Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyTajlandiaTajlandia (Złoty Trójkąt) - Laos

Tajlandia (Złoty Trójkąt) - Laos

Kod oferty: WAK642597
Kod oferty: WAK642597
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Organizator: Logos TourKod oferty: WAK642597

Kraj

Tajlandia - Laos

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Tajlandii.

Dzień 2

BANKOGK - CHIANG RAI (Tajlandia)

Przylot do Bangkoku, a następnie przelot do Chiang Rai, stolicy najdalej wysuniętej na północ prowincji Tajlandii, graniczącej z Birmą i Laosem. Transfer do hotelu. Dla chętnych spacer do wieży zegarowej, która jest symbolem miasta oraz na nocny market, na którym można skosztować wielu lokalnych przysmaków. Kolacja.

Dzień 3

Chiang Rai

Przejazd do miejscowości Doi Tung, w malowniczym regionie tzw. "Małej Szwajcarii". Zwiedzanie położonych na szczycie góry ogrodów i rezydencji tajskiej rodziny królewskiej. Wizyta w osadzie zamieszkanej przez ludy Akha, Ikhos i "Kobiety z długimi szyjami" żyjące na terenie północnej Tajlandii i Birmy. Obiad. Zwiedzanie trzech sławnych świątyń. Wizyta w Wat Rhong Kun, znanej także jako Biała Świątynia, wyróżniającej się stylem architektonicznym na tle innych świątyń w Tajlandii. Wizyta w Niebieskiej Świątyni z ciemnoniebieskimi murami i złotym dachem. Zwiedzanie świątyń zakończy wizyta w Czarnej Świątyni zbudowanej od podstaw jako muzeum, a nie miejsce kultu.

Dzień 4

Chiang Rai - Chiang Khong

Krótki postój przy pomniku króla Mang Rai, od którego pochodzi nazwa miasta. Przejazd do Chiang Saen, malowniczego miasteczka położonego na granicy trzech państw. Po drodze postój na plantacji herbaty (możliwość degustacji). Wizyta na lokalnym rynku. Rejs łodzią po rzece Mekong wzdłuż granicy Birmy, Laosu i Tajlandii - znajdującej się w samym sercu tak zwanego "Złotego Trójkąta". Chiang Saen to jedno z najstarszych miasteczek północnej Tajlandii, wybudowane w 545 r. n.e. z bardzo dobrze zachowanymi ruinami stup i pagód. Zwiedzanie świątyń Wat Pra That Phukao oraz Wat Chedi Luang. Przejazd i zakwaterowanie w kurorcie położonym w dolinie Mekongu. Podczas kolacji podziwianie tradycyjnego przedstawienia plemienia Hmong.

Dzień 5

CHIANG KHONG - PAKBENG (Laos)

Przejazd do pobliskiego przejścia granicznego z Laosem. Całodzienny rejs statkiem po rzece Mekong do Pakbeng. Obiad na pokładzie. Od wieków rzeka Mekong, wzdłuż której ulokowanych jest wiele z najważniejszych miast i zabytków w kraju, odgrywała ważną rolę jako główny szlak komunikacyjny dla mieszkańców północnego Laosu. Rejs daje jedyną w swoim rodzaju możliwość poznania kraju z innej perspektywy. Po drodze malownicze krajobrazy, bujna dżungla oraz liczne wioski, których mieszkańcy żyją w pełnej symbiozie z rzeką. Wizyta w wiosce położonej na brzegu rzeki. Możliwość poznania kultury i zwyczajów jej mieszkańców. Po południu przybycie do Pakbeng.

Dzień 6

Pakbeng - Oudomxay

Przejazd do Oudomxay. Po drodze zachwycające krajobrazy, wzgórza, liczne jeziora, pola ryżowe oraz tradycyjne bambusowe wioski. Wizyta w jednej z etnicznych osad, w której można zaobserwować ubranych w tradycyjne stroje mieszkańców podczas ich codziennych, rutynowych zajęć. Obiad. Zakwaterowanie w ekologicznym kurorcie, usytuowanym nad potokiem w samym sercu parku krajobrazowego. Odpoczynek przy basenie.

