Wczasy Rab

Przed podróżą

Do Chorwacji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Ponieważ jednak Chorwacja nie należy do strefy Schengen, niektóre linie lotnicze mogą wymagać od swoich pasażerów paszportu.
W Chorwacji dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą przebywać na terytorium Chorwacji do 3 miesięcy, licząc od dnia wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Słynie ze wspaniałych warunków do wypoczynku. Łagodny, śródziemnomorski klimat, cudowne krajobrazy, liczne restauracje, kawiarnie, bary, dancingi i kluby nocne przyciągają turystów. Jednak największą atrakcją wyspy są nieliczne, piaszczyste plaże (najsławniejsza w miejscowości Lopar , przy ośrodku San Marino).

Najważniejszym miastem wyspy jest zabytkowy Rab. Można tu zobaczyć romańską katedrę, kościół Św. Justyna, klasztory i mieszczańskie pałacyki. Również zwolennicy aktywnego wypoczynku będą usatysfakcjonowani:: na wyspie znajdują się liczne korty tenisowe, wypożyczalnie jachtów i łodzi, kręgielnie itp.

Wyspa Rab należy do najbardziej słonecznych miejsc w Chorwacji. Przeciętnie przez 2500 godzin rocznie świeci tu słońce. Wyspa, tak jak cała Chorwacja, ma bardzo urozmaicony krajobraz. Od strony lądu osłania ją Velebit , pasmo górskie chroniące Rab przed wpływami zimnych, kontynentalnych wiatrów.