Wczasy Vela Luka

Przed podróżą

Do Chorwacji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Ponieważ jednak Chorwacja nie należy do strefy Schengen, niektóre linie lotnicze mogą wymagać od swoich pasażerów paszportu.
W Chorwacji dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą przebywać na terytorium Chorwacji do 3 miesięcy, licząc od dnia wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Opinie o miejscowości Vela Luka (Chorwacja)

2.2
RAFAl
Witam.Jezeli szukasz totalnej ciszy spokoju masz powyzej 60 lat to jedz .totalna masakra.Ceny sztucznie zawyzone.miasto portowe a cena za rybke to ok 400 kn tzn na nasze ok 250 zwykle tanie piwo w lokalu to koszt ok 20 kn tzn ok12.5 za 0.5l. TZW Plaza W DUZYM NAWIASIE przy porcie TO TEZ WIELKA KOLEJNA PORAZKA. ZWYCZAJNIE MOWIE NIE TEJ CZESCI ZATOKI-CHORWACJI Pozdrawiam.
29.07.2016
4.4
Spędziłam w Vela Luka 2 dni w trakcie wycieczki objazdowej. Wybór tego miejsca jako miejsca wypoczynku po zwiedzaniu okazał się porażką bura Rainbow. Być może to wina położenia hotelu ( Jadran ) ale do najbliższej plaży( oczwiście kamienistej) z której można było spokojnie zejść do wody mieliśmy spacerkiem na drugą stronę zatoki ok. godziny :-) Samo miasteczko spokojne ( w maju ) i dość ładne ale bez szału. Ceny jak na Polaków dość wysokie. Piwo w knajpce 20 kn ( ok 3 euro ) , jedzenie też drogie jak na tak małą miejscowość.
26.05.2016
8.5
Gracjan
Największe miasto na wyspie. Ja przyjechałem tutaj jako kuracjusz, ponieważ mam kłopoty reumatyczne, a Vela Luka słynie z pomagania takim osobom jak ja. Mimo to mogłem się także cieszyć urokami tego miejsca. Nie znajdziecie tutaj betonowych bloków. Wszystko jest utrzymane w bardzo przyjaznym i fajnym klimacie. W centrum kultury ( odnowionym ) można podziwiać to co wykopali archeologowie. Wierzcie jest na co popatrzeć.
02.04.2009
8.5
Andrzej
Vela Luka-wielka zatoka.Miejscowość bardzo kameralna,spokojna i cicha,położona wśród gór i oko0licznych wysepek.Wieczorami słychać muzykę i piosenki chorwackie z tętniacych życiem hoteli oraz restauracji.Policji prawie nie widać bo nie dochodzi tam do incydentów rodem z rodzimego kraju.Chorwaci są spokojni i nie upijają się,a zaczepki i prośby o jałmużnę nie maja miejsca.Miejscowość licząca kilkanaście tyś.mieszkańców nastawiona jest na turystów.Ludność jest uprzejma i nie ma problemów z zakupami itp nawet bez znajomości języków.Policja natomiast przestrzega przed łamaniem przepisów dotyczących ograniczeń prędkości.Za ich przekrocsenie grozi mandat nawet do 300 euro.Na przyjezdnych czekaja liczne atrakcje jak nurkowanie,można wynająć jacht,motorówkę,skuter,samochód,hotele organizują wycieczki czyli dla każdego coś miłego.Deszcz pada rzadko,na 18 dni pobytu jeden dzień był pochmórny i lekko popadało,ale temperatura się nie zmieniła
25.11.2008