Dzień 7

Oudomxay

Poranna wizyta na gwarnym, lokalnym rynku wypełnionym licznymi produktami rzemieślniczymi i spożywczymi. Całodzienne zwiedzanie (samochodem terenowym) etnicznych osad plemion Akha, Ikos, Khmu oraz Hmong, do których prowadzą jedynie nieutwardzone, kręte drogi. Plemię Akha wyróżnia się odmiennym ubiorem, językiem, a także sposobem budowania domostw. Lud Khmu to pierwsza grupa, która zasiedliła terytorium obecnego północnego Laosu setki lat przed przybyciem innych plemion. Członkowie tego ludu budują domy wzdłuż osi wschód-zachód, aby uzyskać przychylność duchów słońca. Obiad w formie pikniku w jednej z osad.

Dzień 8

Oudomxay - Luang Prabang

Przejazd w kierunku jaskiń Ban Pak Ou, które są miejscem kultu. Większość wiosek po drodze zamieszkanych jest przez plemię Hmong, które wyróżnia się swoim kolorowym, tradycyjnym ubiorem oraz domostwami budowanymi na palach. Przeprawa łodzią przez rzekę Mekong. Podziwianie tysięcy pozłacanych posągów Buddy, usytuowanych w dwóch jaskiniach wyrzeźbionych w wysokim wapiennym klifie. Dalsza podróż do Luang Prabang. Obiad. Dla chętnych wejście na wzgórze Phousi, skąd można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na zabytkowe miasto, zieloną dżunglę oraz rzeki Kane i Mekong w promieniach zachodzącego słońca. Następnie spacer przez tętniący życiem targ nocny, na który codziennie przybywają mieszkańcy z pobliskich osad i wiosek.

Dzień 9

Luang Prabang

Zwiedzanie starożytnej stolicy północnego Laosu, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Luang Prabang, które do dziś zachowało swój dawny urok z czasów francuskiej kolonizacji, z ponad 30 pozłacanymi świątyniami uważany jest za religijną stolicę kraju. Wizyta w byłym Pałacu Królewskim, zamienionym po upadku monarchii w 1975 roku na Muzeum Narodowe. Można w nim podziwiać dobrze zachowane komnaty królewskie oraz kolekcję przedmiotów i dzieł sztuki należących do rodziny królewskiej, jak również święty, złoty posąg "Prabang", od którego pochodzi nazwa miasta. Zwiedzanie Vat Mai, dawnej świątyni królewskiej oraz Vat Xieng Thong, jednej z najpiękniejszych świątyń w Laosie ozdobionej ręcznie wykonaną mozaiką. Obiad. Po południu czas wolny.

Dzień 10

Luang Prabang

O świcie możliwość obserwacji jak mnisi, niosący metalowe miski, spacerują wśród wąskich alejek, pomiędzy budynkami z czasów francuskiej kolonizacji, zbierając jałmużnę od wiernych i udzielają im błogosławieństwa. Następnie wizyta na targu, na którym mieszkańcy zaopatrują się w żywność. Przejazd do zapierających dech w piersiach wodospadów Kuang Si, gdzie turkusowe wodospady i jeziora przeplatają się z naturalnymi formacjami wapiennymi. Możliwość kąpieli pod jednym z wodospadów wpadających do płytkiego jeziora, usytuowanych w przepięknej, sielankowej scenerii. Przejazd przez las tekowy do schroniska, gdzie można zobaczyć zagrożone wyginięciem niedźwiedzie himalajskie, żywiące się głównie pokarmem roślinnym. Powrót do Luang Prabang. Obiad. Po południu czas wolny na zakupy w prowadzonych przez mieszkańców miasta galeriach sztuki i sklepach z rękodziełem.

Dzień 11

Luang Prabang - Vang Vieng

Po śniadaniu czas wolny; możliwość indywidualnego spaceru po mieście lub dokonania zakupu pamiątek. Obiad. Wczesnym popołudniem przejazd do Vang Vieng. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych spacer po nocnym targu.

