Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyPortugaliaAzoryWino w Porto i Foda w Lizbonie

Wino w Porto i Foda w Lizbonie

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK608741
Last minute
Kod oferty: WAK608741
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Region: AzoryOrganizator: Konsorcjum Biur PodróżyKod oferty: WAK608741

7 nocy/8 dni

• Lizbona - stolica Portugalii

• Porto - miejsce produkcji wina o tej samej nazwie

• Klimatyczne miasteczka Coimbra i Nazare

• Fatima - miejsce objawienia i kultu religijnego

Dzień 1

Polska - Porto

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie na 2 h przed wylotem. Wylot do Porto z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych. Transfer do hotelu 3. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Porto

Śniadanie. Zwiedzanie Porto - malownicza wycieczka przez portowe miasto Porto z jego romańską katedrą, Torre dos Clerigos (na zewnątrz), Pałacem Cristal (na zewnątrz), giełdą papierów wartościowych (na zewnątrz) i dzielnice nad brzegiem rzeki Douro. Drugie miasto Portugalii zawsze było najważniejszym przemysłowym centrum kraju, po części dzięki korzyściom płynącym z handlu winem z Anglią. Możliwość odwiedzenia winnicy z degustacją wina porto (na zapytanie i za dopłatą - w zależności od ilości osób chętnych; koszt ok. 16 Euro/os).

Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 3

PORTO - AVEIRO - BUCACO PARK - COIMBRA (ok. 140km.)

Po śniadaniu przejazd do Aveiro; czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie lub zakup pamiątek. Ujście Aveiro słynie z produkcji soli i łowienia dorszy. W rezultacie miasto przeżyło dzięki temu znaczny dobrobyt w średniowieczu. Nad kanałem zobaczyć można główne ulice z gotycką katedrą i kościołem Misericordia. Następnie spacer po parku Buçaco, dawnym schronieniu klasztornym wypełnionym egzotycznymi roślinami.

Przejazd do Coimbry i zwiedzanie miasta, uniwersytet z biblioteką, katedra i klasztor karmelitów (na zewnątrz). Coimbra, dawna stolica kraju, może poszczycić się najstarszym uniwersytetem w Portugalii. Zobaczymy bibliotekę uniwersytecką i romańską katedrę, następnie spacer wąskimi uliczkami do klasztoru karmelitów, gdzie mieszkała i umarła Sor Lucía, jedna z pasterzy w Fatimie. Po wycieczce przejazd do hotelu w Coimbra na kolację.

Dzień 4

COIMBRA - FATIMA - BATALHA - ALCOBACA - NAZARE (ok. 150km.)

Śniadanie, a następnie wyjazd do Sanktuarium w Fatimie. Objawienie się Maryi Dziewicy w 1917 r. przekształciło miasteczko Fatima w miejsce docelowe milionów portugalskich i zagranicznych wiernych, którzy pielgrzymują tam każdego roku.

Przejazd do Batalha, zwiedzanie gotyckiego dominikańskiego klasztoru, który został założony pod koniec okresu gotyckiego i zawiera wiele elementów tego stylu. Jego powstanie upamiętnia zwycięstwo nad Kastylią w sąsiedniej Aljubarrota w 1385 roku. Następnie zobaczymy Klasztor cystersów w Alcobaça, największy kościół w Portugalii, przypominający kolejne zwycięstwo, tym razem nad Arabami w 1147 roku. Podróż do Nazaré, małej wioski rybackiej położonej na klifie, gdzie ryby są wciąż suszone zgodnie ze starożytną tradycją. Zwiedzanie miasta na własną rękę. Przejazd do hotelu w Nazare. Kolacja i nocleg.

Dzień 5

NAZARE- OBIDOS - PENICHE - CABO DA ROCA - LIZBONA (ok. 240km.)

Po śniadaniu przejazd do miasta Caldas da Rainha, z XV-wiecznymi łaźniami i kościołem Populo w stylu Manuelińskim. Zobaczymy w tym miejscu również słynną lokalną ceramikę. Przejazd do średniowiecznego miasta portowego Óbidos, w którym zachowały się XIV-wieczne mury i zamek. Godne uwagi są również pręgierz i kościół w stylu renesansowym. Będziemy spacerować w otoczonej murami wiosce rybackiej Peniche, położonej na półwyspie. W drodze do Lizbony zatrzymamy się w Cabo da Roca, najbardziej wysuniętym na zachód punkcie Europy, gdzie będzie możliwość zrobienia niesamowitych zdjęć. Kolacja i nocleg w hotelu w Lizbonie.

Dzień 6

LIZBONA - BELEM (ok. 10km.)

Śniadanie. Poranek spędzimy na zwiedzaniu różnych dzielnic stolicy Portugalii, Lizbony, takich jak Alfama - z katedrą, kościołem San Antonio, fortecą, wąskimi uliczkami, El Chiado - dzielnicę artystyczną i La Baixa, której rozwój nastąpił po trzęsieniu ziemi w 1755 r. Czas wolny na lunch - we własnym zakresie. Przejazd do Belem; zwiedzanie z zewnątrz - Wieża Belem, klasztor Hieronimitów i Pomnik Odkrywców. Kolacja i nocleg w hotelu w Lizbonie.

Dzień 7

LIZBONA - EVORA (ok. 140km.)

