Wczasy Korcula

Znaleziono 42 oferty spełniające kryteria
Sortuj od
Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyżej ocenianych
Polecana oferta

Przed podróżą

Do Chorwacji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Ponieważ jednak Chorwacja nie należy do strefy Schengen, niektóre linie lotnicze mogą wymagać od swoich pasażerów paszportu.
W Chorwacji dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą przebywać na terytorium Chorwacji do 3 miesięcy, licząc od dnia wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Jedna z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp chorwackich o niezwykle łagodnym klimacie, szczególnie polecanym osobom z alergiami, kłopotami z układem krążenia, schorzeniami reumatologicznymi. Korčula to także jedno z najlepszych miejsc do nurkowania.

Miejscowość Vela Luka to uzdrowisko i kurort w jednym, położona w malowniczej zatoczce nad bardzo czystymi i ciepłymi wodami Adriatyku. Zachwyt turystów potęguje niezwykle bujna i egzotyczna roślinność. Klimat starego miasta tworzą śliczne zabytkowe uliczki z licznymi kawiarenkami i restauracyjkami z uroczą dalmatyńską muzyką. Vela Luka to niepowtarzalne miejsce na wypoczynek i sposób na rekreację, to klimat i miejsce do uprawiania sportów: centrum nurkowe, boiska, ścieżki rowerowe, korty tenisowe.