Dzień 12

Vang Vieng

Poranne zwiedzanie słynnej jaskini Tham Chang i podziwianie formacji skalnych. Następnie do wyboru przejażdżka tuk-tukiem do malowniczej Błękitnej Laguny, zawdzięczającej swój kolor pobliskim formacjom krasowym, a następnie odpoczynek na ulokowanym na tle gór hotelowym basenie lub 3-4 godzinny spływ kajakowy po rzece Nam Song, wijącej się wśród krasowych wzgórz porośniętych bujną dżunglą. Możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie oraz zwiedzanie jednej z położonych przy rzece jaskiń. Wieczorem rejs małą łódką po rzece Nam Song - podziwianie zachodu słońca oraz okolicznych formacji krasowych zmieniających kolor i pokrywających się chmurami wraz z zapadającym zmrokiem. Kolacja.

Dzień 13

Vientiane

Przejazd do Vientiane, spokojnej i cichej stolicy Laosu, położonej na lewym brzegu Mekongu. Zwiedzanie zbudowanego w laotańskim stylu łuku triumfalnego Patuxai, upamiętniającego walkę Laotańczyków o niepodległość. Obiad. Przejazd do najważniejszych świątyń miasta Vat Sisaket wraz z kolekcją 2000 ceramicznych posążków Buddy, następnie Ho Phra Keo - najbardziej imponująca świątynia w mieście, zawierająca niegdyś posąg szmaragdowego Buddy, zrabowany przez tajskich najeźdźców. Na zakończenie zwiedzania - stupa That Luang, uważana za najważniejszy zabytek i symbol Laosu. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 13

Vientiane

Przejazd do Vientiane, spokojnej i cichej stolicy Laosu, położonej na lewym brzegu Mekongu. Zwiedzanie zbudowanego w laotańskim stylu łuku triumfalnego Patuxai, upamiętniającego walkę Laotańczyków o niepodległość. Obiad. Przejazd do najważniejszych świątyń miasta Vat Sisaket wraz z kolekcją 2000 ceramicznych posążków Buddy, następnie Ho Phra Keo - najbardziej imponująca świątynia w mieście, zawierająca niegdyś posąg szmaragdowego Buddy, zrabowany przez tajskich najeźdźców. Na zakończenie zwiedzania - stupa That Luang, uważana za najważniejszy zabytek i symbol Laosu. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 14

Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

Przelot wewnętrzny,

Przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,

11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3/4, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2000 PLN,

11 śniadań, 9 obiadów, 3 kolacje - w tym

Kolację z przedstawieniem plemienia Hmong,

Rejs łódką po Mekongu w Złotym Trójkącie,

Całodzienny rejs po Mekongu z Chiang Kong do Pakbeng,

Przejazd samochodami terenowymi do wiosek mniejszości etnicznych,

Przeprawę łodzią przez Mekong do jaskiń Pak Ou,

Rejs łódką w Vang Vieng,

Spływ po rzece Nam Song lub wizytę w Błękitnej Lagunie,

Opiekę polskiego pilota,

Usługi lokalnych przewodników,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN.

Paszport musi być ważny co najmniej 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 2 strony wolne. Do Laosu potrzebne są wizy, które otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. Należy zabrać ze sobą 1 zdjęcie.

Na bilety wstępu oraz wizę do Laosu należy przeznaczyć ok. 185 USD.

Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na turystyczny fundusz gwarancyjny i turystyczny fundusz pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

06.10 - 19.10.2021, 10900.00 PLN03.11 - 16.11.2021, 10900.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Środa, 06.10.2021
WAWWarszawa - Chopin
BKKBangkok

Powrót

Wtorek, 19.10.2021
SINSingapore
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
31°C
24°C
27°C
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że została przywrócona możliwość lotów turystycznych do Tajlandii na pobyt do 30 dni. Podróżujący muszą wykonać na 72h przed wylotem test RT-PCR, wypełnić certyfikat Fit to Fly (również na 72h przed wylotem) oraz formularz wjazdowy.
Po przylocie podróżni poddani są badaniom przesiewowym oraz kwarantannie. Każdy musi mieć wykupione ubezpieczenie od zachorowania na COVID-19 na przynajmniej 100,000 USD.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę).

Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Od 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni w przypadku wjazdu lotniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym.

W przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie.
Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych i wliczana jest w cenę biletu. W przypadku lotów transferowych opłata nie jest doliczana do kosztów zakupu biletu, decydując się zatem na opuszczenie lotniska nawet na kilka godzin, niezbędnym jest uiszczenie opłaty przy przekraczaniu granicy.