Po śniadaniu przejazd wzdłuż niekończących się gajów dębu korkowego do Evory, gdzie zwiedzimy m.in. Katedrę, Uniwersytet Jezuitów i kościół San Francisco z Kaplicą Kości. Evora, to dawna rzymska osada i miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny na lunch - we własnym zakresie, a następnie powrót do Lizbony, gdzie będzie możliwość zorganizowania specjalnego pożegnalnego obiadu i wzięcia udziału w przedstawieniu Fado (na zapytanie, za opłatą - w zależności od ilości osób chętnych; koszt ok. 80 Euro/os). Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8

Lizbona - Polska

Po śniadaniu wykwaterowanie; przejazd na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena zawiera

• Przelot na trasie Warszawa - Porto i Lizbona - Warszawa samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej (bezpłatny bagaż podręczny, 23-kg bagaż rejestrowany) z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych. Koszt przelotu ok. 850 zł/os. Godziny wylotu mogą ulec zmianie.

• Transfer lotnisko - Hotel - lotnisko oraz przejazdy w czasie zwiedzania komfortowym klimatyzowanym autokarem lub busem

• Zakwaterowanie w hotelach 3 (kategorii lokalnej) - 7 nocy

• Śniadania i obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)

• Bilety wstępów PORTO - Katedra, Torre dos Clerigos (na zewnątrz), Cristal Palace (na zewnątrz), Giełda (na zewnątrz); COIMBRA - uniwersytet z biblioteką, katedrą i klasztorem karmelitów (na zewnątrz); FÁTIMA, BATALHA I ALCOBAÇA - Sanktuarium Fatimskie, klasztor Batalha i klasztor Alcobaça; LIZBONA - Katedra i kościół Santo Antonio, BELEM - Wieża Belem (z zewnątrz), klasztor Hieronimitów i Pomnik Odkrywców (z zewnątrz); EVORA - Katedra, Uniwersytet Jezuitów i kościół San Francisco z Kaplicą Kości.

• Ubezpieczenie AXA - Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

• Opieka polskojęzycznego pilota na miejscu oraz przewodników lokalnych anglojęzycznych

• Obligatoryjną Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG w wysokości 10 zł/osoba.

• Obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 10 zł/osoba.

Cena nie zawiera

• Częściowych kosztów realizacji programu (w tym niektóre bilety wstępów, napiwki) w kwocie 100 Euro/os.

• Opłat klimatycznych i podatków hotelowych/miejskich na miejscu (płatnych w hotelu przy zakwaterowaniu)

• Posiłków i napojów nie wymienionych w programie

• Wydatków własnych

• Wszelkich świadczeń i opłat nie zawartych w punkcie "cena zawiera"

• Dobrowolnego ubezpieczenia kosztów rezygnacji w wysokości 3,2% wartości wyjazdu

Uwagi

1. Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

2. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

3. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

4. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

5. Ceny przy grupie min. 15 osób

6. Podany standard hoteli jest standardem lokalnym

Covid-19

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Opublikowano 11.01.2021

1. Obywatele Polski mogą wjechać do Portugalii.

2. Wypełniona elektroniczna "Karta lokalizatora pasażera (PLCe)" musi być przedstawiona przy wejściu na pokład. Formularz można znaleźć pod adresem portugalcleanandsafe.pt/en/passenger-locator-card.

3. Pasażerowie muszą posiadać zaświadczenie lekarskie z negatywnym wynikiem testu PCR na koronawirusa (COVID-19), pobrane najpóźniej 72 godziny przed odlotem.

Nie dotyczy to

• (...) Polski,

• pasażerowie podróżujący na Azory lub Maderę;

• pasażerowie młodsi niż 3 lata.

4. Pasażerowie podlegają badaniom lekarskim.

5. Pasażerowie podróżujący na Azory muszą posiadać zaświadczenie lekarskie z negatywnym wynikiem RT na koronawirusa (COVID-19) - badanie PCR wykonane najpóźniej 72 godziny przed wylotem.

• Nie dotyczy to pasażerów w wieku poniżej 12 lat.

6. Pasażerowie podróżujący na Azory muszą wypełnić "Formularz zdrowia po przybyciu na Azory" oraz "Projekt oświadczenia dla podróży między wyspami" po przylocie; lub przed wyjazdem przesłać "Kwestionariusz oceny ryzyka i wczesnego wykrywania" dostępny na mysafeazores.com

7. Pasażerowie podróżujący na Maderę bez zaświadczenia lekarskiego z negatywnym wynikiem testu PCR na koronawirusa (COVID-19), wykonanego najpóźniej 72 godziny przed wylotem, poddawani są testowi PCR na koronawirusa (COVID-19) po przylocie i poddawani kwarantannie do czasu uzyskania wyników testu lub przez 14 dni.

• Nie dotyczy to pasażerów w wieku poniżej 12 lat.

8. Pasażerowie podróżujący na Maderę muszą przed wyjazdem wypełnić badanie epidemiologiczne na stronie madeirasafe.com. Spowoduje to wygenerowanie kodu QR, który należy przedstawić po przyjeździe.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut)

Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 17.07.2021
WAWWarszawa - Chopin
OPOPorto

Powrót

Sobota, 24.07.2021
LISLizbona
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

24°C
19°C
21°C
7

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy pasażerowie przybywający i wylatujący z Portugalii kontynentalnej, z wyjątkiem dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy, muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID-19 (RT-PCR) wykonany do 72 godzin przed odlotem.

Przed przylotem do Portugalii należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski wypełnić formularz PLC: zobacz więcej.

Przed przylotem na Maderę należy wypełnić ankietę zobacz więcej. Podróżni udający się na Maderę, którzy w przeciągu ostatnich 90 dni przeszli COVID-19 (ozdrowieńcy) oraz ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki i od drugiej dawki minęło co najmniej 14 dni, są zwolnieni z testów PCR po okazaniu dokumentu (w j. angielskim lub j. portugalskim) potwierdzającego przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby, z testu są również zwolnione dzieci poniżej 12 roku życia.
Więcej informacji na temat Azorów można znaleźć na stronie zobacz więcej.

UWAGA:
W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.