do Trang.

Dzień 10

Krabi - Ao Nang

Po przyjeździe do Trang śniadanie. Następnie transfer do Ao Nang. Zakwaterowanie (na 3 noce) w kompleksie hotelowym. Na miejscu m.in. basen, restauracja. W pobliżu znajduje się piaszczysta plaża Ao Nang, promenada ze sklepikami i restauracjami. Po południu czas wolny

Dzień 11

Ao Nang

Czas wolny - plażowanie, pływanie. Fakultatywnie - wycieczka po zatoce Pha Nga (ok. 65 USD). Rejs łodzią po kanałach wzdłuż lasów namorzynowych; po drodze jaskinie z malowniczymi stalagmitami. Obiad w wiosce na palach Panya Village. Postój na słynnej wyspie Jamesa Bonda (Panyee Island).

Dzień 12

Ao Nang

Odpoczynek na plaży. Fakultatywnie - wycieczka statkiem na wyspę Phi Phi (ok. 85 USD, min. 8 osób). Po drodze przerwa na nurkowanie (organizatorzy zapewniają sprzęt) oraz postój przy Viking Cave. Po przyjeździe na słynną wyspę Phi Phi - obiad, potem czas na spacer uliczkami handlowymi.

Dzień 13

Hat Yai

Przejazd do Hat Yai, a następnie podróż nowoczesnym, szybkim pociągiem nocnym (kuszetki) do Kuala Lumpur - stolicy Malezji.

Dzień 14

KUALA LUMPUR (Malezja)

Rano przyjazd do Kuala Lumpur. Zakwaterowanie w hotelu, śniadanie. Następnie zwiedzanie miasta - plac Niepodległości, Pałac Królewski (z zewnątrz), Meczet Narodowy. Następnie przejazd do najwyższych bliźniaczych wież świata Petronas Towers (452m). Widok na łączący je most Skybridge. Wieczorem przejazd na kolację do tradycyjnej restauracji, gdzie spożywaniu potraw malajskich towarzyszą występy pięknie wystrojonych tancerek i zwinnych tancerzy.

Dzień 15

Kuala Lumpur - Malakka

Wycieczka do leżących poza miastem ogromnych jaskiń Batu ze świątynią hinduistyczną wewnątrz która jest ważnym miejscem pielgrzymek. Następnie przejazd do historycznego miasta Malakka, dawnej kolonii portugalskiej, holenderskiej i brytyjskiej. Zwiedzanie kościoła św. Piotra (z 1710 r.), zabytkowej bramy Porta de Santiago, kościoła Christchurch, chińskiej świątyni Cheng Hoon Teng. Zakupy na ulicy Jonkers, słynnej ze sklepów z antykami.

Dzień 16

Singapur

Transfer autokarem do Singapuru - małego wyspiarskiego państwa na Półwyspie Malajskim. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie zwiedzanie miasta - ratusz, parlament, Victoria Hall. Spacer po nabrzeżu z posągiem Merliona, symbolem Singapuru. Zwiedzanie dzielnicy chińskiej ze świątynią Thian Hock. Kolacja. Podziwianie wieczornej panoramy Marina Bay Sands.

Dzień 17

Singapur

Wjazd na taras widokowy znajdujący się na 57. piętrze hotelu Marina Bay Sands. Czas wolny na zakupy lub piesze zwiedzanie Singapuru (np. liczne muzea, centra handlowe, spacer nad morzem). Transfer na lotnisko.

Dzień 18

Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

Przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, pociągami (kuszetki), łodzią,

15 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3 (w Kuala Lumpur i w Malakce 4), pokoje 2-os.; dopłata do pokoju 1-os. 2700 PLN; 2 noclegi w pociągach nocnych (kuszetki),

15 śniadań, 3 kolacje - w tym

Kolacja z występem folklorystycznym w Kuala Lumpur,

Opiekę polskiego pilota,

Usługi lokalnych przewodników w Tajlandii i Malezji,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN.

Paszport musi być ważny co najmniej 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 3 strony wolne.

Na bilety wstępu do obiektów wg programu oraz na zwiedzanie Singapuru należy przeznaczyć ok. 160 USD.

Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 65 USD.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na turystyczny fundusz gwarancyjny i turystyczny fundusz pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

06.11 - 23.11.2021, 10580.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 06.11.2021
WAWWarszawa - Chopin
BKKBangkok

Powrót

Wtorek, 23.11.2021
SINSingapore
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

31°C
23°C
27°C
8

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że została przywrócona możliwość lotów turystycznych do Tajlandii na pobyt do 30 dni. Podróżujący muszą wykonać na 72h przed wylotem test RT-PCR, wypełnić certyfikat Fit to Fly (również na 72h przed wylotem) oraz formularz wjazdowy.
Po przylocie podróżni poddani są badaniom przesiewowym oraz kwarantannie. Każdy musi mieć wykupione ubezpieczenie od zachorowania na COVID-19 na przynajmniej 100,000 USD.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę).

Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Od 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni w przypadku wjazdu lotniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym.

W przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie.
Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych i wliczana jest w cenę biletu. W przypadku lotów transferowych opłata nie jest doliczana do kosztów zakupu biletu, decydując się zatem na opuszczenie lotniska nawet na kilka godzin, niezbędnym jest uiszczenie opłaty przy przekraczaniu granicy.